Тема за невидимото около нас и в нас

Публикувай отговор
Ver

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Ver »

Пресен случай на задух /астма/: децата отиват на лагер за една седмица. Това се случава за първи път. И други пъти са оставали без мен толкова време, но все при роднини и на познати места.
Голямата няма проблеми и една седмица преди това ми повтаряше: "Няма да ми липсваш" :1062 Чудесно!
С малкото обаче нещата не стояха така. Тя се беше притеснила още преди заминаването и твърдеше, че много ще ѝ липсвам.
Аз и дадох един мой шал да си го носи и телефон от който да се обажда когато поиска.
В края на седмицата разбирам, че Ава получила задух за който не е съобщила когато е усетила. Таила го е няколко дни, докато една нощ не е спряла да кашля и на другия ден едвам диша.
Същият ден в който разбрах за ситуацията, отидох и я прибрах. 2 инхалации, прегръдки и "у дома" решиха проблема със задуха.
Ето какво пише Л.Хей по този повод:
" Астма - Задушаваща,стаена любов. Неспособност да дишаме за себе си. Безсилие. Потиснат плач.
у малки деца - Страх от живота. Нежелание у детето да бъде тук."
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Верче, аз съм с бронхиална астма от алергичен тип и зная много добре колко силно се влияе тя от психо-емоционалното ми състояние, до голяма степен всичко е в ума ни, наистина, а чела ли си Болестта като път? :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Вер, тази сутрин се събудих рано и отново прочетох тази тема. Считам я за доста полезна. Като езотерично четиво бих препоръчала "Селестинското пророчество", в 4 части е, авторът е Джеймс Редфийлд.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

[youtube]7oxwOVo__L4[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Вер, с моята астма и хронични депресии разбрах, че явно като стихия МЕТАЛЪТ ми куца - много интересна илюстрация - благодаря ти! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Днес целият ден ми показа и доказа красноречиво, че наистина освен видимия свят, има и невидим свят, който съществува паралелно с нашия и от който сме част и ние :1216 :1216 :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Чудех се дали да пусна нова тема или да използвам тази. Спрях се на втората опция.

Иска ми се да поразсъждаваме по въпроса за Космическите закони и как те са вплетени в нашето ежедневие.

Например Закона за Непоисканото Добро, Закона за Даването и Получаването, Закона за Привличането и т.н.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

И ... Законът за Кармата:

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тема за невидимото около нас и в нас

Мнение от Kleo »

Източник:

Напътствие от Крайон
2016 - година на поредните промени

Всичко следва план – Божествения план. Това означава, че планетата Земя се движи към любовта и Божията светлина. Дори да ви се струва, че не е така! Но мъглата се разсейва, завесата се вдига, светлина започва да изпълва вашия свят… И в тази светлина вече можете да видите контурите на новия свят.

Вашето объркване и неразбиране са временни явления. Земята преживява сериозно обновяване и вие заедно с нея, затова състоянието ви е разбираемо. Но сега е нужно, колкото се може по-бързо да върнете мира в душата си. Трябва с всички сили да удържате светлината си и да не се поддавате на остатъците от тъмнина, които все още буйстват в безсилна злоба по планета.

Вие сте по-силни, скъпи мои. Когато осъзнавате, че сте по-силни от злото, по-силни от тъмнината, на тъмнината не ѝ остава нищо друго, освен да си иде. Понеже не може да направи нищо друго. Ако не искате да ѝ се подчинявате, не ѝ се подчинявайте. Вече всичко зависи само от вас.

Не сте безпомощни, не сте жертви. Осъзнайте силата си, позволете си да я приемете и да започнете да я използвате – и ще победите във всяка схватка.

През 2015 година направихте решаващата крачка – прекрачихте този праг, който отделя стария свят от новия!
Вашите пророци от миналите векове са предричали края на човечеството! Никой не вярваше, че ще стигнете до този праг, а още по-малко, да го прекрачите! А вие го направихте! Направихте го през 2015 година, когато според пророчествата не би трябвало да има никакво човечество на Земята и тя е трябвало да е мъртва планета, например, като Марс. Но всичко тръгна по друг начин, защото вие, човечеството, решихте да промените съдбата си и съдбата на планетата!

Пика на този преход беше края на март – началото на април, 2015 година, в промеждутъка между двете пълни затъмнения, слънчевото и лунното. Някои от вас, още преди този момент усетиха, че нещо завършва, нали така? На мнозина от вас им се струваше, че приближава смъртта. Но в действителност, беше само зануляване на старите програми.

Все едно живота ви се сви в една точка – за да разцъфти после отново, както от семе, паднало от увехнал цвят, разцъфтява ново цвете. Точно това се случи с вас – зануляване, свиване и ново раждане, и всичко това, без да напускате сегашното си тяло!

Скъпи мои, вие преживяхте велика година! И станахте други, нали го усещате? И всеки от вас, и цялото човечество!

И дори някой да не е забелязал някакви особени промени, да не е усетил великия момент прекрачване прага през времената – това съвсем не означава, че нищо не се е променило. Изменило се е всичко за всички, за всеки един от вас! Новата енергия влезе в сила. Тя се балансира постепенно, вкарвайки в равновесие и вас, и планетата. Не се плашете, ако все още ви тресе! Нови възможности чукат на вратата ви. И от вас зависи, дали ще ги приемете, и как ще се разпоредите с тях. Вече всичко зависи само от вас!

Какво да очаквате и да се надявате през 2016 година?

Скъпи мои, очаквате Крайон да ви даде прогноза за 2016 година? Ще ви кажа следното: съставете си тази прогноза сами. И го направете точно сега!

Защото ерата на свободната волеизява и осъществяване намеренията на свободния човек, настъпи!
Точно в това бе смисъла на този праг, през който прекрачихте. След този праг, вие – всички до един – получавате неограничена възможност за свободно създаване на реалността си. Да, имахте тази възможност и преди, но не в тази степен, както сега. Защото на Земята дойдоха съвсем други енергии. Това са енергиите на неограниченото от нищо съзидание. Енергии, които откликват веднага на намерението ви да създадете нещо. Енергии, които мигновено се включват в процеса материализация на вашето намерение.

Ако ви харесва думата «магия», или думата «вълшебство», ако винаги ви е привличала вълшебната възможност да творите света с помощта на съзнанието си – времето за магия и вълшебство е дошло. Ето, в какво е смисъла на прага, през който преминахте! Вие навлязохте в нов свят – свят на магия и вълшебство. Където мага и вълшебника е всеки от вас.

Скъпи мои, когато ви говоря за новите възможности, които вече притежавате, имам предвид именно възможности, потенциал. В момента на прехода през прага, все едно сте се родили отново – и сте се родили с нов потенциал, наистина вълшебен потенциал. Но понеже, както преди (за щастие!) оставате съществата със свободна воля – по свой избор можете да се откажете или да използвате тази възможност. По волята ви е да реализирате потенциала на твореца (мага, вълшебника), или да го оставите като потенциал. Това е ваше право и никой няма да ви осъди за това.

Потенциала на твореца, рано или късно, ще се реализира все едно, дали във това въплъщение или в друго. Но работата е там, че можете да го реализирате направо сега. Всички вие, които сте преминали през прага на 2015 година и сте останали все още в същото тяло, решили да не преминавате през смъртта – направо сега притежавате всички необходими качества на творец, качества, които са необходими за магическото преобразуване на реалността!

Ако казвате: «Аз съм жертва», с тази нагласа не преставате да бъдете всесилен творец. Просто избирате да си създадете реалността на жертвата. И понеже сте всесилен творец, я създавате. Разбирате ли, какво ви казвам?

Вие създавате света със съзнанието си. Вие го правите, никой друг. И през 2016 година ще ви се получава толкова бързо и лесно, че сами ще сте удивени.

Да, ако в съзнанието ви има остатъци от тъмнина (а такива убеждения като «Аз съм жертва», не са нищо друго, освен проявление на тъмнината), разбира се, ще възпроизвеждате тази тъмнина и около себе си. Кажете си: «Всичко, което се случва с мен в живота, е създадено от мен самия». И това е самата истина. А след това си кажете: «Но за миг мога да променя всичко и да създам нещо много по-хубаво!» И това също е истина.

Сега съзнанието ви е всесилно. Новите планетарни енергии ви изпълват с нова сила. И се е случило, понеже сте се осмелили да прекрачите през прага – направили сте крачка на тази нова планета с новите енергии! Затова, не се предавайте, продължавайте пътя си, не спирайте! Направете следващата крачка – към овладяването на тези нови енергии и техните велики съзидателни възможности!

Сега разбирате ли, защо казвам, че няма повече прогнози – че всички прогнози вече ги създавате сами? Защото вие сте стопаните на Земята, вие сте творците, и вече ще е така, както решите, както пожелаете сами.

Но все пак, ще дам една малка прогноза: 2016 година ще стане годината за разцъфтяване съзнанията на множество хора-творци, година за осъзнаване своята сила от хората, година на съзидание, година на победата на светлината над тъмнината.

Да бъде!
С любов, Крайон

Превод: Йосиф Йоргов
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор