Ваканция УРА!

Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Дескааааа, ето я, и тази ваканция си приготвя сака и се кани да си заминава :328 . Така да ми е мъчно.... Никога преди, а сега - още по-малко, съм можела и разбирам "логиката" на момента :!: - хубавият, онзи пълният със смях и щастие, с познание и с молба за още и още, любовният... той се изнизва помежду стрелките на часовника - бързо и настървено, и не можеш да го задържиш. Този момент - срещу другия, моментът, когато се чувстваш тъпо, безнадеждно, когато си изпразнен от съдържание, а отчаянието рисува с черен катран върху раните на сърцето и душата. Този душевадец успява да се задържи в пределите на разума и осъзнаването дори и когато часовникът му е бил шута. Казват, че било въпрос на настройка как да възприемаш ситуациите с техните моменти. Емоционална интелигентност...... и какво ли не друго.....

Добре. Но аз не съм механизъм, че да се настройвам. Не съм аларма, че да звъня в унисон с минутките, които ми се предоставят. Не съм и албум, запечатал само усмивките във времето на нечий живот... Колкото и да се мъча, сгъвам и прекроявам, аз продължавам да тъгувам дълго след като 15-и септември заключи портите на лятното безгрижие. Обикалям около оградата, затворила горещите аромати на прашна планинска пътека, по която детски стъпки са оставили своите детски следи. Опитвам се да прескоча заграждението, отнело ми синьо-тюркоазената среща на морето и хоризонта, към която съм плувала неспирно дни наред... И накрая, уморена, отчаяна и разбита се свличам на земята, а студенината по гърба ми улавя първото изхълцване на сподавеното ми ридание.... Толкова съм близко и при все - така недостижимо далеч..... от моето прекрасно, слънчево, усмихнато и любимо лято.... и от неговата най-близка съратница - ваканцията..... безгрижната и волна посестрима на невъзвратимото - нашето детство.....

И като малка, и сега пак - не разбирам хората, които не обичат да си почиват. Не ползват отпуски. Работят като луди. Трещят по 10-15 часа в офиси и къде ли не. И сега май знам защо не ги разбирам... тези хора до такава степен са свалили гарда пред другите, които са им определели разграфеността на часовете, че силното течение на собствената им слабост отнася и последната съпротива.... А някога и те самите са били на брега на заключеното лято... и са се борили със зъби и нокти да го спасят.... Понякога борбата е непосилна, а друг път - неприемлива.... Третият път ..... аз още го търся! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Ver »

Уфффффф,
не ми говори...

Ще се наслаждавам на последните
ѝ дни ПЪК!
:222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Ани, имаш още 17 дни лятна ваканция с децата, радвай й се максимално, това е моето пожелание към теб :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от futarela »

Много прочувствено
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

futarela написа:Много прочувствено
И живописно :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Обичам те, лято красиво,
обичам горещата страст
на твоите звездни минутки -
прегръдка от огнена сласт.

Обичам те, лято красиво,
обичам да тичам към теб,
към простора, поръбен във синьо
от морето с вълните пенливи.

Обичам те, лято красиво,
обичам сестра ти -
безгрижница светла,
ваканция мила, мечтана, несретна.

Обичам те, ваканцио свидна.
Обичам да скачам, да пея, да дишам, да бягам!...
...и щом уморена
до тебе си легна,
спомени знойни в ръцете,
да шепнат приспивно,
когато притихваме двете.

Обичам те, лято любимо,
обичам и толкова тъжна,
ядосана, крива
мога да бъда само когато,
ти тръгваш ..........
"Сбогом, мое лято!".
Последно промяна от cchery на 12 Сеп 2016, 18:28, променено общо 1 път.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Твое ли е? :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Kleo написа:Твое ли е? :326
Да...... това са моите мисли и чувства. Ама казани по-накратко. Опитвам се да ги запазя сухи от наводнението, което иначе мога да им спретна, захвана ли се да ги пояснявам в проза. :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

МНОГО МИ ХАРЕСА
МОГА ЛИ ДА ГО СПОДЕЛЯ ВЪВ ФЕЙСА
РАЗБИРА СЕ С ИМЕТО ТИ ОТДОЛУ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Kleo написа:МНОГО МИ ХАРЕСА
МОГА ЛИ ДА ГО СПОДЕЛЯ ВЪВ ФЕЙСА
РАЗБИРА СЕ С ИМЕТО ТИ ОТДОЛУ
Благодаря, Деска. Естествено, че можеш да го споделиш. Може да не ме подписваш даже..... :1062 . Аз просто много тъгувам ... днес е 12-и..... чак не е за вярване!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Разбира се, че ще е с автора отдолу! :fan
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор