Обещано от Чери

Публикувай отговор
Ver

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ver »

cchery написа:Верка, кво пиеш? Че какво и ядеш?
:221 :221 :221
Списъка е дълъг и широк, спокойно ще го уредим някак :1062
cchery написа: Много, много отдавна не съм се чувствала....... малка и как пък чак сега видях какво си писала :1044 ....... Ами благодаря.... изведнъж ходилото ми зарастна мигновено и ми се прииска да скачам много и нависоко :221 . Благодаря ти!
Хе хехе :)
Значи с един куршум, 2 заека ;)
Няма за какво да ми благодариш, казвам това, което видях (на снимките от Италианската ви разходка, все едно гледах по-голямата сестра на Бели). Знаеш, че не съм по ласкателствата ;)
cchery написа:Все пак аз си знам каква цел гоня..... и като я постигна един ден - верно ще покажа какво съм имала предвид
И това е така, но е хубаво по пътя си човек да си дава сметка какво е постигнал и от къде е тръгнал :)
А за това, че не забравяш накъде вървиш само мога да те поздравя :)
Айде стига съм ти оспамвала темата :)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Брех, тази тема я бях забравила вече :1062 . Е, не съвсем де..... ама все пак. Не че има какво да споделя в нея, освен освинването от морето..... видях отново седмицата :126 , но някакси.. не се чувствам потисната от това. Знам, че няма да е за дълго. Или пък може би греша след самуна топъл хляб, от който снощи споделих доста?! :221 Бяхме си на село и от пекарната там мирише уникално - така както може да мирише само прясно изпечения хляб. Е, купих един ииии си го изядохме - аз, майка и децата.... Ами - здраве да е.

Иначе това лято изчетох точно 3 книги от школата на привържениците на "зеленото" здравословно хранене :D . Имам предвид представители на диетологията, които защитават вегетарианската и веганската диета.

"14 дни детокс" на Надя Петрова
"Оптималното хранене вече е възможно" - Патрих Холфорд
"Ензмният фактор" - д-р Хироми Шиния

В общи линии тезите, които защитават и доводите, които представят в тази насока са еднакви, което е нормално. Определено някои от техните разбирания са в пълен разрез с моите. И по-специално в частта за млякото и млечните продукти. От друга страна прочетох черно на бяло онова, което имам само като вътрешно усещане, а именно, че трябва с всяко хапване да приемаме все повече и повече жива храна, разбирайте плодове и зеленчуци, пълни с живи ензими, от които нашето тяло произвежда същите за собственото си съществуване. И като добавка на това - когато 50-60-70 % от храната ти на едно ядене е зеленчук, то самият процес на смилане е по-бърз, по-качествен, а и го няма чувството на "заседнал в корема камък". Така че - това да, ще го променя. И го променям.

Последният автор - японеца Шиния, защитава тезата, че има огромно значение мястото, на което си се родил и живееш от гледна точка на това какви гени те изграждат. Той сравнява японците и американците. Първите са почнали да консумират месо от едва 120 г. Дотогава са наблягали на зърнените култури и водораслите. В резултат дължината на червата им е по-къса в сравнение с тази на американците. Обяснението - когато приемаш месо, на организма му трябва повече време за неговото смилане и обработване, т.е. храната трябва да остане повече време в червата, което се постига с по-голяма дължина на червата. Та в този ред на мисли аз категорично не мога да приема тезата за отровата, наречена МЛЯКО. Тук по нашите земи то е изхранило с векове доста поколения българи и като такива самите ние имаме достатъчно и ензими и формиращи фактори в храносмилателната си система за да продължаваме да го консумираме.

Та такива нещица ми се въртят. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
diva

Re: Обещано от Чери

Мнение от diva »

Привет, Чери!
Споменатите автори не са ми попадали, но подобни писания и аз съм попреглеждала. Подкрепям те за млякото и млечните продукти. И аз понякога дори се ядосвам, че ги нареждат до други, откровено вредни храни. Ок, съгласна съм,че може би има хора, на които им липсва нещо, за да усвояват пълноценно тези храни, но така е с всяка храна. Но да ми слагат киселото мляко и прясното домашно сирене в графата отрова... много ми идва. Затова и спирам да чета, което може и да е грешка, че пропускам и полезна информация, но пък съм убедена, че нужната ми информация ще ме намери :)
А за зеленчуците - наистина си е добре да са повече в свеж вид или с минимална термична обработка. Дори някъде съм чела /и не на едно място/, че и най-мазната пържола е добър вариант, ако е гарнирана с повече пресни зеленчуци. Всъщност въпроса с пържолите за мен е приключен. Понякога само риба си хапвам. ;)
Хубави летни дни и се наслаждавай на истинските неща! :) ... като истински пресен хляб ;)
:922 :922 :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

diva написа:Ок, съгласна съм,че може би има хора, на които им липсва нещо, за да усвояват пълноценно тези храни, но така е с всяка храна.
Ами да си призная и за мен има някакво противоречие. Защото всичките тези писаници стъпват на едно и също убеждение, че ако организмът ти не може да преработи нещо, то е болен..... и трябва да се лекува, за да може пак да си произвежда всичките необходими ензими и да няма хранителни непоносимости. Ама имам чувството, че когато тази теория не се докаже, и даден човек, въпреки, че е бил за някакъв период на елиминационна диета, т.е. ограничавал е определени хранителни продукти, и въпреки това след въвеждането им пак прояви непоносимост, на помощ идва (за да няма fail в теорията) следващото твърдение - МЛЯКОТО - СМЪРТОНОСНА ОТРОВА. Този подход лично за мен е много агресивен и не ми допада. И може би най-вече заради това не мога да се съглася с тези твърдения.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещано от Чери

Мнение от Kleo »

Аз си консумирам и прясно, и кисело краве мляко, както и близките ми, и никой от тях досега не се е оплакал - факт.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Охаааааа, каква тишина тук, какво нещо?!?! :1062 :1062 Не съм писала сигурно половин година - най-вече щото нямаше с какво ново да се явя тук. Сега има...... пиша го, щото при мен нещата са нетрайни..... както обикновено. Та след като на 18 ноември 2014 година стартирах хранителен режим, закупен от Румяна Илиева и го завъртях 2 пъти, т.е. изпълних 2 пъти, т.к. е пригоден за 4 седмици, към днешна дата нещата стоят така - .

Престашавам се и пускам и снимки..... не е добре работата, но..... пък аз съм това, което съм.... Ето го:
21.01.2015_ANFAS 2.png
(2.28 MiB) Свалено 491 пъти
21.01.2015_DESEN PROFIL.png
(2.93 MiB) Свалено 491 пъти
21.01.2015_LYAV PROFIL.png
(4.05 MiB) Свалено 491 пъти
21.01.2015_GRUB.png
(3.91 MiB) Свалено 491 пъти
Аз лично съм много доволна. Много, защото както Момчил каза преди 2 вечери - "Това е първата диета, която те виждам да ядеш и да имаш резултати!" :1069 :1069 ...

Засега продължавам поне до вечеря да се придържам към режима. Не за друго - просто свикнах и понеже нищо не ми липсва, си кютам така. Планирала съм да извъртя още веднъж режима, но ще е след края на февруари. Ще видя точно кога. Сега имам нужда от ДЕТОКС и ще го правя. А как - ами ще се появи инфо и за това в най-скоро време. :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ванчето »

Чери, аз не успявам да отворя табличката...
Трябва ли да имам регистрация, за да го направя?
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Чери

Мнение от cchery »

Бъни написа:Чери, аз не успявам да отворя табличката...
Трябва ли да имам регистрация, за да го направя?
Бъни, пробвай от този линк, да видим дали става.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещано от Чери

Мнение от Kleo »

Таблицата ти не ми се отваря.
А на снимките се вижда колко много си отслабнала.
И си се стегнала на-вся-къ-де! :524 :326 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Чери

Мнение от Ванчето »

Да, Чери, успях! Отворих я!
Много хубави цифрички... :roll: И килограмите които си свалила не са малко, но мен повече ме впечатляват сантиметрите които отчиташ като минус! Особено на талията и ханша, където е най-трудно да бъдат намалени обиколките! Браво на теб, много се радвам на успеха ти! :524
А снимките няма да ги коментирам! :222 Той Момчил ти го е казал вече:
cchery написа: преди 2 вечери - имаш резултати!" :1069 :1069 ...
Щом е видимо вече дори за хората, с които си всеки ден, значи коментара е просто излишен! :940 :940
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещано от Чери

Мнение от Cheva »

Чери, след като видях таблицата и се успокоих. Този път режимът работи! :222
От снимките ми е трудно да видя големи разлики, но таблицата е показателна!
И като се има предвим , че периодът обхваща коледните празници...чудесен резултат! :326
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Публикувай отговор