"По света и у нас" докато си пием кафето

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Честит празник на Вярата, Надеждата, Любовта и Мъдростта :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

"По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

23 години от създаването на Гугъл :524

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Френският тенисист ПИЕР-ЮГ ЕРБЕР: Не се чувствам виновен, че съм нeвaкcиниpaн!

Изображение

"... В същото време Пиер-Юг Ербер коментира, че е възможно да прекрати кариерата си заради все повечето ограничения за нeвaкcиниpaни по турнирите из целия свят. „Всичко, което знам е, че професионалното ми бъдеще не изглежда бляскаво. А и бъдещето ми на гражданин на Франция, като се имат предвид думите на президента Макрон“. Припомняме ви, че президентът на Франция Еманюел Макрон заяви, че желае „да вбеси“ нeвaкcиниpaните и да ги елиминира от обществото.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Днес започват Зимните Олимпийски Игри в Пекин, Китай. Вълнуващо е! Малко след началото на тяхната Нова година - тази на Тигъра.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »





Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Изображение

6 качества, с които жените на Балканите превъзхождат всички останали :524

6 качества, с които жените на Балканите превъзхождат всички останали :524

Изображение

Женствеността не е старомодна

На Балканите дамите се гордеят, че са жени, но не гледат на живота като на постоянна борба със социалните несправедливости. Вярват в половото равенство, но не смятат, че от утре всички трябва да обявят война на самобръсначката и хубавия маникюр. Напротив, за тях грижата за себе си и поддържането на безупречен външен вид е въпрос на самоуважение (пък западноевропейките нека продължават да си вярват в „естествената красота“).

Не съдете за книгата по корицата

Да, те са женствени и поддържани, но това не означава, че не могат да си сменят крушката, да проверят маслото на колата и да ви надпият, стига да решат. Балканският суров живот (и баща им!) ги е научил, че трябва да са подготвени за всякакви предизвикателства.

Не бъркат възпитанието с флирта

Да, балканските жени са комуникативни, усмихнати и добронамерени, но това не означава, че са „лесни“. Те ще разговарят с вас, ще ви накарат да се почувствате чут и оценен, но няма да се поколебаят да ви „благодарят“ с един шамар, ако прекрачите границата и си позволите нещо неуместно.

Култът към „истинския мъж“

Балканската жена е силна и независима алфа личност, точно по тази причина тя търси тези черти и в партньора. Тук няма място за никакви компромиси! Тя вярва в максимата: „Само един истински мъж може да накара една жена да се чувства като истинска жена, само една истинска жена може да накара един мъж да се почувства като истински мъж.“

Затова, ако си мамино синче, което е „объркано“, трудно взима решения и още по-трудно спазва обещания, не се опитвай дори да привлечеш вниманието ѝ, защото усилията ти във всички случаи са обречени на провал.

Всеки пол да си знае гьола

Балканската жена има кариера и финансова независимост, но това, че може да си плати сметката за вечерята, не означава, че ѝ е неприятно да бъде почерпена. Това не означава, че си търси богат мъж на всяка цена. Правилната дума е „грижовен“ – тя касае поведението, а не съдържанието на портфейла.

Ако на Запад жените не спират да повтарят, че живеем в 21 век и жените вече могат „сами да си отварят вратата“, на Балканите все още уважаваме класическите джентълмени.

През деня домакиня, през нощта любовница

Вече споменахме, че балканските жени държат на традиционната роля на мъжа в семейните отношения. Със същото убеждение и желание се впускат в изпълняването на своите „задължения“ в любовта и в живота.

Изображение

Вярват, че чистият и подреден дом е огледало на хората, които го обитават. По тази причина навсякъде, където отидат, носят със себе си и една особена топлина и уют, с които изпълват всяко помещение, в което се намират. Разбира се, те не са само и единствено покорни съпруги, а могат да предложат много повече, стига да открият човека, който да ги вдъхнови да разкрият целия си потенциал (например, всички знаем, че дори една нощ с жена с огнена балканска кръв се помни за цял живот).


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от cchery »

Пътят на човечеството към Марс е свързан с български уреди
https://bnr.bg/post/101596241/semkova

Темата Марс ми е безкрайно интересна от доста време. Много пъти съм заявявала, че навърша ли 80 години, ще отлетя за червената планета. Факт е, че майтапът съдържа и истина - аз действително бих искала да летя за там.

Днес сайтът на БНР публикува новина за българска технологична разработка при проучванията на Марс. В звуковия файл към статията обаче имаше нещо по-интересно като факт: по пътя до Марс и обратно човек поема 60% от радиацията, която изобщо може да си позволи да поеме едно човешко същество. Както професорката от БАН се изрази - това са 60% от радиацията, допустима за професионалната кариера на космонавта... И тогава въпросът - ще можем ли да кацнем на Марс, за да го изследваме, като че ли... малко става излишен, защото на практика това би ни убило.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Марс е управителят на Овен и съуправител на Скорпион.
Мен пък винаги ме е привличала неудържимо някак Венера.
Донякъде и Сатурн, заради сатурновия му пръстен. Много интересна тематика отвори, Чери!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "По света и у нас" докато си пием кафето

Мнение от Kleo »

Уилям или Чарлз: кого ще предпочетат хората, когато му дойде времето?

Изображение

Независимо от общественото мнение и социалните нагласи във Великобретания, Кралицата се изказа в полза на ... Камила! :1209
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор