Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

cchery написа:Тази седмица отчитам 3 тичания в парка, 2 посещения на Пилатес и 4 пъти фитнес. Смятам, че е добре :1062 .
Аааа....как добре.....че то си е направо перфектно :524
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Ето ме да разкажа след първия месец във фиткървса какви са ми постиженията. :954 Почти бях сигурна, че както винаги ще съм навъпреки и вместо намаляващи мерки, ще регистрирам завишени такива. И почти познах :1062 . Ръката е нараснала с 1 сант. Талията..... 4 хахахаххаха, корем - също с толкова. И оттук идва малко по-положителна инфо - ханш е спаднал 3, краката с по 1 сантиметър, а килограмите са намаляли с 2....... мазнините са се стопили с 3 %. Та сега сега или първият път не са ми взели правилно мерките или ...... кантарът и мазниниметъра са сбъркали..... :221

Като цяло аз съм доволна от този вид тренировка - не ми е трудна, усещам стягането във всички мускули, а има и доста кардио. За съжаление тази седмица поради детоксването и МЦ, съм ходила само веднъж...... но предишните 2 седмици тренирах по 4 пъти. Не съм спирала и пилатеса - 2 пъти на седмица съм в залата. Е, явно има защо. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Я да вдигна малко тази темичка.

Почвам с инфото, че след като ми изтече 3-месечната карта за фиткървса, не съм я подновявала. Първо, защото покрай учебната година не ми остава време за тренировка. Второ, защото.... ми доскуча. Уредите са си едни и същи - 8 вида, но едни и същи.

Смених пилатеса с фитбол - не защото не ми е харесал, а защото фитболът е в удобни часове и мога да го посещавам. Като цяло някои упражнения се припокриват и има нещо много готино в тренировките с голямата лилава топка :1062 .

Миналата събота и неделя включих в тренировъчната си програма комбинирана гимнастика - това е един голям буламач, съставен от кардио, степ-аеробика, тае-бо, танци, пилатес, гирички, балет...... страшно ми хареса! Толкова,че дори и мускулната треска, която имах вчера сутринта след съботната тренировка не ме спря пак да ида. Е, тази сутрин имам още повече мускулна треска и по-силна. Но на мене ми дай точно такъв тип упражнения - с дивотия, тичане и скачане.

Продължавам и със сутрешното тичане - тази сутрин си беше направо борба с вятъра... :1062 :1062 толкова много листа, повдигнати от алеите в парка, минаха през лицето ми, че се върнах освен червена, с черни ивички - там, където е текла потта, беше залепнала пепелта, с която вятърът ме зарина :221 .

И се оплаквам на Момчил, че не отслабвам, а той ми вика "Здраве да е!"...... абе здраве е, ама искам и да отслабна беееееееее :1209 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: Моята тренировка

Мнение от tita »

Да си призная .. цяло лято направо зарязах тренировките. Ми, не мога да тренирам в жегите. На климатик - също. Но вече е сезона, в който си започвам заниманията вкъщи. :1216

Фитбола и гиричките си ме чакат чинно, но тази седмица вече ще си влязат в действие. :222

Чери, поздравявам те за това, че си толкова дейна. При цялото тичане покрай двете деца! Аз не бих могла да имам сили и време да ходя и по спортни зали да тренирам. :324 :826
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Титка, аз съм просто такъв характер - ако спра да се движа губя енергия и тонус. Само като се сетя каква депресирана бях по време на майчинството, когато нямах никаква възможност да се измъкна да спортувам, и предпочитам да включа към сегашния си живот зумба, кикбокс, йога, степ-аеробика, латино танци, народни танци и класически балет даже :1062 :1062 .

Много благодаря за милите думи! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Чери, ти си пример, образец, нашата гордост! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моята тренировка

Мнение от Cheva »

Да се намърдам отново в темичката.
За утре планувам обща гимнастика за тонус. :954
Ще започна от малко , за да стигна до повече. :)
След раждането (преди месец и малко) правих упражнения веднъж и после си ме
понаболяваше корема. :???: Но мина време и утре пак ще пробвам. :222
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
tita

Re: Моята тренировка

Мнение от tita »

Зелената тренировка подобрява настроението, самочувствието, мотивацията и удоволствието. Но според ново проучване на учените от университета в Есекс, ефектите от зеления цвят са много повече.

Това е първото изследване, което доказва ефективността от упражненията на зелен фон, предаде БГНЕС. В изследването участват 14 души, които били разделени в две групи. Едната група тренирали на закрито, докато гледали видео, а другата група карали колело на открито.

Резултатите показват, че младите хора се чувстват много по-малко уморени и в същото време много по-заредени, когато спортуват навън. Ако не живеете на подходящо място и сте далеч от парк или градина, просто потърсете фитнес със зелени стени, съветват учените.

Read more: http://health.actualno.com/Zelenijat-cv ... z2Ckre4Hb9" onclick="window.open(this.href);return false;

Според мен, не зеленият цвят, а свежият въздух и релаксиращата обстановка сред природата подобряват резултатите. :954


[youtube]THJguVLF5VE[/youtube]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Чери, ти си пример, образец, нашата гордост! :326
Ейййййй, как съм ги изпуснала тези аплодисменти :1139 :1139 :221 . Не знам гордост ли е, какво ли е, но това е самата истина. Сега се чудя къде точно да вмъкна плуването, на което искам да ходим с децата..... и май го виждам петъчно след 20,00 часа. Вместо да седя и да се тъпча на масата пред ТВ, по-добре да поплАвам 1 час. :954

Чева, стартира ли?! :)
tita написа:Според мен, не зеленият цвят, а свежият въздух и релаксиращата обстановка сред природата подобряват резултатите. :954
Мда, и аз съм склонна да мисля същото. Даже ако продължа така настоятелно с мисловния процес, то около морето не винаги е зелено, ама с какъв тонус можеш да се сдобиеш след една тренировка на плажа под звуците на лежерното лятно море рано сутрин. :mrgreen:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моята тренировка

Мнение от Cheva »

cchery написа: Чева, стартира ли?! :)
Нееее....то да го кажеш,не е като да го направиш. :mrgreen:
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Моята тренировка

Мнение от droidd »

Cheva написа:Нееее....то да го кажеш,не е като да го направиш. :mrgreen:
:221 и аз се ослушвах цяла седмица, след като обявих във форума, че си почвам пак гимнастиката......но вече захапах и съм стриктна...или почти :oops:
Точно днес пропуснах, но наваксах с друго :1034
Трябваше да избирам м/у двете, притисната от времето и есвтествено избрах по-лесния и приятен вариянт :221
Публикувай отговор