Млякото - смъртоносна отрова

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kleo »

Ох, Чери, честно казано, малко се пообърках :oops: :1044 :1139

Темата се нарича "Млякото - смъртоносна отрова" и като цяло е насочена срещу използването му, а сега пък пускаш статия, подкрепяща млякото и дори наричаща го "Следващата суперхрана". Би ли пояснила, моля те?

Просто показваш друга гледна точка или ревизираш становището си относно млякото или ... ? Благодаря ти. Колкото до мен, аз пия прясно мляко, добавям си го към кафето заедно с лъжичка какао, а и обичам кисело мляко, особено на безсолен айрян и на таратор. Алекс и Хри направо пък обожават да ядат кисело мляко и си го консумират в количества. Та се питах де... На какво да вярвам вече?!


П.П. Упс, извинявам се, първо си помислих, че темата си я пуснала ти, Чери, а то е била Орхидея!

П.П. Сега изчетох цялата темичка и нещата ми се изясниха, за което благодаря на всички участвали в дискусията!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Ванчето »

Още едно мнение по темата:

Д-р В. Юрукова гостува в "Преди обед"

Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от cchery »

Бъни написа:Още едно мнение по темата:

Д-р В. Юрукова гостува в "Преди обед"

Ами..... да. Изгледах видеото и както са казали някога старите българи - "Много хубаво не е на хубаво" :1062 ... Демек всичко трябва да е с мярка, включително употребата на мляко и млечни продукти. Обаче, кажете ми, това не важи ли за абсолютно всичко?!?!?!?!?

Страшно звучат думите на д-р Юрукова, че прекаляването с млечни повишава риска от рак на гърдата и на простата... Странно или не, но аз за първи път чувам за такава връзка. :1044 :1044

И третото интересно нещо, което ми направи впечатление е употребата на Шуслерова сол №2 при косопад и проблеми зъби. Хм.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Ванчето »

cchery написа: И третото интересно нещо, което ми направи впечатление е употребата на Шуслерова сол №2 при косопад и проблеми зъби. Хм.
И при целулит, Чери, и при целулит... :222
А иначе от край време съществува и друга пословица: дозата прави отровата! Добре е да има баланс. Във всичко.
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от cchery »

Бъни, не съм го чувала това за Шуслерова сол №2 при целулит... :) .

Да, права си за дозата, лекарството и отровата..... Ние с Момчил наскоро отново се набутахме между шамарите, провокирани от поредната статия в стила на МЛЯКОТО - СМЪРТОНОСНА ОТРОВА: .

На мен вече много трудно.... ми издържат стоперите, когато се появи подобен материал за четене... Ето какво мисля по въпроса - първо го постнах във фейсбук....:

Още преди 4-5 години, когато се сблъсках съвсем челно с темата за здравословно хранене, веганство, суровоядство, био~, еко~, органик~, грийн~ и т.н. идеите, макар да бях изключително впечатлена и привлечена от тях и добрите практики, които споделяха, чувствах сериозно противоречие!!!

Да, струваше ми се прекрасно да намаля месото защото не мога да го храносмилам добре и увеличава холестерола ми! Примерно! Уау, колко беше яко да се оставя да ме убедят, че суперхраните ще ме направят свръхчовек с крилца! Лелеее.... само да бях знаела по-рано, че мога и сама да си правя шоколад и суровата му версия е дори лекарство за мен..... И млякото, ох..... голямата ми болка - ами щом не мога да му разграждам добре протеина и захарта, оки...... ще си го добавям по съвсем малко към сутрешното кафе. Нищо, че фамилията ми е Млеченкова и да, името ѝ идва точно от....... мляко - от заниманието, което моите предци са практикували - може би 7-8 поколения преди мен!!!!! Да, наистина.... подскачах от радост при всички тези възможности. Защото звучаха прекрасно.... защото ми обещаваха "светло" бъдеще - без тревожност, без умора, без болести. Защото вероятно нямаше да се разболея от рак на дебелото черво, както се случи с татко!!!! Та кой ли не иска?!?! Но защо ли не се чувствах съвсем комфортно с новия си избор?!?!

Дадох си време - 5-6 месеца - да премина към новия начин на хранене, приемах всевъзможни добавки, от които се очакваше да придобия супер имунна система, изключителен храносмилателен тракт, кожа като най-фино кадифе и т.н., и т.н. ... Но..... какво имаше тук, което не беше наред?!?!

Разбира се, имаше известна доза разочарование, когато нито кожата ми стана като на 5-месечно бебе, нито пък почнах да сера златни лайна..... Разболявах се както и преди, т.е. доста рядко, и т.к. спортувам активно... не е ясно коя е причината - новия ми начин на хранене или движението. Но пък..... аз наближавам 40-е години и действително не очаквам чудесата на регреса да се занимават именно с моя организъм.

Търсех причината за раздвоението, от което все по-често страдаха разбиранията ми - правех най-доброто за себе си според плеядата гурута, занимаващи се с хранене...... Но почнах и да се дразня.... Ако отначало всичко, което ми се казваше и към което бях насочвана, звучеше обосновано и с чисто човешко послание, то постепенно почнаха да се появяват подмятания като "МЛЯКОТО - СМЪРТОНОСНА ОТРОВА", "Не яжте месо - рискувате сърцето си", "ЗАКУСВАЙТЕ смутита, ако искате да отдалечите рака от себе си", "Приемайте добавки (от най-скъпите, естествено), ако искате да си набавяте всички необходими микро и макро нутриенти"....

Какво се случи?!? Тази прекрасна, слънчева и така добре звучаща теория за здравословното хранене, която ти се "усмихваше" като пролетен цвят и те караше да се замислиш какво правиш със себе си, природата и околния свят, почна да става агресивна! Да размахва пръст! Да заплашва! Да ме кара да се чувствам гузна и виновна!!! Онова светлокосо момиче – мис Здравословна, ограби най-безцеремонно всички инструменти на казионната хранителната индустрия и ги вкара в употреба за собствената си пропаганда - онази, срещу която се бореше! Но това не ѝ беше достатъчно - тя, усетила силата, която притежанието на масите, дава, се настърви.. Захвърли невинността си, извърна се и почна да ръмжи и вие с кривите си жълти зъби срещу слабите душички, онези, чиито утрини минават в промиване на сивото им вещество от магазинни предавания с гости знайни и незнайни разбирачи на човешкото хранене!

И когато мрежата ѝ нарасна достатъчно много, така че шараните почнаха да надминават по численост каракудите, тя изсъска финално и се овълчи!!! Да, стана също....... ИНДУСТРИЯ!!! НОВАТА ХРАНИТЕЛНА ИНДУСТРИЯ, която ви казва, че млякото ви трови, месото ви запушва артериите, бобът ви кара да пърдите накриво, а картофите, спагетите и бялото брашно изписват кръста над гроба ви!!!! Но не се безпокойте...... тя има алтернатива за вас..... кокосово мляко, безглутенови брашна, кокосово масло, киноа, амарант, годжи-бери, конопен протеин, пшенична трева, зелени водорасли от Марс..... нищо, че нейната алтернатива преобръща джобовете ви с хастара навън и когато от тях не изпадне и стотинка, тя кълца хастара и от него си шие бални дрехи, с които танцува над вашата неизбежна доверчива глупост..........

Изпитвам истинска мъка от нечовешкото отношение към животните, от които се добива месо, мляко, яйца и кожи..... Нито съм съгласна, нито мога да гледам спокойно подобни снимки. Ако можех със собствения си отказ да консумирам мляко и млечни да спра произвоството им, ще го направя на мига!!! Но никога само защото в тях имало бактерии, хормони и т.н. Никой не обича да яде лайна, ала..... хранещите се със зеленчуци го правят в най-голяма степен, защото.... всичките зеля се торят.... и за да е по био-правилата, се торят с животинска тор..... която тор са си чисти лайна!!!

Странно или не, но вегетарианците винаги са били част от живота ми .... и нямам спомен за тези почти 40 години някой от тях да се е държал агресивно, неуважително и заканително с мен - така, както го прави съвременния бизнес за здравословно хранене!!!!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kleo »



[img]http://m3.netinfo.bg/media/images/22221 ... mliako.jpg[/img]

Киселото мляко – суперхраната на 2016

Имаме съкровище, време е да го използваме

Киселото мляко е дар от боговете. Няма друга храна, която да е храна и напитка едновременно, да е полезна за фигурата и за здравето, да е вкусна, да може да е и сладка, и солена, и да има незаменими козметични свойства.

Ето затова решихме лично и искрено да обявим киселото мляко за суперхраната на 2016-та година.

Вместо да се вглеждаме в храни, произведени на хиляди километри оттук, чиито качества са повече маркетингов трик или пък са абсолютно несъвместими с нашия начин на живот, погледнахме към нашето си кисело мляко.

Сигурни сме, че няма две мнение по темата, че то е най-вкусно и най-полезно на света, най-малкото защото бактерията, която го прави, си е съвсем наша.

Без повече патриотични залитания, ето ви достатъчно причини, за да ядете кисело мляко всеки ден от тази година и щедро да се възползвате от ползите, които то има.

Диетична храна

Киселото мляко не е калорично. Дори пълномасленото, което ви препоръчваме да консумирате, съдържа 60 калории за 100 гр.

Освен това в млякото има както въглехидрати, така и протеини, и мазнини. Обогатено с малко ядки и мед, то се превръща в идеалната закуска, в междинно хранене, във вечеря.

Тонизираща напитка

Ако ви се спи, студен айрян със сол ще ви разсъни и освежи много по-добре от дехидратиращото кафе.

Да не говорим за жегите, в които единствено айрянът може да ви предпази от обезводняване, обезсоляване и халюцинации.

Универсална съставка при готвене

Сос за салата – кисело мляко. Сос за печени на скара зеленчуци – кисело мляко. Заливка на мусака – кисело мляко. Цяло ядене – краставици и кисело мляко.

Освежаваща салата – кисело мляко с маруля.

Десерт - кисело мляко с плодове. Сладолед - замразено цедено мляко с плодове.

Кисело мляко олекотява всички рецепти, в които има майонеза. Можете изцяло да я замените или да сложите 50:50 мляко и майонеза за плътен вкус, но без излишните калории.

Киселото мляко е подходящо за козметика.

Хидратира, подхранва и леко избелва. Цеденото кисело мляко пък е като балсам за косата.

Облекчава изгоряла от слънцето кожа и сваля температура.

Какво ще ви се случи, ако ядете половин кофичка кисело мляко всеки ден:

- Ще се регулира храносмилателната ви система и коремът няма да се подува

- Ще сте снабдили тялото си с важни минерали и микроелементи

- Кожата ви ще се изчисти

- Ще имате здрави кости и зъби

- Ако замените едно от храненията си с кисело мляко, ще отслабнете

Имате ли нужда от още убеждаване, че киселото мляко наистина Е продуктът на 2016-та година?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнение от Kleo »

Как да превърнете обикновен десерт в кулинарно съвършенство

Луксът се крие във вкуса

Как да превърнете обикновен десерт в кулинарно съвършенство

[img]http://m4.netinfo.bg/media/images/23324 ... desert.jpg[/img]

Луксът не се купува с пари. Луксът е преживяване, момент, идеално стечение на обстоятелствата, което ви кара да се усмихнете и да си кажете „животът заслужава да се живее“.

Луксът е в усещанията, мекотата на материите, нежността на жестовете и вкусовете.

Дори да използвате най-обикновено крем за ръце, ако за миг затворите очи и нежно го втриете в ръцете си, изморени от домакинската работа, ще получите онова усещане, за което други плащат хиляди в най-реномираните спа-центрове.

Но да се върнем на вкусовете, защото те бяха вдъхновението за тази статия.

Едно обикновено десертче, каквото е кисело мляко с натрошени бисквити, може да се превърне в луксозно изживяване в късния неделен следобед, ако добавите само една допълнителна съставка – настъргана лимонова кора.

Цитрусовият аромат променя до неузнаваемост нещо, което обикновено се свързва с менюто в детстката градина.

Само заради лимоновата кора се премествате за секунда от „някъде из България“ в „под небето на Тоскана“, защото вкусът става точно такъв – свеж, средиземноморски, изискан, впечатляващ.

Разбира се, лимонът преди това трябва да измиете старателно с четка, топла вода и сапун, за да паднат всички химикали, с които се обработват плодовете, за да стигнат до нас от гръцките и турските градини.

Но веднъж взели тези хигиенни мерки, нищо не ви спира да покорите вашия кулинарен връх, наречен „Мляко с бисквити, но с цитрусова душа“.

Още десерти:
Разкошен десерт – Парфе Суан
Лимонени сладки в 3 стъпки
Прасковен чийзкейк
Плодова торта за ценители
Лесна домашна бисквитена торта
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор