Ваканция УРА!

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Ето този твой пост ми изясни картинката тогава!
И ето ЗАЩО там нейното дете остава сред последните.
Ами АКО далеч НЕ ВСИЧКИ датчани работят толкова до рано?
Иначе те разбрах кристално ясно.
Обаче от друга страна, ако си има работно време за ясли и градини, и то не се спазва от персонала там, не мисля, че родителите са виновни, а зададеното работно време.
Нещата винаги са комплексни и истината почти винаги е някъде по средата. За ХЮГА зная и много ме кефи!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Kleo написа: 04 Сеп 2020, 08:33 Ами АКО далеч НЕ ВСИЧКИ датчани работят толкова до рано?
Това е въпрос на техен ЛИЧЕН избор - не ги принуждава държавата. Но държавата е задала работно време на общинските детски ясли и градини до 17:30 часа и ти, ако си решил, детето ти да посещава такава, ще се съобразиш с работното време. И най-вече с манталитета на датчаните да НЕ са далеч от децата си. Защото за нашите географски ширини е характерно да искаме да сме далеч за няколко часа от малките ревльовци, но очевидно датската държава стимулира точно обратното у датското общество. За разлика от нашата, която приема закон след закон, който задължава бълг. семейства да предават децата си на образователната система във все по-ранна възраст. Отделно от това вместо да се контролират работодателите за превишаване на правата и натиск върху работниците да работят извънредно, тя удължава работното време на ясли и градини до 19 часа и натам, за да може майките, изнурени от цял ден труд, да се пречукат от бързане и да си вземат все пак децата....

На мен винаги ми е било странно колко КАЧЕСТВЕНО време прекарва българския родител с децата си? Онзи, който работи от 8 до 19 часа, вкл. събота и по официални празници?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Много малко качествено време изкарват българските родители с децата си, включая и самата себе си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Утре вечерта тръгваме за Кранево, ура! :954
Кратка Септемврийска Ваканцийка, ура! :954
Първата ни почивка заедно съвпада с приятелски срещи и спортен лагер, три пъти ура! :940 :940 :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Кой чака с нетърпение зимната ваканция вече?
Коя от вас как ще работи по празниците?
Аз ще почивам на 24, 25, 26, 27 и 28 декември, и след това - на 31 декември, 1 януари, 2 и 3 януари.
Кеф голям! Отсега предусещам приятния гъдел!
Така ми се пътува! Ама толкова много ми се пътува, заедно с Есмо, до Якоруда, с теснолинейката!
Така ми се ходи и на СПА. Ама да видим дали и кога ще ни огрее, предвид Ковид-а...
Разбира се, на Бъдни вечер или на Коледа ще сме при нашите, ще видя и Алекс, чудя на НГ къде, с кого...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Деска, откакто се въведе това онлайн образование, аз се чувствам перманентно във ваканция... Вече я няма онази тръпка на очакването за свобода, за спиране на алармите за събуждане, за липсата на отговорност по проверка на домашни и т.н.

Ние за Коледа сме в Пловдив - това е решено. За Нова година нямаме нито един план... Коки има - той ще е с приятели на купон, ама ние тримата глупаци :1062 ..... още не знаем.

Пожелавам ти хубави емоции в Якоруда. И да има сняг, че какво са Родопите зиме без сняг :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

А при мен / нас не е съвсем така, Ани.
Независимо дали е присъствено или онлайн, обучението си е обучение, работата - работа, труденето - трудене.
Но идват Светли празници - Бъдни вечер, Коледа, НГ... Стефановден, Йордановден, Ивановден... ВОДИЦИ.
Празничността я има, тук е, вдишвам я.
Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор