Информация за среща на род. "тройки" - 27.04.2011

В този подфорум родителите на деца от училищни класове и градински групи могат да пускат теми, в които да обсъждат предложения, инициативи и т.н., свързани с ежедневието на децата в учебните заведения
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Информация за среща на род. "тройки" - 27.04.2011

Мнение от cchery »

Здравейте, родители и госпожи от нашето ОДЗ. :) Обръщам се колективно, защото вече стана ясно, че форумът е стигнал до хората, които работят в градината - нещо, което адмирирам! Преди да съм забравила всичко, което се случи на приключилата среща на род. тройки с директорката и представители на общината, сядам да обобщя нещата така, както ги видях и чух!!!

Аз отидох с 40-минутно закъснение - държа да го уточня, защото е възможно това, което ще напиша да не съдържа пълната информация!!! Защо отидох със закъснение, е ясно на всички вече! И намери доказателството си още при влизането ми :126 . Но не това е важното!

На срещата присъстваха г-жа Анелия Станева от община "Младост", г-н Емил Ников - експерт в отдел "Образование" на Столична община и г-жа.... много ми е неудобно, но само името на госпожата от Столична община не запомних, за което се извинявам - моля някой да ме допълни! Имаше около 15-ина родители и 5-6 човека от работещите в градината, вкл. г-жа Пиргова, г-жа Драганова.

Срещата е била по повод продължаващите да пристигат анонимни жалби срещу директорката както в община Младост, така и в столична община!!! И в тази връзка държа да напиша, че това колкото да е грозно и нелепо, още повече е жалко!!!! Мишокът, който го прави, и да присъстваше на срещата, не се обади! По-вероятно, обаче, е да го е нямало! Не е мишок, защото пише срещу директорката, а защото го прави анонимно!!! Когато имаш да казваш нещо, пък било то и с негативен оттенък, е редно да застанеш с името си, зад което стои личността ти! И в крайна сметка с подобни акции нищо не се постига, защото и двете общини - столична и Младост, повече няма да инициират проверки в градината или родителски срещи по анонимни жалби!

Въпросът за отбелязването на юбилея: хората, работещи в градината са засегнати от коментарите ни тук, а и на мейла, в които язвително пишем как не искаме ние да им плащаме за софрата. Лично г-жа Пиргова е обидена от мой постинг! Определено не ми стана приятно, т.к. уважавам много сестра Пиргова.... Но продължавам да стоя на позиция, че не ние трябва да плащаме за тържеството на градината. Да, левче на дете от всяка група е нищожна сума, НО мисля че е време да спрем да ги даваме за въздух, какъвто са балоните! Ако можехме да си дадем сметка на парите, които сме похарчили за балони, сигурно бихме се озадачили много сериозно! Нека всяко левче се превърне в стрък цвете, което ръчичките на децата ни ще посадят сами около площадката си и ще се грижат за него!!! И така, реално аз съм се разминала с точната причина за исканата от нас сума по повод юбилея! Тя беше за украса. А не както съм написала аз - за банкета!!! Но пък след като има въобще заделени средства за юбилея, беше редно част от тях да са и за украса! Не споделям мнението, че съм неблагодарна към жените, които ежедневно се грижат за дъщеря ми! И ще продължавам да изисквам информация за всичко, което се случва в градина! Както и ще продължавам да търся отговор на въпроса си каква сума е заделена от общината и за какъв ремонт, като не спирам да призовавам всички родители да го правят! Отдавна мина времето, в което от нас се искаше да мълчим - сега трябва да сме дейни!

Това бяха основните теми на срещата. Засегнахме още:
  1. Свободният достъп на родителите до градинските групи! Държа да подчертая, че не само аз исках промяна в този режим! В крайна сметка от другата седмица това ще бъде регламентирано по-ясно - обещание на хората от общината!
  2. Персонален контакт на родителите с учителките по групите! От другата седмица ще има обявено на всеки вход време в рамките на 1 астрономически час, през което всеки родител може да се срещне очи в очи с преподавателките и да пита всичко, което касае ежедневието на детето му в детското заведение!
  3. Точното и ясно поставяне на проблемите пред администрацията на градината като първа инстанция!! Както стана ясно, в нашето крило сутрин никой не посреща децата ни! За този факт не знаеше стестра Пиргова, а по дефолт сигурно и Танева! Резонен беше въпросът защо не сме ги попитали, но имайки опита от писмената ми жалба от октомври до директорката, която още чака отговор, можете сами да си отговорите!
  4. Лесната и човешка комуникация с директорката! Ясно е, че аз поставих този въпрос! Нещо, на което поне 3-а родители контрираха, че те никога не са изпитвали затруднения да говорят с Танева и я намират лесно и бързо и тя е отзивчива. Пожелавам си го и на себе си! :)
  5. Планирани ремонти и суми за тях! От общината не бяха подготвени за точните ремонти и съответсващите им суми, така че ще има ремонти, но засега са ..... тайна :423 . Това беше на шега малко да разведря словото си! Ще имаме информация от общината за планираните ремонти другата седмица!
  6. Търсенето на средства от европейски програми чрез НПО! Един от родителите пита чие задължение е това, но не мога да си спомня какво му отговориха! Така или иначе имаме родител, който се е заел с този въпрос - Симона Минева и ще разчитаме на инфо от нея!
Сайтът на градината е в процес на разработка - мисля, че май месец ще види бял свят. Имаме обещанието на сестра Пиргова, че през м. май ще организират лениски съботник в градината :D и получих позволение да насадя цветя и децата да се грижат за тях! Разбира се, уточнихме се да пропуснем сакралните за мен 6-и и 21-и май, когато вкъщи имаме по 1 малък повод да празнуваме! :954 :954

Като цяло мнението ми е, че присъстващите от персонала на градината подкрепят напълно Танева в действията й! Родителите сме разделени, но като цяло декларираме готовност да помагаме и градината да се развива. А общинарите, дори и да им е писнало, отново ще дойдат на среща в градината ни! Но моля, всички онези мишоци дето пишат анонимно и имат какво да кажат, да се явяват така-щото да не си губим времето излишно!

И ще го напиша отново, за да не ми се перифразират думите: Танева може и да има ръководни качества, но дотук за мен те не са факт!

Разчитам, че и други присъстващи ще се включат с инфо за срещата тук!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Информация за среща на род. "тройки" - 27.04.2011

Мнение от baimomchil »

По-принцип и аз много мразя анонимните плъхове, но да не забравяме заплахата на Танева на родителската среща, че за уронване на престижа и, можела да изключи детето от детската градина. Тая заплаха подейства и при събиране на подписите за достъп до групата. Част от родителите изтъкнаха страха от изключването като мотив да не подпишат.

Щом се чете форума да взема да се изкажа :221

Разочарован съм от Общинарите. Значи проблема се оказал анонимните сигнали, с които не знаят какво да правят?!

А когато есента ги заливахме със сигнали - реакция нямаше. Защо? Значи за сигнали за кучета, за сигнали за счупени чешмички - веднага получавахме реакция и отговор (БЛАГОДАРЯ ЗА КОЕТО), то за сигналите за критични ситуации в градината, стигащи до саморазправа между родители и пазач - реакция нямаше. Да не говорим пък за среща с родители. А сега за някакви анонимки се прави специална среща. Нещо не ми се вързва...

Това за бюджета ми звучи малко като - татко каза, че ще ми купи колело, ама друг път. Дано не съм прав.

А сестра Пиргова защо се обижда. И аз се обиждам в момента, че сестра Пиргова се е обидила. Винаги сме съдействали за градината. И за стаята сме давали пари и играчките в яслата си спомням, че сме купили и УВАЖЕНИЕ сме показвали - никога не сме пропускали да направим подаръци за хората, които грижат за децата ни, когато има повод - преди Коледа, 8 Март и т.н. Не съм длъжен да обаче да плащам за банкет, ако ще и 1 стотинка да е сумата... Ми то утре ще поискат и Боно да им закараме да им пее на тържеството. Кво пък за 1 милион ще се навие да дойде. Я вижте колко родители сме - като съберем по 10 хилки и ще стане работата...

В крайна сметка макар и поради странен повод, срещата е била положителна. Дано приказките не си останат само приказки. Ще си проличи май месец.
milen radnev

Re: Информация за среща на род. "тройки" - 27.04.2011

Мнение от milen radnev »

Здравейте и от мен!
Вчера пристигнах чак към 18 ч. в Младост и реших да присъствам на срещата-дискусия за НПО.
Ето тук написах няколко реда:

http://forum.metsababa.net/viewtopic.php?f=28&t=385" onclick="window.open(this.href);return false;

Надявам се вчерашната среща в градината да е имала някакъв смисъл и да видим конкретни действия от общината.

Аз лично се чувствам много обиден от това, че в общината са си раздали Великденски премии, и че община Младост е спестила 44 000 лв. само за тримесечие! Ами как няма да спестят като не са дали пари за нашата градина от години... Да, вярно, че откриха цяла нова в района, но означава ли това, че другите трябва да се срутят над главите на децата ни. Пари явно има... колко и за какво са изхарчени не е ясно, но явно са спестили! Браво!
Съжалявам, че не бях вчера и трябва да ги хуля сега от форума. Другия път, щом са обещали, че пак ще има среща ще се постарая да присъствам! Смятам себе си за съвестен данъкоплатец и съм на мнение, че трябва да държим сметка къде отиват парите ни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Информация за среща на род. "тройки" - 27.04.2011

Мнение от cchery »

ВЪПРЕКИ, ЧЕ МИ Е НЕПРИЯТНО

Признавам си без бой, че тази нощ беше за мен трудна! Не, няма болно дете вкъщи! И аз съм здрава! Комшиите не купонясваха, а старото куче на другите съседи, което лаеше денонощно, почина! Нощта беше трудна и в момента ми е неприятно!!! И колкото да търся причините за това ми състояние в 2-та часа будуване нощес, съчетано с хаотично въртяне и безмълвни дебати, техният произход има различно естество.

Преди много години, над 40 вече, един кметски служител (може и да са повече) не позволил на майка ми да замине да учи висше в Полша като се установи в къщата на вуйчо си - емигрант там от много години. Роднинската им връзка била далечна :shock: :shock: . Снощи за малко нямаше да успея да вляза на родителската среща в нашето ОДЗ, защото нямам връзка с родителския комитет на групата на дъщеря ми, т.е. не участвам в него!!! Майка ми не е жена, която се оставя на случайностите и за близо 30-годишната си педагогическа кариера, е срещала неведнъж подобно отношение! Може би съм наследила нейната каръщина..... :1044 , а може би ние само си мислим, че от 1989-а година у нас има промени! Бих могла да се обидя от отношението на директорката още на входната врата на градината, но няма да го направя, ВЪПРЕКИ ЧЕ МИ Е НЕПРИЯТНО!!!!!

В далечната 88-а година, в ЖПУ - Горна Оряховица, на което татко беше партиен секретар на профкомитета, настъпи събитие, което трябваше да доведе до критикуване и наказание на висш партиен служител. И въпреки очевидните доказателства, които баща ми беше намерил и приложил към доклада си, го попитаха как така си позволява да дава оценка на свещените партийни членове и с това да опетнява дейността на БКП! В резултат той трябваше да се срамува и за целта го преместиха в Локомотивно депо - Горна Оряховица като председател на профсъюза там. Снощи ме попитаха (пиша в единствено число, но обръщението беше към всички присъстващи) не ме ли е срам на "крехката" ми 30-годишна вързаст да си позволявам да давам оценка за работата на ръководството на ОДЗ-то?!?! Бих могла да се обидя от факта, че държавата ми е дала право да гласувам, т.е. да правя съзнателен избор на база преценката ми от 18-годишна възраст, но пък в градината ме считат за неспособна да оценявам дейността на ръководството й, защото съм на 30 години, но няма да го направя, ВЪПРЕКИ ЧЕ МИ Е НЕПРИЯТНО!!!!!

През 1983 г. прекарвах доста от часовете за следобеден сън в моята детска градина наказана. Наказанието беше да лежа със завита под одялото глава докато дойде време за ставане от сън, просто защото не можех да спя на обед!!! През 2009-а година синът ми прекара дълги часове следобед в своята детска градина обърнат към таблата на леглото си, защото също не можеше да спи на обяд! През 2011 г. дъщеря ми, слава богу, не е наказвана по този повод, макар да има същия проблем! От 1983 г. до 2011 г. тази част от Правилника за вътрешния ред на 3 различни градини не се е променила! Снощи общинарите ни казаха, трябва да сме благодарни, че градината ни се намира в България, а не някъде в Европа, където щяхме да плащаме луди пари за месечна такса, да си вземаме детето до 4 часа и да го пращаме с подготвена закуска и обяд! И нито думичка за това как там са решили "проблема" с режима и заниманията на децата! Би следвало да се обидя, че сравнението се прави едностранно и че се "черпи" опит само в полза на тезата колко сме добре тук, но няма да го направя, ВЪПРЕКИ ЧЕ МИ Е НЕПРИЯТНО!!!!!

Докато аз обяснявах проблема с влизането ми до групата на дъщеря ми и все още нерегламентирания ред за това действие, поне 3 майки ме контрираха, че нямат никакъв проблем да влизат в детската градина, да се виждат лично с госпожите си в групите на техните деца! Бих могла да се обидя от двойния аршин на отношение на директорката, но няма да го направя, ВЪПРЕКИ ЧЕ МИ Е НЕПРИЯТНО!!!!!

Бих могла да се .......... НЯМА ДА ГО ПИША! :1123 Няма, защото всъщност детето е дъщеря ми и е приоритет на нейните 5 годинки е да се държи така. Мое задължение е да й обясня как обидата, липсата на комуникация и твърдоГЛАВИЕТО не води до напредък! Мое задължение е да й обясня как трябва да е твърда, решителна и постоянно да пита, защото само информацията дава решения! Мое задължение е да й обясня, че хората са различни, и въпреки това си заслужават! Мое задължение е да разказвам за жените, които я взеха от ръцете ми на годинка и 5 месеца и й показаха какво е доброта и човечност, пък било то и в ясла! Мое задължение е да й разказвам, че е попаднала на най-добрите госпожи в градината, защото за номерцата, които им върти, в друга ситуация тя можеше да бъде много наказана и силно изолирана! Мое задължение е да й разказвам за сестрата на градината, която приема всяко едно дете като свое, за дядо Илия, с който за малко майка й се Сби :mrgreen: , но сега си говорят и той я харесва като своя внучка. Мое задължение е да й разказвам за директорката, която ......................... тази част трябва да напише г-жа Танева.............

[img]http://metsababa.net/pics/The%20End.gif[/img]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
vesimishi

Re: Информация за среща на род. "тройки" - 27.04.2011

Мнение от vesimishi »

На срещата присъстваха г-жа Анелия Станева от община "Младост", г-н Емил Ников - експерт в отдел "Образование" на Столична община и г-жа.... много ми е неудобно,
Да допълня, третият човек беше г-жа Мария Минчева, директор на дирекция "Образование" в Столична община
Търсенето на средства от европейски програми чрез НПО! Един от родителите пита чие задължение е това, но не мога да си спомня какво му отговориха!
Отговориха, че това не е работа за НПО, а на общината, аз бих добавила за хора, които нямат опит в реализирането на подобни проекти....неква лудница е(защото правилата се задават от българска институция и се менят в крачка). Имам скромни наблюдения върху проект, който се отчиташе пред дирекция на МОНМ.
За проект - във всяка индикативна програма е отбелязано, кои могат да бъдат бенефициентите.

Аз бях тази, която каза че няма сестра на другия вход. Във вторник (3 май) я видях. В понеделник и днес нямаше никой, даже и чичкото. в 7,50 мин.
Другите майки нямат проблем с влизането, защото влизат от другия вход :)

А за патетичните изявления, ти просто ги приемаш твърде лично :) Мисленето на тези хора няма как да се промени. Още по-малко на подобни срещи. Честно казано, аз съм спряла да се "хабя" в обяснения, защото сънят ми е ценен ;)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Информация за среща на род. "тройки" - 27.04.2011

Мнение от cchery »

vesimishi написа:
На срещата присъстваха г-жа Анелия Станева от община "Младост", г-н Емил Ников - експерт в отдел "Образование" на Столична община и г-жа.... много ми е неудобно,
Да допълня, третият човек беше г-жа Мария Минчева, директор на дирекция "Образование" в Столична община
Търсенето на средства от европейски програми чрез НПО! Един от родителите пита чие задължение е това, но не мога да си спомня какво му отговориха!
Отговориха, че това не е работа за НПО, а на общината, аз бих добавила за хора, които нямат опит в реализирането на подобни проекти....неква лудница е(защото правилата се задават от българска институция и се менят в крачка). Имам скромни наблюдения върху проект, който се отчиташе пред дирекция на МОНМ.
За проект - във всяка индикативна програма е отбелязано, кои могат да бъдат бенефициентите.

Аз бях тази, която каза че няма сестра на другия вход. Във вторник (3 май) я видях. В понеделник и днес нямаше никой, даже и чичкото. в 7,50 мин.
Другите майки нямат проблем с влизането, защото влизат от другия вход :)

А за патетичните изявления, ти просто ги приемаш твърде лично :) Мисленето на тези хора няма как да се промени. Още по-малко на подобни срещи. Честно казано, аз съм спряла да се "хабя" в обяснения, защото сънят ми е ценен ;)
Здрасти, Веси. Много ми се щеше да ти благодаря, че присъства на онази среща и че изрази мнението си. Без тебе сигурно щяха да ме сметнат за луда, когато говоря, че имаме определени проблеми все още. С Танева се срещнахме понеделник и разменихме няколко изречения и както казах пред нея, мисля, че нещата взеха да се разсейват едно по едно и дай боже да имаме повече решения, отколкото недоразумения. Само дано не се забравят обещанията, които се поеха на тази среща. Лично аз няма да се откажа да настоявам за нещата, които считам за редни.

И докато не си изчезнала - пускам ти линк към снимките от пролетното тържество на нашата група :954 : цък!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор