Здравословна закуска преди/по време на Училище

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Здравословна закуска преди/по време на Училище

Мнение от Kleo »

Здравословна закуска за училище

С тази тема си припомням колко е важна домашно приготвената храна за децата и подрастващите.
Алекс има добър апетит. Най-често обаче закусва в училище, защото тръгва рано от вкъщи, още му се спи и отказва да се храни.
Слагам му храна от вкъщи в кутия, винаги е изядена. Давам му парички за закуски, винаги са похарчени. Ходи и на стол за обяд.

Хайде да събираме тук хубави идеи за хубави закуски /сутрешни и следобедни/ за децата ни!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Здравословна закуска преди/по време на Училище

Мнение от dexter »

Не мога да участвам с кой знае колко идеи, защото моето диване не яде разнообразна храна. Правя клуб сандвичи, солени мъфини, кекс (веднъж пробвах да пробутам морковен кекс, който според мен е много вкусен, но за съжаление не се прие добре от традиционалистите в нашето семейство :plezya se ), меденки/шоколадови бисквити, палачинка, парче пица. Купувам едни сурови десертчета - фурми с ядки и какао - много ги лапа :). Винаги слагам и зеленчук - морков или краставичка. Закуските си ги приготвям вкъщи, с пълнозърнесто пшеничено брашно, лимецово или от спелта, с кафява захар, домашни яйца, шарлан..... Миналата година не беше трудно, защото Яна беше до обед на училище, т.е. трябваше да се грижа само за една закуска навън. В нашето училище няма лафка, така че единствената алтернатива е домашната храна. Е, дават закуски, обаче детето не ги яде (с малки изключения).
Обаче имам съмнения за нещата, описани в статията. Авокадото напр. няма особено приятен вкус ако се яде само, да не говорим, че почернява за секунди. Същото е и с крушите. И от другите рецепти няма как да се възползвам, просто защото Яна не вкусва плод. Овесените бисквити не са лоши - аз правя една доза с боровинки/стафиди и още една - с парченца шоколад (познайте защо :lol: ). Но ако поседят повечко, стават много твърди.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Здравословна закуска преди/по време на Училище

Мнение от Kleo »

Напротив, Декс, даде ми идеи, за което благодаря! :922

Ето още една статия за ние и здравословното хранене на децата ни:

7 начина да стимулираме детето си да се храни здравословно

Нарочно промених заглавието на статията. Оригиналното е "7 начина да НАКАРАТЕ детето си... Не ми харесва да карам каквото и да е, едва ли не насила!

Семейни правила при хранене, против капризни деца ... отново не ми допада заглавието на статията, ама нейсе. Самите правила обаче ми харесват, затова и поствам линка.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор