Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки...

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от ellis_stoyanova »

Деси,аз приготвям следните спагети.Много са лесни.Сварявам си спагети.в тигана в масло си запържвам малко бекон или шунка,слагам малка опаковка сметана и изчаквам да заври.Сипвам прецедените спагети и накрая кашкавал.Подправки можеш да слагаш всякакви.Сосчето нос-аз лично не прекалявам-слагам само черен пипер и малко сол
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Благодаря ти за рецептата, Елисче! Ще се пробва :1028

П.П. Снощи не правих спагети. Изпържих на тиган свински ребърца без кост, станаха чудни. Заедно със салатка от доматки и ракийка. Екстра!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

[img]http://recepti.gotvach.bg/files/lib/600 ... udding.jpg[/img]

Бърза баница без яйца :222

"Точените баници са за професионалистите, ние предпочитаме вариантите, където всичко просто се обърква и пече, като този тук"

Необходими съставки:

брашно - 300 г
кисело мляко - 1 ч.ч.
масло - 1/2 пакетче разтопено
сода бикарбонат - 1 ч.л.
сирене - 250 г
пудра захар - за поръсване

Начин на приготвяне:

Разбъркайте заедно киселото мляко със содата, добавете разтопеното масло и натрошеното сирене. Сипете пресятото брашно и добре объркайте, докато стане гъсто тесто. Сипете тестото в подготвена намазнена тавичка. Сложете да се изпече в предварително загряна умерена фурна. Извадете готовата баница от фурната и още гореща я поръсете обилно с пудра захар.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Гювеч на фурна със свинско месо, картофи, чушки, домати и патладжани - това сготвих вчера вечерта и се получи чудна манджичка! :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Изображение

Защо не трябва да изхвърляте водата от спагетите (9 различни идеи)

Изображение

В кухнята всичко може да се използва повторно.

Изображение

Оказа се, че и водата, в която варите спагетите, също може да се използва за какво ли не.

Например, можете да приготвите с нея сос песто за вече сварените спагети. Нужно е просто да в съд да сложите няколко лъжици песто и да добавите малко от водата, за да стане самият сос малко по-течен.

За какво може да се ползва водата от сварените спагети

Можете да почистите мазни петна от дрехи, като ги накиснете във вода, в която сте варили спагети.

Можете да поливате цветята с нея, след като изстине. Богата е на минерали и се отразява добре на зелените растения.

Като възстановяваща баня за коса. Изплакнете косата си с водата от спагетите и после измийте по обичайния начин. Веществата във водата подхранват косъма.

За вана за крака. Минералите от водата ще омекотят кожата на стъпалата.

За накисване на киноа, чиа, боб и нахут.

За замесване на тесто за пица.

За разреждане на супа. Нишестето и солта от водата само ще обогатят вкуса на вашите зеленчуци.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Невероятни сиренки, стават бързо, лесно и са много вкусни:

2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч. натрошено сирене
щипка сол и щипка захар
масло/маргарин за намазване на питките
олио за намазване на тавичката

В съд се поставя брашното, върху него - шупналото мляко със содата, захарта, солта и сиренето, натрошено на парченца, не много ситни. С олио намазваме тавата и ръцете си, и оформяме топки от тестото. Сплескваме ги и ги намазваме с масло/маргарин отгоре. Слагаме ги да се пекат до златисто в предварително загряна на 180 градуса фурна. Сервират се с айрян. Да ви е сладко!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от ellis_stoyanova »

Страхотни са сиренките,аз ги правв по същата рецепта
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта направих спагети по тази рецепта, колежка ми я каза:

Задушавам глава лук с вода, олио, кайма и подправки. Добавям доматено пюре или рендосани домати.
Отделно сварявам спагетите с малко сол. Прецеждам водата. Слагам сместа с каймата при спагетите.
Настъргвам кашкавал и поръсвам обилно.

Да ви е вкусно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Чийзкейк /от колежка ми е рецептата/:

Необходими продукти:
2 пакета обикновени бисквити /може и с друг вид бисквити/
2 пакетчета краве масло от по 125 г или 1 масло от 250 г
2 пакетчета Сирене Крема или Маскарпоне /но е скъпо/
1 заквасена сметана от 400 г или от сладкарската сметана
5 с.л. пълномаслено кисело мляко
2 ванилии
5 с.л. захар
1 буркан със сладко от ягоди, малини, боровинки, къпини или горски плодове

Начин на приготвяне:
Бисквитите се натрошават на дребно. Забележка: Да не се прави ръчно, а с хаванче за счукване на орехи! /стават мазоли и мехури на пръстите иначе, затова/ Към ситните бисквити се добавя предварително разтопеното масло, на котлон, да е течно като олио. Размесва се хубаво, да стане като тесто, и се разстила като блат върху тавичка.
Сиренето Крема или Маскарпонето се разбърква в отделен съд заедно със заквасената сметана, киселото мляко, захарта и ванилиите, до получаването на гладка хомогенна смес. Тази смес се разстила равномерно върху блата от бисквитите и маслото.
Накрая сладкото се нанася върху тортата на тънък слой, да стане на вид като цветна глазура, с която е покрит чийзкейкът.
Тавата се слага в хладилник да престои минимум 12-24 часа. За да попие хубаво блата. Ако можете да издържите толкова време де :mrgreen: , без да го нападнете...

П.П. Ако тавичката се сложи във фризера или в камерата вместо в хладилника, чийзкейкът става сладолед :1209 Чийзкейкът по принцип е торта, подходяща за лятото. Да ви е сладко! :1028
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Когато взимам пиле на грил, неизменно изяждаме бутчетата и крилцата, а бялото месо остава, защото го недолюбваме.
Ето три идеи за бялото месце - как да бъде оползотворено след това:

- правя с него пилешка супичка
- разкъсвам го на парчета, които панирам, за да станат хрупкави
- слагам го в гювечета вместо колбас, както направих вчера вечерта

Да си споделя какво сготвих снощи и много се хареса - содени питки със сиренце и гюведжета на фурна с пилешко месо /бяло/, мазнинка, подправки, кисело зеле, лютеница, сирене, кашкавал и яйце, ммм :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Спагети а ла Клио :) изпитани рецепти и кулинарни идейки

Мнение от Kleo »

Гювечът ми от снощи:

В тава сложих 700 грама нарязано на парченца свинско месо за готвене, подправих го със сол, черен и червен пипер, шарена сол, чубрица, джоджен, вода и олио, и го мушнах на 150 градуса във фурната. Нарязах на ситно глава лук, един морков и три зелени чушки, и ги добавих към месото в тавата. После обелих и нарязах няколко големи картофа на малки парчета, и ги добавих заедно с няколко лъжици едросмляна лютеница и кълцана наденица към зеленчуците и месото. Увеличих фурната на 200 градуса. Пекох още един час.

Сервирах с айрян и хляб. Беше много вкусно.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор