Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Оф,не мога да се добера до тук-не остава никакво време.само набързо искам да ви акцентирам върху някои неща,които ни даде Док за третата сливица:
1.масло от туя-продава се във Вербена,но може да се приготви и у дома:
1 супена лъжица нарязани клонки [img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... A4T5dBnbQg[/img] в 100-150 мл зехтин се варят на водна баня 30 мин. Прецежда се и се накапва вечер преди сън по 1-2 к.във всяка ноздра.
2. Калкарея карбоника 9СН-1х3 зр. Да,това е същата онази велика калкарея която ни помага да отслабваме,само че веднъж дневно помага за трета сливица.
Или барита карбоника :тонзиларна хипертрофия, рецидивиращи ангини
Rp.) Baryta carbonica 9CH – по 5 гр дневно за шест месеца

3.agraphis nutans 5 CH :Клинични показания:
- хронични хипертрофии на сливиците
аденоидни вегетации
-глухота – вторична, вследствие на аденодната хипертрофия
рецидивиращи ангини и синузити на базата на аденоидна вегетация
Rp./ Agraphis nutans 5CH по 5 гранули дневно в течение на 6-8 месеца
denizara

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от denizara »

Благодаря за инфото!
При нас третата сливица все още не е диагностицирана, но май отиваме натам, тъй като основно диша през устата, дори и като спи, носът му е все запушен и хърка.
При нас одисеята стана страшно дълга. Суметролимът не помогна изобщо. Заведохме го на частен лекар и му предписа Синекод и Ринолекс. Направиха му кръвни изследвания, които бяха добри, чувало се "везикуларно дишане", но засега щял да пробва без АБ. За първи път срещнах такъв доктор от традиционната медицина да не тръгва директно с АБ! От Синекода се повлия, но от ринолекса започваше много да кашля и го спряхме. После си сменихме лекарката с друг добкотр, който преди е бил белодробен и той каза да пробваме без АБ - втори доктор!, но му даде за носа Олинт, защото проблемът бил в хремата, която тече назад, а не напред и инфекцията е тръгнала надолу, но е още в началото. Е, от две впръсквания на Олинта той спря да кашля почти. Но в сравнение с предишното му непрекъснато кашляне, направо беше супер. Но носът му си е доста запушен.
Сега давам Меркуриус, ферум фосфорикум, опашката след АБ, лимфомиозот за всеки случай. Дано се поотпуши, защото явно, че тази хрема ще създава непрекъснато проблеми.
Извинявам се, че бях толкова дълга!
Весело приготвяне за празниците!
petya_d75

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от petya_d75 »

Здравейте, момичета!
Мърмори, благодаря за ценната информация! :923
Дъщеря ми е на 2год. с диагностицирана от УНГ увеличена трета сливица и предписани за прием : Лимфомиозот 3*6к., Умкалор 3*10к. и цинабсин 3*1т. за месец,и наистина кашлицата почти затихна, хрема нямаше, след това бяхме на контролен преглед и каза да приеме по още една опаковка умкалор и лимфомиозот, но няколко дни след това кашлицата отново се появи- (гърдите и гърлото са чисти според педиатърката), та въпросът ми е мога ли да включа и калкарея карбоника и аграфис нутанс към тази схема или ще станат прекалено много нещата?
Само да уточня, че си влачим кашлицата от октомври месец, също и хрема, която ту се появява ту спира, а също и че малката посещава детска ясла, приема от няколко месеца вече клеева тинктура, пръскаме в носа когато се налага сребърна вода с клеева тинктура.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Петя, все едно аз съм писала поста ти-цяло лято бяхме с кашлици и сополи. Тъкмо се зарадвам,че се оправяме и отново се започва. УНГ-то каза,че сливицата секретирала и затова дразни на гърлото,оттам идва и кашлицата. Лимфомиозота го давах 2 месеца почти,но честно казано осезателен ефект не видях. Умкалора доста добре повлияваше кашлицата,но докато не започнах с калкареята и аграфис нутанс нещата се повтаряха отново и отново. Когато говорих с Док той каза,че често проблемите с третата сливица имат алергична компонента,особено когато няма хъркане и запушен нос, затова започнахме и пумон хистамин. В комбинация с калкарея и аграфис нутанс, както и чая с 4 билки,имуноукрепващи и септилин ( също с антиалергично действие) да чукна на дърво вече сме добре. Сега съм оставила само септилина,бирена мая,клеева т-ра и когато се сетя пръскам в носа еуфорбиум спрей.
petya_d75

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от petya_d75 »

Отново благодаря, Мърмори!
Ще прибавя и калкареята и аграфиса, ще поръчам и маслото от туя и дано излезем от този омагьосан кръг...Иначе аз също давах септилин предния месец, сега давам енгистол, и с еуфорбиум съм пръскала..
Ivalek

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Ivalek »

Bihte li mi kazali tova maslo ot tuq ot apteka VERBENA li se vzima? zashtoto zvanqh dnes i mi kazaha che nqmat i che nikoga ne sa imali :roll:
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от metsababa »

Ivalek написа:Bihte li mi kazali tova maslo ot tuq ot apteka VERBENA li se vzima? zashtoto zvanqh dnes i mi kazaha che nqmat i che nikoga ne sa imali :roll:
Ивалек, пишете на кирилица при всяко едно положение. Дори и да не Ви е кирилизирана клавиатурата, то ползвайте т.нар. КРЕДОР - ето повече инфо за него.
vkizina

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от vkizina »

Здравеите , не знам , дали тази тема е още аkтивна , но ще се пробвам .Бебка е на 6месеца и досега се справяше с бацилите , които каката носеше от детската градина , но от 3 дена е сас силна кашица , а вече и cополи . вече 2 нощи спи с компрес от извара , но не се подобрява , дайе напротив . За носа слагам само физ разтвор , за6тото не сам сигурна , дали този с клеевата не е силен за толкова малки бебета . А за сироп , не сам сигурна кои е подходя6т су6то ., Моля , ако нйакои има подобен опит да сподели . благодаря ви !
Ver

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Ver »

Изварения компрес ще помогне. Може да се прилага и през деня за по 3-4 часа.
От капките с клеева не се бой, действай смело.
Давай клеева отделно през устата (по 1к 4-5 пъти дневно)
Ако сополите вземат да се уплътняват и сгъстяват - Еуфорбиум спрей, ако са бистри Коризалия.
За сироп нищо не мога да кажа, защото от кашлица до кашлица има разлика.
Най-комплексния на Боарон - Стодал, но не знам как стои въпросът с възрастта.
Нищо не ти пречи обаче да й направиш чай от орехчета, босилек и индрише и/или чай от мащерка + мед.
Ако много кашля инхалации над тенджерата с лайка и сода.
Успех!
vkizina

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от vkizina »

много ти благодаря ver , направих и компрес преди малко пак , малко по-плътен слои , че през деня мн се движи ,мислех си да го държа 8 часа , ако тя е ок де . ще я започна и с капки в нослето щом казваш , че няма проблем , иначе клеева давам на всяко хранене в млякото .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

vkizina написа:много ти благодаря ver , направих и компрес преди малко пак , малко по-плътен слои , че през деня мн се движи ,мислех си да го държа 8 часа , ако тя е ок де . ще я започна и с капки в нослето щом казваш , че няма проблем , иначе клеева давам на всяко хранене в млякото .
Тази кашлица, ако не е превизвикана от проблеми с гърдичките или сливиците, се дължи на сополите в нослето. Така че задача №1 е да спреш сополките. Вер ти е написала какво да ползваш. Има още информация за сополи в темите тук - потърси в .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор