Здравословно хранене - тема за дискусии

Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

cvety_rz написа:
Чева, чистенето на орехи наистина може да се нарече приятно, но на бадемете.... :1100 ,
Имаш домашни бадеми и се оплакваш?! :222
Аз давам средно 20 лв. за килограм. :cry:

Браво за морската сол !
Аз скоро се сдобих с хималайска розова и съм доволна.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Greshnica

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Greshnica »

Темата е позамряла, но да я повдигна:
Незнам до колко готвя здравословно, но за рожденния ден си поисках уред за готвене на пара и да си кажа честно, го ползвам с огромна радост!
За вечеря си направих тиквички на пара, без нищо, само след като станаха готови им сложих няколко капки зехтин.
За утрешния ми обяд= Ориз, спанак и броколи на пара, отново добавям по малко зехтин след като са готови.( Зависи от това как ми се яде, но им слагам и по 1-2 капки соев сос, защото след повече ми става много солено)

Преди 8-9 години изключих от менюто си: солта!
Сега, когато готвя за всички слагам вгета, а когато съм егоист и си правя нещо само за мен не слагам нищо, което да подослява. Солта е навик, не чак толкова нужда, за колкото я мислим.

Ние като едни истински фенове на барбекюто ходим доста често, стига времето да го позволява, повечето хора смятат, че там се хапват само месца пипани от огъня, но не е така!
На жар се постигат доста добри неща, зависи колко шарена е фантазията ви:)
Аз например обичам тиквички, домати, патладжан на скара, но ефекта не е същия на домашната.
Надявам се да съм дала идея на някого! :)
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Cheva »

Greshnica, добре дошла!
Постът ти е добра идея. Да, готвенето на пара е здравословна алтернатива.
А зеленчуците предпочитам да ги хапвам предимно сурови.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

Искам да споделя за последното ни откритие с Яна - на любамата й тема "шоколад" :lol: . Купихме си шоколадов (какаов) чай - обвивки от какаови зърна и джинджифил. Това нещо има огромен успех в къщи и значително намали мрънкането за шоколад :). Чаят става страхотен, особено ако се кисне малко по-дълго от препоръчаните на опаковката 2-3 минути и се подслади с доволно количество мед :).
Намерихме го в един магазин за био храни във Варна, произвеждат го хората, които произвеждат и шоколадите Гайо. Имат и шоколад за готвене, от който също си закупихме. Според мен си е същият и като този за ядене (пак на същата марка), но е без индивидуална опаковка и цената му е на половина. Поне на вкус няма разлика, а като гледам съдържанието, и там не виждам нищо по-различно. Та така - намерихме здравословна алтернатива с шоколада, което ме прави много щастлива, защото той е единственото прегрешение на Яна от гледна точна на junk food :lol:
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

eeee, Декс супер откририе :1098 ... ама, не ни спестявай името на магазинчето ... ся ще трябва да обиколя всички, докато намеря такъв чай, пък и какви погледи ще събера докато обяснявам на продавачките какво точно търся ... не ми се мисли. :1062

Сподели, моля, къде точно да отида да си напазаря чай и шоколад.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

:221 :221 Тита, магазинчето е срещу главния вход на Кукления театър, не знам как се казва, но няма начин да го пропуснеш. Чаят си се казва "какаов чай" на "Гайо", а продавачките са много, много любезни, макар и тази, на която попаднахме да не беше много компетентна по темата за шоколада :lol: :lol: .
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

Супер! Знам го магазинчето, дори минахме от там преди 2 дни, ама пусто не влязох вътре. Сега целенасочено ще го посетя. :) Много благодаря ... ще те черпя фрешче, като се наканим да направим варненска среща на мецанките. :954
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от Kleo »

Записче. :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

Бях в магазин "Хатори" и в сладки приказки с приятните жени там, без да се усетя мина доста време. Разбира се, взех си шоколадов чай ... мммм, уникален вкус и аромат.

Ето го:


При първа възможност се насладете и вие!
:923 Голямо БЛАГОДАРЯ на dexter, отново!!!
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от dexter »

Аз лично съм потресена от фимчето. Снощи ми попадна по кулинарния канал, с Яна го изгледахме цялото (няколко поредни серии). Не знам какво да кажа..... Много скоро ще започна да вярвам, че срещу американците се извършва целенасочен геноцид. Наистина не знам какво да коментирам. Това нещо от филмчето е толкова далеч от начина на мислене и живот около мен, че направо не знам. Не знам и как е в нашите училища, но поне постоянно чувам някой да се оплаква. А там просто го приемат за нормално.

" onclick="window.open(this.href);return false;
tita

Re: Здравословно хранене - тема за дискусии

Мнение от tita »

Dex, американците целенасочено възпитават и стимулират консуматорско общество, за да поддържат производтсвото и от там съществуването на изкуствено създадени храни. Така контролират населението и имат работеща икономика. Наскоро гледах по 24Kitchen разказа на един индианец от шайените, пак във филм на Джейми Оливер, как "американците" са избивали и горели стадата им, унищожавали са посевите им, за да се хранят шайените не с храната която отглеждат, а с тази, която се продава в магазина. Този възрастен индианец имаше основна цел да запази тяхната традиционна храна, приготвена така както дедите им са го правили и му беше много тежко като разказваше как младите предпочитат да се хранят с начос и хамбургери.
Публикувай отговор