Салата от сурови печурки с оризов оцет и къри

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Салата от сурови печурки с оризов оцет и къри

Мнение от cchery »

Салата от сурови печурки с оризов оцет и къри

Една салата със сурови гъби, в която се влюбих (благодаря на Боби, която беше достатъчно упорита да ме убеди да опитам тази салата и естествено ми каза рецептата :954 ). Количество, посочено по-долу е за 2-3 души. Нямам никакви странични реакции от страна на стомаха, консумирайки суровите гъби - очаквах нещо различно. :) Вкусът е много добър, а за ползата.... мисля няма да спорим! :954

Необходими продукти:

гъби печурки - 0,500 кг
оризов оцет
зехтин, сол
къри

Начин на приготовление:

Гъбите се нарязват и се слагат в купа. Отгоре се заливат със зехтина, оцета. Солят се. Добавя се къри според вкуса. Хубаво е салатата да се остави да поеме от подправките поне половин час преди консумация!

Да ви е сладко!

[img]http://www.gotvetesmen.com/images/recip ... _36116.jpg[/img]

Сещам се с какво би могла да се подобри тази салата - могат да се добавят сварени и изчистени миди в същото количество. Малко розов зрял лук и пресен магданоз.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: Салата от сурови печурки с оризов оцет и къри

Мнение от tita »

Тази слатка ще се пробва, задължително! Може би, ще сменя кърито с чесън + магданоз, но .. ще видим. Задължително ще споделя. :954
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Салата от сурови печурки с оризов оцет и къри

Мнение от futarela »

Впечатлена съм ! Днес ще си направя за да я опитам . Барво на Боби
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Салата от сурови печурки с оризов оцет и къри

Мнение от Сиренце »

О, обожавам салата от сурови печурки но я правя така
Публикувай отговор