Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Чери, Георги ми изпрати тренировки в домашни условия, но не ме кефят много и смятам да подкарам хибридния календар на Руми с дупемания и Фит30. Не снятам да се оправдавам. След като приключи всичко това смятам да съм по- силна и да съм постигнала голям напредък в борбата с изличните килограми.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

От началото на седмицата почнах регулярно слизане и изкачване на стълбите в нашия вход - ние живеем на 8-я етаж и минимутът, който съм си поставила да покривам, е поне 4 слизания/изкачвания. Отделно от това обикалям около блока ни - по 2 обиколки на 1 слизане по стълбите.... :955 :955 Знам, че изглежда малко налудничаво, но.... за мен по-големият мор от короната е заседяването, което ми е отредено сега....

Към края на седмицата подновявам и тичането - засега съм го спряла. Основно по 2 причини: първо не знаех как точно да тълкувам съвсем новите мерки на правителството (от миналия петък) и заради снега. В момента ми е забранено да влизам в нашия парк, което означава, че трябва да тичам по улиците, но там е невъобразима кал и киша - просто е отвратително..... локви, дупки.... не ми се тича в такава гняс. Достатъчно ми е, че чиста и дезинфекцирам всеки ден във входа ни...
cvety_rz написа: 23 Мар 2020, 12:19 смятам да подкарам хибридния календар на Руми с дупемания и Фит30.
Цвети, добра идея - аз също смятам отново да отворя сайта на Руми и да почна редовни тренировки. Досега бях много заета с непосредствената ми работа, но вече мога да почна и да тренирам.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Момичета, че обичайният ми начин на трениране беше нарушен, е повече от ясно на всички..... Аз обаче тъкмо сега в тази криза откривам и други неща... Ще стана истински нещастна единствено, ако ни сложат под пълна карантина, т.е. да не можем да излизаме от домовете си освен за храна, лекарства и работа. Но на този етап все още не е забранено свободното излизане като идеята му не е безцелно шляене и събиране на компании.... а де се свърши нещо съществено. Е за токова нещо (съществено) аз намирам спортуването за здраве на открито.

Аз продължавам да бягам, макар да прекратих дългите дистанции - бях почнала да се готвя за полумаратона ПАНЧАРЕВО, който трябваше да се състои на 26 април, но го отложиха. Преди коронясването тичах по 4 пъти в седмицата като двата от тях бяха на 10 и 15 км... Сега не си го позволявам..... Първо, защото определено отнема повече от час...., а аз съм благодарна и на това, че мога дори половин час да потичам навън. И второ.... чувствам вина, когато изкарвам повече време извън дома си заради бягане - вина, че... давам повод на управляващите да втвърдяват мерките.

Та как тренирах последните 2 дена? В четвъртък - направих общо 2 цикъла, които се състояха от следното:

50 подскока на въже на стълбищната ни площадка пред апартамента
слизане по стълбите от последния етаж до първия (нашият блок има 8 етажа и ние живеем на последния)
50 подскока на въже - пред входа
изкачване на стълбите до 8 етаж

100 подскока на въже
слизане до първия етаж
100 подскока на въже пред блока
изкачваен до 8-я етаж

150 подскока на въже
слизане до първия етаж
150 подскока пред блока
изкачване до 8 етаж

С тази двуразова тренировка, която ме умори и изпоти, успях да направя едва...... 4800 крачки според часовника ми.....

Вчера пък изпълних следното

бягане - 1 км
150 подскока на въже

бягане - 1 км, разпределен на по 200 м (200 м спринт, 200 м почивка, 200 м спринт, 200 почива и 200 - спринт)
150 подскока на въже

бягане - 1 км
150 подскока на въже

бягане - 1 км (със спринтови отсечки, както е описано по-горе)
150 подскока на въже

бягане - 1 км
150 подскока на въже

Тук направих цели 8000 крачки и се чувствах просто превъзходно......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Браво на теб
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Аз се привързах много опасно към подскачането на въже :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..... Вече почти не бягам без да включа и скокове на въже. Вчера примерно бяха 1100 броя - след 6 км бягане.... Чувствам се някак си много тренирана и много тонизирана след като скачам на въже.

Чудя се обаче от утре като приемат задължителното носене на маски навън как ще тичам....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Уффф, много му се ядосвам на това задължително носене на маски навън!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа: 11 Апр 2020, 20:08 Уффф, много му се ядосвам на това задължително носене на маски навън!
Обаче вече е факт...... и какво правим?!

Лично аз днес съм от сутринта та досега на дивана - във всевъзможни пози.... превъртях интернета... и скапввам настроението си все повече и все повече......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моята тренировка

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,има едни маски с клапанче,нямам идея колко струват,но са супер удобни и смятам,че циркулацията е много по добра с тях.Имам и шита такава,без клапан,също се чувствам добре с нея,няма го това запотяване като еднократните зеленикавите
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 12 Апр 2020, 19:30 Чери,има едни маски с клапанче,нямам идея колко струват,но са супер удобни и смятам,че циркулацията е много по добра с тях.
Ели, имаме такава маска - Момчил я спечели от работата си по повод един конкурс за най-много направени крачки за 1 месец от служител на фирмата. Той я пробва и каза, че единственото, което може да му се случи ако тича с нея, е да остане без кислород...... За нормален спокоен ход е чудна, но за тичане просто не става.

Аз излизам да тичам с "бъф" - това са тези шалчета, дето се слагат около врата да обират потта: https://sport.bg/userfiles/productlarge ... 314224.jpg

но да ти призная, при Т над 10 градуса това си е чисто мъчение - чувствам как се задушавам, оставам без кислород и леко се замайвам. Поради което към средата на бягането го свалям.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »



Това е професор Лъчезар Аврамов. Винаги е бил прогресивно мислещ! Алтернативната Научна гледна точка, която аз подкрепям!
Последно промяна от Kleo на 21 Апр 2020, 07:26, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Всеки ден въртя педалите на велоаргометъра или правя клекове, планкове, или танцувам на хубава музика. Определено ми трябва движение и гледам да си го осигурявам редовно, че иначе качвам килограми и сантиметри. Понякога се и разхождам из кварталните улици, ходя да пазарувам, просто си намирам някаква работа извън дома, добре че веднъж седмично ме викат и на работа в Центъра.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор