Личен дневник Kleo

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Предпочитам да съм "откачена". А ти?

В събота в 16 часа ще съм в градинката пред Народния театър против пЛандемията и мерките срещу нея.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Е, предвид променените обстоятелства, явно няма да съм там в събота :1053

Гледам си задълбочено транзитите в момента и какво активират те в наталната ми карта, доста е интересно, меко казано :fan

1. Налице е квадратура между транзитен и натален Марс, съответно Овен, 5 дом - Рак, 9 дом. Гняв, агресия, както и влошено здраве, включително предразположение към настинки, повишена температура, инфекции.

2. Налице е опозиция между транзитния стелиум в Козирог /Луна, Юпитер, Плутон и Сатурн/ и наталния ми Марс в Рак: отново риск от насилие, порязвания, трудности и проблеми със здравето, негативни емоции.

3. Налице е опозиция между Слънцето и Меркурий, транзитиращи в 12-ия ми дом, с рождения ми Хирон в 6 дом. Влошено психично и физическо здраве. За съжаление и транзитният Уран ми попада в 6 дом, непредвидими промени в здравето ми. Желание за самоизолация и връзка с невидимия свят. :cry:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Гледах си картата преди малко. Новолунието довечера ми попада в 7 дом. Заедно с Венера и Меркурий.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

"Често, вместо да укрепваме силните страни, по някаква причина развиваме слабите, забравяйки за нашите ключови компетенции. Става въпрос както за външния вид, така и за вътрешните качества. И ако, гледайки се в огледалото, веднага можем да забележим предимствата на външния ни вид, то със способностите не всичко е толкова лесно.

Упражнение "Квадрантът на Декарт".
Вземете лист А4 и разделете пространството на четири части.

Изображение

Попълнете всеки квадрант с вашите отговори:

"++": Мога и обичам да го правя.
„Да вадя костилки от череши“, „свирене на барабани“, „рисуване с масло“ - напишете за всичките си предпочитания.

"+ -": Мога, но не обичам да го правя.
Напишете всичко, което ви се получава чудесно и лесно, но не се интересувате особено от това. Да кажем „да готвя“ или „да рецитирам стихове“.

"- +": Не мога, но обичам да го правя.
Напишете всичко, което наистина искате и обичате да правите, но смятате, че не се справяте много добре ... Например, „да говоря пред публика“.

"-": Не мога и не обичам да го правя.
„Яздене на кон“, „скачане с бънджи“, „сглобяване на туристическа палатка“ ... Възможно е запълването на този квадрат да предизвика объркване. Не е страшно – това е надникване в едно от слепите ви места.

Кой от тези четири квадранта може да ни даде „ефекта на Матей“?

Мислите, че първият?

Не.

ВТОРИЯТ!

Именно чрез изпълнението на втората задача ще ипреброите вашите „погребани“ таланти.

Колкото и да е странно, но тези способности, които ни се дават от раждането, рядко се оценяват от нас и рядко ни доставят грандиозно удоволствие. Най-често ги приемаме за даденост.

А сега разгледайте по-новому всичко, което можете лесно да направите.

Позволете си да видите силата на „ефекта Матей“ и да получите ново ниво на достъп до скритите във вас ресурси.

Упражнение. Използвайте погребаните си таланти в различни аспекти на живота през целия месец. Правете това, което ви се получава, отново и отново. Укрепвайки силните си страни, можете да създадете ново ниво на енергия в цялата система, наречена „Аз“ и да преминете към следващото ниво нагоре.

Това не означава, че няма нужда да се укрепват слабите. Когато укрепваме слабите, създаваме нов баланс в системата. Но ако нашата задача е да включим „ефекта на Матей“, за да включим мощно движение, е необходимо известно време да се съсредоточим върху силните страни."

Статията е по-дълга, но преводох само това. И през преводача се разбира.

П.П. На български няма информация за "ефекта на Матей" - търсете Эффект Матфея или Matthew effect

От Шайн от Дриймленд :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Пътят не е отъпкан, защото е предопределен лично за теб и очаква стъпките ти…

Изображение

:954 :954 :954 :954 :954 :954 :954 :954 :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Защо обичта към себе си и продажбите са свързани?

„Вашата собствена стойност се определя от вас.“ - Бионсе

Изображение

Привет, прекрасни хора!

По вечната тема за обичта към себе най-вероятно ще пишем и говорим винаги ❣️

Провокирана от новата статия на Ирина /вижте публикацията на този пост/ и вярна на моя принцип да превръщам всичко в практика, се сетих, че има една черта в нас, която като индикатор определя дали обичаме себе си

Една наша черта, която на пръв поглед няма общо с обичта към себе си, но всъщност служи като "лакмус", който измерва любовта към най-важното същество в нашия живот.

Това е умението в нас да ... вземаме пари за продажба на продукти и/или услуги. Да, това умение е много добър ЛАКМУС. Почти не познавам човек, който да обича себе си и да не си "знае цената" и обратното - почти всеки човек, на когото му е трудно или невъзможно да взема пари, има проблеми със стойността си, а от там и с обичта към себе си.

Вероятно мнозина са усещали чувството как не могат да поискат пари за направеното от тях за друг човек. Искат да получат пари, но не могат да ги вземат. Дори по-лошо - казват си, че няма нищо лошо, трябва да даваме безкористно, то ще ми се върне по друг начин и т.н.

Разбира се има такива случаи, в които да правим безплатни услуги или да даваме безплатни стоки е правилно. Но да го правим постоянно е абсолютно неправилно и погрешно и това е така по отношение на двете страни - тази, която взема и тази, която дава.

Освен това горните изрази не ви ли звучат оправдателно? Сякаш се оправдаваме пред самите себе си, затова, че не можем да получим адекватната сума, за това, което сме направили.

А както много пъти съм казвала в обученията ОПРАВДАНИЕТО е едно от 7-те "О" на бягането от отговорност.

И РЕШЕНИЕТО е да поемем отговорност и да се научим да назоваваме цена и да получаваме стойност за направеното от нас.

Няма лесен път! Няма и друг път! Просто в един момент трябва да започнем да го правим! Все още си спомням колко трудно ми беше да искам пари за своите услуги и помня, както вчера, онзи летен ден преди 11 години, когато за първи път поисках сума за моя услуга. Просто в един момент си казах: "Край, сега или никога, направи го вече!" и устата ми се отвори и каза сума - 30 лв. На такава сума оцених себе си тогава, за да извърша счетоводна консултация и попълване на документи. Човекът плати и повече не се появи при мен :)

Дали съжалявам за този "клиент"? Отначало бях съвсем малко разочарована, защото мислех, че аз го изгоних. Но това беше много за кратко и после в мен настана спокойствие и увереност. Започнах да уважавам времето, уменията, знанията и парите си. Разбрах, че този клиент е бил с мен само заради безплатната услуга, а не заради мен самата. И изобщо повече не съжалих за подобни "клиенти".

И сякаш с магическа пръчка нещо в живота ми се преобърна, пластовете се наместиха и полека лека различни изобилности тръгнаха към мен.

Благославям този ден, в който се осмелих да продам своя услуга и винаги ще го помня, като деня на моя пробив в личностно развитие.

Оттогава насам открих в себе си много причини да помагам на жените да се учат да продават. Правя го всеки ден по линия на Орифлейм и не можете да си представите колко блокажи излизат дори само от факта, че трябва да предложите на някого да му продадете нещо.

"Най-страшният" процес за някои жени - да продават! Виждала съм стотици жени да бягат от продажбите, да се оправдават по всякакви оригинални начини и да се измъкват в удобното за тях място, където няма да трябва да показват стойността си.

Толкова болка съм видяла и още по-голяма болка съм изпитала аз самата, когато не мога да помогна.

Ето защо реших да "опаковам" част от моите знания по умения за директни продажби, които съм натрупала през годините. Директните продажби са чудесна тренировка за изграждането на умение да обичаме себе си.

Да, точно продажбите и обичта към себе са свързани! И можем да тренираме едното чрез другото. Но не когато продаваме за някой друг, т.е. когато работим за работодател или в магазин - тогава е лесно, а когато продаваме за себе си!

Каня ви да чуете онлайн урок "Умения по директни продажби"
Урокът е на запис, а цената за 100 минути чиста практика е 29 лв.

Записвания на линка: https://bit.ly/prodavajsgalena

Предвижда се и възможност за задаване на въпроси в затворена фейсбук група в рамките на 90 дни след онлайн урока. А за хората, които искат да се учат на директни продажби има предвидена възможност и да си партнират с мен. Но преди това е нужно да преминат това обучение, за да имат начални, базови познания по продажби.

Слънчев ден ви пожелавам и тренирайте обичта към себе си всеки ден и по всякакви начини!

Ваша, Галена 🙋‍♀️
:524
Последно промяна от Kleo на 12 Май 2021, 14:21, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

С колко можеш да се справиш в действителност?😉

Гери & The Great Attitude (hello@thegreatattitude.com)

Историята за детето и сладоледа ... или с колко пари можеш да се справиш в действителност?

Наскоро попаднах на тази много интерсна за мен история и веднага ми се прииска да я споделя с вас:

Баща и син влизат в сладкарница за сладолед. Малкото момче поглежда с възхищение към богатия асортимент от прекрасен многоцветен сладолед и след като оглежда внимателно всички видове, решава, че иска една топка от ментовия шоколад. Развълнуван от идеята да се наслади на вкусния сладолед в този горещ ден, лицето му започва да грее от щастие.

Излизат с баща си от магазина за сладолед и отиват да седнат покрай крайбрежната ивица, където детето би могло да изяде сладоледа си на спокойствие. Бащата подава кофичката със сладолед на малкото момче, но се оказва че сладоледът е огромен ... Малките ръчички на сина му се мъчат да задържат кофичката и точно когато момченцето се наклоня, за да отближе за първи път, тежкият сладолед пада от ръката му. В очите му започват да напират сълзи и можете само да си представиете разочарованието на лицето му.

Като добър човек, баща му казва: „Синко, нека се върнем в магазина и аз ще ти купя друг сладолед“.
Влизат отново в сладкарницата и момчето отново поглежда към богатия асортимент от сладолед. Той решава, че все още иска същия вкус като преди и отново избира ментовия шоколад. И точно когато се кани да се примири отново с една топка от същия вкус, момченцето се оглежда и вижда огромната и изкусителна двойна топка. То вдига големите си жадни очи и поглежда баща си пълен с надежда...

Сега се поставете на мястото на бащата. Ако видите малкото си дете да гледа към вас с очи, пълни с надежда, ще му купите ли огромната двойна топка сладолед, знаейки, че малките му ръце не могат да удържат и единичната топка?
Ако знаете, че той ще го изпусне двойната порция още по-бързо и от единичната топка и ще се почувства още по-разочарован след това, бихте ли го насърчили към провал? Не, разбира се, че не бихте!

Е, Вселената използва същото правило. Ако не можете да се справите подобаващо с това, което вече имате, то вие няма да получите повече.
И обратно, ще получите повече само тогава, когато сте готови да го приемете и когато знаете как да го използвате!
А как да се отворим за енергията на парите?
Как да повярваме, че заслужаваме повече просперитет?
Как да започнем да привличаме изобилието в живота си?

Тези и други отговори ще научиш в уъркшопа “Пари и Осъзнатост“ по метода на ЛУИЗ ХЕЙ - ЗА ПЪРВИ ПЪТ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК! :524


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Изображение

Банско и ... нашата улица там: :954 :954 :954

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник Kleo

Мнение от Kleo »

Мнението на Другите

Никога не е имало момент в историята на човечеството, в който мнението на другите да е имало толкова голямо значение – особено след развитието на технологиите, появата на социалните мрежи и свързаността в целия свят. Това, което наблюдавам обаче е, че някои хора използват това като предимство, докато други страдат.

В тази статия искам да споделя своята гледна точка относно мнението на другите и двата начина, по които можем да го използваме.

За мен лично мнението на другите е нищо повече от един чук. Да, добре прочете, това е един чук и от нас зависи дали ще го използваме да построим къща, или ще го използваме да нараним човек, често най-важния човек в живота ни – самите нас.

Вместо мнението на другите да ни спира, да ни кара да се чувстваме зле, да ни кара да се съмняваме в себе си и куп други, можем да го използваме по различен начин. Първото, което трябва да знаем е как поставяме целите си, защото виждам много умни хора да поставят целите си по много невъзможен начин. На повърхността казват, че искат да достигнат до много хора, но това, което наистина искат е да бъдат харесвани, уважавани, обичани. Нека спрем тук, нека уточним, че това е невъзможно! Няма как всички да те харесват, уважават и обичат, особено когато достигаш до много хора, особено когато си автентичен, когато истински изразяваш себе си. Истината е, че когато казваме това, което мислим и не слагаме различни маски, за да се харесаме, ние поляризираме хората, неволно ги разделяме, обикновено на двете крайности: такива, които много ни уважават, харесват, обичат и такива, които ни критикуват, хейтват, мразят. Когато си истински и автентичен рядко ще се намери някой, който да няма отношение към теб. И точно това искаме, когато имаме мисия, когато имаме желание да достигнем до много хора.

Мнението на другите работи за нас. Независимо дали хората ни харесват или не, те мислят за нас, говорят за нас. За добро или за лошо ние сме част от живота им и това е техен избор. Огромна част от хората обаче имат проблем с това – проблем, който е свързан с ограничаващи вярвания, най-често създадени още в детството: “Не съм достатъчно добър, няма какво да кажа, ще ми се смеят, ще ми развалят имиджа, ще изгубя клиентите, приятелите, ще се изложа, какво ще си кажат другите”. Има още безброй примери, които показват, че не сме усвоили изкуството да не страдаме от мнението на другите, а да го използваме.

Вижте, за мен мнението на другите е инструмент, благодарение на който моята мисия достига вече до милиони. Независимо дали имате мисия, бизнес, план, визия или просто искате да постигнете някаква цел, разбирането и боравенето с този инструмент е много ценно умение. Просто спрете да се удряте с чука по главата, започнете да го използвате, за да построите къщата на мечтите си! Повярвайте, тя ще е достатъчно просторна, за да приюти вашето семейство, приятели, клиенти и хора, на които сте дали стойност. Спрете да се опитвате да се харесате на всички, да направите добро впечатление!

Понякога хора от личните ми консултации задават въпроса: „Как да направя добро първо впечатление?“ – Не се опитвайте да направите добро впечатление, опитайте се да придадете стойност във връзката!!! Това, че някой няма да го оцени си е напълно негово решение и проблем. Колкото повече стойност придаваме, на колкото повече хора я придаваме, толкова по-успешни ще сме и съответно, толкова повече ще поляризираме мнението на другите за нас. Някои ще ни обичат, други ще ни мразят, но всеки ще знае за нас, всеки ще има мнение за нас.

Има пет нива на успех. Първите четири откраднах от Ганди, петото е бонус:

- Никой не знае за теб.
- Присмиват ти се.
- Критикуват те, хейтват те.
- Възхищават ти се.
- Ставаш легенда.

Запитай се къде си! На кое ниво си в момента?!

Когато задам този въпрос, някои хора ми отговарят, че са на трето ниво, без да осъзнават, че ако имаш 1200 приятели в социалните мрежи, си малко преди първо. Въпреки че в момента достигам до над 3 милиона българи, трябва да знаем, че светът е по-голям от България.

…Не позволявай малкото ти начало да те направи малък човек! Не позволявай негативни коментари и шушукания зад гърба ти да те наведат и да те откажат, защото те са просто това – малки дребни шушукания, неуспешен опит от „хора, които искат да имат най-високата сграда в града, като рушат чуждите“. Това обаче е илюзия, в която живеят. Единствения човек, който решава колко важно е чуждото мнение сме ние, това е наше решение, не тяхно! Вместо да се опитваш да се харесваш на другите, се харесвай сам! Защото когато се харесваш, когато се уважаваш, когато се обичаш и когато вярваш в себе си действаш като магнит. Магнит, който привлича точните хора, на точното място и отблъсква токсичните хора в правилния момент.

Имам безброй случки, в които се виждам на живо с хора, които са прекарвали огромна част от най-ценния ресурс – времето си, в това да мислят как да ме атакуват. В опити да ме обидят и наранят, без аз дори да знам за това. Те са инвестирали времето си, живота си в това да се опитват да ме спрат, да ме саботират и нищо чудно, че не са стигнали далеч в тяхната цел, мисия, визия. Когато се видим на живо тежестта е в тях, не в мен, аз дори не ги познавам, не знам какво си мислят и какво правят. Най-забавното е, че след 2 минути тяхното мнение е напълно променено, защото самите те са изградили илюзия за мен и за тях. А тя няма нищо общо с това кой съм аз, както и с това кои са те. От опит знам, че най-лесно е да превърнеш най-големите си хейтъри в най-добрите си приятели и клиенти, тъй като отричат нещо, което имат в тях – ти си огледалото, което им го показва.

Когато сме способни да прощаваме, да пускаме и да обичаме хората такива, каквито са, може да започнем да се подаваме над мъглата на хорското мнение, защото над нея винаги грее слънцето на нашата мечта.

Юли Тонкин
:524

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор