Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на организацията

Представяне на организацията контрапункт на нездравословното хранене; инициативи; съвети; идеи
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Следващата статия на Деси Димитрова
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Най-новото от Slow Food - поезия и храна заедно, за да нахраним и тялото, и душата.

http://www.ladyzone.bg/dieti-i-sport/hr ... ast_1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Най-новото от Slow Food - поезия и храна заедно, за да нахраним и тялото, и душата.

http://www.ladyzone.bg/dieti-i-sport/hr ... ast_1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Хех, интересно :lol: :lol: . С удоволствие бих отишла и аз на една такава инициатива. Ще меся, ще римувам, че и ще ям накрая...... :D :D

Интересно ми е дали Надежда Савова би приела покана от нашето училище да дойде и да разкаже и покаже там нещата за хляба. Не че.... съм говорила с ръководството на у-щето, но просто ми хрумна като идея. Столът на 128-о СОУ поне е голям, за разлика от малкия физкултурен салон - би било интересно едно такова събитие.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Надето е страхотна, навита за всякакви инициативи и мисля, че няма да откаже. Тя е най-активния човек, който съм срещала в живота си и в Слоу Фуд често се шегуваме с това /с най-добри чувства, разбира се/. Не съм сигурна дали й имам телефона, но още днес мога да го намеря и да ти го пратя на лични, ако искаш.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

"Почерпете" се с малко стиховеот събитието.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Надето е страхотна, навита за всякакви инициативи и мисля, че няма да откаже. Тя е най-активния човек, който съм срещала в живота си и в Слоу Фуд често се шегуваме с това /с най-добри чувства, разбира се/. Не съм сигурна дали й имам телефона, но още днес мога да го намеря и да ти го пратя на лични, ако искаш.
Мда, ще съм ти благодарна. 2 пъти я виждах на живо като ходих на събитията на Слоу Фуд и.... не посмях да се запозная с нея - не мога да ти отговоря защо. Но мисля, че ще открия още един страхотен човек в нейно лице.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

От 9 до 12 ноември, 2011 г. Slow Food в България ще гостува на Интер Експо Център в рамките на събитието Интерфуд & Дринк.

Нашето участие е подкрепено от Slow Food International, Интер Експо Център и Европейски институт. В рамките на изложението Slow Food в България ще представи продукти и техните производители, които подкрепя и популяризира: зелено сирене от Черни Вит, навпавок от Горно Драглище, истински Смилянски фасул от горното поречие на р. Арда, както и редица други вкусни, чисти и честни храни.

На 10.11.2011 от 10 до 14 ч. ще се проведе конференция на тема „Наредбата за директни доставки на храни от животински произход – предизвикателства и възможности”. В срещата ще вземе участие г-н г-н Пиеро Сардо (Италия), председател на Фондацията на Slow Food за опазване на биологичното разнообразие, който ще представи опита на Италия в съхраняването и развиването на специфични храни и как италианската правна рамка регламентира този процес. Програмата предвижда дегустация на сирена, произведени по традиционен начин от България и Италия и дискусия на техните органолептични качества.

По време на изложението ще бъде дадено начало на Младежкото движение на Slow Food в България. Млади хора, споделящи идеите на Slow Food ще се срещнат с производителите и ще могат да научат повече за българските традиционни храни, както и ще обсъдят своята роля в съхраняването на българските кулинарни традиции.

На щанда на Slow Food ще има редица съпътстващи събития като „Поетична закуска с Мария Донева” на 12 ноември от 11 часа, когато поетесата ще представи свои „вкусни” стихове, защото храната освен наслада за небцето може да бъде и красноречива метафора за човешките емоции и красотата на природата.
Тъй като местата са ограничени, моля, желаещите да участват в конференцията да изпратят заявка до 1.11.2011 г. на e-mail: dessidim3010@gmail.com
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Малко в обратен ред, но ето още едно предложение от Слоу Фуд.

Ако се чудите какво да правите този уикенд заповядайте в хотел-ресторант "Смолена", където Slow Food в с. Смилян организира похапване на Смилянски фасул, приготвяне на местни гозби под вещото ръководство на усмихнати и сърцати родопски баби и разбира се много песни и хора. Гости на събитието са колеги от Италия. Ако успеят към нас ще се присъединят нашите приятели от Македония и Сърбия, които ще донесат свои продукти. За да направим едно вкусно Балканско угощение - с любов и грижа за нашите кулинарни традиции. В рамките на 50 лв. ще получите 2 нощувки, храна за целия ден на 29.10 и закуска на 30.10. Ако сте настанени в съседните къщи цената ще е с 10 лв по-висока. Ще се радвам да се видим!
Публикувай отговор