Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряците/

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Той ми каза, че ще панира толстолоб довечера. Не съм яла досега и ми е любопитно да опитам. А и обожавам, когато той готви, честно казано.
Той изпържи шарана снощи :1062 . Аз бях на кино. Обожавам, когато аз не готвя.... без значение дали ще е той!

Десита, да ти имам кодираната телеграма :lol: :lol: :940 !
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от Kleo »

Каква кодирана телеграма, Чери?! :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от Kleo »

След 2-3 седмици е един от най-обичаният и празнуван празник - Никулден :222
Признавам си, че не ме бива много-много по готвенето на риба, а ми се иска да се науча да правя нещо по-така.
Какъв по-добър повод е наближаващият рибен ден? Затова и повдигам тази тема. Да видя някои идеи, предложения, рецепти.
Ако някоя от вас вече е решила с какво ще зарадва домочадието на 6 декември тази година, нека сподели тук!
Аз още не съм избрала какво да сготвя. Но ми се ще да изляза от калъпа да правя традиционното за мен рибно меню /скумрия или панирана бяла риба/.
Ще се радвам на всеки, който ще пише в темата тази година! :923 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от Kleo »

Мама ни покани на Никулден на празничен обяд при нея в Люлин. Така че няма да готвя риба. Ще почетем и имения ден на баба /Бог да я прости!/, тя се казваше Николинка. Пазя много нежни спомени от миналото. Помня колетите от Варна, които пристигаха от баба през декември. За имения й ден, за рождения ден на вуйчо ми, за Бъдни вечер, Коледа и Нова година. Славни времена бяха, ей! Бабините курабийки, сладки, фъч... А вие как ще изкарате 6 декември тази година, мацки?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от cchery »

Kleo написа:Мама ни покани на Никулден на празничен обяд при нея в Люлин. Така че няма да готвя риба. Ще почетем и имения ден на баба /Бог да я прости!/, тя се казваше Николинка. Пазя много нежни спомени от миналото. Помня колетите от Варна, които пристигаха от баба през декември. За имения й ден, за рождения ден на вуйчо ми, за Бъдни вечер, Коледа и Нова година. Славни времена бяха, ей! Бабините курабийки, сладки, фъч... А вие как ще изкарате 6 декември тази година, мацки?
Ехаааааааа, Десита, най-готино е, когато ти сготвят празничен обяд :) :) . Приятно изкарване! Сигурна съм, че баба ти вижда отгоре!

Ние ще си правим 2 вида шаран - пълнен и пържен. Момчил го купи още вчера. Изчистен е и ме очаква само да го приготвя. Но това - довечера. Дотогава смятам да изкарам още един мотлив ден в правене на каквото ми скимне!!! Ааааааааа и да не забравя, че искам да си избера хубаво бяло вино. :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Мама ни покани на Никулден на празничен обяд при нея в Люлин. Така че няма да готвя риба. Ще почетем и имения ден на баба /Бог да я прости!/, тя се казваше Николинка. Пазя много нежни спомени от миналото. Помня колетите от Варна, които пристигаха от баба през декември. За имения й ден, за рождения ден на вуйчо ми, за Бъдни вечер, Коледа и Нова година. Славни времена бяха, ей! Бабините курабийки, сладки, фъч... А вие как ще изкарате 6 декември тази година, мацки?
Ехаааааааа, Десита, най-готино е, когато ти сготвят празничен обяд :) :) . Приятно изкарване! Сигурна съм, че баба ти вижда отгоре!

Ние ще си правим 2 вида шаран - пълнен и пържен. Момчил го купи още вчера. Изчистен е и ме очаква само да го приготвя. Но това - довечера. Дотогава смятам да изкарам още един мотлив ден в правене на каквото ми скимне!!! Ааааааааа и да не забравя, че искам да си избера хубаво бяло вино. :222
Анюшка, думите ти ме стоплиха :940 Дано душата й наистина е щастлива и се рее свободна и волна там, където е.

Как бяха шаранчетата вчера? Имахте ли и пълнен, и пържен? :524 А винцето какво беше? Въобще - думай!

Мама ни почерпи със страхотна сьомга! Аз, Хри и Алексчето за първи път опитахме тази риба. Много, много ни хареса!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от cchery »

Даааааааа, ядохме и пържен, и пълнен шаро... виното - ризлинг, купен от Лидъл! :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Никулденска трапеза /за традициите, рибата и ... моряцит

Мнение от Kleo »

cchery написа:Даааааааа, ядохме и пържен, и пълнен шаро... виното - ризлинг, купен от Лидъл! :222
Мммм - чудно!!! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор