Моят дом е моята крепост

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Публикувай отговор
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от ellis_stoyanova »

Така....да докладвам за моите уплъснения,Цони,идеята с животинките е добра но на този етап не върши работа,защото аз бях направила такива неща от 2 крачола на един панталон,а вътре ги натъпках с по един чаршав,да уплътнява,но Ивето само се препъва в тях,затова залепих по един дунапрен с двойно лепящо и за сега е перфексно
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Kleo »

В хола вече имаме секция - много е хубава, практична и голяма, от 2 години си мечтаем за точно тази - казва се "Стил", взехме я на изплащане от магазин "Лабиринт". Мноооого сме доволни с мъжО :1216 :1216 :1216 Наредих си любимите книги и фотоалбуми в нея, сега е ред и на дрешките :222 Най-накрая не държа книжките си по кашони, найлони и под кревати, а чинно подредени, чистички, в шкафовете, предназначени за тях. Красиво, удобно, практично, уютно и винаги са ми под ръка! :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Докато открия къде беше темата на майсторите ... отдавна не сме работили значи :222
Айде, откривам официално сезона на ремонтите :1062
От доста време гледам масичката в хола, че е една такава очукана, с обелен лак. Да, ама то с гледане не става :!:
Затова днес запретнах ръкави, взех четка и АМВ, лак си имам и започнах за шкуркам. Само, че вече съм ъпгрейднала инструмента ще шлайфам с виброшлайф :1062
Ей, на:
[img]http://www.lagery.bg/uploads/com_articl ... a39b54.jpg[/img]
и понеже многго вибрира в почивките пиша във форума :1062
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Рапорт:
Масата изшлайфана и лакирана :524
Може би ще се нуждае от още 1 ръка лак, но това като изсъхне :)
Не мога да я снимам сега, защото на балкона е шарена сянка и нищо няма да се види :)
Браво на мен! :1209
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Явор се прибра, погледна творението ми и каза: "Ужас! Съсипала си масата!"
Сигурна бях, че се шегува, но не било :roll:
Оказа се, че съм използвала едрата шкурка и съм я "надъвкала"(кой да предположи :1044 )
На мен обаче не ми изглежда толкова съсипана :1062
Просто е как да кажа ... по-сурова :1062
Такива щуротии се оказа, че съм натворила :1062

**************
А отделно сме захванали един грандиозен проект за който ще споделям по-късно, като имам снимков материал да покажа за какво става дума :222
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от ellis_stoyanova »

хахах,Верка,според мен мъжете винаги ще измислят как да го направят по-добре от нас,важно е да ти харесва,а и май си доволна от това,което си направила,ама да ти кажа под секре-много ме досмеша на вашите несгоди :oops: :1062
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

ellis_stoyanova написа:Верка,според мен мъжете винаги ще измислят как да го направят по-добре от нас
Аааа, това не е задължително. :222
В случая обаче Явор има право, но както се казва след дъжд качулка :1062
Аз бях толкова бърза, че той дори не успя да заподозре, какво съм наумила да правя :1062
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Ver написа:А отделно сме захванали един грандиозен проект за който ще споделям по-късно, като имам снимков материал да покажа за какво става дума :222
Ето за какво става дума:
"Кухнята"
IMG_5033.JPG
(79.31 KiB) Свалено 1239 пъти
"Спалня"
IMG_5035.JPG
(56.22 KiB) Свалено 1239 пъти
Стаята, която е в най-добро състояние:
IMG_5037.JPG
(71.47 KiB) Свалено 1239 пъти
"Хола":
IMG_5042.JPG
(69.64 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5044.JPG
(81.93 KiB) Свалено 1239 пъти
Плевнята, където децата си играят:
IMG_5046.JPG
(100.67 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5047.JPG
(114.35 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5048.JPG
(117.16 KiB) Свалено 1239 пъти
IMG_5049.JPG
(92.98 KiB) Свалено 1239 пъти
Старата къща:
IMG_5050.JPG
(98.82 KiB) Свалено 1239 пъти
Та, заели сме се да оправим тази стара къща. Кога е строена никой не знае. Не е на по-малко от 60-70 години, че и повече.
Делото е само за идеалисти като нас :1062 Както Явор каза : "Искаме да направим с пръдня боя" :1062 Прав е.
Снимките отразяват моментното състояние, което е просто перфектно в сравнение с това което беше. Изхвърлени са тонове боклук, бутнати са тонове тавани ....
Не знам, кога ще дойде времето за "след"-снимките, но се надявам да ви ги покажа, по-скоро :)
За сега толкоз :)

Макар, че трудовият ентусиазъм леко, по леко спада поради умора. Вчера дойде момента, в който гледах празно и си мислех,че никога няма да я приведем в нормален вид. :523 Кой знае?
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от dexter »

Вер, наистина грандиозно :954 ! И какво - само два чифта ръце ли сте?!?!? Няма ли да викате майстори, сами ли ще ремонтирате всичко? От вън къщата не излглежда никак зле, чудя се как се е докарала то състоянието вътре....
Иначе - страхотно е човек да си има къща, особено ако си я е направил / ремонтирал сам (не че го знам от личен опит, но напоследък ми се въртят едни мисли, свързани с къщата на село..... :lol: ). Айде - успех и дано скоро пак да гледаме снимки - как се нанасяте :954 !
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Извикахме майстори за покрива, че работата е специфична, но останалото го действаме сами или с приятели (евентуално за таваните).
dexter написа: чудя се как се е докарала то състоянието вътре....
Вътре не е пипана с десетилетия, а най-чудното е че е било обитавано допреди 2 години :roll: Какви неща изринахме ... Плюшкин пасти да яде :1062
dexter написа:. Айде - успех !
Благодаря :1211
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Сиренце »

Верче, къщата е чудна! Страшно ми харесва отвън :222, а като приключиш и вътре със сигурност ще ми хареса!
И ние имаме една чудна къщичка високо в планината, но нито време, нито средства имаме да я поддържаме. Страхувам се, че скоро ще започне да се руши :cry: . Преди години ходехме там за по няколко дни и т.к. няма течаща вода се къпехме направо на двора - просто няма кой да те види :221 .
Публикувай отговор