Моите 49 дни само с растителни продукти

Споделено, откровено, съкровено
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Cheva »

cchery написа: като не слагаш яйцето, което има в оригиналната рецепта - няма да се загуби нищо от вкуса.
Когато не искам да слагам яйце в рецепта за разстителни кИфтета, слагам смляно ленено семе.
Приородата му е слизеста и спойва чудесно. А като бонус добавка са ценните му съставки.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

А, Чева ме е изпреварила - тъкмо мислех да пиша и аз за лененото семе. А лещените кюфтенца ще ги пробвам непременно, даже ми се върти една идея да са от покълнала леща, но ще видим.
Чери, да ти кажа честно, постенето не е за чак такива овации - по никакъв начин не чувствам ограничение. Ям даже по-разнообразно от когато и да било.

Ден 22

Дояждах остатъка от крем-супата, а за вечеря понеже имахме гости, менюто беше месно и аз хапвах салата и хляб + 2 чашки десерт (полагаше ми се в края на краищата :lol: )

Ден 23

Картофена супа с много зелении.

Сещате ли се какво е "циганска баница"? Сигурна съм - объркваш олио с шарена сол и топиш ли, топиш :mrgreen: . И ако сте опитвали да я направите със зехтин - ТЦЪ, вкусът не е същия. Та днес направих следното: Смесих зехтин, мноооого копър и хималайска сол иииииии топенето нямаше край :oops: .

Баницата с тиквички и левурда
ще си остане за утре (не, че нея опитах, но нямаше къде да влезе просто)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от cchery »

Сиренце написа: ПАСТЕТ ОТ КОПРИВА

Оригиналната рецепта е от ТУК, но аз я приготвих така:

Необходими продукти:

Коприва (да се напълни купата на робота)
Покълнал слънчоглед (около 1/2 компотен буркан)
100 мл зехтин
Голяма връзка копър
Т.к. нямах лимон, сложих ябълков оцет
Хималайска сол

Тахан


Всичко се слага в робота и се включва на висока скорост, докато се достигне желаната консистенция (на пастет). Опитвате и доовкусявате, ако има нужда.
Е, днес вече ще го пробвам това стига да си намеря коприва :1062 . От снощи имам страхотен орехов тахан - мисля, че точно той ще пасне перфектно на копривата. Нямам покълнал слънчоглед, но гледам, че в оригиналната рецепта си е прост такъв :1062 . Индийско орехче и аз ще пропусна.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 24

Плодов

Не беше планиран, но след работа трябваше скоростно да тръгнем за София и в 4 се усетих, че нищо не съм яла от сутринта. Включих се с един банан и по-късно фреш от грейпфрут. Върнахме се преди малко и завърших с една ябълка. Е, откъм течности съм зян - един чай и 300 мл вода, но.... това е.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 25

След вчерашния ПД съм -1,7 кг. :1216

Днес за обяд ЛЕЩА (не сколасах да направя кюфтета, но нищо - следващия път)

Докато се чудех с какво да разнообразя лещеното меню за вечеря, попаднах на една рецепта за дресинг на салата. Естествено го модифицирах и се получи нещо уникално вкусно. Може да се използва и за подправяне на салата, но според мен е най-добро като

СУРОВА КРЕМ-СУПА

Необходими продукти:

1 тиквичка (обелена)
1 авокадо
2 пресни чесъна
1/2 лимон, заедно с кората (това е моя измислица, но мисля, че това е разковничето на страхотния вкус)
връзка копър
хималайска сол
зехтин



Всичко се пасира много добре и се добавя вода, но не много - колкото да прилича на супа. Сервирайте със струйка зехтин отгоре или лъжица заквасена сметана.
Предлагам да си го хапнете и с препечени филийки от квасен хляб.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 26

Зеленчуци на пара

БАНАНОВИ БОНБОНИ

1 банан
2 кафемелачки суров слънчоглед
1 шепа сушени боровинки
2 с.л. рожково брашно
ванилия
2 с.л. кокосово масло
кокосови стърготини за овалване


Много леки и приятни на вкус. И без маслото сместа беше много хубава, но по-скоро като гъст крем.


Ден 27

Дояждах зеленчуците, т.к. домочадието каза, че му е писнало от постни манджи и им готвих агнешко. Вечерта бях на салата.


Ден 28

Коприва с ориз

Зелена салата с домати

Тиквен мус


Няколко парчета варена тиква
1 банан
1 ч.л. мед
1 ч.л. рожково брашно
1 ч.л. канела

Всичко се пасира и готово!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 29

На обяд доядох копривата. За вечеря

Макарони със сос от лук, тиквички и домати, подправен с риган и кориандър.

Цял ден ми е зверски студено (навън е 8 градуса :mad: ) и умирам от глад. Затъквах със сурови ядки и сушени плодове, силен чай от джинджифил (за да се стопля), зелен чай, топла вода,...Сега парното е на макс, Т в хола е 24 градуса и съм почти заспала.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 30

От чудене какво да си сготвя, целият ден изкарах на варено жито със сушени плодове и ванилия. Сложих плодовете след като житото беше увряло - стафиди, годжи-бери, арония, ябълки, сливи, даже и 2 парченца круша и 1 праскова. Отначало не ми беше сладко, но след 2 часа вече нямаше нужда от допълнително подслаждане.

Ден 31

Зелева салата с препечени филийки.

Студена доматена супа със сурови гъби.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 32

МЪФИНИ С ГЪБИ

Една приятелка ми спомена, че правила нещо такова и аз веднага реших да импровизирам и да ги направя веган.

Омесих тесто от брашно, олио, малко вода, бакпулвер, сол и подправки (следващия път като ги правя ще запиша някакви мерки).
В мазнина задуших лук и гъби с малко черен пипер и сол (докато водата се изпари).
Взема се малко от тестото и се разстила по стените на формичка за кексчета. Слага се по 1 с.л. от гъбите и се пече на 180 градуса за около 15-20 минути.
Много са хрупкави и ароматни!


Ден 33

Зеленчукова супа

Пекох хляб с мноооого семена. Вечерта имахме гости и ядох салата и гарнитурата от зеленчуци на скара.
Прекалих с печените ядки и не ми беше добре - подуване на корема, газове. Интересното е, че когато ям сурови ядки никога нямам такива проблеми.

Ден 34

За обяд - от вчерашния хляб + лютеница от моята си.
Вечеря - консервиран зелен боб с чесън и зехтин и разбира се, задължителната салата.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 35

Денят беше много натоварен физически. Налагаше се да вдигам тежести, да мъкна, да качвам и слизам по стълби (до 3 етаж) стотина пъти.
Поради този факт, вероятно, целият ден умирах от глад. Та покрай салатите и ориза хапнах доста фурми, ядки и препечени филийки с мед :oops:.

Ден 36

Днес най-сетне направих лещените кюфтета, препоръчани от Чери. Замених брашното с овесени трици, а яйцето - с 1 с.л. ленено брашно.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моите 49 дни само с растителни продукти

Мнение от Сиренце »

Ден 37

Мдааа, лещените кюфтета не пожънаха очаквания успех и си ги ядох сама целия ден. Определено пълнените с леща чушки са по-добри.

Ден 38

Вдъхнових се от започналия детокс и този ден изкарах на любимите ми отскоро зелени смутита.

1 кана - портокалов сок, зелена салата, целина, мента, салвия

2 кана - сок от грепфрут и лимон, зелена салата, киселец, маточина

Общо към 2 литра се получиха + бял, зелен чай и димяща вода. Мисля, че се справих доста добре!
Публикувай отговор