Филма Slow Food Story в София

Представяне на организацията контрапункт на нездравословното хранене; инициативи; съвети; идеи
tita

Филма Slow Food Story в София

Мнение от tita »

Специалната премиера на филма Slow Food Story в програмата на 17-ия София Филм Фест ще се състои на

17 март, неделя

Началният час е 15,00, мястото - кино „Люмиер”, а фестивалният гост е режисьорът на филма Стефано Сардо, син на един от основателите на Слоу Фуд – Пиеро Сардо.

След филма, от 17,00 часа в зала "Мати Д" Slow Food в България ви кани на специална дегустация на уникалните български храни смилянски фасул, нафпавок от Горно Драглище, зелено сирене от Черни Вит.

Храната е приготвена от Йоана Петрова от блога Кулинарно - в кухнята с Йоана, а вината на Домейн Бойар, които ще допълнят техния вкус, са подбрани от Яна Петкова от DiVino и Българската Винена Академия.

Десертът с аромат на българска роза е осигурен от Rosey’s mark.

Гостите ще имат и удоволствието да се срещнат лично с производителите на уникалните български храни.

Цена на комбиниран билет за филма и дегустацията - 15 лв.
Цена на билет само за дегустацията - 10 лв.

http://www.menumag.bg/za-hranata/statii ... y-v-sofiya" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Филма Slow Food Story в София

Мнение от Kleo »

Супер, браво! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Филма Slow Food Story в София

Мнение от Сиренце »

Току-що се прибрах. Филмът наистина си заслужаваше! :954
Много емоции, много спомени събуди у мен - последните 6 години от живота ми са свързани с тази организация (тази дума ми е много не на място, може би общност е по-точната). Запознах се с много хора от целия свят и от България, с които споделяме едни същи идеи за храната, за ценното в общуването помежду ни. Още по-лично го приемам и за това, че режисьор на филма е синът на Пиеро Сардо, човекът, който откри зеленото сирене за света.
Днес беше един чудесен, пълен и много зареждащ ден. Хубава седмица ви желая!
tita

Re: Филма Slow Food Story в София

Мнение от tita »

разказана от Йоана.

Много завиждам на софиянци за възможността да бъдат на ето такива места и събития. :mrgreen:
Публикувай отговор