"По света и у нас" докато си пием кафето

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

Трифонов няма да се кандидатира за парламента!

Обяснява, че може да носи отговорност от „друга институция”.

Слави Трифонов няма да се кандидатира за следващия парламент. Това обяви председателят на „Има такъв народ” във Facebook. Той обяснява, че може да носи отговорност и от „една друга институция”, повече обаче ще каже, „когато му дойде времето”.

„Аз няма да се кандидатирам за следващия Парламент, защото моето място не е там, а да нося отговорност за хората, които са там и това, което правят. Разбира се, аз мога да нося тази отговорност и от една друга институция, но за това… като му дойде времето”, обяснява Трифонов.

„Състоянието „отговорност“ е чуждо на българския политически живот. Да си отговорен е много важно в личен план, а когато отговаряш и за други хора е сакрално важно”, допълва председателят на „Има такъв народ”.

„В този ред на мисли, представете си какво е да си политик. Трябва да си най-отговорният човек на света. Е, в България не е така, нали? Последните събития го доказват особено ясно. Аз живея така. Говоря тогава, когато има какво да кажа, правя това, което смятам, че е морално и правилно, и се стремя да нося отговорностите си достойно”, допълва Трифонов.

„И това, че аз и моите колеги създадохме партия „Има такъв народ“ въобще не променя това, даже напротив. Всъщност ние направихме платформа, на която искаме да се качат професионалисти, отговорни хора, които имат желанието и смелостта да правят, каквото трябва”, обяснява още той.


Слави във Фейсбук - цък!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

Защото Светът Е Футбол :1209
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

:954 :954 :954 Лятно Слънцестоене :954 :954 :954

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Kleo написа: 11 Сеп 2020, 08:47 На 11-и септември имен ден имат най-силните имена... :524

На 11 септември почитаме паметта на една светица, чийто труден и изпълнен с превратности житейски път е пример за смирение, покаяние и силна вяра.

През 5 век в Александрия живяла млада и красива жена на име Теодора. Тя била щастливо омъжена, но случило се така, че изневерила на своя съпруг.

На следващия ден след изневярата младата Теодора била толкова гузна и се срамувала от своята постъпка, че отишла при игуменката на близкия манастир, за да потърси съвет.

След разговора с игуменията, Света Теодора решила, че ще стане монах в мъжкия манастир, който се намирал на около 18 км от дома на младата жена.

Речено – сторено.

Рано сутринта съпругът на Света Теодора тръгнал за работа, а тя остригала своята буйна коса и облечена като мъж се запътила към мъжкия манастир.

Похлопала на входната врата. Вече било вечерта. Вратарят обадил на игумена, че млад мъж желае да постъпи в манастира.

Игуменът отказал да приеме Света Теодора още същата нощ. Поръчал младият мъж да спи вън от портите на Светата обител. През нощта разни демони обикаляли около младата жена, но Света Теодора не се изплашила.

На следващата сутрин тя била приета сред манастирското братство с името Теодор. Монасите се чудели на усърдието на младия монах, с което се моли, прави поклони и спазва всички манастирски правила.

Минали 8 години. Игуменът на манастира изпратил Света Теодора до града, за да купи жито за Светата обител. Поръчал на монаха ако закъснее, да спи в близкия до града манастир.

Точно така се случило, но Света Теодора не подозирала, че в другия манастир ще й се случи много неприятна случка.

Племенничката на игумена била в манастира и като видяла младия монах Теодор, влюбила се в него и го пожелала. Започнала да ухажва монаха, а Света Теодора нямало как да разкрие, че не е мъж. Въпреки това, успяла да отблъсне похотливата натрапница.

Минали 9 месеца и племенницата на игумена се появила в манастира, където Света Теодора живеела и заявила, че бебето, което е донесла, е от монаха Теодор.

Игуменът не повярвал на обясненията и изпъдил Света Теодора с бебето извън манастира. Тя се настанила в една колиба недалеко. Не можела да се крие в близката гора или в пустинята, защото там живеели зверове.

До колибата живеели пастири и давали мляко за бебето, за да живее. Монасите постоянно се подигравали на монаха за греха, който не е сторил.

Минали 7 години. Игуменът получил внушение Свише, че Света Теодора не е баща на бебето и той върнал обратно монаха в манастира. Настанили детето и мнимия монах в една килия.

Минали години. Настанала страшна суша. Всички реки и езера наоколо пресъхнали. Игуменът изпратил Света Теодора до един кладенец, за който се говорело, че не пресъхва. По пътя до кладенеца Света Теодора постоянно се молела на Всевишния в кладенеца да има вода.

Когато пристигнала, той бил пълен с чиста вода. Когато занесла на монасите, казала, че кладенецът не е пресъхнал, благодарение молитвите на игумена.

Минали още години, настъпили последните дни на Света Теодора. След като се простила с момчето, за което се грижела толкова години, Света Теодора предала Богу дух.

Игуменът получил видение, че монахът Теодор всъщност е жена. Решил да провери бездиханното тяло и като видял женските гърди, започнал да ридае, защото осъзнал, че несправедливо прогонил праведната с бебето.

Момчето, за което Света Теодора се грижела, пораснало и станало монах с името Теодор. След години той бил избран за игумен на същия манастир.

На 11 септември Имен ден празнуват: Теодора, Теди, Дора, Теодор /означава Божи Дар/, Тео.
Звезди, които изневериха на жените си с детегледачките - из Една.бг :222

Бен Афлек
През 2015 г. Бен Афлек и Дженифър Гарнър обявяват, че се разделят. Малко след това се разбира, че актьорът е имал афера с детегледачката Кристин Узунян. Гарнър споделя, че е разбрала няколко месеца след като са се разделили с Бен и изневярата му не е била причината за развода.

Итън Хоук
Малко след развода на Итън Хоук с Ума Търмън през 2005 г. се разбира за изневярата на актьора с детегледачката. Актьорът и любовницата му се женят през 2008 г. До днес има спекулации, че Хоук е изневерявал на съпругата си.

Джъд Лоу
През 2005 г. сензация в британските медии става Джъд Лоу и годеницата му Сиена Милър. Актьорът изневерява с детегледачката Дейзи Райт. Въпреки огромния скандал, двойката успява да оцелее. Джъд Лоу се извинява публично на годеницата и семейството си за всичко причинено.

Арнолд Хварценегер
През 2011 г. избухва публичният скандал за Арнолд Шварценегер, който се оказва, че е имал афера с детегледачката Милдред Баена през 1990 г. В резултат на това той има син от нея. Малко след развилите се събития съпругата на Шварценегер и майка на четирите му деца, Мария Шрайдър, се развежда с него.

Гавин Росдейл
След 13 години брак, през 2015 г. се разбира, че Гавин Росдейл е изневерявал на Гуен Стефани в продължение на три години с тяхната детегледачка Манди Ман. Семейството не издържа на публичния скандал и се развеждат. Гунет пише песента „Used to Love You“, с която му прощава и успява да укроти гнева в себе си.

Робин Уилямс
През 1988 г. се разбира за изневярата на Уилямс с детегледачката Марша Гарсес. Съпругата на актьора Валери Веларди се развежда с него още същата година. Година по-късно актьорът се жени за детегледачката, чийто брак продължава 21 години.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Светът и Човечеството се тресат. Яко и мощно. Могъщи промени и трансформации. Земята не може да ни трае вече. Пожари, земетресения, цунамита и т.н. И ние сме Част от Цялото. Лошото е, че честичко го забравяме. В нехайството и неглижирането си. А уж сме осъзнат вид, да бе да. Молитва за майката Земя и за всички хора по Света. Нека бъдем Човеци. Това се моля само. Дръжте вибрациите си високи, имайте енергия, бъдете в положителните чувства, идеи, мисли, емоции, събития. Дерзайте.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Тъжа... мъчно ми е... бясна съм... заради случващото се в Афганистан... аз плача, той беснее... аз роня сълзи, той псува и ругае... при такава фактология не мога да интелектуализирам и рационализирам... цялата ставам кървящо и болящо сърце... съжалявам, момичета, но от няколко дни се чувствам като в кошмар... сякаш най-черният сценарий от юношеските ми години става реалност... :328 :126 :1053
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Д-р Владимир Сотиров - психиатър
4 август в 21:31 ч. ·
Червеният конец на властта
...
Мисля, че много хора попадат във властта по същия механизъм, по който много млади хора избират да учат психология (или пък психиатрия, но това е камък в моята градина, затова ще го пропусна 😉 ) – те избират това, водени от интуитивно усещана, но неосъзната нужда да се лекуват. Проблемът е, че когато не осъзнаваш, тоест не разбираш какво правиш лесно можеш да си навредиш, вместо да си помогнеш. А когато практикуваш публична власт по същия начин - неосъзнато, злоупотребявайки с нея, вероятността да навредиш освен на себе си, но и на големи групи от хора е нещо, което не може да бъде оставено на случайността и налага то да бъде осветлено. Ето затова имаме нужда от прозрачност - не само за действията на политиците, но и за скритите мотиви, които стоят зад тях. Ето затова е оправдано да обсъждаме психологическите/личностовите особености на политиците. Ето за това, ние, професионалистите по психично здраве и личностово развитие имаме гражданския дълг да коментираме публичните личности и тяхното поведение. И това не е въпрос на професионална етика, а на граждански дълг. Така че аз говоря тук по-скоро от позицията си на гражданин, чието говорене обаче, по неизбежност, е повлияно от специфичният ми житейски опит, немалка част от който е придобит през практикуване на професията на лекар-психиатър, но също и през обучението ми по аналитична психология, както и през личния ми опит в терапия – индивидуална и групова. Единственият начин, по който мога да бъда гражданин е през цялостната си личност. Това е начинът, по който мога да бъда и психиатър, както и всички други роли, през които взаимодействам с другите и света.
И така. Нека се върнем към темата за властта. Предлагам ви да мислим за властта (особено за институционализираната власт, облечена в униформа – не само военна) като за еуфоризираща дрога, с която може лесно да се злоупотреби. Защото преживяването е невероятно! Знам го от личен опит, придобит по времето, в което работех като лекар в институция (държавна психиатрична болница) и носех униформа – бяла престилка. Защо обаче хората злоупотребяват с наркотици. Защо изобщо посягат към тях? Има разбира се и естествено, нормално любопитство, но тези, които продължават да употребяват, дори и след като първоначалното любопитство е задоволено, очевидно имат продължаваща нужда да усещат техния ефект. Хората посягат към тях (оставят с тях) поради някаква личен, психологически проблем, поради ужасяващо чувство за вътрешна пустота или за огромно напрежение, например, възникващо в резултат на неразрешим вътрешен конфликт, който често е и неназовим, прикрит, изтласкан, неосъзнат.


Изображение

Д-р Владимир Сотиров, психиатър, във Фейсбук :524

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

"По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

„Там, дето поисках - бях, взех колкото пожелах“ - спомени за Тодор Колев

Големият Тодор Колев, който завинаги ще остане в сърцата на поколенията като един от най-добрите български актьори, комици, музиканти и шоумени, е роден на днешната дата през 1939 г.

Ето защо решихме да ви припомним един текст, посветен на актьора, който ще ви накара да си спомните за него с усмивка.

„Там, дето поисках бях, взех колкото пожелах.“

Това е мисъл, с която от няколко години се събуждам, а сега отново звучи от радиото. Дрезгавият глас на Тодор Колев ме кара да настръхна, просълзява ме. Изпълва ме с щастие и усещане за обич. И в същото време с малко тъга.

Съпругът ми знае, че много обичам тази песен и увеличава радиото. В колата е тихо. Аз обикновено пея с цяло гърло, пея и плача, но не и днес. Днес е 26.08 – рождената дата на българския Чарли Чаплин. Днес отдавам почит пред живота и творчеството на човека, когото много обичам.

Затварям очи, а от радиото продължава да звучи „чух толкова много лъжи“. Представям си небрежния му жест, с който си намества часовника. Усмивката му, по-скоро тъжна по време на изпълнението. Светлина, която излъчва. Стилът му и аристократичното му поведение.

Изображение

„Знам, всичко си има край“ - Трудно ми е да му повярвам и да го приема. Поне се опитвам да „не обръщам глава назад“.

„Фалшив герой“ – чувам от радиото. Странно, на мен винаги ми се е виждал истински герой. Защо е кръстил песента си така? Герой, който си е проправил път през времето и е запазил облика и идентичността си.

Поклон пред неповторимия и неподправен - Тодор Колев.

Автор: Сиана Янева

Незабравими цитати от филма "Опасен чар":

Не, дарлинг, ти си трезва като малко пухкаво пингвинче. / — Куфарчето, ако обичате. — Това е портфейлът ми. / Сега ще ми покажеш пътя към тази ренесансова Флоренция на Софийски окръг!

Всички сме от село. / — Влиза Ирина. Носи поднос с везана кърпа. А под кърпата… — …печено пиле? — … Главата на василевса!

— Куче-касичка. Къща-касичка. Заек-касичка. Куче-касичка. — Старомодно. — Имаме модерно — зарче-касичка, шлем-касичка. — Икономията е майка на мизерията. — Тъй вярно, другарю капитан. — Това куче защо е зелено? — То е крокодилче. — Защо не пише? — Заяжда. От влагата. — Лошо другарю… — Седларов. — Лошо, Седларов, лошо.

Няма само аз да страдам, я! / Ще ги наредим така: роднина, милиционер, роднина, милиционер… / Закъде с това име, гражданино следовател!?

Мъж ти ли ма, тоз ли серсемин дето ни отрови живота.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

https://www.google.bg/webhp?ei=dfzaWvyg ... yv=3&rct=j - Днес Гугъл е с апликация в памет на Тим Берглинг Авичи :524

Tim Bergling's 32nd Birthday



Авичи от Уикипедия, свободната енциклопедия Тим Берглинг

Авичи
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Псевдоним Тим Бърг, Авичи
Роден
8 септември 1989 г.
Стокхолм, Швеция
Починал
20 април 2018 г. (28 г.)
Маскат, Оман
Националност Швеция
Стил хаус, прогресив хаус
Професии диджей, музикален продуцент
Активност 2006 – 2018
Лейбъл Mostiko, Vicious Grooves, ARS, At night, LE7ELS
Свързани изпълнители Давид Гета, Ники Ромеро, Адам Ламбърт, Найл Роджърс
Уебсайт www.avicii.com
Страница в IMDb
Авичи в Общомедия

Тим Берглинг (на английски: Tim Bergling), по-известен като Авичи (на английски: Avicii), е шведски диджей и музикален продуцент. Използва и псевдоними като Тим Берг и Том Хангс. Авичи става известен през 2010 г. благодарение на синглите „My Feelings for You“, „Seek Bromance“, „Blessed“ и „Levels“. Според списание „Форбс“, през 2013 г. той е един от десетте най-високо платени диджеи в света с годишни приходи от над 20 милиона щатски долара. Умира от загуба на кръв на 20 април 2018 г. в Оман.

Биография
Тим Берглинг е роден на 8 септември 1989 г. в Стокхолм. Той започва кариерата си, като прави ремикс на музиката към видеоиграта Lazy Jones, а по-късно записва собствената си песен „Lazy Lace“, която скоро бива пусната от Strike Recordings. В музиката му са повлияли особено Laidback Luke, Steve Angello, Tocadisco, Daft Punk, Ерик Придс и Axwell. Печели наградата на програмата на Пита Тонга Fast Trax. Авичи получава много предложения и през април 2008 година пуска песента „Manman“ с лейбъла на Тонга Bedroom Bedlam. През май същата година той подписва договор с At Night Managmenet и Vicious grooves.

През лятото на 2011 г. британската певица Леона Луис представя песента „Collide“, като инструментален компонент за която е използван откъс от песента на Авичи „Penguin“, изпълнена на концерти в края на 2010 година. Разрешение за семплиране не е получено и след скандал с обвинения в плагиатство и заплахи за съдебен процес сингълът на Люис е издаден като Авичи е посочен като съавтор. През есента на същата година сингълът му „Levels“ се превръща в международен хит: в Обединеното кралство, Австрия и Германия, той успява да влезе в първите десет, като в родната Швеция за първи път завършва на върха на чарта. Тогава е заложена и основата на песента на Фло Рида „Good Feeling“, която се радва на голяма популярност в целия свят и заема челни позиции в класациите. В класацията на списание DJ Magazine за 2011 година Авичи скача от 39-о на шесто място, а на следващата година влиза в челната тройка.

На 54-тата церемония „Грами“ заедно с Давид Гета са номинирани в категорията „най-добър денс запис“ за тяхната съвместна песен „Sunshine“. През 2013 г. получава още една номинация за „Грами“ с песента си „Levels“ като най-добър денс запис.

На 28 март 2014 г. му се налага да влезе в болница. Във връзка с това концертът му в Маями е отменен.

На 29 март 2016 г. Авичи обявява край на публичните си изяви и турнета.

Смърт
През 2016 г., здравословното състояние на Берглинг се влошава и е диагностициран с остър панкреатит, причинен от прекомерното приемане на алкохол. След това той спира да прави участия на живо. Самоубива се на 20 април 2018 г., в близост до Мускат, Оман на 28 години, след като се наръгва смъртоносно с части от счупена бутилка.[1] Семейството му публикува отворено писмо до медиите на 26 април, съобщавайки че Берглинг „наистина се бореше с мислите си относно смисъла, живота, щастието. Той не можа да продължи. Той искаше да намери покой.“[2]

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор