ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Споделено, откровено, съкровено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Ще я пробвам при първа възможност, рецептата ми прозвуча доста вкусна, лесна и полезна :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ТЕЛЕШКО С ТИКВИЧКИ ПО СЕЛСКИ

Необходими продукти:

телешко месо - 700-800 г.
тиквички от фризера - към 500 г
гъби - по възможност кладница или манатарка (печурка също става)
домати - 2 пресни или от консерва
лук
червен, черен пипер, копър, кориандър (смлян), сол
олио
брашно - 1-2 с.л.


Начин на приготовление:

Нарежете телешкото месо на по-големи кубчета (остранете ако има жили и ципи). В дълбока тенджера сипете олио - около 1 пръст и смесете с 30-40 мл вода. Сипете 1 кафена лъжичка сол и кориандъра. След като водата с подправките заври, изсипете телешкото и оставете да се задуши. Разбърквайте често. След 5 минути добавете лука и оставете още 5 минути да се задуши и той, след което наръсете брашното. Разбъркайте добре и оставете ястието да се готви докато брашното се посвари - около 5-7 минутки. Когато времето изтече, поръсете с червен пипер на вкус.

Добавете тиквичките (ако са сурови: нарежете и ги накиснете в подсолена вода с оцета за половин час, след което ги отцедете) и гъбите заедно и гответе 20-25 минути. В края на тези 25 минутки изсипете доматите, намалете силата на котлона и гответе докато ястието остане на мазнина. Подправете в края с копър и черен пипер. Можете да гарнирате с люта чушка или по желание да поръсите с лимонов сок от пресен лимон.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Сигурно е доста вкусно ястие това с телешкото и тиквичките, а, Чери? :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

СУРОВИ ПАСТИ С КРЕМ ОТ ФУРМИ И ЧИЯ

Необходими продукти:

За блата:
сушени смокини - 100 г
пулпа от ядково мляко - 100-150 г (ако не е налична, количеството на смокините се увеличава на 200 г, а на орехите - на 100 г)
орехи - 50 г
кокосово масло - 20 г

за крема:
фурми без костилка - 200 г (около 17 бр)
какаова маса (паста) - 50 г
косово масло - 30-40 г
чия - 2 с.л., заляти със 140 мл вода - сипват се заедно с водата



Предварителна подготовка:

Накиснете фурмите във вода за около 2 часа.

Залейте чията със 140 мл вода и оставете да се желира за около половин час. За да ползвате какаовата маса, трябва да я разтопите. Направете го по следния начин - отмерете 50 г какаова маса и я поставете в стъклен буркан, а буркана сложете в тенджерка с вряща вода - оставете до разтопяване, но следете Т на какаовата паста да не надвишава 40-45 г, т.е. да е търпима ако потопите пръст - иначе си отиват полезните ензими. Ако и кокосовото ви масло е твърдо, го разтопете по същия начин. Най-добре не ползвайте микровълнова печка за тези нужди.

Ядково мляко можете да си приготвите по следния начин: накиснете във вода за 8 часа 100 ядки (кашу, лешник, бадем и др.), 40 г сусам (най-добре небелен), 60 семена (прим. 30 слънчогледови + 30 г тиквени). Промийте ядките на течаща вода след 8-е часа и ги сложете в шейкър, добавете 800 мл вода. Разбивайте на максимална скорост около 30 сек. Осавете сместа да "почива" 1 минута - после продължете блендирането 3-4-5 минутки докато получите почти хомогенна течност с бял цвят. Прецедете я през двойна марля и върнете в шейкъра като за сладост добавите мед или 5-6 фурми. Ако сложите фурми, разбивайте около 4-5 минутки докато парченцата от фурмите почти не се забелязват.

В случай, че не ви се "забавлява" :lol: с приготвяне на ядково мляко, заменете пулпата от рецептата за пастите със същото количество смокини или пък по равно смокини и орехи.

Начин на приготовление:

За блата: изсипете в блендер пулпата, смокините, орехите и кокосовото масло. Блендирайте докато смокините се накълцат наситно и сместа стане хомогенна. Може да добавите малко ядково мляко или пък вода, ако "кълцането" не върви добре :1062 . Вземете една дълбока и равна чиния с диаметър около 20-25 см, застелете я с хартия за печене и разстелете в нея блата - така че да е равен по цялото дъно.

За крема: изсипете в блендера всички съставки: фурмите, които сте отцедили от водата, чията заедно с водата, в която е била накисната, кососовото масло и какаовата маса - разтопени до течност. Блендирайте докато се получи смес с консистенция на мус. Изсипете я върху разстлания блат и оставете да се стегне в хладилника за 2-3 часа. После можете да нарежете сладкиша на форми, каквито пожелаете, да го оформите като пасти или просто като мини тортичка - след като е престоял 3 часа в хладилника, хартията за печене под блата се маха лесно без сладкото изкушение да се разпада.
res_sladkish 1.jpg
(95.09 KiB) Свалено 1506 пъти
res_sladkish 2.jpg
(86.08 KiB) Свалено 1506 пъти
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Изглежда направо страхотно - великолепен сладък разкош - браво, Ани :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Kalia

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kalia »

Пастет от слънчогледови семки:
Суровото сл.семе се измива и накисва за една нощ.След това се оставя да покълне,като се промива от време на време.След като покълне се смила в блендер,заедно с малко маслинки,копър,морска сол и 1 скилидка чесън.Получава се пастет за мазане върху филийка или като добавка към салати.Отличен заместител на мазнините.Може да се добавят и смлени сурови ленени и сусамови семена.Много вкусно и пълно с омеги... :222
Към пастета може да се добавят нарязани на ситно краставици-получава се много вкусна веганска салата "Снежанка". :524
Супа от тученица:
Понеже в двора на фирмата е пълно с полезната трева,реших да пробвам една крем-супа от нея, която стана много вкусна.Иначе и на салатата(или като добавка към летните салати) суровата тученица е много полезна. Нарязват се на ситно:1 глава кромид лук,1 голям картоф,2 тиквички,1 морков,тученица-повечко :lol: .Включва се котлона,докато клокне и се изключва.Прибавя се магданоз,копър и малко червен пипер.Задушава се 1-2 часа и след това се пасира с пасатор.При сервирането се добавят масълце и крутончета.Ммммм... :984
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ШИШЧЕТА ОТ КАРТОФИ И КАРФИОЛ

Не знам дали ви е хрумвало някога да си направите такива зеленчукови шишчета, но аз ги опитах - собственоръчно изработени от мен и мноооооооого ми харесаха. :954 Другото готино на тази рецепта е, че вкусът на картофите доближава този до пържените, но все пак са печени, а не пържени. :)

Необходими продукти за 1 порция:

картофи - 200 - 250 г
карфиол - 200 - 250 г
зехтин - 2 с.л. (може и повече, ако ви допада)
червен пипер
черен пипер
къри
сол

Начин на приготовление:

Обелете и нарежете картофите на шайби с дебелина около 0,5 см. Накъсайте карфиола на средно големи розички. Поръсете ги с подправките и солта, а накрая залейте със зехтина. Оваляйте добре! Вземете си дървени шишчета и ги редете по следния начин: шайба картоф, розичка карфиол - докато свършат. Сложете ги в тавичка и печете на обикновена фурна - 30-40 минути или до готовност.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

:326 :524 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

ТОРТА БЕЗ БРАШНО С КРЕМ ОТ ТИКВА

Необходими продукти:

за блата:
200 г орехови ядки
200 г кокосови стърготини - за предпочитане био
15 фурми без костилка
3 яйца

за крема
опечена или сварена предварително тиква - 600 г или приблизително толкова
овесени ядки - ммм..... ами аз ги слагам на око, но примерно не повече от 100 г
чия - 30-40 г
фурми без костилка - около 10
какао на прах - 2-3 с.л.
какаова паста (маса) - 2-3 с.л.


Начин на приготовление:

Оригинала на тази рецепта принадлежи на Руми Илиева от fitnesinstructor.com: Кокосова торта с крем от тиква, без брашно, глутен и рафинирана захар. Аз модифицирах само крема.

:!: Приготвяне предварително на тиквата. По ваш избор - изпечете я на фурна или я сварете. Лично аз предпочитам печенето на фурна, т.к. тогава изкусителният аромат на печена тиква се концентрира изключително апетитно :). Аз пека оранжевелка като насипвам кафява захар на дъното на тавичка, заливам я с 1 пръст вода и отгоре нареждам парчетата. :!:

За приготвянето на блата ще ви е необходим кухненски робот. Разбийте яйцата заедно с фурмите в купата с S-образния нож докато станат на пяна. Прибавете кокосовите стърготини и повечето от орехите - продължете да разбивате докато получите фина смес. След това добавете останалите ядки и пуснете за кратко робота - така че ядките да се накълцат, но не и да се смелят. Изсипете в тавичка, постлана с кухненска хартия, и оформете чрез натискане. Запечете за около 50 минутки на 140 градуса.

Приготвяне на крема - за да не загубите ценните вещества в какаовата паста, трябва да я разтопите на водна баня и на ниска Т, което ще рече 1-ва или 2-ра степен на котлона. За 2-3 супени лъжици какаова маса при Т, създавана от 2-ра степен на котлона, ще ви са необходими около 30-40 минутки - така че ви препоръчвам да стартирате именно с разтапянето на пастата.

Ако ви остане вода след изпичането на тиквата, залейте с нея овесените ядки. В случай, че сте избрали да варите тиквата, със сигурност ще имате достатъчно вода, за да залеете овесените ядки. Оставете ги да поемат водата и да се надуят - около 15-ина минутки. Добавете към тях фурмите и ползвайки отново купата с S-образния нож на кухненския робот (може въобще да не е я миете след приготовлението на блата), разбийте до фина смес. Количеството на фурмите определя до голяма степен сладостта на крема. Т.к. аз пека тиквата със захар, то 10-ина фурми са напълно достатъчни за крема. Но ако вие варите есенната красавица или пък я печете без захар, то можете да увеличите количеството на фурмите или да добавите мед. Постепенно към разбитите овесени ядки и фурми, прибавете печената (сварена) тиква.

След като сте разбили всичко до хомогенна смес е време да й докарате и шоколадовия вкус. Добавете какаото и разтопената какаова паста - разбъркайте добре. Накрая изсипете чията и завъртете още 2-3 пъти с кухненския робот, така че да се разпредели равномерно. Оставете за около 10-ина минутки на хладно. За това време какаовата паста ще почне да се втвърдява, а чията да се желира. Целта е, като изсипете крема върху блата, той да не се разтече, а да може да се оформи върху му подобно на мус.

Докато сте приготвяли крема, блатът би трябвало вече да е опечен и съответно да е замирисал много вкусно. Прехвърлете го заедно с кухненската хартия в поднос за торта. Изсипете върху още горещия блат приготвения крем - ако имате подходящи прибори, загладете красиво. Оставете тортата за поне 24 часа на хладно. Имайте предвид, че колкото повече време я оставите, толкова по-вкусна ще става. Вярвате или не, но на 48-я час от приготвянето й, вкусовете в нея са доста по-хармонично допълващи се сравнение с ден по-рано. :222

Да ви е сладко!

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от Kleo »

Ани, снимката на твоето кулинарно творение ли е? :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЧЕРИ - рецепти по ПЪТЯ

Мнение от cchery »

Kleo написа:Ани, снимката на твоето кулинарно творение ли е? :922
дЪ! :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор