В помощ на кандидат-гимназистите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Приет и успешно записан в рамките на един ден:

http://bg-mam.ma/p/1044587/37063651

http://bg-mam.ma/p/1044587/37063607

http://bg-mam.ma/p/1050228/37063720

Много, много, много сме щастливи вкъщи!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

http://bg-mam.ma/p/1050228/37063720 - 54 харесвания на мнението ми към момента :222

ЩАСТЛИВИ СМЕ МНОГО ВКЪЩИ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Вчера Алекс отиде сам до гимназията си, предаде им отпусното от предното училище и им даде исканите 3 снимки за документи. Казали са му, че ще го чакат през септември. И така :222 Точно преди седмица разбрахме, че е приет!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

:974 :974 :974
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

СЪОБЩЕНИЕ в сайта на НПГПФ от 25.08.2018 оттук:

На 12.09.2018 г. от 17:00 ч. ще се проведе родителска среща с родителите на учениците от VIII клас.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Чудя се дали другите бъдещи осмокласници се подготвят за новата учебна година и главно за входните нива :1044 Аз вече започнах да юркам Алекс да си припомня разни неща от физиката, химията и математиката. По другите предмети знам, че ще се справи добре или повече от добре.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Моят гимназист е щастлив в неговото ново училище. Влизам просто да се похваля и да го похваля :222 Май че Фотографията наистина ще се окаже неговото си нещо и възможност да продължи да се учи и да се образова с удоволствие занапред. Толкова много се радвам! Харесва си учителите, съучениците и предметите. Изучават няколко специални дисциплини, има по доста часове на ден, става много рано, пътува доста, снима много и се чувства повече от отлично. Дай, Боже, така да продължи. Вече започна да получава и отлични оценки!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от cchery »

Деска, изчетох много подробно ето тази статия, която беше постнала в спам темата:

МОН плю по електронното обучение и съвестните хора

За съжаление не съм съгласна с основната ѝ теза, която произтича от самото ѝ заглавие. Но пък..... споделям на 100% всичко останало.

Аз оставих коментар под статията и той гласи следното:

Като цяло съм съгласна с всичко, което е написано в статията - в много голям процент отразява и моето собствено мнение за НВО-то в 7-и клас. Ограничавам се до 7-и клас, т.к. дъщеря ми е седмокласничка и там са преките ми наблюдения. Единственото, което смятам за напълно погрешно, е ето това изречение:

"Тези малки и големи хора инвестираха денонощен ентусиазъм, а накрая се оказа, че трудът им не струва. "

Ако е вярно, то тогава трябва да допусна, че авторът на статията счита подготовката в училище като предназначена само и единствено за преодоляване на бариерата НВО (респ. ДЗИ). А аз смятам, че ученето в училище трябва да е качествено по принцип, трупащо знания за цял живот и даващо широка обща култура, която да подкрепя индивида по целия му житейски път. Докато НВО и ДЗИ да са чисто и просто отражение на натрупаните качества - независимо върху какъв обем материал. Така че - който е учил по време на дистанционното обучение няма никаква загуба от това. И трудът му не е обезценен - не може знанията да се считат за несъществени само, защото не са оценени с изпит от сорта на НВО и ДЗИ.

За останалото... просто нямам какво да добавя. Особено за снижаването на критериите и снижаването на летвата:

"Всички, които прескочиха летвата са неоценени, всичко, което се произведе над нея, е обезсмислено. Равнис по 10-те процента, които и при стандартното училище не учат. ............................................................. Принизяването на критериите отдавна е тенденция и целенасочена политика. Защо преди три години основното образование бе смъкнато в 7-и клас? Поради същото – за удобство на тия, които трудно изкласяват."

Та това е факт откакто НВО съществува - всяка година критериите се снижват и се равняват по мързеливите, нетрудолюбивите и двойкаджиите.... Така че - верно нищо ново под слънцето. Адмирации за автора на текста.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Съгласна съм с теб.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Черко, спомних си тази тема и колко полезна ми беше, когато Алекс кандидатстваше преди 2 години.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор