Какво покълвате и как го готвите?

Подфорум за непознатите храни
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

bobichan написа:Аз ще помисля за този бокал
Ми то това си е чист БУРКАН. :955
И аз го гледах и за сега реших, че с приспособления ще си се пробвам...
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Мърмори »

И аз се провалих със пшеницата. Изобщо не покълна. Днес купих люцерна-дано ме изненада приятно. Нали правилно действам-напълвам един буркан със зърната (семената) до половината и после доливам с вода. Стои така няколко часа (според описанието на Чева) и после започвам да ги измивам в гевгир по няколко пъти на ден. Според мен грешката ми беше,че струята на водата беше силна и може би кълновете са се начупили,трябва да измисля нещо,което да ги измива по-нежно.
Зимата правихме със дъщеря ми върху памук ,на тънък слой,но там няма как да се мият и замирисаха лошо.Иначе доста избуяха. Стискайте палци за люцерната-ще ставам братовчедка на зайците!
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Семената се киснат няколко часа, изплакват се обилно и се оставят отцедени. Оставят се по възможност на проветриво място. Изплакват се поне два пъти дневно. Колкото по-малко е семенцето, толкова по-често има нужда от изплакване. Първоначално на тъмно, а като наизлязат листенцата се преместват на не пряка светлина, за да събират хлорофил. В горещото време аз държа моите семена в хладилника. Поникват по-бавно, но поне няма опастност от вкисване и вмирисване. Люцерната е много нежна, крехка. Чудесно се комбинира със всякакви салати. Такива дребни семенца аз покълвам с такъв уред: http://www.miazoo.com/show-Bio_Set__-_% ... .html/1237" onclick="window.open(this.href);return false; .
Доста е удобен за начинаещи :1098
Вече ми трябва от т. нар. "ферми", но за сега не мога да й отделя място...
Ряпа, сминдух, лук, сусам също са чудесни.
:1095
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от bobichan »

Зори, няколко съвета и от мен, въпреки че и аз съм начинаещ. Трябва да внимаваш като ги миеш, да не се изпочупят. Може и семената да са ти били кофти. Пълни буркана най-много на 1/3, а не на 1/2. Има семена които увеличават обема си до 5-6 пъти като нахута например, та сещай се каква изненада те чака като се прибереш от работа с един такъв набъбнал нахут :221 Люцерната е готина, аз я комбинирам с кресон. Много добре се получава. Върху памук може да покълваш ако искаш да правиш понници, но тогава само режеш стебълцата и семенцето си остава върху памука. Аз покълвам кресона (той е слузообразуващ) във хартиени формички от яйца. Слагам малко памук вътре и се получават готини мини Чичко-тревичковци :221 идеална порция за 1 салатка.
Успех! Чакам инфо дали сродяването е минало успешно :222 :221
ЛиР, ще споделиш ли за сусама как го покулваш, защото бях купила един на Марчи - на Хоуп, небелен и тя се мъчи, мъчи, но не успя да го покълне, та и на мен ми стана любопитно.
За копъра си мислих да пробвам да го покулвам като кресона, защото по стандартния начин нищо не ми се получи - имам 2 неуспешни опита.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от Cheva »

bobichan написа: Върху памук може да покълваш ако искаш да правиш понници, но тогава само режеш стебълцата и семенцето си остава върху памука. Аз покълвам кресона (той е слузообразуващ) във хартиени формички от яйца. Слагам малко памук вътре и се получават готини мини Чичко-тревичковци :221 идеална порция за 1 салатка.
Ново 20! :)
Значи поници могат да се правят и без почва?
Аз като едно градско чедо, няма от къде да взема пръс когато ми се прииска
и мислих вас да питам от къде взимате?
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Поници може и върху памук, и върху марля. Именно слузообразуващите се нуждаят от тях.
Много ме притеснява факта, че ползваш картонени кори от яйца(ако правилно съм разбрала), макар да не е по темата...
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от bobichan »

ЛиР написа:Много ме притеснява факта, че ползваш картонени кори от яйца(ако правилно съм разбрала), макар да не е по темата...
А защо? Не знам как ги обработват, но не би трябвало да е много вредно. Нарочно не ползвам пластмасови, защото предполагам, че не са от полипропилен.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

bobichan написа: ЛиР, ще споделиш ли за сусама как го покулваш...
Извинявам се, едва сега забелязах, че си се обърнала към мен.
Сусам съм покълвала като част от смеси за покълване, които се продават готови.
"Тайната" е, че колкото по-малко е семенцето, толкова по-голяма нужда от изплакване има. Вентилацията също е важна. И да, небелен трябва да е, за да покълне...
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

bobichan написа:
ЛиР написа:Много ме притеснява факта, че ползваш картонени кори от яйца(ако правилно съм разбрала), макар да не е по темата...
А защо? Не знам как ги обработват, но не би трябвало да е много вредно. Нарочно не ползвам пластмасови, защото предполагам, че не са от полипропилен.
Притеснението ми идва от там, че картонените кутии не могат да се измият или дезинфекцират след като в тях е имало яйца. Вярвам знаеш, че по черупката на яйцата има множество бактерии. Продават се специални разтвори за дезинфекция...А нежните и крехки поничета е трудно да бъдат щателно измивани, затова средата, в която растат следва да е максимално чиста...
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от bobichan »

Дааа, не се бях замисляла. И само върху памук ще стане. Това ми хареса, защото мислих, че ще накарам сина ми да яде от тях по този начин, защото стават много смешни - като мини чичко тревичко. Но той пък по различен повод и в друга ситуация се престраши. Човек никога не знае.
Отчитам и неуспешен опит с ръж. Дали беше много топло и прокисна не знам. Пак ще пробвам тези дни.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
ЛиР

Re: Какво покълвате и как го готвите?

Мнение от ЛиР »

Ръжта е много безпроблемна. Изплаквай поне два пъти дневно и не чакай да растат мустаци. Щом се покаже кълнчето е готова...
Публикувай отговор