Личен дневник Kleo

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Kleo написа: 25 Фев 2022, 12:41
Kleo написа: 05 Дек 2019, 11:23 Урановата ми опозиция, когато транзитно преминаващият Уран в Телец ще отстоява на около 180 градуса от рождения ми Уран в Скорпион, ще бъде в следните три периода: :222

- от 19 юни 2021 до 23 октомври 2021; - тогава ще съм на навършени 43 години, докъм 43 и половина;

- от 9 април 2022 до 16 май 2023 /като транзитният Уран ту ще се движи ретроградно, ту директно/; - тогава ще бъде най-дългият и същински престой на транзитния Уран през Телец, който ще ми окаже влияние и въздействие върху наталния ми в Скорпион - а именно когато ще съм на възраст навършени 44 години, до навършени 45 години;

- от 3 януари 2024 до 19 февруари 2024. - и накрая, последно ще ми се отрази отново, когато съм на навършени 45 години, но точно преди да навърша 46 години.

Гледам орбис от плюс минус 3 градуса от наталната му позиция - тоест от 13.22 градуса в Телец до 19.22 градуса в Телец. Уран е много бавна планета, така че е естествено това, че ще мине няколко пъти на места в точна опозиция с рождената позиция.

16.22 градуса в Скорпион - наталният ми Уран :222 - той лежи точно върху Асцендента ми в Скорпион /който е на 15.31 градуса/. За добро или за зло рожденият ми Уран е ретрограден. И транзитира в моя 1. натален дом.

Ако погледна обаче с по-широк орбис, въздействието на транзитния Уран в опозиция с наталния ми Уран, започва още на 26 април 2020 година /на 42 навършени/ и свършва чак на 12 април 2025 година /когато ще съм на цели 47 години!/.

Къде, в кои сфери ще ми се отрази най-силно и много тази опозиция?

- Оста Телец - Скорпион /да се разбира мое-наше, спокойствие-страст, търпение-дълбаене, покой-трансформация, тяло-емоции, телесни-чувствени наслади, къща-дом, пари-секс, лична енергия, мои-чужди пари и средства, постоянство-чар, използване на ресурсите и т.н./
- Оста 1-6 дом /да се разбира Азът ми-работата и колегите, Азът и здравето ми, Азът и хигиената, Азът и ежедневните дейности/
- Оста 1-7 дом /да се разбира Азът ми-бракът ми, Азът и партньора ми, Азът и личните ми връзки от типа двойки, и т.н./... по някое време видях, че цял стелиум от транзитиращи планети, заедно с Уран, прави точна опозиция от 7 към 1 дом... сама знаеш какво означава това /минимум!/... а там беше и Юпитер, и Венера, ако не се лъжа, абе... не е изключено нов брак да имам и други подобни хубавини и "хубавини"...
- Отчасти оста 12-6 дом /да се разбира психическо срещу физическо здраве, здрав дух в здраво тяло, и т.н./.

Да, така като гледам, доста интересни, шантави и предизвикателни години ми предстоят. И вече усещам това. Ето по този начин :plezya se :plezya se :plezya se

Изображение

Още малко за Урановата опозиция, от форум Астросайт

Хюман Дизайн и Божидар Цендов, малко препоръки от него
Боже мой! Хора!!! Вижте сама на себе си каква уникално точна прогноза съм си направила, и най-важното - още кога съм го сторила!!! А бях забравила, честно. Е, признавам си, изумена съм!!! Положително. И оставам в безмълвието... :524 :922 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Сега само набързо нахвърлям някои неща за Кралиците, Кралете, Рицарите и Пажовете /дворцовите карти в Таро/, а после ще редактирам мненията си, ще ги съкратя и ще оставя само това, което ми направи впечатление!

Кралиците
Публикувано на 03.03.2014 от Вера
Кралиците най-често са чувство, настроение или настройка. Например, Кралица жезли е страст, ентусиазъм, вдъхновение. Кралица чаши е любов, дълбоко чувство на съпричастност. Кралица мечове е интелект, опит и мъдрост. Кралица пентакли е най-често физическа наслада и действие за постигането на нещо. В гледане те показват какво изпитваме вътре в нас, каква е нашата настройка към света.

Wands13Кралица жезли (астрологично под влиянието на Лъв) е всички онези моменти, в които знаем какво искаме и поради това справянето със ситуацията е далеч по-лесно, отколкото по принцип. Тази Кралица е водена основно от вътрешното си убеждение, че тя знае по-добре от всеки друг кой е най-правилния път за нея и трудно може да бъде отклонена от него. Като дневна карта тя показва ден, наситен с действие и ентусиазъм, в който ще следвате основно собствените си желания и няма да ви пука да излезете на кафе сама, защото определено няма да имате намерение да си стоите вкъщи, само защото приятелят ви е решил да отиде за риба, например. Когато е в по-сложни подреждания за конкретен въпрос, показва настройката ви да се забавлявате и да стане по вашата – така, както сте си намислили. Докато проблемът, за който питате, наистина ви интересува и провокира вашата креативна страна, няма да имате равни. Кралица жезли също така често показва някой, който е уверен във външния си вид и личната си харизма. Този човек няма да се вълнува от мнението на околните, а много често може да се появи с изключително авангардна дреха или прическа и да се наслаждава на смущението и изненадата в околните. Там е разликата между Кралица пентакли и тази Кралица. Първата обича да е облечена с вкус, елегантно, но по-скоро традиционно изтънчено, докато Кралица жезли обича да шокира, да провокира хората, да приковава вниманието, да не оставя никого безразличен, когато се появи сред хора. Може би поради това мненията за тази Кралица са толкова различни – хората или я обожават, или я ненавиждат.
Освен това Кралица жезли ненавижда скучните, обикновени хора, които нямат нищо против да прекарат живота си на едно и също място, на една и съща работа, без никакъв риск или вълнения. Брак, семейство и деца не стоят на най-високо място в списъка на тази кралица, макар че ако все пак се сдобие с такива, ще върши доста енергично и скоростно задълженията си, защото е прекалено горда, за да признае, че не може да се справи с нещо. В други варианти Кралица жезли може да показва среща или пък жени от семейството.

Обърната тази кралица не е особено приятна, често защото тя сигнализира моментите, в които по една или друга причина ни се струва, че животът е смачкал искрата вътре в нас, ако не и цялостната ни личност. Ежедневните ни задължения ни тежат ужасно много, чувстваме, че хората около нас ни ограничават, а може дори да сме се превърнали в снобари. Обърнатата Кралица жезли често е много докачлива и раздразнителна, като избухва често и е недоволна от всичко, което й се налага да прави. Тайничко може да презира всеки, за когото смята, че е виновен да се окаже тя сега в това положение. В гледане може да показва, че сме хванати в капан в ситуация, която не само, че не ни стимулира, но и напротив, убива всякакво желание у нас и ние вътрешно негодуваме, но не сме способни да направим нещо. Това е светската дама, която е заключена вкъщи да готви и чисти като Пепеляшка. Най-често обаче в тези случаи се оказва, че онова, което ни държи заключени или ограничени в ситуацията, е липсата ни на яснота какво е онова, което в действителност искаме да правим, вместо онова, което ни е натрапено. Когато нямаме ясна представа какво ни радва или как да се забавляваме, обикновено всичко друго, което идва отвън, ни се струва като бреме.

Cups13Кралица чаши (астрологично под влиянието на Скорпион) има изключително дълбока и богата душевност, защото е минала през много изпитания. В гледания обикновено показва влюбения човек – този, който знае какво е да обичаш истински – не егоистично и показно като Рицаря, който е готов на подвизи, а тихо и от разстояние да помагаш на човека, когото обичаш, дори той да не те забелязва изобщо. Тя е идеалния партньор, който ще стане рано заедно със съпруга/съпругата си, за да приготви закуската, въпреки че не се налага и може да поспи още малко. Тя е човекът, който ще ви донесе пилешка супа веднага, след като е разбрала, че сте болни. Не иска нищо в замяна, на нея й е достатъчно да знае, че вие сте добре и това я прави щастлива. Именно поради това често тази карта се тълкува и като майката на питащия – защото такава истинска любов човек обикновено открива само в майката. Моята майка обаче е Кралица пентакли, така че нямам конкретни примери с такова значение :) Видите ли Кралица чаши в питане какво чувства даден човек към вас, знайте, че той не просто ви обича, той ще бъде до вас винаги, когато имате нужда да си излеете душата на някого. Ще слуша, ще ви потупва по рамото, докато хлипате със зачервен нос, и ще се съгласява с вас. Ще мрази бившите ви гаджета, които са ви наранили, повече и по-истински и от вас самите.
Понякога, в конкретни значения, Кралица чаши може да показва и актьор/актриса, киното като изкуство или театър.

Обърната, тази кралица се превръща в истинска кралица на драмите. Някои твърдят, че това се отнася за Кралица жезли, но аз не съм съгласна. Кралица чаши по същество отдава голямо значение на емоционалния свят. Когато е права, това е приятно, но когато е обърната, тя може да се превърне или във вечно цивреща и нуждаеща се от някого жена, която просто не може да е сама, или пък в другата крайност – емоционална манипулаторка, която използва чувството на вина, за да задържи до себе си някой, който отдавна вече не иска да е до нея. Ако познавате някого, на когото не смеете да кажете нищо лошо и който вечно ви се качва на главата поради това, че ако му откажете нещо, той ще започне да прави мелодрами и да се тръшка, значи познавате обърнатата Кралица чаши. Или пък онзи човек, който казва „Ако ме напуснеш, ще се самоубия, няма смисъл да живея без теб“… Мда, неприятно си е да имаш работа с тази Кралица, когато е в такова настроение. Ако излиза за вас в подреждания относно връзката – отдръпнете се малко, защото задушавате партньора си. Наложете си повече контрол и никакво плакане повече. Не се превръщайте във воденичен камък. А ако сте жена и обърнатата Кралица чаши излиза за майката на приятеля ви, направо не ви завиждам :D

Swords13На Кралица мечове (астрологично под влиянието на Водолей) открай време й се носи лоша слава. Защото тя е самостоятелна, еманципирана и интелигентна, а както е казал Оскар Уайлд: „Нищо не съсипва любовта така, както чувството за хумор у жената или липсата му у мъжа“. С две думи, тя е мъдра и уверена в себе си, което кара мъжете да се чувстват неловко и заплашени от нея. Тя може да е колежка в работата, която винаги се справя по-добре от вас. Може да е много начетена и винаги да има мнение по актуалните политически и икономически теми, за които вие дори не сте чували. Обикновено е особено критична към всеки и е склонна да вярва повече на негативните неща, отколкото на позитивните. Но мисля, че тази Кралица е най-неразбраната от четирите. Виждате ли, на Кралица мечове й се е наложило да стане такава, каквато е сега – тя е трябвало да си пробива път нагоре сама, да доказва нееднократно, че е по-умна от мъжете, а изглежда студена, защото сърцето й е разбивано прекалено много пъти и тя просто не може да понесе това да се случи още веднъж. Затова издига стена между себе си и света, за да се предпази. Тя е жена с авторитет и достойнство и когато страда, го прави сама, така че никой да не разбере. Думите й могат да ви се сторят обидни, но тя рядко цели да рани с тях, защото по-скоро я интересуват действителни факти и истини. Не знае как точно да се отнесе към чувствата ви, защото твърде дълго й се е налагало да сдържа нейните, следователно за нея е странно и неловко някой да бъде толкова емоционално открит. Освен това често си служи с ирония или сарказъм.
Кралица мечове като цяло показва стабилна и логична настройка, която ни помага да се справим с проблемите. Също така показва и склонност в нас да се дистанцираме от емоционалната страна на нещата и да погледнем фактите очи в очи. Може да сигнализира желание за писане и като цяло писателска дейност. Също така любов към книгите и четенето. Понякога показва и конфликти, но те са не толкова скарване, колкото студенина, която възниква от това, че пазите ревниво границите си и не давате на никой да ги пристъпи.

Обърната, Кралица мечове е натрупала доста горчивина, което може да я направи неприятен събеседник. Нали се сещате как всяка жена, която току-що е скъсала с някого, непрекъснато повтаря, че всички мъже са еднакви или дори че всички са свине? Еми това е обърнатата Кралица мечове. Тя се е опарила веднъж и генерализира ситуацията, приписвайки я на цялото. Може да бъде преднамерено язвителна и вместо директно да ви каже в очите какво точно не й харесва в ситуацията, да се държи пасивно агресивно. Може да се държи арогантно, вярвайки, че тя е единствения интелигентен човек в стаята, а всички останали са глупаци, които не заслужават компанията й.
В друго, напълно различно проявление, Кралица мечове обърната може да говори за това, че се чувствате несигурни в себе си и собствената си правота. Липсва ви опит и затова сте склонни да смятате, че не сте достатъчно добри за тази работа/връзка/изпит и т.н. Може дори да сте склонни да се подценявате, а не е редно. Макар и обърната, Кралица мечове си е Кралица мечове, тоест картите ви подсказват, че знанието, логиката и речникът са си там, просто трябва да се отърсите от негативните внушения и емоции и да се съсредоточите върху използването на тези атрибути.

Coins13Кралица пентакли (астрологично под влиянието на Телец) е кралицата на физическите удоволствия. Тя е сръчна домакиня, оправна майка и едновременно с всичко това успява някак да напредне и в кариерата. Не мислете обаче, че тази Кралица е обречена на домашното огнище. Да, тя държи на семейството, но също така и на кариерата, така че е възможно да я срещнете и на работното място да дърпа конците на цяла фирма, прикрита под скромната длъжност на секретарка на шефа. Твърде вероятно е обаче тя да му подсказва кога да свика събрание, кога да прекъсне губеща производствена линия или просто коя вратовръзка си отива повече с костюма му. Кралица пентакли не се бои да си изцапа ръцете, затова и често тя процъфтява в професии като градинарство и цветарство, обича да се грижи за външния си вид и може да управлява собствен салон за красота. Може да бъде доволна само като домакиня и съпруга, но може и да развива собствена фирма с дейност интериорен дизайн. Тази кралица може да сътвори чудеса и с минимален бюджет, просто й дайте свобода и ще преобрази дома ви в уютно гнездо, за което не сте си и представяли, че може да се побере на такава малка площ. Тя е сръчна, умее да създаде от нищо нещо, харесва й ръцете й да са непрекъснато заети и не приема „не“ за отговор, когато е тръгнала да свърши някоя задача. Споменах ли, че готви невероятно вкусно? А, да, сексът и по-специално физическата наслада, която той носи, също е доста важен за тази Кралица.
Когато картата не говори за човек, тя показва нагласата ни да свършим нещо, да запретнем ръкави и да повдигнем планини. Като дневна карта е много положителен знак, защото с каквото и да се захванете през този ден, можете да сте спокойни, че то ще бъде свършено на време и при това повече от добре. Кралица пентакли показва и творческа нагласа, но не толкова като вдъхновението на Кралица жезли, а по-скоро става дума за правенето на неща с ръцете ни – например да плетем, да ушием нови пердета или да засадим нов сорт цветя в градината си. Каквото и да докоснем, то се превръща в злато. Образно казано :D Също картата може да говори и за интимни отношения, в които сме достигнали физическа близост, която ни дава удовлетворение.

Обърнатата Кралица пентакли обаче е ленива и затънала във физическо угаждане, което е самоцелно. Тя може да изкара цял ден в леглото, хапвайки шоколад, без да има желание да подаде носа си навън дори в най-хубавия слънчев ден. Понякога това е просто умора, друг път пък е знак за това, че се е изморила да полага усилия, които не дават резултати и затова се е отдала на физически удоволствия като компенсация на неудовлетворението, натрупано вътре в нея. В други значения, обърната, тази карта може да говори за отношения, които се градят само на секса за удоволствие, но няма нищо повече от това. Може би именно поради тази причина често обърнатата Кралица пентакли ми показва наличието на любовница при някого. Също така обърнатата Кралица пентакли може да ви предупреждава, че прекалявате с храната и липсата на движение, което може да доведе до влошено здраве или затлъстяване. Понякога обърнатата Кралица пентакли може да говори и за пролетната умора.

Кралете
Публикувано на 05.03.2014 от Вера
Кралете в таро освен конкретни хора, разбира се, могат да показват и нашата настройка спрямо околните, от какви мотиви се ръководим при взаимодействие с хората около нас и как сме склонни да реагираме на стимули от външната среда.

Wands14Крал жезли (астрологично под влиянието на Овен) най-често означава лидерство, иновативност, желание за проправяне на път там, където път все още няма. Когато тази карта ни характеризира, обикновено нищо не е достатъчно голяма пречка пред нас, за да спре устрема ни. Включително и счупена брава на вратата, както беше в моя случай, когато се заключих в банята. Наложи се да разкова рамката на стъклото и да изляза от там, но все пак излязох. Така че Крал жезли има толкова много енергия, че буквално не може да седи на едно място. В правата си позиция тази карта показва и увереността ни в собствените ни сили, не се колебаем, дали ще се справим, не губим време в притеснения и оплаквания, просто тръгваме смело напред (с рогата напред?) и нещата ни се получават. Във въпроси за отношения, тази карта може да покаже два варианта за развитие. Или някой си е наумил да спечели другия и няма да се примири, докато не са заедно, или пък е твърдо решен, че някакви си чувства няма да го спрат да върви по пътя си и просто обръща гръб на партньора си. Крал жезли, освен всичко друго, може да бъде доста ревнив и труден характер, защото ако не го следваш и имаш различна гледна точка от него, той няма да спре и да започне да преговаря с теб. Не, той просто ще си продължи по пътя, обиден, че сте го забавили. Разбира се, ако успеете по достатъчно дипломатичен начин да му покажете къде греши и как може да избегне повторението на тази грешка за в бъдеще, той ще ви бъде безкрайно благодарен и в неговите очи ще се издигнете до надежден партньор. Но имайте предвид, че въпреки това, той пак ще предпочита да върши нещата сам и никога няма да бъде отборен играч. По-добър е като треньор. За Крал жезли е важно обаче да има последователи. Той не е като Крал пентакли, не търси някаква материална изгода. Мотивират го предизвикателствата, новостите и възможността да вдъхновява и води другите след себе си.
Ако тази карта ви излезе като съвет, не се съмнявайте в себе си и се хвърляйте смело напред, вие можете да се справите. Ако е като съвет в любовните връзки, може да значи или да поемете инициативата във връзката, или да не се оставяте да ви мятат по върбите и да обърнете гръб. Околните карти би трябвало да ви покажат кой от двата варианта е конкретно във вашето питане. Например, заедно със Колесницата или Императорът, Крал жезли ще говори по-скоро за отдръпване от даден човек, а заедно с Глупакът – имате картбланш да действате. Обикновено Крал жезли може да показва и мъже от семейството.

Обърната, тази карта отново има двояко проявление. От една страна тя може да ви предупреждава, че сте прекалено неуверен в себе си, когато качествата за лидер си ги имате, просто трябва да си повярвате. По една или друга причина вие самите не смятате, че сте готови на първата стъпка от ново начинание тогава, когато околните са готови да ви следват и вярват във вас. Може би ви липсва опит, но трябва да сте наясно, че опитът се натрупва, само когато се престрашим да опитаме. Седенето и чакането няма да ни даде повече опит.
Другият вариант на тази карта е да обрисува инатлив и много сложен характер. Това е човек, който е толкова упорит и неподатлив на внушения, че понякога може да ни доведе до истерия. Ако картата излиза в това си значение за вас, помислете дали не прекалявате с желанието да става все по вашата. Не живеете на самотен остров, от време на време ще се налага и малко такт, дипломация и съгласяване с околните, колкото и да ви е неприятно.

Cups14Крал чаши (астрологично под влиянието на Рак) е алтруистът на дворцовите карти. Особено ако е в комбинации със Звездата. Обикновено в гледанията ми той показва една емпатийна настройка в питащия, който иска да помогне на заобикалящите го хора, готов е да им съдейства и търси начини, за да облекчи страданията им до толкова, доколкото силите му позволяват. Той не е идеалист като Рицар чаши, който вярва, че сам може да направи света едно по-добро място. Не, Крал чаши е наясно, че може да помогне само на хората около себе си и да се надява, че веригата няма да се прекъсне по-нататък. Може би именно поради това картата често ми показва лекари или посещения в болници, а друга професия, която може да символизира, е тази на психиатрите и психоаналитиците. Също артисти, художници, музиканти. Крал чаши може да е мъж, който изпитва дълбоки чувства, някой в сериозна връзка, той е семеен тип, обича децата, обича животните. Понякога обича и чашката ;) Но по-рядко от останалите дворцови карти от боя чаши. При Краля има много повече уравновесеност, той не е непременно подвластен на чувствата си, успява да ги уравновеси с интелекта и здравото разбиране за света около себе си.
Като съвет към вас, този Крал може да ви приканва да постъпите щедро и милосърдно към някой от обкръжението ви, може би някой се нуждае от вашата помощ. Като съвет за връзка той съветва да се обърне внимание на емоционалната страна от проблемите, за да се стигне до източника на конфликтите. Също така и подтиква да се погрижите за партньора си и да го предразположите към споделяне и откритост.

Обърнатият Крал чаши сигнализира или за изтощение, породено от прекалено дълго раздаване за околните, или от прекалена зависимост от благоразположението на околните. При първия вариант е възможно да се чувствате изтощени от това, че в дадени взаимоотношения вие непрекъснато давате, помагате, стараете се да сте насреща. Когато това продължи прекалено дълго време и обърнатият Крал чаши започва да се появява в гледанията ви, може би не е зле да се отдръпнете емоционално от ситуацията и да изчакате да видите, дали този, който непрекъснато ви се оплаква от проблемите си, няма да успее да си ги реши и сам. Понякога толкова много се вживяваме в ролята си на спасител, че забравяме, че не сме единствения изход за приятелите, семейството или партньора си. А и опитвайки се всеки път да ги защитим и предпазим, най-често ги правим още по-уязвими за в бъдеще, защото сме ги лишили от възможности да се научат да се грижат сами за себе си.
Другият вариант за тълкуване е свързан с прекалено емоционалното приемане на критиката и отношението на околните. Приемаме всеки минимален жест с много по-голяма тежест, склонни сме да видим във всичко упрек или неодобрение към самите себе си и това да ни накара да се чувстваме недооценени. За правилното отработване на енергията, трябва да се опитаме да възстановим центъра си отново вътре в нас, а не да го проектираме в околните. Да положим усилия да постъпваме така, както ние самите намираме за добре, а не да търсим непрекъснато одобрение в хората около нас, най-вече защото никога няма да го получим.

Swords14Крал мечове (астрологично под влиянието на Везни) най-рядко от всички крале ми показва конкретен човек. Далеч по-често това е необходимостта от вземане на решение. В повечето случаи това е избор да се сложи край на нещо нездравословно за питащия. Например, край на връзка, която не върви на добре от доста време и се е оплела в скандали и прехвърляне на вина. Крал мечове слуша разума и се допитва до опита, който има до този момент, за да вземе решение, като се дистанцира от емоциите. Затова понякога той изглежда като голямо дърво, но пък е страхотен адвокат, съдия и въобще човек, на чийто опит и практичен съвет винаги може да разчитате. Примерно, ако имате някой приятел, на когото винаги звъните, за да попитате как се изписва правилно някоя дума, това е вашия Крал мечове. Той може да бъде не по-малко студен от Рицар мечове, но за разлика от него, Крал мечове ще говори само след дълго и внимателно обмисляне на ситуацията и няма да чуете никога от устата му да излезе някоя прибързана глупост. Това, което той ви съветва може да не ви харесва и да ви огорчи, но е за ваше собствено добро.
Като съвет по даден въпрос, Крал мечове ви съветва да се отдадете на ясно и трезво мислене, преди да действате. Претеглете хубаво ситуацията и си дайте сметка за вероятния изход и дали той ви удовлетворява. Облягайте само и единствено на фактите, а не на това, какво ви се иска да се случи. И най-вече ви внушава да бъдете честни и справедливи както с околните, така и със себе си.

В обърната позиция Крал мечове е по-скоро колеблив и нерешителен. Стига се до едно абсурдно положение, в което той толкова дълго обмисля и претегля двете страни на даден конфликт, че изглежда така, сякаш наистина няма идея какво иска. Невъзможно му е да избере между двама човека, не може да реши, дали да остане на тази работа или да приеме офертата от конкурентната фирма. Прави дълги и обстойни списъци със „за“ и „против“, но не стига до никъде. Понякога това е сигнал, че няма правилно или грешно решение тук, просто трябва да послушате сърцето си (особено ако картата на Влюбените е сред останалите в гледането). Но тъй като този крал почти никога не дава дума на сърцето си, понякога може да попада почти в комични ситуации на нерешителност и колебание.
Друг път пък обърнатият Крал мечове може да показва невъзможността ни да кажем нещо на приятел или човек от семейството, защото се боим, че ще го нараним или ще попарим радостта му. Премълчаваме си с надеждата, че всичко ще отмине от само себе си и понякога наистина така става. Нещо като благородна лъжа.

Coins14Крал пентакли (астрологично под влиянието на Козирог) е бизнесменът на дворцовите карти. Крал жезли също е най-вероятно да бъде бизнесмен, но той ще е например Стийв Джобс, докато Крал пентакли ще е Бил Гейтс. Единият е мотивиран от идеите и иновациите, другият от конкретните и физически (най-често материални) резултати. Крал пентакли винаги познава точните хора за точната работа, има финансирането за един проект или пък ако той самият го няма, винаги има банка, която е готова да му го отпусне. Той е човек с голям контрол и авторитет, традиционалист. Ако има бизнес, твърде вероятно е той да е семеен или да иска да го завещае на семейството си. Обича лукса и луксозните неща не за да се изтъква, а за да му е комфортно и удобно. Придирчив е към храната, която консумира и винаги иска най-доброто за себе си и близките.
По принцип, когато не е човек, Крал пентакли най-често ми показва услуга, без значение, дали аз ще я правя на някого или някой друг ще прави услуга на мен. Може би в този ред на мисли Крал пентакли като дневна карта ми показва, че ще се чувствам като човека с парите, ще плащам нещо, ще купувам нещо, което ще ми достави удоволствие. Също така много често Крал пентакли ми показва преяждане или обилно хранене, обикновено на семейни вечери при конкретни празници или поводи. Когато се появява при питания за връзки за конкретен човек, най-вероятно именно той е този, който държи контрола над връзката, от него зависят нещата и той определя накъде ще вървят отношенията и дали изобщо ще вървят нанякъде. Също така много често Крал пентакли във въпроси за връзки показва сериозна разлика в годините между партньорите. По принцип този крал е изключително стабилен (материално и като лоялност към околните), но понякога това е в пряка зависимост от изгодата, която получава. Тоест преди да планирате сватбата и да измислите имена за децата, първо се уверете, че и вие фигурирате в неговите дългосрочни планове. Една от най-неприятните лично според мен характеристики на този крал е, че за него отношенията винаги са двупосочна улица и дори и да ви даде нещо или пък да ви направи услуга, не се съмнявайте, че рано или късно ще си поиска услугата обратно и може и да не ви хареса това, което ще трябва да направите за него. Същински дон Корлеоне.

Обърнатият Крал пентакли води до прекаляване. Най-често това е с храна, но може да бъде и с контрола и консервативността. Тъй като този крал се води изключително много от стабилността и комфорта, понякога той може да стане прекалено назадничав и консервативен, което да му пречи, а понякога дори да рискува бъдещето на бизнеса му, връзката му и т.н. Обърнатият Крал пентакли може прекалено дълго да се съпротивлява на промяната (особено ако в гледането му се появи и обърнат Паж жезли), тази промяна да го плаши и той упорито да се дърпа назад. Ако картата излиза за вас, трябва да приемете, че всичко тече и всичко се променя, иначе няма да е живо.
Много често обърнат Крал пентакли се появява в гледането на хора, които се чувстват заседнали в рутина и скучно ежедневие. Тогава картата показва, че необходимостта им от сигурност ги е затворила в една твърде тясна кутийка и нищо няма да се промени, докато не се решат да излязат от нея.
Понякога Крал пентакли обърнат показва и промяна във финансовата страна на нещата и някой, който до този момент се е чувствал като финансовата опора в семейството или връзката, губи почва под краката си и му е нужно той да търси помощ от другите, което обикновено го кара да се чувства изключително некомфортно.
Последно промяна от Kleo на 11 Мар 2022, 17:15, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Рицарите
Публикувано на 27.02.2014 от Вера
Рицарите най-често въплъщават в себе си действие, което е породено от характеристиките на боята. Разбира се, те могат да говорят и за конкретен човек, но ако подредбата ви е за съвет, да речем, относно финансовото ви състояние, един Рицар в тегленето дава съвсем директни насоки какво има нужда да бъде направено.

Wands12За Рицар жезли (астрологично под влиянието на Стрелец) си имам една-единствена ключова дума – порив. Това е карта на всички онези щури неща, които правим моментално, щом ни хрумнат, само защото са разпалили нещо вътре в нас и ентусиазмът ни е толкова заразителен, че нищо чудно да не сме сами в начинанието. Много често Рицар жезли е дори конкретно пътуване, по-често кратко и в страната, отколкото някъде надалеч, защото е нещо, което е спонтанно. Но, разбира се, за всеки човек е различно, така че не е изключено да бъде и пътуване надалеч, все пак картата е под зодиакалния знак на Стрелец. Тази карта пращи от енергия и желание за действие, което обаче рядко е обмислено и по-често е основно за забавление. Тази карта може да се появи за забавна петъчна вечер, в която приятелите ви са се обадили да ви поканят буквално в последния момент, но някакъв подтик отвътре ви е накарал да зарежете тихата вечер на дивана, да се приготвите набързо и да хукнете през глава, макар това да няма нищо общо с първоначалното ви намерение. Рицар жезли е и желанието да сглобите сами етажерката от Икеа, захвърляйки с презрение настрани упътването. Защо ви е, вие можете да се справите и сами, а пък и така е десет пъти по-забавно. Въобще забавлението е доста важно за този Рицар, не го търсете на монотонна работа на компютъра по цял ден.
Като човек това може да е онзи познат или приятел, който винаги ви кара да излизате от зоната си на комфорт и да предприемате нови и чудати предизвикателства. И макар да не е човек, с когото бихте прекарвали всеки ден (защото батериите ви се изтощават само след една вечер с него), нито пък да е гаджето, с което искате да остареете заедно, когато се обърнете назад във времето, ще си спомняте с известна доза носталгия колко добре сте си изкарвали. Рицар жезли ще ви звънне в 11 часа вечерта, в делничен ден, за да ви накара да отидете на дискотека… но в съседния град, докъдето ще настоява да идете на стоп. Ще обикаляте улиците в малките часове, защото на него страшно много му се яде сладолед през февруари.

Обърнат, Рицар жезли най-общо може да се опише като прегаряне. Той се е хвърлял в различни посоки толкова дълго, че в момента е изтощен и му се струва, че няма никакъв смисъл, каквото и да прави. На него все още му убягва факта, че провалът му е резултат от липсата на фокус и разпиляността му. Ако сте изтеглили тази карта обърната, вероятно преминавате през период, в който преживявате доста нервна енергия, липсва ви мотивация да действате и може би дори сте леко черногледи относно конкретната ситуация. Също така е вероятно да сте натрупали и голяма доза умора. Може би за момента най-добре да не действате, да не предприемате нищо.
Друго тълкуване на обърнат Рицар жезли е и разправия с някого, скарване. Обикновено обаче то е много по-краткотрайно като ефект, отколкото това при прав Рицар мечове, и най-често е резултат от това, че сте прекалено изнервени или пък сте в конфликт на интереси с някого.

Cups12Рицар чаши (астрологично под знака на Риби) е идеалистът на дворцовите карти. Това е много положителна карта, ако сте попитали какви чувства има някой към вас. Рицар чаши е най-общо казано влюбения човек, тук чувствата вече не са само на степен „аз те харесвам, симпатична/симпатичен си ми“, както е при Пажа. Тук вече говорим за някой, който сериозно е хлътнал и съответно действията му се водят от чувствата, които изпитва към въпросния човек. Той може да пише песни и да изпълнява серенади, да прави подаръци, да се появи изненадващо на вратата ви. Но ако въпросът не е за любов, този Рицар показва просто някой, който във всичко, което прави, е воден от сърцето си. Това обаче не винаги е чак толкова положително, колкото звучи. Понякога този Рицар е музикант, да речем, който отказва да се хване на някаква стабилна работа, защото „изкуството го зове“, докато майка му и баща му все още му плащат квартири и поемат всички негови разходи. Рицар чаши може да бъде и прекален идеалист, например, в работата да следва някаква своя идея за това как трябва да се развият нещата и в момента, в който това не се получи, да се обезсърчава и да зарязва всичко. Като цяло той има склонност да приема нещата твърде надълбоко, което за околните може да изглежда като лигаво поведение. Съответно, този Рицар има склонността да дави нещастието си в чашката много повече от всички останали. Понякога може да показва и съвсем конкретно – пиян човек.
Като човек, Рицар чаши си пада малко фантазьор, обича да потъва в мечтите си за това какво би било, ако… Не е човек на действието, освен ако не е нещо относно любов или негова мечта или идея. Тогава вече е способен да посвети цялото си същество на постигането й.

Обърнат, Рицар чаши е долу-горе същият, просто е натрупал голяма доза горчивина. Вероятно някакво негативно събитие в живота му го е направило по-черноглед от обикновено. Също като обърнатия Рицар жезли, може да е склонен да се лута, само че в неговия случай ще бъде в самосъжаление. Отново може да е прегърнал чашката по-здраво, отколкото е разумно. Чувствата му вземат връх изцяло над него и той е склонен на меланхолия, депресия, ревност и въобще целия негативен спектър от емоции, които са свързани с неудовлетвореността.

Swords12Рицар мечове (астрологично под знака на Близнаци) е доста бърза карта, която обикновено се поява след периоди на дълго размишление или в протакаща се ситуация. Когато видите тази карта в свое гледане, тя все едно ви зове да действате най-после. В нея има много нетърпение наистина, но също така и желание да се излезе от една забатачена ситуация на лигави чувства и недомлъвки. С тази карта разговорите ще са директни, право по темата и без заобикалки. Ако искате да разберете нещо със сигурност, това е човекът за вас. Картата е обичайна за адвокати, журналисти, това е енергията на бързия ум и бързата мисъл. Рицар мечове ще ви каже нещата такива, каквито са, но няма да щади чувствата ви. Ето защо картата е възприемана много често негативно, тъй като винаги има поне един наранен и огорчен от начина му на действие или говорене. Работата е там, че както Рицар чаши не взема предвид фактите, когато действа, а само чувствата, така и Рицар мечове не включва чувства в уравнението, затова и може да бъде доста изненадан, когато ви види обляни в сълзи. Ама защо плачете сега? Нали вие сами сте го попитали накъде според него върви връзката ви. Бъдете честни и прями с този Рицар и няма да имате проблеми. Но той наистина ненавижда недомлъвките, намеците, с които целят да го манипулират емоционално, както и ситуации, в които никой не е способен да излезе решително напред и да си каже какъв му е проблемът. За него всичко това е загуба на време и късане на нерви. Оттам и директността му, с която той се надява, че ще сложи край на една цяла сага. Именно поради това Рицар мечове често е и карта на скандалите, при които обикновено някой си тръгва жестоко обиден и наранен.

Обърнат, Рицар мечове най-често показва пречки по пътя на комуникацията (може да излиза по-често по време на ретрограден Меркурий). Също така говори и за индиректна комуникация, примерно липсата на време ви налага да си оставяте съобщения с някого и разговорът да се проточва във времето по-дълго, отколкото е необходимо по принцип. Обърнат Рицар мечове би излизал и за някой с говорен дефект, който например заеква. По една или друга причина този Рицар е възпрепятстван да изрази мислите си или да говори директно, принуден е да си премълчи нещо, което знае. Друг вариант на тълкуване е някой, който е толкова нетърпелив да действа, че става раздразнителен и прекалено груб с околните, когато това не е необходимо.

Coins12Рицар пентакли (астрологично под знака на Дева) е най-бавният от всички Рицари, но е по-вероятно той пръв да достигне до финала, защото е олицетворение на костенурката от приказката за заека и костенурката. Когато другите хора се втурват напред, той се спира, за да си извади лист и химикал и започва да прави списък със „за“ и „против“ на това, дали изобщо да се захваща със състезанието. После ще извади карта или в по-съвременния вариант – GPS система, и ще спазва всички указания, без да се отклонява. Ще се е запасил с вода, за разлика от другите си конкуренти, и ще се води от принципа „бързай бавно“. В живота Рицар пентакли е всеки план за действие, който си съставяме, за да имаме по-голяма яснота за това с какво сме се захванали. Нали се сещате за онези безкрайно амбициозни студенти от американските филми, които имат табло с 5-годишен план как ще се развие животът им и не смеят да се отклонят и на милиметър от него? Ето това е Рицар пентакли. Тази карта също така носи голямо физическо старание по отношение на здравето, някой, който е посветен на фитнеса или бодибилдинга, например. Този някой обаче няма да ползва стероиди за по-бърз ефект, напротив, той е готов да чака за бавните, но пък за сметка на това постоянни, резултати. В любовни отношения Рицар пентакли може да ви докара до истерия, защото е толкова муден, че нещата между вас може да се развиват с години. Но ако наистина е решил, че ви иска, бъдете сигурни, че накрая ще ви спечели. При него не очаквайте романтични жестове, по-скоро някой, който ще бъде насреща, когато имате нужда от помощ. Едва ли ще ви сваля звезди или ще ви купува безумно скъпи подаръци, прекалено практичен е за тази цел, но винаги ще се старае да ви е топло и удобно, да сте добре нахранена и няма да има нищо против да ви прави масаж на ходилата.

Обърнат Рицар пентакли може да бъде доста обезсърчаващ понякога. Той е толкова праволинеен, че е довел нещата до крайност и най-малкото отклоняване от очакванията му как трябва да се развие дадена ситуация, го хвърлят в паника, поради което не може да продължи напред с изпълнението. Прекалената необходимост да знае как ще се развие ситуацията във всеки един момент, го ограбва от възможността да се наслаждава, а често дори му пречи да направи, каквото и да е просто защото в живота нещата никога не се развиват така, както на лист хартия. Ако тази карта излиза често за вас обърната, тя е като предупреждение, че сте се превърнали в прекалено консервативна личност, която не е способна да приеме никакви промени или предизвикателства, което в момента най-вероятно ви спъва. Тоест стабилността, за която копнеете, повече ви пречи, отколкото ви помага. Позволете си поне веднъж да направите нещо ново, да не планирате уикенда, да не репетирате вкъщи какво ще кажете, преди да го кажете. Ако обърнатият Рицар пентакли излиза често заедно с Колесницата и Императорът, вероятно сте се вманиачили в контрола над ситуацията и е време да пуснете юздите. Понякога дори ние самите не знаем какво е най-добре за нас, докато не го преживеем, затова си позволете да поживеете малко.

Пажовете
Публикувано на 20.02.2014 от Вера
В предишния, обобщителен пост вече споменах, че Пажовете най-често са сигнал за някакво съобщение, новина или комуникация. Те са новост, която навлиза в живота ни. Разликата от значението на Асата идва от това, че Пажовете обикновено носят новост в общуването и отношенията ни с другите хора и въобще дворцовите карти се отнасят по-скоро за междуличностните отношения, засягат въпроси, свързани с нас и поне още един човек.

Wands11Паж жезли е ентусиазмът, който изпитваме при новина или обаждане. Това, което току-що сме научили ни радва или поне предизвиква в нас някаква силна реакция. Може би току-що са ни предложили екскурзия до екзотична страна (или просто почивка за двама на морето), някой, когото сме искали да видим от дълго време, се обажда, защото ще идва към нашия град и вече предвкусваме как ще се забавляваме с този човек, или пък пощальонът ни звъни рано сутрин, носейки важна за нас пратка (по истински случай, Паж жезли на последна позиция в келтски кръст за деня, в който жена от пощата ми донесе красивия пакет на Amazon със Стиймпънк тарото вътре, полудях от радост :) ) Въобще, видите ли Паж жезли в права позиция, имате основание да се радвате, защото е твърде вероятно нещо хубаво да е на път към вас. Ако пък не е събитие извън вас, а ваше собствено усещане, Паж жезли може да сигнализира за новопоявил се приключенски дух и желание за разнообразие и опитване на нови неща. Твърде вероятно е да развиете сериозно любопитство към нови неща, които доскоро изобщо не са ви вълнували. Възможно е такъв ентусиазъм да е сигнал, че усещате живота си твърде застоял и скучен. Ако е така, не изпускайте енергията на този Паж, защото с него рядко е скучно.

Ако не е събитие, а указва конкретна личност, Паж жезли показва човек, който е неспокоен по дух и жаден за нови преживявания. Той е склонен да опита от всичко по веднъж в търсене на разнообразие и нещо, което да засити глада му към приключения. Той не е все още толкова смел и готов да тръгне веднага на път като Рицар жезли, по-колеблив е и непрекъснато има съмнения в себе си, дали ще се справи, но сякаш нещо отвътре го ръчка и веднъж запалила се идеята в главата му, не може да изгасне, докато той не я опита поне веднъж.
Също така при гадаене за пола на дете, Паж жезли показва раждането на момче.

В обърната позиция, може би заради силната енергия на тази карта, тя придобива доста неприятни характеристики. Като събитие това отново ще е някаква новина или вест, но този път с отрицателен полюс. Като причината за отрицателните емоции няма да е толкова в самата новина, а по-скоро в това, че тя ще налага някакво ограничение на питащия, ще върви срещу това, което на него самия му се прави в момента и много често ще е в разрез с егото му. Кажете на едно малко момче (особено ако е от огнена зодия), че вместо да излезе да играе с приятелите си пред блока на топчета, трябва да остане цял ден вкъщи, защото ще идват роднините му от провинцията, и ще имате типична ситуация на Паж жезли обърнат. При енергията, която тази дворцова карта носи обърната, питащият е безкрайно недоволен от хода на събитията, което обикновено го прави ужасно раздразнителен, докачлив и намусен и той върши всичко с огромна доза нежелание и мърморене.

Cups11Информацията или новината, която ни носи Паж чаши е от емоционално естество. При тази карта някой се чувства достатъчно спокоен и открит, за да довери чувствата си, като може да става дума както за питащия, така и за някой друг, който обяснява чувствата си на питащия. Най-често в практиката ми Паж чаши е обяснение в любов, но също така в доста от случаите може да бъде просто декларация на това, което изпитва някой в момента – може да не е любов, а да се чувства самотен, пренебрегнат, да му тежи нещо, което да иска да сподели, да си излее мъката върху някого. Паж чаши е един поток от емоции, които най-после намират канал, по който да бъдат споделени и да донесат облекчение. В други случаи картата може да показва и медитация, състояние на дълбок покой, при който съзнанието ни е отворено за външни послания.
Когато указва конкретен човек, Паж чаши рисува някой, който е изцяло завладян от емоциите си и същевременно е много открит в това, което изпитва. Той не крие чувствата си и не се срамува от тях, напротив, дори има склонност да им отдава прекалено голямо значение и да живее твърде дълго в емоционалния си свят. Такъв тип човек лесно казва „Обичам те“ и също така е много лесно да бъде наранен, защото приема всичко много дълбоко. Паж чаши може да е малкото ви момиченце, което се прибира от училище задъхано, бягало през целия път, само за да може да ви прегърне по-скоро и да ви каже, че сте му липсвали. Такъв тип дете също така е най-вероятно да има свой доверен въображаем приятел, защото прекарва доста време в света на фантазиите си, а и има прекалено нежен вътрешен свят, който обикновено страда в досег с грубата действителност.
В питания за пола на дете, Паж чаши подсказва раждането на момиче.

Обърнат, Паж чаши говори за чувства, които са били изказани, но отсрещната страна или не е откликнала, или пък дори не е обърнала внимание. В дни, в които Паж чаши е обърнат, е твърде вероятно да се чувствате отхвърлени от останалите, наранени и дори предадени, защото сте споделили нещо наистина съкровено, надявайки се това да промени общуването ви с конкретен човек, но вместо разбиране от другата страна сте получили просто безразличие. Разбира се, не забравяйте, че е твърде възможно просто вашата моментна настройка да е твърде емоционална и да приемате всичко много по-дълбоко, отколкото по принцип. Затова и на другите може да им е трудно да разберат за какво толкова се тръшкате.
Паж чаши обърнат може да говори и за някой тинейджър в трудната възраст, в която хормоните го тресат, той си стои мрачен и затворен в стаята, защото „околните не могат да разберат през какво преминава и неговите терзания са най-големите на този свят“. Носи изцяло черни дрехи и стои нон-стоп на компютъра със слушалки на ушите и музика надута до последно. Ако се сблъскате с този тип Паж, опитайте се поне за миг да изоставите забързаното си темпо и рационалното си мислене и му отделете поне десет минути, за да изслушате през какво преминава. И не го съдете от позицията си на възрастен и опита, който имате сега. В крайна сметка всички някога сме били тинейджъри, просто се опитайте да се поставите на негово място.

Swords11От всички Пажове, Паж мечове най-често би могъл да символизира новина или съобщение, тъй като той е от боята, която отговаря за общуването. При него има определена двойственост (типично за боята на мечовете, които винаги имат две страни), защото може да показва както някаква новост, която излиза наяве, така и тайна, знание, което се пази скрито. Паж мечове също така много често символизира общуване чрез Интернет или различни видове чат, при него информацията протича много бързо и е наситена с голямо любопитство и много факти. Обикновено този Паж говори за общуване в конкретна среда, в която всички участващи са обединени от обща идея, хоби или изобщо общ интерес (като например тематични форуми, чат групи на определена тематика и т.н.). Негативната страна на това общуване може да бъдат клюки или различни интриги в някаква общност, например на работното място. Също така този Паж може да предсказва импулс във вашия живот да учите нещо ново или да се развивате интелектуално в нова сфера.
Като човек Паж мечове е някой много приказлив, лесно завързва познанства и не се притеснява открито да заявява мнението си, като понякога това може да не е особено приятно на тези около него. Той се гордее с това, че е прям и открит, но дипломацията не е най-силната му страна и може често да прави гафове, които да не забелязва. Като дете Паж мечове е онова будно хлапе, което не спира да пита: „Мамо, защо небето е синьо?“, „Мамо, защо птиците летят на юг, а не на север?“, „Мамо, защо излъга лекарката колко килограма тежиш?“ и още защо, защо, защо. Най-изнервящото от цялата ситуация е, че вие самите не знаете много от отговорите на неговите въпроси и се налага да четете като първолак, за да му отговорите. За дете, разбира се, такова поведение е нормално. Ако обаче възрастен човек се държи по този начин сред околните, неминуемо ще бъде обявен за досадник, така че внимавайте да не прекалите с любопитството.

Обърнатата позиция като че ли изразява по-негативните значения на тази карта. Обикновено това е отказ от общуване с някого, но същевременно любопитство зад гърба му. Поради една или друга причина не искаме да говорим с даден човек, но любопитството ни гризе и търсим заобиколни пътища да си набавим информацията, която ни трябва. Ако видите обърнат Паж мечове и 7 мечове в питане за даден човек, може би той крие нещо от вас или пък се интересува от вас тайно зад гърба ви. В обърната позиция Паж мечове не е и така директен, както в права, така че може да представлява общуване, в което ни се иска да изкрещим на ответната страна „това е ужасно глупаво!“, но нещо ни спира и се опитваме по заобиколен начин да го намекнем. В други случаи картата е сигнал за умора или разочарование от дадена група хора или общуване, при което се изолираме обидени, макар в действителност да имаме още толкова много за казване. Също така обърнат този Паж може да сигнализира и за конфликти, но те остават някак подтиснати и неизказани.

Coins11Според мен Паж пентакли е картата, която най-често може да символизира приятелство. Тя отново е свързана с общуване, но то обикновено е доста по-насочено от това при другите Пажове и най-често става дума за някаква услуга или жест. С Паж пентакли някой ще има нужда от вашата помощ или просто присъствието ви и ще ви потърси, най-често по телефон, макар че и и-мейли не са изключени. Има нужда да купите нещо вместо него, да му гледате на карти, да ползва вашия Интернет… В други случаи Паж пентакли представлява първите, но уверени стъпки, които правим в някаква сфера. Някакъв потенциал, който виждаме от наше хоби или пък от работа, в която сме нови и все още не знаем достатъчно, за да я вършим като рутина. В тази карта има особено голяма доза прилежание и старание, всеки ден се учим, но за нещастие тя е и доста мудна, така че се пригответе да си почакате, защото резултатите може да дойдат след доста време. Но в крайна сметка ще си заслужават чакането.
Като дете Паж пентакли ще е доста саможиво хлапе, може би дори ще проговори доста по-късно от връстниците си и дори когато вече е способно да говори, рядко ще го прави. Паж пентакли може да е онова дете, което си пее, докато се храни, защото поне с храненето му няма да имате проблеми. Той ще трябва да пипне всичко и често ще е омазан целия, ще обича да дълбае дупки в калната пръст и да си играе с червеи за ужас на другите деца. Може да учи по-трудно от останалите, но поне веднъж усвоил нещо, то става част от него и не го забравя повече.

Обърнат Паж пентакли говори за безперспективна ситуация, колкото и усилия да полагате, никога нищо няма да излезе от това, с което сте се захванали. Ако картата излиза обърната за отношенията ви с някого, запитайте се какво сте направили за този човек и какво той за вас. Не ви ли търси непрекъснато за услуги и не се ли сеща за вас, само когато му притрябва нещо? Може да използва за претекст, че сте приятели или че има романтичен интерес към вас, но с обърнат Паж пентакли е твърде вероятно просто да ви използва.
Също така в работата Паж пентакли обърнат може да говори, че вършите работата на целия отдел, а накрая плащат на всички ви еднакво. При това като че ли на шефовете ви тази ситуация е изгодна и дори не им хрумва да ви предложат някакво повишение, въпреки че е очевидно, че не сте на едно ниво с останалите си колеги. Няма нищо срамно или лошо да попаднете в такава ситуация, но внимавайте да не прекарате твърде дълго време в задънената улица, ако знаците са пред очите ви през цялото време.
Друг вариант, който наскоро ме осени, е, че правите нещата само заради материални или поне някакви конкретни придобивки и когато такива не се очертават на хоризонта, ви се струва безсмислено да се занимавате. Но сте забравили, че човек трябва от време на време и да се забавлява, иначе ще потъне в рутина и скука и ще започне да гасне. Така че не е лошо да се замислите, дали не си заслужава само заради чистото удоволствие. Какво като няма да излезе нищо дългосрочно или продуктивно от всичко това? Един път се живее.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Рицарите, Кралиците и Кралете всъщност са представители на 12-те зодиакални знака, като Рицарите са първите на всяка стихия /Овен, Телец, Близнаци и Рак/, Кралиците са вторите на всяка стихия /Лъв, Дева, Везни и Скорпион/, а Кралете са третите на всеки елемент /Стрелец, Козирог, Водолей и Риби/.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Готово!

Имаме записани часове за 5 април, вторник, и двамата с Есмо, в клиника д-р Щерев. Той за спермограма, аз - при репродуктивен АГ.

Още малко информация, за друга клиника.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Безглаголно

Лятна нощ. Луна. Звезди. Лек ветрец и песен на щурци.
Въздишка. Стон. Любовен аромат. И силен плясък.
- Какво? - тревожен женски глас.
- Комар... - отговор с досада.

РАДОЙ РАЛИН: БЕЗГЛАГОЛНО ЗА ЖИВОТА

Градина, пролет, май, цветя,
скамейка, шепот сладък.
И сред цветята Той и Тя,
любов и тъй нататък.

Поля, природа, красота,
река, гора, нататък,
природа, сбъдната мечта,
възторг и тъй нататък.

Годеж, венчило, поп и брак,
момент безумно кратък,
после проза, скука, мрак,
деца и тъй нататък.

Курорт, море, приятен смях,
простор, вълни оттатък,
възбуда, трепет, сладък грях,
рога и тъй нататък.

Полуда, нежност, сълзи, плач,
плесник и писък кратък,
багаж, билет, дете, носач,
развод и тъй нататък.

Нахалник, пари, кола,
вертеп и той сред мрака,
кафе, билярд, квартира, ключ,
жени и тъй нататък.

Бастун, легло, юрган, приют,
глава с перчем окапъл,
цокало, карти сноп, албум,
легло и тъй нататък.

Наследници, камбанен звън
и яма сред цветята,
лопата, кирка, поп и кръст,
ковчег без тъй нататък.

Радой Ралин /Безглаголно стихотворение/

Изображение

П.П. Радвам се :423 Увеличават ни заплатите сега считано от 1 април :423 И то с много %. Най-после да се погрижат и за сферата на социалните услуги в общността! :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

безплатен ресурс за щастлива жена от Кобилкина

Пътят на щастливата жена - Наталия - видео 2

Приятно гледане, Деси! И на всеки, решил да се възползва от безплатния ресурс, предоставен от нея! :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор