Личен дневник - cchery

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Kleo написа:Ани, що не се отбиеш тук и малко да споделиш от своите преживявания от това лято, дето мина? :954 :923 :524
Намислила съм го, Деска :954 :954 . Вероятно ще стане през декември - като падне снегът и спомените от лятото да ме сгреят.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Ани, що не се отбиеш тук и малко да споделиш от своите преживявания от това лято, дето мина? :954 :923 :524
Намислила съм го, Деска :954 :954 . Вероятно ще стане през декември - като падне снегът и спомените от лятото да ме сгреят.
Супер, чакам декември тогава :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Знаете ли от какво ми писна....., та чак ми прекипя?!

От ПРЕСМЕТЛИВОСТ.... пресметливост "човешка", мнителност, тесногръдие, "дърпане на чергата" към себе си... от това да мериш на везните до последно дали не си се прецакал, дали някой не търси да те преметне, да те излъже..... Писна ми от това да не можеш да направиш деня на един човек СПЕЦИАЛЕН, пренебрегвайки нещо свое.... или дори себе си... До последно да считаш, че имаш точно толкова право, колкото и другия, и да не му направиш напълно безкористно, но за сметка на това отдадено, искрено, от сърце и душа празника, който получава със своето рождение......

А особено е гадно, когато това идва от приятел....

И ми писна да съм простата патка, която вярва в доброто у хората.... и която почти никога не слагам край на уморени и утежнени отношения.... може би защото адски много мразя думата "КРАЙ".... за всичко я мразя..
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от futarela »

ЧЕРИ, НЯМАВЕЧЕ БЕЗКОРИСТНИ ХОРА, СТАНАХА ЕГОИСТИ ВСИЧКИ ИЛИ ПРОСТО СА СИ, НО СЕГА ТИ СЕ НАБИВА НА ОЧИ. СЪЖАЛЯВАМ, ТОВА Е ОГРОМНО РАЗОПАРОВАНИЕ!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Чери,
Ако искаш да споделиш нещо по-конкретно, тук съм и ще те изслушам.
Знаеш това, нали? Може и да те прочета, може и да се чуем. Гушкам те силно и топло, приятелко!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Kleo написа: 05 Май 2020, 15:50 Чери,
Ако искаш да споделиш нещо по-конкретно, тук съм и ще те изслушам.
Знаеш това, нали? Може и да те прочета, може и да се чуем. Гушкам те силно и топло, приятелко!
Деси, ще го направя. Но като се видим лично. Вече са разрешени ресторантите - можем да помислим за едно виждане. :954

Иначе дойдох тук, за да споделя нещо, което не искам да загубя:

"Ако ти правиш нещо в живота си и ако то няма смисъл да помогне на някой друг, да се осъществи мечтата на някой друг, след като твоята мечта вече се е осъществила – тогава няма смисъл", категоричен е актьорът (Димитър Маринов).

https://www.vesti.bg/lyubopitno/iznenad ... at-6109518
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

cchery написа: 13 Май 2020, 13:52
Kleo написа: 05 Май 2020, 15:50 Чери,
Ако искаш да споделиш нещо по-конкретно, тук съм и ще те изслушам.
Знаеш това, нали? Може и да те прочета, може и да се чуем. Гушкам те силно и топло, приятелко!
Деси, ще го направя. Но като се видим лично. Вече са разрешени ресторантите - можем да помислим за едно виждане. :954 Иначе дойдох тук, за да споделя нещо, което не искам да загубя:

"Ако ти правиш нещо в живота си и ако то няма смисъл да помогне на някой друг, да се осъществи мечтата на някой друг, след като твоята мечта вече се е осъществила – тогава няма смисъл", категоричен е актьорът (Димитър Маринов).

https://www.vesti.bg/lyubopitno/iznenad ... at-6109518
:922 :922 :922

А да дойдеш/-те/ уикенда в Северния парк да се разходим заедно, на въздух и без маски?

Благодаря за споделения материал, ще го видя ей сега.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Kleo написа: 15 Май 2020, 09:11 А да дойдеш/-те/ уикенда в Северния парк да се разходим заедно, на въздух и без маски?
Не съм сигурна, но има някакъв вариант това да се случи в неделя - ще ти звънна да се разберем, ако е възможно и за двете ни, Деска. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

cchery написа: 15 Май 2020, 17:48
Kleo написа: 15 Май 2020, 09:11 А да дойдеш/-те/ уикенда в Северния парк да се разходим заедно, на въздух и без маски?
Не съм сигурна, но има някакъв вариант това да се случи в неделя - ще ти звънна да се разберем, ако е възможно и за двете ни, Деска. :954
За съжаление явно не стана днес, Черко :922 Дано скоро успеем да се видим! Помисли, ако искаш, нещо за следващия уикенд?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Повдигам твоята си тема.
Защото понякога е толкова приятно да се излееш на твоето си местенце.
Не, че ще си се четеш сама! Не. Просто усещането е, че се прибираш вкъщи, у дома...
Ще се радвам да пишеш тук, когато избликнат силни емоции и чувства!
Защото за мен винаги е неподправено удоволствие да те чета, ЧеритаС :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Kleo написа: 17 Май 2021, 13:14 Ще се радвам да пишеш тук, когато избликнат силни емоции и чувства!
Ето ме, Деска, но буквално не знам откъде да започна това писане. До оня ден (вторник) си мислех, че светът ми се е сринал поради една причина. С днешна дата светът ми наистина срутен, но причината е съвършено друга...... Или пък не чак толкова друга....

Всеки ден след бала на Коки си размишлявам, пускам болката, която усещам, все по-навътре в себе си... усещам я, анализирам я, гоня я да я разпитам защо е в мен, какво иска, какво я предизвиква?! Всеки ден е като диалог на мен с мен.... Но тъгата ми, за съжаление, е само монолог. Моят монолог... И честно казано не съм приятен оратор тези дни.

Всичко, което мога да напиша, се свежда до един основен извод: откривам щастието в живите същества. В общуването с тях. В заедността ни. Другото просто за мен няма значение.

Днес изпратихме Пухчето... Почина, заобградена от нас тримата - аз, Бели и Коки. Момчил плака така, както не го помня да е плакал. Странно нещо е тъгата - всеки човек има свой начин за нейното проявление. Моят е по-шумен, по-екпресивен, по-трогващ дори...... Момчил тъгува дълбоко в себе си...... и тази дълбочина може да бъде видяна само в дни като днешния......

Честно казано не съм предполагала колко много може да ми липсва нашата прекрасна котинка - вече 4 часа, откакто я няма...., а сякаш пустотата ме е завладяла. Борихме се много за живота ѝ през последните дни... и дори умираща, я правихме част от ежедневието си - както си беше и преди. Днес, преди да я изнеса от нас за последен път, я разходих из целия апартамент и ѝ говорих... припомнях ѝ какво обичаше да прави във всяка стая, на всяко легло, на дивана, на терасата.... Тя - мъртва на рамото ми. Аз жива..., но чувствайки се като мъртва....

Задавам си въпроса за произхода на моята тъга и отговорът е все един и същ: най-любимите ми същества си заминават и това прави почвата под краката ми несигурна. За мен няма значение дали ще съм в апартамента ни в София или някъде другаде. Има значение с кой ще съм...

Момчил заминава в края на юли за Берн - от 1-и август почва работа там.
Коки заминава в средата на август за Холандия - от 1-и септември му почва първият семестър в университета.
Пухчето си замина днес завинаги......

Откъдето и да го погледна, това са 12-18-20 години от живота ми. ЩАСТЛИВИ години! 12 години с Пухи, 18 с Коки, 20 откакто станахме гаджета с Момчил.....

Както писа една приятелка - не е едно и също, но води до един и същ резултат - това по повод, че чувствам заминаването на Коки така болезнено, точно както тежко изживях раздялата с татко.

Наистина - животът продължава. Дааа..... продължава и днес. И утре. Днес ми е зле. За утре - знам, че няма да е така. Но аз живея днес.... и днес просто ще си потъгувам за котинка с най-красивите зелени очи и най-силното мъркане..... За нашата прекрасна Пухи.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор