В помощ на кандидат-гимназистите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Имало тема и като за нас в бг-мамма

http://www.bg-mamma.com/?topic=982578.new#new" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

" onclick="window.open(this.href);return false;

Таблицата за София за 2017 - статистика

http://www.riopz.com/leftmenu/planpriem/zaiavlenie.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Kleo на 06 Юни 2018, 14:52, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

http://www.maikomila.bg/%D1%87%D0%BE%D0 ... %81%D0%BB/" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

След малко отивам до НГПИ "Св. Лука" да подам документите на Алекс за кандидатстването му там. Стискайте ми палци, момичета! :524

Таблицата за София за 2018 г., с натрупване:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта най-накрая излязоха резултатите от изпитите за проверка на способностите :1216
Алекс е изкарал на изпита по изобразително изкуство от 1 юни цели 83 точки /от общо 100/ :1216
Много съм щастлива от този резултат! Сега очакваме най-важния изпит, той ще е на 16 юни, в събота :1216

П.П. http://bg-mam.ma/p/1042777/36875713" onclick="window.open(this.href);return false;

П.П. https://www2.mon.bg/AdminRD/mon/default.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

http://hg-iliapetrov.com/en/novini" onclick="window.open(this.href);return false; - НУИИ Илия Петров /Художествената гимназия на Попа/

https://ngpisvetiluka.com/static.html" onclick="window.open(this.href);return false; - НГПИ Свети Лука /Приложното училище на Сливница/

http://www.npgpf.bg/index.php?pageid=66" onclick="window.open(this.href);return false; - НПГПФ /Фотографското в кв. Иван Вазов/

По-лесно да си ги следя трите важни сайта на най-желаните гимназии оттук - цък - по-горе!

https://priem.mon.bg/home" onclick="window.open(this.href);return false; - сайтът на МОН и профилът на Алекс за класиранията
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

http://bg-mam.ma/p/1044587/36942625" onclick="window.open(this.href);return false;

Уви! Не е приет на първо класиране в нито едно от тези три гимназии, които най-много иска. Сега чакаме МОН-ското класиране, както и вторите и третите класирания.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

И на второто класиране към две от училищата не е приет.
Чакам второ класиране към третата гимназия.
Както и първото класиране на МОН-ските училища.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от cchery »

Деска, стискам палци да го приемат поне в 1 от желаните от него училища. Ама истински и от сърце!!! :524 :524

В същото време мисля, че е редно открито взаимно да си обясните защо не е успял на другите. Ти беше писала в друга тема за хората с развито дясно полукълбо и т.н. - материя, която на мен ми е чужда, и бих коментирала доста повърхностно и некомпетентно. Но има нещо, което си мисля - очевидно е, че аз съм развито ляво полукълбо, ала това не пречка да се опитвам да се осъществя в области, за които отговаря другото полукълбо. Т.е. нека оправданията започнат там, където наистина е достигната физическа невъзможност за нещо...., а не просто нежелание.

Още миналта година се възхитих на вашето решение да посъветвате и да подкрепите детето си за нещо, което е по силите му вместо да осъществявате собствените си амбиции чрез него. И продължавам да мисля точно така. Но гледайки резултата на Алекс от НВО по математика ми става ясно, че.... можеше и за нея да настоявате да не се отказва, да не се предава и дори на курс да го запишете. В крайна сметка.... това са знания, които остават за цял живот (поне при Коки беше така). Извини ме, че ти навлизам така в личното пространство - чувствам те достатъчно близка, за да... си позволявам да изказвам такова мнение. :oops:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Благодаря за благопожеланието, Ани :922 Ще видим какво ще стане на третите класирания на гимназиите към Министерството на Културата тепърва. Както и на класиранията към МОН-ските училища. Още нищо не е ясно!

Относно математиката - аз го подготвях за матурата. Решавахме много задачи, обяснявах му, упражнявахме се заедно. Направил е 5 пробни изпита вкъщи. Както си трябва, с време, сам, без да му говоря и без да го разсейвам. После му ги проверих и сверявах отговорите, разяснявах пропуските и грешките. На всичките пробни матури изкарваше между 40 и 45 точки. Далеч съм от мисълта, че това е супер, но за него си беше екстра. Явно в деня на самия изпит по математика не се е изявил в пълните си възможности, стресът му е изиграл лоша шега и не е показал резултатите, които ми показваше у дома. Освен това сам реши, че ще отиде и на незадължителния втори модул, стоял е 40 минути, смяташе, че е решил една от задачите от втория модул. Явно не е успял обаче, защото резултатът от първия модул е 15 точки, толкова е и общият му резултат. Винаги математиката му е била много трудна и неясна, винаги аз съм му помагала, изкарвал е доста тройки като текущи оценки, но винаги е успявал да ги поправи с четворки и дори петици. За годината завърши с четворка по математика. Лятото винаги забравя какво е учил през годината, все се получава така, че септември започва сякаш от начало :128

По БЕЛ - готвеше се сам. Накрая последният месец му направих няколко пробни теста и преразказа. Отново се справи много по-добре вкъщи, примерно изкарваше между 65 и 75 точки по моя преценка, а на матурата има едва 48.500 точки. Честно казано, разбрах откъде има такава голяма разлика - първо, беше объркал времето на преразказа си за съжаление, въпреки че много го беше упражнявал и не го бъркаше като цяло :oops: , и второ - текстът за редактиране имаше много пунктуационни грешки за поправяне, които не беше уловил, а принципно се справяше доста добре с такива текстове за редактиране на грешки, но главно правописни и граматически, а не толкова пунктуационни. Разбира се, че не му е оправдание нито едното, нито другото. Да беше учил повече! Само че през годината той като цяло правеше основно две неща - рисуваше и риташе футбол навън. И пак същото - рисуване и футбол. Не зная дали не сгрешихме с Хри, че не го юркахме повече да учи, но е факт - въпреки че се подготвяше за матурите по БЕЛ и по математика, изобщо не му беше приоритетно занимание. Гледаше главно да усвоява техниките за рисуване на обемни тела и за почивка излизаше навън. Ни най-малко не ти се обиждам. Явно детето няма амбициозни родители, нито самото то е амбициозно. Аз си бях твърде амбициозна да постигам всичко, но за самата себе си. Него не го насилвах изобщо. Резултатите са налице. Поплаках си малко. Но после си казах - каквото такова. Сега очакваме да видим какво ще стане с първото класиране към училищата на МОН, които сме заявили като наши желания. На първо място ни е Профилираната гимназия по изобразителни изкуства "Проф. Николай Райнов", специалност Компютърна графика, миналата година минималният бал за влизане в гимназията е бил 198 точки. На Алекс към тази гимназия балът му е 329.50 точки. Така че може още на първо класиране да е сред приетите там. Ще видим.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Просто нямам думи :126

В 10.20 ч. се поздравихме с прието на четвъртото си желание дете на първо класиране. Разбира се, с възможност да подадем заявление за участие на второ класиране. Но все пак приет в 140 СУ "Иван Богоров" в Обеля 2, в паралелка Изобразително изкуство, с разширено изучаване на Рисуване и Информационни технологии. :222 329.500 точки за това училище!!!

Радостта ни обаче трая кратко. Докато изляза от консултация - и гледам! Срив в сайта на МОН! :128 Имало грешки в обявеното и публикувано първо класиране. Деца с нисък бал влезли в елитни училища и обратното - деца с висок бал влезли в неелитни училища. Майки снимали скрийншот, щели да съдят МОН.

Първо обещаха да оправят грешките до 12.30 часа. Не успяха. Сега се мъдри следното съобщение в сайта им:

Данните за класирането са временно недостъпни поради синхронизация. Данните ще бъдат актуализирани според утвърдения график до края на работния ден на 03.07.2018 г.

Така че не знам вече какво да мисля. Продължаваме да чакаме всички с притаен дъх.

Още на 20.06. съм подала заявлението с желанията онлайн. Общо 15 желани от нас училища към МОН. Приет на желание №4 на първо класиране - окей е. Ами това е засега от мен.
Последно промяна от Kleo на 03 Юли 2018, 21:34, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор