да си припомним детоксите и в 2019-та

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
diva

да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от diva »

Здравейте!
Отдавна не бях идвала насам...
Виждам, че има затишие в детоксите, в ПОД-ове. Надявам се, да е така, защото нямате нужда :954 :954 :954
Но аз имам голяма, бих казала и неотложна нужда, от детокс по пълнолуние.
Пълнолунието този месец е на 21 януари, понеделник.
Аз ще бъда тук за начало на двудневен детокс на 20-ти.
Ще се радвам на вашата компания! Елате, ако и вие имате желание за следпразнична промяна! :954
Ако сме повече ще е по-забавно, по-мотивиращо, по-успешно :) :) :)
До скоро!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Ванчето »

Здравей, Дива!
Добре дошла отново тук! :923
Аз също обмислям детокс този месец. Мисля го още от декември. Тогава не ми се получи, защото ме извикаха за 8 дни на работа, а двете неща при мен са напълно несъвместими... Но както и да е, на това пълнолуние се впускам с пълни сили в двудневен детокс и аз като теб! От много отдавна не съм правила и малко като че ли се притеснявам да се хвърля директно на 3 дни. Освен това и стомаха ми напоследък нещо май се "изнежи" и не издържа на глад. Така го раздразних през ноември и 10 дни търпях болки и пих болкоуспокояващи докато се нормализира.
Стартитам на 20-ти сутринта. Дано да издържа! 2 дни детокс + захранване мисля, че ще ми се получи много добре. За 7 месеца качих 5 кг, апетита ми е трудно контролируем, а и ми се появиха няколко червени петна по кожата, които не се повлияват особено от пастите, които ми изписа личната лекарка. Вярвам, че детокса ще се отрази много добре на всичко! И на тялото и на духа ми! Имам нужда от него!
Радвам се, че ще си правим компания тук с теб! Е, ако се включи още някоя мецанка ще е по-забавно, разбира се :)!
Успех, Дива! :923
Никога не е късно за ново начало!
diva

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от diva »

Здравей, Ванче!
Радвам се, че си тук и ти! :1115
Радвам се на компанията ти! Винаги с дружка е по-добре.
Имах намерение да правя двудневен детокс, имах планирано пътуване за днес, но... не всичко се случва както ни се иска. От вчера сутринта не мога да се справя с разни грипоподобни. По тази причина пътуването е отложено, а аз... започнах детокса.
Минах през 10-те грама английска сол, цеденето на плодовете, първо посещение през тоалетна и сега се наливам със сок. Миналия ден мъжът ми реши, че му се ядат цитрусови плодове и купихме по-голямо количество. Затова за днешния сок ми стигнаха точно. Вече получи инструкция колко да напазарува за мен за следващите дни. Така, че имам осигуровка за успешен детокс.
Ванче, от опита, който имам, детокса винаги ми се отразява много положително върху кожата и някои дребни проблеми с нея. Но винаги има момент на влошаване, който отминава до края на детокса. Моите килограми не ми се коментират - нищо хубаво няма да кажа за тях. Оставям ги за после :) Наистина имам нужда от детокс, не само на физическо ниво, но май имам нужда и от малко мозъчно прочистване. А този детокс по пълнолуние ми го е давал не веднъж. Затова и сега съм с хубави очаквания. Първо да ме отърве от грипоподобните нашественици и да не се получат усложнения, които май не са рядкост. Второ - да ми даде рестарт на хубавите навици и намаляване на неуправляемите килограми. И трето - да ми проясни мислите, които напоследък започнаха да стават доста депресивни.
Още веднъж, много се радвам, че няма да съм сама!
Успех, Ванче! :923 :923 :923
:1107
diva

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от diva »

Привет!
Започнах втория си ден за детокс.
Вероятно заради вирусите, вчера ми бе доста зле, но определено днес съм по-добре. Вчера се озорих с 4 литра плодов сок. Знам, че трябва. Правила съм го. Но вчера ми остана чаша сок. Днес започнах с литър и половина топъл чай. Време е да отида да си изцедя плодовете. Разбира се английската сол е изпита и... подействала... Станах след 9 часа. Успях да поспя по-добре след 3 часа, до тогава... не е за приказки.
Хубавото е, че имам възможност да си лежа тия дни. Вярвам, че това е заради вирусите, защото при други условия, детоксът ми е носил много енергия и съм свършвала повече работа от обичайно. Надявам се, че утре... :)
Успешен ден!
:923 :954 :954 :954
diva

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от diva »

Привет!
Да си кажа:
Днес чистенето върви по-добре. Аз се чувствам по-добре. И май започват да ми идват сили ;)
Хубаво нещо си е детокса :) :) :)
:527 :529
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Ванчето »

Браво, Дива!
Всичко, което споделяш е хубаво! Продължавай в същия дух, но според мен не прекалявай с физичеаките усилия, щом си с вирус... Дай време и възможност на тялото ти да си почине и възстанови!
И аз стартирах от днес. За сега няма изненади, освен, че ми е много студено на... ръцете... :1062 Дланите му са направо ледени! Предполагам, че може и от детокса да е, а може пък и просто да си ми е студено :plezya se.
По-късно ще намина пак да пиша дали удържам фронта... :D
Никога не е късно за ново начало!
diva

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от diva »

Привет, Ванче!
Вярвам, че удържаш фронта :)
Можем да се поздравим с успешен детокс! :)
Вероятно заради температурата от вируса не усещах много студа. Броя детокса за успешен, макар да не съм преборила напълно вирусните нашественици, но вярвам, че в следващите дни ще се случи.
Утре ще захранваме :) Намислила съм да си сваря ориз със спанак за обяд, а за вечеря варени картофи с извара. Закуската ще е плод - може би киви или ябълки, а по-късно овесени ядки със стафиди.
Радвам се, че бяхме заедно! <3 <3 <3
:922
Топла вечер!
Аз отивам за чаша топъл чай :529
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Ванчето »

Привет, Дива!
Удържах фронта, да :954
Тази сутрин съвсем очаквано и в реда на нещата кантара показа - 2кг, което си е добре.
Студа така и не ме напусна до края. Дори и днес до обяд все ми беше студено. Явно много токсини съм насъбрала за изхвърляне...
Приключих първия ден с 1,5л сок от портокали, 1,5л вода и 1л чай. Втория ден - 1,5л сок, 2л вода и 1л чай. Мисля, че откъм течности се справих добре. Първата вечер хапнах половин ябълка, втората си добавих 1 чаена лъжичка мед към чая.
На 20-ти ми беше малко трудно да устискам, защото имах рожден ден и приготвих разни вкусотии за моите мъже вкъщи, да почерпя :). Но трудно или не - доволна съм, че издържах. На колкото хора споделих, че съм на детокс, всички ми казаха, че съм луда точно на рождения си ден да го правя, но аз съм си така, реша ли си нещо, нищо не ме отказва :1062!
Днес захранвам, но до обяд английската сол все още действаше... :1044
Започнах сутринта с чаша чай с мед, към 9,00ч една ябълка, после пак чай, овесени ядки с 1чаена лъжичка пчелен прашец. За обяд зелена салата с малко краставица и 2 настъргани моркова овкусена с една супена лъжица зехтин, лимонов сок и мъничко хималайска сол. За след обяд съм си накиснала няколко фурми в 100 мл вода. За вечеря най-вероятно ще хапна салата с домат, краставица... Утре включвам термично обработени зеленчуци и може би млечни. Не знам защо, но този път ми се иска да направя дълго захранване и да вкарвам всеки ден само по една група продукти. Такъв е плана за сега :).
И аз много се радвам, че бяхме заедно на този детокс! Друга си е мотивацията като знаеш, че не си сам :922 Аз не знам дали скоро ще детоксвам пак, по-скоро като захраня хубаво след няколко дни ще започна директно режима, който имам от Руми Илиева. С него ще боря килограмите, които ми остават. А детокса този месец го правих най-вече заради здравословните ползи!
Бързо възстановяване ти желая и до нови срещи! :923
Никога не е късно за ново начало!
diva

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от diva »

Поздравления, Ванче!
Детоксът и захранването ти са образцови! Искрено ти се възхищавам за смелостта да детоксваш на такъв ден!!! :1065
Здраве, щастие и сбъднати мечти! :329

И аз много се радвам, че бяхме заедно по пълнолуние! Благодаря ти за мотивиращата компания!
Сигурна съм, че пак ще се срещнем тук! До скоро! :) :) :)
Желая ти успех с плановете да продължиш с режима, който имаш!
Успехи във всичките дни, за всичките ти начинания!
:922 :922 :922
:1108 :1108 :1108
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Kleo »

сега виждам темата
имам остра нужда от детокс
не пиша напоследък, не само защото имам много работни ангажименти и трудови задачки
а защото ме е срам,
че имам огромно свръхтегло
и високо кръвно налягане
на 18 март ще съм на лекар /личния и после на кардиолог/
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
diva

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от diva »

Привет, Kleo!
Погледнах, че пълнолунието е на 21 март. Има време за подготовка.
Пожелавам ти резултатите от прегледите да са по-добри, отколкото предполагаш! <3
Аз също имам нужда от детокс. За съжаление ми се наложи да пия антибиотици и повече от месец се борих с разни гадинки - вируси. Вероятно е добра идея и аз да детоксвам, но имам ангажименти, които няма да ми позволят да го направя. Но ще опитам поне за един ден да се включа.
Успех!
:954 :954 :954
Публикувай отговор