На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта - таратор и принцеси с кайма и кашкавал.
Тази вечер - пълнени чушки с ориз и кайма на фурна.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Вчера беше ден за готвене,просто исках днес да ми е свооден,а и Боби тръгна днес и трябваше да ми приготвя това онова.
Сготвих картофена яхния с пилешко,лучена яхния,гъби със сметана,пържено месце с подправки,лятна манджа с чушки,патладжан,яйца и сирене,баница със сирене и пицо-баница.Анджи направи палачинки.И всичко това се случи в промеждутака от 15 часа на обяд до 19.30.В 20:00 бяхме на масата,а в 21 на разходка.Понякога се чудя как успявам :1069 .ААааа,Анджи направи и палачинчици :mrgreen:
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера - тиквички с ориз на фурна и постни картофки с моркови в слоу-кукъра.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта направих пърленки - с пълнозърнесто брашно - станаха великолепни!
Ползвах ето тази рецепта, единственото различно беше пълнозърнестото брашно.
Невероятни пърленки с кашкавал, масло и чубрица - горещо ги препоръчвам!
Добавих и кюфтета, печени върху същата хартия - заради Алекс, който много си хапва вече.
Както и салатка от домати и краставици. За десерт - черен шоколад. Мъжете останаха доволни.
Обещаната рецепта вижте тук /предвидете повече брашно, а не 400 грама, както е указано/:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта дояждахме кюфтетата и пърленките от предния ден + си направихме салатка и айрян. А вие?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Снощи - голяма тава с картофи /2 кг/, печени, с масло, прясно мляко, вода, олио, сол и подправки.
Салата от домати и краставици.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта - купени от Т-маркет овкусени печени пилешки бутчета на промоция /за 1.50 лв. бройката/ и голяма салата от домати, краставици и маслини.
Днес сутринта - кус-кус с масло, чубрица, сирене и кашкавал. Ябълки за предястие. Кисело мляко.
Днес на обяд - яйца на очи, айрян, салатка.
За вечеря ще имаме печени наденици и салата.
Утре още не съм решила какво ще бъде.
А вие?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Наскоро правих една яхния-моя измишльотина.Задуших лук на шайби,моркови на колелца и червена чушка на лентички,добавих черен пипер,сол,червен пипер,къри и доматено пюре,сложих и 1 л.брашно.Добавих и 1 консерва нахут.Покрих с вода и оставих да се сготви....стана чудна.
За днес-никакъв план на действие,ко шИ Идем,нямам идея🤣🤣🤣
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Елисче, яхнийката ти звучи много интересно и вкусно, ммм :)
Днес до момента не съм готвила. Сутринта излязохме с Хри още веднага след ставане от сън.
Цял ден изкарахме в Банкя, на разходка и поход по Пътеката на Здравето, извървяхме доста километри.
Сега за вечеря ще бъдем на салата и нещо сготвенко, но още се чудя какво да бъде то.
Имаме бяло грозде за десерт. Ще го мислим заедно обаче, чакам ги да се върнат вкъщи.
Хри отиде да види баба си, а Алекс е с приятели навън. Ще се приберат до около час може би.
Чак не ми се иска да повярвам, че утре е 14 септември, Кръстовден! ... ... ... изнизва се Лятото лека-полека, добре, че иде Златна Есен, с изобилие на плодове и зеленчуци, но една носталгия усещам се прокрадва в мен.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Снощи - голям гювеч на фурна: свинско месо, картофи, лук, моркови, чушки, подправки, мазнина и вода.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Днес,както всяка неделя беше ден за готвене.Затварям буркани на Боби за път и неделята ми е ден,в който да понатрупам някой друг буркан.Сготвих супа топчета,пълнени чушки,грах с пиле-яхния,изпекох една тиква,която моята приятелка ми даде(няма да я похабим,я)направих бисквитена торта в чашки,крем карамел-нали Боби си идва утре и едни кренвиршки.Ай стига толкова :1069 :1069 :1069
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Публикувай отговор