Орехов сладкиш

Всякакви сладки изкушения
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Орехов сладкиш

Мнение от cchery »

Орехов сладкиш

Необходими продукти:

Продукти за тестото:

• 5 яйца
• 1 1/2 ч.ч.захар
• 3 ч.ч. смлени орехи
• 1 с.л. галета
• 1 ванилия
• настъргана кора от 1/2 лимон
Крем
• 1/2 литър прясно мляко
• 5 с.л. захар
• 4 с.л. брашно
• 2 жълтъка
• 1 ванилия
• 100 г натурален шоколад

какао за поръсване
орехи за гарниране

Начин на приготовление:

Разбийте на пухкав крем жълтъците с половината от захарта. Прибавете лимоновата кора и ванилията.

Разбийте на сняг белтъците и постепенно добавете останалата захар, като продължавате да разбивате. Смесете внимателно жълтъчната смес с белтъците, като ги редувате с орехите и галетата.

Постелете голяма правоъгълна тава (от фурната) с хартия за печене. Изсипете ореховото тесто и го загладете. Изпечете в предварително загрята на 150* фурна. Ореховата кора бързо прегаря, затова фурната трябва да е слаба и по-скоро да се суши, отколкото да се пече.

Сварете крем от млякото, жълтъците, ванилията, захарта и брашното. След като сварите крема, докато е горещ, сипете в него шоколада, начупен на парченца и разбъркайте добре. Оставете крема да се охлади, но не напълно.

Отрежете ореховата кора на две еднакви парчета. В подходящ съд с по-висок борд сложете едната половина. Сипете половината от леко топлият крем и покрийте с другата кора. Намажете с останалият крем, поръсете с какао и гарнирайте с орехи.

Поставете сладкиша в хладилника и сервирайте след няколко часа, още по-добре на другия ден.


[img]http://www.deteto.info/img/my34.jpg[/img]

Източници:
Бюлетин на deteto.info
Вкусно с Йоли
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: Орехов сладкиш

Мнение от tita »

Реших утре да спретна едно орехово сладкишче, обаче ето тук:
cchery написа: Сварете крем от млякото, жълтъците, ванилията, захарта и брашното.
... нещата ми се оплитат. :???: Не съм варила до сега такъв крем. Черитка, ти нали беше писала някъде, че си го правила. Сподели за нас, неопитните, по-подробно как се вари този крем. :1211
tita

Re: Орехов сладкиш

Мнение от tita »

Направих сладкиша. :954
Крема сварих като към разбитите жълтъци, добавих млякото, захарта и ванилията. Брашното направих на кашичка в малко мляко и го добавих към млякото на котлона, при непрекъснато бъркане, за да не падне на дъното на съда. И бърках докато се сгъсти крема. Следва добавянето на шоколада. Стана супер крем.
Обаче, тъй като блата стана много чуплив и беше невъзможно да го раделя на 2, го оставих така, а крема залях отгоре. Поръсих с кокосови стърготини.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Орехов сладкиш

Мнение от cchery »

Тити, много съжалявам, че чак сега влизам... :oops: . Но както виждам си се справила! И моят блат стана чуплив, но аз го оставих да поизстине и след това го отлепих от хартията за печене. Така се начупи доста по-малко.

Иначе какво друго направих - т.к. за крема се ползват само жълтъците на 2 яйца, то техните белтъци прибавих в сместа за блата - не ми се изхвърляха.

Крема - сложих млякото заедно със захарта и ванилията на котлона да заври. В отделна купичка разбих добре жълтъците и им добавих брашно - определено 4 супени лъжици брашно бяха много :!: :!: :!: ! Следващият път ще сложа не повече от 2 и половина. След като млякото почна да ври, намалих силата на котлона от 6 на 4. С черпак гребвах от врящото мляко и на много тънка струя сипвах в купичката с жълтъците и брашното. Това го правих докато температурите в двата съда се поизравниха (а и в моя случай докато жълтъците и брашното станат течни, щото..... с тези 4 супени лъжици почти на тесто ги бях докарала :1062 ). След тази процедура почнах да сипвам от жълтъчената смес във врящото мляко. Кремчето се сгъсти бързо. Докато още вреше добавих шоколада - взех натурален на Своге, ама другият път няма да го направя. Ще търся друг шоколад или направо ще си смеля сурови какаови зърна.

И това е - след като сладкишът престоя 24 часа в хладилника стана супер на вкус - блата пое от крема и се усещаше ненатрапчив вкус на орехи. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Орехов сладкиш

Мнение от Kleo »

Ще взема да го пробвам и аз тоз сладкиш, изглежда страшно вкусен, ммм! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор