Рецепти НА ФИНАЛА

Споделено, откровено, съкровено
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от futarela »

Браво Боби ! Хубав вариамт . Ще пусна оригинала ,но по късно!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Междинна
1 чаша от любимото зелено смути на децата

1/2 банан
2 шепи бейби спанак и дива рукола
1/2 чаена лъжичка канела
1/4 чаена лъжичка ванилия
1 чаена лъжичка спирулина
вода

Разбиваме всичко в блендера и сме готови :)
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Вечеря
Копривена каша с брашно от нахут и джоджен и мащерка

Рецепта за 2 порции
1/2 пакет коприва
2 стръка пресен лук
2 стръка пресен чесън
1/2 чаша брашно от нахут (можете да земените с всякакво друго брашно)
1 с.л. мащерка
1 ч.л. дноджен
1/2 връзка магданоз
2 с.л. зехтин

Попарваме копривата в гореща вода.
Задушаваме в зехтина и малко вода лука и чесъна нарязани на ситно.
Добавяме копривата и разбъркваме хубаво. Добавяме водата, в която сме попарвали копривата и
брашното от нахут и разбъркваме хубаво, за да не стане на бучки. Малко преди да стане готово добавяме джоджена и машерката. Оставяме да поври още 5-10 минути.
Когато стане готово добавяме и магданоза и махаме от котлона.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Ден 13

Закуска
3 с.л. овесени ядки + 1 с.л. Годжи бери + 1 ч.л. мед

Обяд
Няма такава салата
Зелена салата
Червена салата - не и знам името много е специфична не е от нито един вид ЛОЛО салатите. Купувам си я от пазара и само 1 жена я продава
Връзка киселец
1/2 връзка лобода
1/2 връзка левурда
Магданоз
2 листа целина
Репички
Авокадо
Оцет и зехтин

Смесваме всичко и се наслаждаваме на леко киселия и ужасно пролетен вкус.

Междинна
Сурови трюфели от ядки, пресни фурми и рожково брашно.

Вечеря
Салата от левурда (див чесън) със смлени ядки и семена (равни части лен, сусам и орехи) подправена с много оцет, зехтин и магданоз.
Безглутенови нудъли от кафяв ориз и просо с авокадово песто и маслини.

Авокадово песто
1/2 авокадо
1/3 чаша вода
6-7 листенца пресен босилек
2 скилидки чесън

Пасираме всичко. Ако е необходимо добавяме още вода до получаване на желаната гъстота.

Ден 14


Закуска
Зелено смути
Рецепта за 4 чаши
2 банана
2 шепи спанак и рукола
2 стръка прясна целина
канела
ванилия
вода

Блендираме всичко. Зелените листа могат да са от всякакъв вид, дори зелена салата, киселец - каквото имате под ръка. Изключително важно е да консумираме Зелени смутита, защото поддържат протеиновия баланс, косата, кожата и т.н. ето ви една интересна лека статияза смутитата.

Междинна
Никога не съм пропускала толкова много междинни закуски както последно време.

Обяд
Зелена салата с 1 репичка и зехтин (единственото нещо, което можех да ям в ресторанта до офиса!) + 80 гр. сурови лешници

Междинна
1 червена ябълка

Вечеря
Микс зелени салати + обичайните репички, авокадо и т.н. мнооого вкусна, защото е направена у дома!
Просо с праз лук
Това е едно от любимите ми неща, които се готвят за точно 5 минути!

1 стрък праз лук
1 чаша просо
сушен босилек
кокосово масло
сушена люта чушка (аз я пропуснах, защото ми е забранена, но много липсваше :roll: )

Задушаваме лука и измитото просо с малко вода. Доабвяме още вода, за да се свари просото. Малко преди да махнем от котлона добавяме босилека и лютата чушка. АКо е необходимо добавяме малко сол. Сервираме още топлото ястие в купа и слагаме малка бучка кокосово масло.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от Cheva »

Много полезна тема , Боби, благодаря!
Само минах набързо, че точно днес съм на пд и да не се
съблазнявам.... :mrgreen: Но при първа възможност ще
разгледам подробно идеите. :222
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от lindorina »

Боби - къде си?! Я бързо на рапорт-проверка :1209 :923
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Ей ме на. Ами няма да казваам че имам много работа. А и компютърни проблеми от различно естество.
Държа фронта здраво :) не се притеснявайте. Днес ми е 31-ви ден. Спазвм си гореописния режим на хранене. Ядох риба на 2 пъти, но на мен тя ми е позволена (нали правя импровизиран пост) и включих конопен протеин - хубаво е да се включва, когато човек е предимно на постна, веган храна. Почвам захранване така че ми стискайте палци, че малко се уморих от режими.
Но няма да се оплаквам, а ще споделя 2 големи открития.
Първото се нарича черен ориз със спанак горещо го препоръчвам!
1 ч.ч. черен ориз
500 гр. спанак
1 глава стар лук
1 връзка пресен лук
1 връзка пресен чесън
по 1 втъзка мгдноз и копър

Задушваме лука и чесъна в малко зехтин и вода. След 3-4 минути добавяме и ориза (предварително накиснат). Доливаме вода и добавяме спнака. Готвим до сваряване на ориза. Сваляме от котлона и добвяме магданоза и копъра.
Главозамайващо вкусен. Цвети дори се разрева, когато свърши и затова на следващия ден пак го готвихме :)

Второто е крекери от покълнла елда. Пробвала съм десетки рецепти, но винги е имало по нещо, което е липсвало или е било в повече. Лошото е само че добавях всичко на око, та мерките са приблизителни.

250 гр. елда (покълва за 2 дни и се получава около 500 гр в покълнало състояние)
3 с.л. чия
1/2 ч.ч. сусам
2 стръка пресен чесън
2 с.л. конопен протеин - не е задължителен аз го слагам за подсилвне, не толкова за вкус (самия той има орехов вкус)
много щедро риган, босилек, мащерка, домашна меродия
1 и 1/2 с.л. брашно от коприва - за втората тава.
1 и 1/2 ч.ч. вода

Смиламе (пасираме) елдата, водата, чесъна и сусама (сусама можете да добвите и в края, за да има по-силно издарен вкус и хрупкав ефект). Ако е необходимо слагаме още вода. Хубаво е да е по-рядка смес. Добавяме и подправките и смляната чия. Аз я добвих тук, защото се оказа, че съм сложила много вода. Избрах точно чия, защото има по-неутрален вкус за разлика от лененото семе. Релно могат и двете да се употребят, но елда+лен не ми допда много. Може би миналия път съм сложила повече ленено семе...
Разпределяме сместта в две тави, предврително заслани с хартия за печене и сушим на 45-50 градуса с включен вентилтор 1 час. Вадим тавите разрязваме на правоъгълници, триъгълници или някакви други форми, обръщаме ги и сушим з още 4-5 часа.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Хрумна ми да споделя и една страхотна салата тип почистване на хладилника :1062 Тези са ми любимите получи се:

Свежа пролетна салата

2 шепи рукола
1 връзка киселец
2 взръзки див чесън
1/2 връзка мента (може и повече)
кълнове (домашми то се знае) от люцерна
1 чаша настъргана гулия
1 чаша настъргани моркови

Смесваме всичко и поливаме с

орехов дресинг

1 чаша орехи
30 мл. ябълков оцет (може да се замени със сока на 1/2 лимон - дори е препоръчително, но на мен нали ми е забранен)
50 мл. шарлан
1 с.л. конопен протеин
щипка хималайска сол - прави вкуса по-плътен
1 чаша вода
1 ч.л. машерка

Пасираме всичко до получаване на пухкав крем.

Още една - любима

Салата спанак и цвекло

2 шепи крехък спанак
1 глава цвекло - почистено и настъргано
3-4 скилидки чесън
1 връзка копър
Лимон (е сега замествам с оцет, но лимона е за предпочитане)
Зехтин
накиснати орехови или слънчогледови ядки

Е това е - от тук знаете как да действате :)
А от мен - ЛЕКА НОЩ
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от Сиренце »

:954 Боби, ОГРОМНО ЗЕЛЕНО БЛАГОДАРЯ ЗА ИДЕИТЕ СЪС ЗЕЛЕНИТЕ СМУТИТА :954

А сега да обясня защо съм толкова въодушевена. Малката ми дъщеря е скарана със салатите и изобщо със суровите зеленчуци - яде само краставици. Подобна е ситуацията и с плодовете - не яде никакви цитруси, не иска да види червени плодове, ябълки - по малко и само ако отдавна не е яла. С удоволствие хапва само банани и киви.
След като Боби писа, че нейните деца пият зелено смути, реших да пробвам и аз.

Първа стъпка - направих смути от банан и киви (за да свикне с цвета на напитката)
Втора стъпка - добавих няколко листенца киселец
Трета стъпка - смути от банан, спанак и ванилия. И мисля, че в този момент битката беше спечелена.
И започнах с вариациите на банан + каквото се сетя (зелена салата, копър, мента, ягоди, целина, салвия,.....) и подправям ту с ванилия, ту с канела или кора от лимон. Приема всичко с огромен кеф.

Вчера за закуска си правих смути от сок от портокал, листа зелена салата,шепа киселец, стрък целина, шепа прясна мента, 2 листенца салвия. Изобщо не се надявах, че ще искат да го вкусят. Да, ама не! Успях само да го опитам :1216 . Днес с връщането от градината си поиска същото!!!

Откакто си купих робота, все се чудих дали някога ще използвам шейкър-каната. Е, вече е в действие ежедневно. Аз продължавам с експериментите.
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Идея си нямаш колко ме зарадва с постиженията си. Винаги се радвам много, когато допринеса с нещо за това някое дете да хапне нещо полезно!
Смутито е перфектно да замаскираш разни работи като спирулина (повлиява много добре алегриите и АД), конопен протеин и т.н.

Пробвай комбинацията ананас, копър, сок от портокал + свободна импровизация.

Сега да споделя един много интересен експеримент. Започнах го като нещо за дояждане към салатата, а то се получи десерт. И това само защото нямах копър в хладилника!

Оризов пудинг

2 моркова
3 с.л. ориз
1 ч.л. машерка
кокосово масло
сока на 1 портокал
1 банан
Ванилия

Сваряваме ориза и морковите във вода. Малко преди да приключим готвенето добавяме мащерката.
Когато се сварят изчакваме да се поохлади и добадяме всички останали съставки. Пасираме и сме готови.

Пътвоначалния замисъл беше да сготвя любимия ми задушен ориз с моркови и копър. :1044
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Рецепти НА ФИНАЛА

Мнение от bobichan »

Много обичам тиквички! Пържени с кисело мляко, чесън и копър мммммммммм... бяха ми любими! Не съм ги консумирала от години. А Сега само при мисълта колко са мазни ми се отяждат. Дори се чудя как съм ги харесвала! Чипс също много обичам! Представете си съчетание от двете! Мисля че се нарича тиквички по гръцки. Не съм сигурна, че вкуса им е точно такъв, но моите се получиха такива :)

Веге тиквички по гръцки

3-4 тиквички,
пълнозърнесто брашно за овалване
зехтин на спрей
малко хималайска сол за поръсване

За соса
сока на 1 лимон
зехтин
връзка копър
4-5 скилидки чесън

Тиквичките нарязваме по дължина с помощта на белачка за картофи. Посоляваме мноооооооогооооо леко. И оставяме да се изцедят за малко. Измиваме ги и ги овалваме в брашното. Редим върху хартия за печене – предварително напръскана със зехтин и напръскваме отново. Слагаме в предварително загрята на 170-180 градуса фурната и печем до хрупкавост.

Соса приготвяме от равни количества лимон и зехтин, пасиран чесън и нарязан на ситно копър.
В къщи обраха овациите, а соса не ни стигна!

Следващият път ще пробвам с предварително замръзяване на тиквичките и веднага в горещата фурната.
Спрея за олио е малко скъпичък от 6 до 10 лева, но пък е уникална еднократна покупка, която ни спестява пърженето ;)
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор