Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

В този подфорум родителите на деца от училищни класове и градински групи могат да пускат теми, в които да обсъждат предложения, инициативи и т.н., свързани с ежедневието на децата в учебните заведения
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

milen radnev написа:Здравейте и от мен!

И аз вчера имах разговор с г-жа Танева.
Накратко:
Как не виждаме хубавите неща свършени от нея, а само гледаме да се заядем за дребни и несъществуващи проблеми.
Как никой не ни кара насила да помагаме организационно и финансово.
Как хем сме поканени, хем пак сме недоволни.
Как само от нашта IIA група имало оплакващи се.
Как.... и т.н. и т.н.
При няколкото ми опита за изясняване на конкретни въпроси отговорите бяха старателно отклонявани в друга посока и т.н. и т.н. както обикновено.

Многократно г-жа Танева ми пожела "да сте живи и здрави!" с тон, който недвусмислено означаваше "#?!@%&?!/±§#?!@!!!"
...Досещате се.

Аз също имах идея за такава среща и мислех да ви предложа да се организираме след празниците, тъй като г-жа Танева е в отпуск все още. Имам огромни съмнения, че ще съумеем да проведем конструктивен разговор, но все пак...

Аз също нямам против да помагам за разкрасяването на градината, но... Много държа да отбележа - само ако са изчерпани всички останали опции за организация и финансиране! Не искам да се злоупотребява с нас!

И аз искам да благодаря на Весела и на всички останали за усилията!



ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ! ЧИСТ ВЪЗДУХ, СПОКОЙСТВИЕ И ЗДРАВА ХРАНА!
ВЕСЕЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!
Милен, ето този маниер на "разговор" на Танева ми е безкрайно притеснителен. Общо взето май тя е единствения човек в по-новата ми история :1062 , с когото не мога да стигна до единомислие и най-вече до изнамиране на решение щом в качеството си на касиер на нашия вход имам 100%-ова събираемост на суми, клонящи към 600 лв :221 :221 :221 . Досега на всички родителски срещи съм чувала само едно - общината ми дава много малко пари и точка!!! Имам чувството, че общината е единственото решение на Танева за финансовите проблеми, а както чухме вече - има и друго!!!

Апропо, какво стана с прокламираната от госпожата от общината среща, на която щяха да бъдат изяснявани механизмите за кандидатстване за европейски пари чрез НПО?!?! Аз не получих отговор на последния си мейл, явно общината вече са заети с предизборна подготовка и само им се пречкам?

И още нещо, бихте ли ми изяснили, ако знаете, как точно се разпределят сумите, които се събират от т.нар. "извънкласни" дейности - плуване, танци, футбол, английски?! Ииии някой виждал ли е финансовия отчет на градината за миналата година, т.е. получени суми и разходвани такива?! Аз питах на няколко пъти и откъслечно чух, че този отчет се закачвал на таблата на централния вход, макар да не виждам причина да не се закачва и на другия?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

didito25 написа:Хм, защо пък само от IIa група да са оплакващите се от вещото и ръководство? Ей това качество и го признавам- да те замота отвсякъде, да потънеш в земята от срам какъв си такъв родител, а тя да си излезе суха отвсякъде.
Явно сте станали нарицателно за непослушни родители :221 :221 :221 :221 . Или поне го правите доста по-сплотено, както всъщност трябва да е! :524
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Нова родителска среща с "тройките"

Мнение от cchery »

Утре, 27.04.2011г. от 17,00ч. ще има извънредна среща на родителските тройки от всички групи с ръководството на ОДЗ № 28. Ще присъства и представител на р-н Младост.

Това е информация от г-жа Танева.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от baimomchil »

незнам дали информацията е за тук, но преди малко в офиса ми нахлуха въоръжени мъже с качулки от които успях да доловя следните думи:

ЦРУ, КГБ, МОСАД, МИ5, Илюминати, 28 ОДЗ и среща.


Незнам дали ви касае по някакъв начин, но реших да споделя :oops:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Нова родителска среща с "тройките"

Мнение от cchery »

cchery написа:Утре, 27.04.2011г. от 17,00ч. ще има извънредна среща на родителските тройки от всички групи с ръководството на ОДЗ № 28. Ще присъства и представител на р-н Младост.

Това е информация от г-жа Танева.
ИНИЦИАТИВАТА Е ДОБРА! ОРГАНИЗАЦИЯТА Е ПОД ВСЯКАКВА КРИТИКА!

Предложението е да отидем към 17.30 часа, с което да изразим отношението си към методите на г-жа Танева да "комуникира" с родителите!!!
И в крайна сметка да зададем въпросите, които ни интересуват директно към представителя на общината, вместо да чакаме изборите за да ни отговорят.

Лошото е, че в същото време е срещата за НПО, за която госпожата от общината ни информира. И се чудя лошо ли е или е нарочно и какви са тези идиотщини..... Лично аз в един от мейловете си бях помолила госпожата от общината да ни уведоми навреме за тази среща, защото знаем е важна за нашата градина. И днес сутринта научавам от Милен за нея. :126 :126 Направо.. :128 :128 :128
baimomchil написа:незнам дали информацията е за тук, но преди малко в офиса ми нахлуха въоръжени мъже с качулки от които успях да доловя следните думи:

ЦРУ, КГБ, МОСАД, МИ5, Илюминати, 28 ОДЗ и среща.


Незнам дали ви касае по някакъв начин, но реших да споделя :oops:
Касае ни само последната част от тази инфо. :lol: :lol: Слава богу, че службите понякога разсекретяват информацията си :221 :221 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
KPoryazova

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от KPoryazova »

Здравейте, всички. Аз съм родител на дете от ІІІБ група и като прочетох всичките ви постове и писма до общината и А.Станева помислих че съм писала в този форум , а пък съм забравила. А във форума до сега не съм се включила, просто защото сега го откривам, иначе е доста полезен.С много от нещата, които сте писали съм съгласна. И до общината колко писма писах и за качената статия с премиите писах и до Столична община по същата причина писах и още си чакам официалния отговор, който трябвало да бъде черно на бяло. Аз се захванах да им пиша, защото след безбройните ремонти, които направихме в групичката, през миналия месец ни "подхвърлиха идеята" да оправим пясъчника на групата, който е в двора. Е, вече ми писна... И то при положение, че в този пясъчник детето ми ще играе само два месеца това лято, а от май месец догодина вече ще напусне градината.
Така или иначе, радвам се че ви открих и ще гледам редовно да ви следя.
milen radnev

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от milen radnev »

Ехоооо! Здравейте на всички!

Някой да сподели как е минало празненството за 35 години Ян Бибиян?
Че аз от моя син разбрах само, че нищо не са празнували...
И нямало бонбони!
ХА-ХА-ХАААА!!!
Така разбрах и от още едно детенце от нашата IIa група :)
Не знам какава е историята с бонбоните, и обещавал ли им е някой нещо, но... е нямало! :)
Съвсем друг е въпроса, че са се черпили с торта, но това някак остава на заден план при липсата на бонбони.
ХА ХА ХААААААААА!!! :)

Та така - споделете! Някой ходи ли? Нали все пак бяхме поканени. Макар и с половин уста, че нали салона бил малък и нямало място.
Уж щеше да има нещо за децата, но явно не!
Не искам да се заяждам излишно при вече свършен факт, но все пак г-жа Танева и г-жа Станева (от общината) силно ни убеждаваха, че ръководството на ОДЗ-то се е погрижило за празника.
Не разбрах защо децата ни не са празнували тази светла дата?
Някой знае ли подробности?!

Приятен ден! Цветя и бонбони за всички!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

Здравейте и от мене. Аз впечатления лични от празника нямам освен купените жълт чорапогащник, поличка и блузка :lol: , т.к. нашата група са играли патешки танц на тържеството. Вечерта госпожата от 4-а група, която временно заместваше нашата на площадката каза, че децата са били много хубави и добре са се справили. Нашата госпожа като се върна каза, че е много уморена - нещо в което не се и съмнявам де. Има двама родители от нашите, които са снимали, но засега нямам снимки. А това, Милене:
milen radnev написа: Нали все пак бяхме поканени. Макар и с половин уста, че нали салона бил малък и нямало място.
искрено ме учуди!?!!?!? :1044 :1044 :1044 Аз не знам да сме били поканени, ние родителите! Или не е стигнало до мене, или...... няма да се учудя, ако моето ембарго да влизам в детската градина свободно още важи :221 :221 :221 .....

В нашата група имаше торта, купена от парите на нашата каса. И май това беше. Честно казано имах желание да поздравя единствено сестра Пиргова, но сутринта не я открих в другото крило...... А защо искам да я поздравя, ще ви обясня друг път..... много искам нещата в градината да се променят, но не знам как!

Ами това е - ако си мислите, че нищо не съм казала, сте изключително прави, щото ... то и няма нищо за казване. :lol:

Милене, а..... докъде стигнахте с парите за водата във вашата група!?! Стана ли ясно защо плащате повече?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
milen radnev

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от milen radnev »

За тържеството се оказа, че нашата IIa е в карантина и поради тази причина децата ни не са присъствали в салона! :)
Но все пак са се почерпили с торта и сок в групата!
Дори мистерията с бонбоните се осветли. Оказа се, че едно дете донесло бонбони и наште се настроили да ядат. Но в следвощия миг се оказало, че били конкретно за едната госпожа (която тогава не била на работа) и ги прибрали за нея!
Еййй, горките ненаситници - останали "само" с торта и сок! Ха ха хаааа!
За водата - не разбрах защо плащаме толкова. Може би просто трябва да сменим фирмата - въпрос на организация.
Поздрави!
vesi_n

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от vesi_n »

Искам малко да разчупя отрицателният тон, който е "превзел" тази дискусия :1047 и да се включа с нещо много хубаво:

http://www.so-mladost.com/galeriya/album-14/64.html

В сайта на район Младост има снимки на нашите дечица и на хубавия празник, който те са имали :) участвайки в тържеството или празнувайки с торта в групата :940
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Отбелязване 35-я юбилей на ОДЗ "Ян Бибиян" - София

Мнение от cchery »

Веси, няма отрицателен тон тук. Поне аз не го виждам. Това, че отзивите ни са по-постни и объркани отразява действителността. А тя не е само слънчева. Не е и отрицателна. Ако трябва да съм искрена, мисля, че трябва да поздравя градината, че успя със собствени средства и усилия да отбележи празника, което е една голяма крачка към повече реализирани идеи. Спомням си много добре думите на сестра Пиргова, че като не щем ние да им направим "софрата", те ще си направят питки и ще си организират тържеството..... Мисля, че това не са думи на пораженец или аутсайдер, а на човек с опит и хъс. Към сестра Пиргова имам определени сантименти, но това няма отношение към темата и няма да го развивам. Така или иначе, градината се справи и сама с празника си. От нас остава да помогнем с каквото можем на децата и групите им.

И за да съм точна, трябва да кажа, че снимките в сайта на р-н Младост ги гледах, но....... попаднах на него съвсем случайно и първото нещо, което имаше беше това:

На 25 ноември 2010 г. се състоя официалната церемония по подписване на договора за дарение по Програма за отпускане на безвъзмездна помощ за проекти на местно равнище на правителството на Япония.

ОДЗ 59 с директор г-жа Виолета Коцева спечели с проект за ремонт на съоръженията в детската градина. Там се предоставя ежедневна грижа за 305 деца, от които 21 са със специални образователни потребности. Детска градина „Елхица” е доказала своите способности в предоставянето на качествени грижи за деца със специализирани потребности. Чрез реализирането на този проект, всички деца без значение от техните различия, ще разполагат с по-здравословна и благоприятна среда за развитие.

„Посолството на Япония е щастливо, че има възможност да протегне ръка в нужда за успешно бъдеще и просперитет на всички бенефициенти по програмата” отбеляза в речта си Негово превъзходителство Посланикът на Япония в Република България.

„Благодарим на японското правителство от името на децата. Поднасям Ви кошница с български дарове с най-искрени и добри пожелания” каза след подписването директорката г-жа Коцева.

От наша страна почетни гости бяха кметът на район „Младост” господин Петко Дюлгеров, инж. Мария Димитрова-Шопова – представител на дирекция „Образование” към СО, Анелия Станева – н-к отдел ОКЗСД – район „Младост”.

Негово превъзходителство даде коктейл в чест на своите гости.

Кметът на район „Младост” Петко Дюлгеров използва случая да благодари на посланика и да разкаже за постиженията и проблемите при управлението на района и за прилагането на програмата на ГЕРБ за открито управление.

[img]http://www.so-mladost.com/uploads/image ... an/111.JPG[/img]

[img]http://www.so-mladost.com/uploads/image ... apan/1.jpg[/img]


За сайта http://www.so-mladost.com" onclick="window.open(this.href);return false; кметът сподели, че е получил уверението на Негово превъзходителство за бъдещи ползотворни контакти, а също така че е поканил посланика на гости в Младост.


Линк към статията.

Освен да си пожелаем номерът на следващото печелившо ОДЗ да е 128...... :954 :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор