Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Гювечът ми от снощи:

В тава сложих 700 грама нарязано на парченца свинско месо за готвене, подправих го със сол, черен и червен пипер, шарена сол, чубрица, джоджен, вода и олио, и го мушнах на 150 градуса във фурната. Нарязах на ситно глава лук, един морков и три зелени чушки, и ги добавих към месото в тавата. После обелих и нарязах няколко големи картофа на малки парчета, и ги добавих заедно с няколко лъжици едросмляна лютеница и кълцана наденица към зеленчуците и месото. Увеличих фурната на 200 градуса. Пекох още един час.

Сервирах с айрян и хляб. Беше много вкусно.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Kleo написа: 13 Май 2018, 09:05Невероятни сиренки, стават бързо, лесно и са много вкусни:

2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч. натрошено сирене
щипка сол и щипка захар
масло/маргарин за намазване на питките
олио за намазване на тавичката

В съд се поставя брашното, върху него - шупналото мляко със содата, захарта, солта и сиренето, натрошено на парченца, не много ситни. С олио намазваме тавата и ръцете си, и оформяме топки от тестото. Сплескваме ги и ги намазваме с масло/маргарин отгоре. Слагаме ги да се пекат до златисто в предварително загряна на 180 градуса фурна. Сервират се с айрян. Да ви е сладко!
Тези дни на няколко пъти омесих тези сиренки, като си правих малко вариации. Първо увеличих пропорционално дозата два пъти, защото сме и тримата вкъщи, и е нормално да си хапваме повечко през целия ден. Друга промяна, освен сирене, добавих нарязан на ситно кашкавал, станаха чудни! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Мнение от Kleo »

Ще си възродя тази тема.
Скоро правих спагети.
Бяха с кайма, кетчуп, зелена чушка, сирене, кашкавал и маслини.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Мнение от ellis_stoyanova »

Хайде,Деси,споделяй рецепти...
Подсети ме за сиренките,не съм ги правила скоро,още довечера ще поправя тази грешка
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Мнение от Kleo »

Зеленчукова супа приготвих снощи цяла тенджера - глава лилав лук и два моркова скълцани на ситно, няколко големи картофи на кубчета, буркан с червени чушки и домати /домашно консервиран през лятото/, вода, олио, сол и букет от подправки - чудна стана! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Мнение от Kleo »

Рецепта от сестра ми за палачинки, стават й много хубави, с учудване разбрах, че ги прави с точни пропорции /аз ги приготвям "на око"/ и винаги й се получават великолепни:

3 яйца
2 чаши прясно мляко
1 чаша вода
щипка сол
щипка захар
3 чаши брашно
Сместа се разбърква много хубаво!

Тиганът се маже с масло преди всяка палачинка.
Тестото се слага в тигана, колкото да покрие дъното, не повече.
Да ви е вкусно!
Забележка от нея: в сместа НЕ се слага никаква мазнина.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор