Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Та онова, което имам да споделям е, че преди месец си закупих 2 тренировъчни програми от Руми Илиева - едната е "Плосък корем", а другата - "Лятно меню". Втората включва и множество рецепти с ниско количество на калориите - идеята ми е да приготвям нискокалорични обяди на Бела, които да ѝ пращам, когато е по цял ден на тренировка. Тя има да сваля едни 5 кг, което се оказва много, много трудно.

А аз тренирам комбинирано - по 2 тренировки за плосък корем и 1 от лятното меню в рамките на една седмица. Предвид, че тичам 3 пъти и със сигурност съм си определила, че 1 ден от седмицата ще почивам от всякакви тренировки, това ми е максимумът на домашни упражнения. И да ви кажа - много съм доволна от програмата ПЛОСЪК КОРЕМ - тренировките са между 25 и 30 минути. Много приятни. Със средно ниво на натоварване. Не ги усещам кога почват и кога свършват - имам психологически комфорт, защото не ми тежи, че е нещо изнурително, еднотипно и дълго. И определено виждам онова, на което хората казват "мускулна памет" - мога да кажа, че за почти месец трениране коремът ми се поприбра, а раменете отново придобиха контури, а не разплутост.

А сега е време за неделния ми крос.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Браво!

А аз катеря яко баири.

Да се разбира най-източните метри на Стара планина :) в курортен комплекс Шкорпиловци. От плажа долу до бунгалото ни горе е около половин час изкачване (с изплезен език). Връщам се вир-водичка изпотена. Супер!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моята тренировка

Мнение от Ванчето »

cchery написа: 05 Юли 2020, 09:27 Та онова, което имам да споделям е, че преди месец си закупих 2 тренировъчни програми от Руми Илиева - едната е "Плосък корем", а другата - "Лятно меню". Втората включва и множество рецепти с ниско количество на калориите - идеята ми е да приготвям нискокалорични обяди на Бела, които да ѝ пращам, когато е по цял ден на тренировка. Тя има да сваля едни 5 кг, което се оказва много, много трудно.

А аз тренирам комбинирано - по 2 тренировки за плосък корем и 1 от лятното меню в рамките на една седмица. Предвид, че тичам 3 пъти и със сигурност съм си определила, че 1 ден от седмицата ще почивам от всякакви тренировки, това ми е максимумът на домашни упражнения. И да ви кажа - много съм доволна от програмата ПЛОСЪК КОРЕМ - тренировките са между 25 и 30 минути. Много приятни. Със средно ниво на натоварване. Не ги усещам кога почват и кога свършват - имам психологически комфорт, защото не ми тежи, че е нещо изнурително, еднотипно и дълго. И определено виждам онова, на което хората казват "мускулна памет" - мога да кажа, че за почти месец трениране коремът ми се поприбра, а раменете отново придобиха контури, а не разплутост.

А сега е време за неделния ми крос.
Чери, признавам си, нещото, което най-много ме изненада в този пост е факта, че Бела има да сваля 5 кг...! :1215 Предполагам, това е резултат от извънредното положение заради коронавируса. И при нас се получи така, децата качват килограми усилено, особено Гого, и аз също мисля в посока да ограничим приеманите ежедневни калории, но не с цел отслабване, по-скоро задържане... :roll:
Нещото, което исках да ти пиша е, че Руми пусна ново "онлайн студио Прекрасна" в което са достъпни абсолютно всички платени тренировъчни програми. И даде свободен 3 месечен достъп на всички, които са и били клиенти през годините, независимо дали става въпрос за индивидуален режим или платена програма. Безплатният достъп е до 3.09.20. Провери си в профила във "Фитнесинструктор", би трябвало и ти да имаш достъп. Така ще можеш да опиташ която програма пожелаеш.
Сега на морето едва ли ще тренираш, но след това - сигурна съм! Ти си редовна, не като мен :222 :1062
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Ванчето написа: 27 Юли 2020, 17:59 Нещото, което исках да ти пиша е, че Руми пусна ново "онлайн студио Прекрасна" в което са достъпни абсолютно всички платени тренировъчни програми. И даде свободен 3 месечен достъп на всички, които са и били клиенти през годините, независимо дали става въпрос за индивидуален режим или платена програма. Безплатният достъп е до 3.09.20. Провери си в профила във "Фитнесинструктор", би трябвало и ти да имаш достъп. Така ще можеш да опиташ която програма пожелаеш.
Сега на морето едва ли ще тренираш, но след това - сигурна съм! Ти си редовна, не като мен
Ванче, благодаря за тази информация. Изобщо не знаех за това. На имейл получавам какви ли не други съобщения от нея - най-вече такива, в които да си доплащам за някакви допълнителни модули към вече закупените от мен програми, но нищо за онлайн студио "Прекрасна" :1044 :1044 . Ще си проверя профила при нея със сигурност.

Иначе аз и на морето си тренирам - поне 2 тренировки на седмица си пускам. Даже май и три. Не ми пречи, защото те са по половин час и не ме затрудняват с нищо и време не ми отнемат много-много.

А за Бела и за качените кила - това е самият факт. Комбинацията при нея е заседяване заради дистанционното, липса на нормални тренировки и хормони - Бела е вече на 14 години хормоналната буря е в стихията си. След като приключи училище в края на юли тя тръгна на целодневни тренировки - от 9 сутринта до 18 часа и за трите седмици, през които ходи на тях (преди да тръгнем на море), влезе доста успешно във форма - свали близо 3 кг, но най-хубавото беше как мускулите ѝ отново се оформиха по тялото и то се стегна. Обаче пък тези часове тренировка са прекалено дълги и уморителни и за мен и това не е вариант.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Върнах се от дългото море минус 5 кила :)
Толкова много ходене пеш, катерене по баирите и плуване!
Откакто се върнахме в София, правя няколко пъти йога у дома.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Kleo написа: 06 Авг 2020, 15:08 Върнах се от дългото море минус 5 кила :)
Толкова много ходене пеш, катерене по баирите и плуване!
Откакто се върнахме в София, правя няколко пъти йога у дома.
Деси, браво! Продължавай в същия дух с движението и килата!
Аз боря вече десетия килограм. Правя йога, упражнения с тежести и гледам всяка вечер да имам поне 30 минути разходка преди лягане. Много успокояващо ми действа.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Браво, Цвети! Дерзай, продължавай, заедно сме :)
Днес - дълга разходка пеш, в парка и из квартала.
Вчера - йога на 6 и 7 чакри, добре се поразкърших.
Засега поддържам свалените 5 кг от морето.
Поне не качвам, което е прекрасно.
Но желая да продължа да свалям кг и см.
Цялостно променям начина си на хранене, става бавно, постепенно и плавно, но нека този път е за ПОСТОЯННО
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

За съжаление напоследък отново се обездвижих.
Мързи ме, не ходя толкова много.... не си пускам йога вкъщи.
И резултатът не закъсня - веднага започнах да наддавам, да се задъхвам повече, да се изпотявам.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа: 28 Авг 2020, 10:55 Мързи ме, не ходя толкова много.... не си пускам йога вкъщи.
И резултатът не закъсня - веднага започнах да наддавам, да се задъхвам повече, да се изпотявам.
Деска, моля те, прочети какво си ни написала... Прочети и се виж отстрани. Отстрани, но с твоите думи. Чист мързел си е при теб... Не му се оставяй. Не си толкова малка и жалка, колкото е мързелът.... Хайде, моля те - поне вървенето е напълно безплатно и идеално достъпно за всички.... Прави го.

Аз от миналата седмица, откакто ходя на кинезитерапия за кръста, не тренирам нищо. Кинезитерапевтката каза така - да спра с бягането. Никакви изтощителни тренировки за цяло тяло. Каза, че мога единствено да вървя бързо на този етап. И аз вървя - всеки ден си правя минимума от 10 000 крачки. Да не кажа и колко повече правя. ХОДЕНЕТО Е ЗДРАВЕ!!!! Не се отказвай от здравето, си Деска! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Изображение

Така е. Права си, Ани. Заложено е моето здраве срещу моя мързел.

Благодаря ти, че ми пишеш с цел да се осъзная.

Точно днес и точно сега аз пускам мързела си :954 излизам навън :954 и ходя пеш :954

А преди няколко вечери си пуснах отново и йога, имаше вълшебен ефект върху ума, тялото и психиката ми.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Деска, и аз си признах нещо......, но в спам темата... Опитах се теб да провокирам, но и аз имам нужда от същото.... :cry: :cry: :cry:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор