АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Слънцето вече е в Риби :954 :954 :954

В Риби са също и управителите Юпитер и Нептун. Yes!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Венера във Водните знаци - аз съм с рождена Венера в Риби :524

Венера в Огнените знаци - Есмо е с рождена Венера в Овен :524

Статии от сайта на Мира Кунева, астролог :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Започна магичен месец: сезонът на Риби е тук, за да успокои хаоса

Изображение

След транзита на Слънцето във футуристичния Водолей, то се премести на следващото си място на небето: Риби. На 18 февруари се гмурнахме в астрологичния сезон на Рибите, където мечтателите, творците и романтиците със сигурност ще процъфтяват до началото на сезона на Овена на 20 март. А през следващия месец ни очакват доста забавления и щипка Нептунова магия.

Рибите не само завършват зимата, но и целия зодиак, събирайки всички уроци и опит на останалите единадесет знака. За разлика от другите водни знаци, Рак и Скорпион, Рибите нямат обвивка или защита, което ги прави най-емпатичните знаци. Управлявани от Нептун, планетата на висшето или промененото съзнание, и Юпитер, планетата на разширяването, Рибите могат да се носят по невидимите канали на колективното съзнато като по вълна.

През сезона на Рибите състрадателната ни страна може да се прояви повече. Вероятно ще се почувствате по-способни да влезете в чуждите обувки и по-емпатични от определено време насам. През този месец сънищата за мнозина ще бъдат много интензивни и ярки.

Въпреки че това настроение вече витае във въздуха благодарение на Слънцето в Риби, в началото на този астрологичен сезон Слънцето, Нептун и Юпитер също се намират в знака на Риби.

Риби ще ви подтикне да бъдете състрадателни, възприемчиви и симпатични, но ако прекалите с това, то може да доведе до това да бъдете манипулирани и използвани. Напълно нормално е да оставите главата си да се издигне до облаците този месец, стига да не забравяте да държите краката си - или дори само един пръст - здраво стъпили на земята.

Сезонът на Риби ще даде началото на един от най-важните планетарни аспекти на 2022 : съвпадът на Юпитер и Нептун в Риби. Самото съединение се случва само веднъж на 12,5 години, но тези две планети не са се срещали в Риби дори от 1856 г. насам. Въпреки че тази планетарна връзка няма да достигне своята кулминация преди сезона на Овена, сезонът на Риби всъщност е моментът, в който ще започнем да виждаме как тази рядка комбинация се проявява за нас лично и като колектив.

Освен този важен транзит, постоянна тема на сезона на Риби през 2022 е романтиката. Това е така, защото Венера и Марс ще се движат много близо един до друг на небето. Тъй като Венера управлява любовта, а Марс - секса, можем да очакваме да почувстваме дълбоко влечение да се съсредоточим върху съществуваща връзка или да изградим нова.

Обърнете внимание на енергията, която ни очаква на 13 март, когато Слънцето и Нептун ще се съединят в Риби. Тогава мнозина ще изпитват повече изтощение, параноя, сантименталност, креативност и интуиция към общата ни енергия за деня. Това не е време за вземане на решения, а по-скоро за претегляне на вариантите и обмисляне на всички възможности". Претеглянето на възможностите може да включва обръщане към близките ви, преди да направите избор, който ще се отрази на остатъка от живота ви.

Но през този месец не бива да се затормозяваме твърде много, в сезонът на Риби трябва да се съсредоточим върху по-изразителни и душевни дейности. Време е да пречистим духа си, да обърнем внимание на мечтите си, да се вслушаме в интуицията си и да творим така. Последният зодиакален знак иска да приемем чувствителните си страни, вътрешното си дете и артистичните си виждания. Отворете съзнанието си - положителната енергия на сезона на Рибите със сигурност ще ви последва.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Още вчера гледах аспектите и транзитните планети, в контекста на породилия се военен конфликт между Русия и Украйна, и ето какво се оказва, че се случва в астрологично отношение:

Точна неподвижна квадратура Меркурий-Уран - провалена дипломация, водеща до внезапно събитие. Няма нужда да уточнявам, нали? Уран се движи директно в 11-ия градус на Телец, а Меркурий също се движи директно, вече в 12-ия градус на Водолей. Добре, че поне Меркурий е бърз, вчера им беше съвсем точната квадратура, тоест напрегнат аспект между планетата на общуването и планетата на внезапните неочаквани събития. Оста Телец-Водолей е достатъчно взривоопасна, предвид че управителите на тези два зодиакални знака са планетите Венера и Уран. Телец са ПАРИТЕ, Водолей са приятелите и човешките ОБЩНОСТИ.

Разпадащи се квадратури /което е добре, че отшумяват вече!/ между Уран в Телец и Сатурн във Водолей, и между Нептун в Риби и Луна в Стрелец. Всички планети се движат директно в момента. Което също е добре принципно. Останалите аспекти са хармонични, а именно множество секстили: Уран-Юпитер, Уран-Слънце, Нептун-стелиум Плутон-Марс-Венера, както и образуващ се секстил Слънце-Луна. За съжаление, вчера двете Светила /Слънцето и Луната/ бяха в напрегнат аспект, то си и пролича де. Простете за лаическия анализ на макро-ситуацията в света, но не съм мунданен астролог, просто направих опит да видя нещата в по-голям мащаб.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Налице е скупчване на всичките 10 планети само в 4 зони /знаци и домове/, а именно:

Венера, Марс и Плутон съвпадат в Козирог, а Уран е в Телец. Това са 4 планети в Земни знаци. Всички се движат директно, като Марс екзалтира в Козирог. Възможности за силно трансформиращи и трайни любовни връзки. Промени и по отношение на финансовото положение.

Луна, Меркурий и Сатурн се намират във Водолей, Въздушен знак. Луната е във Водолей от съвсем скоро - по-точно от тази вечер, 27.02., 20.40 часа. Луната е намаляваща, точно преди Новолунието в Риби, което предстои на 02.03. И тези три планети се движат директно. Задават подчертано приятелска и дружелюбна атмосфера. На фона на случващото се в Украйна, възникват жестове на взаимопомощ и благотворителност.

Слънце, Юпитер и Нептун транзитират във Водните Риби. Също се движат директно. Задават мека, човечна, духовна енергия. Всички ставаме по-нежни и състрадателни един към друг, включително и към самите себе си. В момента няма нито една планета в Огнен знак.

Единственият останал напрегнат аспект е само неподвижната квадратура между съвпада Меркурий-Сатурн и Уран. Другите аспекти са два красиви секстила - между триото Венера-Марс-Плутон и Нептун, и между съвпада Слънце-Юпитер и Уран.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Транзитите в полунощ, 0.00 часа на 5 март 2022 г.:
Луната в момента е неаспектирана в Овен, в растяща фаза след Новолунието в Риби на 2 март.
Сатурн и Меркурий съвпадат във Водолей. Движат се директно. Образуват широк квадрат с Уран в Телец.
Слънцето, Юпитер и Нептун съвпадат във Водните Риби, като съвпадът Слънце-Юпитер е точен.
Плутон, Венера и Марс съвпадат в Земния Козирог. Правят секстил със стелиума в Риби.
Уран също прави секстил /хармоничен аспект/ със стелиума в Риби. Приятна Земно-Водна енергия!
Всички планети се движат директно. Луната расте. Ще бъде без курс до 0.57 часа, тоест за съвсем кратко, по-точно още час.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Пълнолунието в Дева изгрява: време е да се пречистим и да подредим съдбата си :524

Изображение

Добре дошли на прага на последното пълнолуние за зимния сезон, звездни момичета!

Пълният месец изгрява на 18 март, 09:19ч. в земния знак Дева и ще подчертае всичко, което трябва да бъде изчистено от сърцата ни.

Очаква ви сериозна пречистваща магия, така че със сигурност ще искате да знаете как пълнолунието през март 2022 ще се отрази на вашия зодиакален знак.

Енергията на зодия Дева е аналитична, организирана и фокусирана върху благосъстоянието - така че това пълнолуние бележи старта на идеално време да изчистим пейзажа си от изтекъл емоционален багаж и да се освободим от токсичните си мисли или взаимоотношения. Да, все още сме в чувствителния сезон на Риби, но енергията на това пълнолуние подчертава отговорната ни страна и ни помага да видим какво точно трябва да бъде освободено.

Макар че вибрациите на Дева са свързани с усърдие и практичност, все пак това е пълнолуние, така че чувствата ни ще бъдат изострени. Луната ще се намира срещу мъглявото съчетание на Слънцето и мечтателния Нептун и тази космическа комбинация може да бъде малко дезориентираща. Ще ни бъде трудно да виждаме нещата толкова ясно, колкото бихме искали. От друга страна, този аспект може да ни помогне да се потопим нашата креативност и състрадание, така че трябва да се възползваме изцяло тези рибешки качества.

Ето как пълнолунието през март 2022 г. ще се отрази на всеки зодиакален знак:


Галерия :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Днес, в 17.26 часа, Слънцето преминава от Риби в ОВЕН, с което бележи настъпването на Пролетта. Това е началото на Астрологичната година. Кардинален Огън! Това се случва в неделя, денят на Слънцето. Днес денят и нощта се изравняват по сила, по мощ и по присъствие в денонощието. Разпределението на елементите в момента изглежда така:

Доминираща природна стихия - Въздух. Идеи, интелект, динамика, общуване, слово, учене, обучение, пътувания, справедливост, приятелства, човеколюбие. Имаме Луна във Везни, скоро ще влезе в Скорпион обаче, както и Марс, Венера и Сатурн във Водолей.

Силно застъпена в транзитната карта е и Водата. Чувства, бликащи емоции, висока интуиция, усет за хората и ситуациите, състрадателност, емпатия, адаптивност, творчески изяви, занимания с изкуства и красота, любов към ближния. Радваме се на съвпад Меркурий-Юпитер-Нептун в Риби, най-меката и нежна енергия в Зодиака, в същото време изключително мощна в момента, защото Юпитер и Нептун седят на своя трон, в своите владения са там. А скоро и Луната ще влезе във Водния Скорпион, за да засили още повече този елемент сред нас, хората.

Земята е представена от Уран в Телец и Плутон в Козирог, които отдавна се намират там, тъй като са бавни, колективни планети. Единствената планета в Огнен знак сега вече е самото Слънце, в Овен. Всички планети се движат директно, няма ретроградни планети в момента, което е хубаво.

Аспектите са разнопосочни, налице са и напрегнати, и хармонични връзки между отделните планети. Квадратурите Луна-Плутон и Уран-Марс и Венера предразполагат към напрежение между двата пола, възможни са много раздели и разводи, караници и междуличностни конфликти. В същото време жените са по-застрашени от всякакви разрушителни и саморазрушителни действия. Хармонични са тригонът Сатурн-Луна и секстилите Слънце-Плутон и Уран-стелиум в Риби. След травматични, дълбинни и трансформиращи преживявания жените придобиват нова стабилност и успешност. Духовните стремления са обогатени с разум. Мъжете се впускат в действия, целящи прогрес, растеж и развитие. Определено предизвикателни времена за всеки един от нас!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Добро утро на всички ! И тази сутрин изпих кафето си в компанията на Венера, кацнала на върха на съседния бор и на Луната, приличаща днес на половин пита кашкавал ! Вероятно от тази небесна гледка се заредих с някакъв, сякаш неадекватен за социалната ситуация, оптимизъм. Днес Луната е във фаза последна четвърт - квадратура със Слънцето и вероятно ще сме малко неадекватни и готови за атака , основателна или не. След обяд и до вечерта ще е интересно : Луна в Козирог тригон с Уран в Телец - приятни изненади. На небето днес имаме всякакви аспекти : и кармични и творчески и разни тройки - Марс, Венера и Сатурн във Водолей ; Юпитер, Нептун и Меркурий в Риби. Уран и Венера са все още в т.нар. взаимна рецепция /всеки е управител на другия/ и внезапните, непредвидени срещи са все още приятелски и приятни. Отношенията Уран/Венера винаги носят нещо "шарено" , игриво и изненадващо.

Пожелавам ползотворен и успешен ден !!!

Титания, от бг- мамма
:954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор