Житен режим II - Островът

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Чакам февруари 2020, за да се включа отново в Житния режим, някой с мен? :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Възраждам тази тема, защото точно в момента тече житният режим през месец февруари 2022 година.
Сега започна вчера, в самия ден на Пълнолунието в Лъв, в сряда, за изчистване / отслабване.
УСПЕХ на всички, които са решили да го спазят тази година, такива като сестра ми, леля ми и зет ми. Нели?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Нели »

Kleo написа: 17 Фев 2022, 15:22 Възраждам тази тема, защото точно в момента тече житният режим през месец февруари 2022 година.
Сега започна вчера, в самия ден на Пълнолунието в Лъв, в сряда, за изчистване / отслабване.
УСПЕХ на всички, които са решили да го спазят тази година, такива като сестра ми, леля ми и зет ми. Нели?
Аз обаче съм от утре. От една страна, защото някъде го бях прочела от 18 февруари и така се настроих, а от друга - за тази вечер се уговорих с две приятелки да се видим.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Нели написа: 17 Фев 2022, 16:17
Kleo написа: 17 Фев 2022, 15:22 Възраждам тази тема, защото точно в момента тече житният режим през месец февруари 2022 година.
Сега започна вчера, в самия ден на Пълнолунието в Лъв, в сряда, за изчистване / отслабване.
УСПЕХ на всички, които са решили да го спазят тази година, такива като сестра ми, леля ми и зет ми. Нели?
Аз обаче съм от утре. От една страна, защото някъде го бях прочела от 18 февруари и така се настроих, а от друга - за тази вечер се уговорих с две приятелки да се видим.
Добре, чудесно, Нели! :954 :954 :954 Леля ми почна вчера, а сестра ми и зет ми ще са с теб от утре. Успех желая и после да разказваш как е минало при теб. Ако искаш, виж от началото тази тема и тема №1, има доста интересни споделяния и въобще като цяло няма да се чувстваш сама в преживяването.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Нели »

Излязох с приятелки, прибрах се, сложих житото за утре. Сега пия чаша чай и лягам. Да видим. :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Как си, Нели?
Може да ти е по-хладно и студено днес.
Започва очистителен процес в тялото ти, затова!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Нели »

Деси, всъщност не ми е студено. Това, което е предвидено за деня като жито (при мен е лимец), ябълки и орехи всъщност е доста храна. В последните няколко дни, чак не смея да се зарадвам, някак естествено не ми се яде много и аз всъщност се хранех дори по-оскъдно. Като резултат, след като миналата седмица видях 77 кг. на кантара, и реших, че вече нямам извинения, тази сутрин започнах житния режим с 73,9 кг. Зарадвах се определено! Моето нормално тегло е 63-64 кг. Това е теглото, с което се харесвам и по-точно с което се чувствам точно себе си. Даже 62 кг., но да не издребняваме.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Нели »

Забравих да кажа:
Не ми е студено изобщо, но ми е... бавно. :954 Някак не ми се бърза за нищо въобще. Да, ще сгъна прането, което от няколко дни чака натрупано, но спокойно и без бързане. Даже вече започнах да го правя. Не мудно и не с отлагане и протакане, дори напротив, досега го отлагах, а днес се заех с него. И с едно дело се заех, което бях замотала отдавна. Просто всичко ми върви някак спокойно и неусетно, без напрежение и без особено усилие, просто бавно и методично, но без да го мисля. Просто го върша и сякаш съм частично другаде, като същевременно съм изцяло тук и изцяло сега. Не мога точно да го обясня. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Напротив, идеално ми го обясни.
Нели, много ти се радвам, че си тук!
Приветствам те с добре дошла... някак аз стопанисвах дълго време тази тема.

Учителят Петър Дънов е бил зодия Рак.
Неговият метод, стил и учение са типично Водни.
Затова и много трудно уловими и обясними на други хора.

Последният ти постинг тук звучи много отнесено и романтично.
Подобно на изказа на Меркурий в Риби.
Не е случайно, вчера вечерта и Слънцето се присъедини към Нептун и Юпитер, в РИБИ.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета! Може би е по-точно да кажа "Здравей, Деси!" :)
Така или иначе днес ми е третият ден на житния режим. Дотук не съм се вманиачила много да спазвам всчико стриктно, но като цяло върви добре. Отклоненията ми са следните:
- намалих количеството на житото, защото от това, което си направих първия ден, изхвърлих около 1/4. Вчера и днес си правих по-малко и така е по-добре;
- не си деля храната на три части, защото не мога да наглася ритъма. Лимеца го ям на два или три пъти, според това кога ми се яде, а ябълките си ги хапвам отделно;
- пия си кафенце - реших, че втеляването няма да ми помогне с нищо.
Засега не виждам проблем с режима, освен в еднообразието. Това, което ми липсва, май са салатите. :954
Ще карам така засега и когато усетя, че ми е достатъчно, ще го прекратя.

Тази сутрин се претеглих 73 кг, т.е. около 1 кг надолу от онзи ден, но аз бях започнала от 77 кг преди седмица. А моето идеално тегло е 62-63 кг.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Житен режим II - Островът

Мнение от Kleo »

Браво, продължавай в същия дух. С твоето си темпо и усещане за храните и количеството им. От мен имаш прегръдка.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор