Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение

Любовта е сега - думите, които четеш, звуците, които чуваш, докосването, което усещаш...

HighViewArt

Изображение

Любовта не е маникюр с O.P.I. Любовта е ожулен лак и трънче в показалеца.

Любовта не е перфектна бяла усмивка. Любовта е кривото зъбче горе вдясно.

Любовта не е гладък светлолилав макарон с хрупкава коричка и мек, топящ се в устата крем. Любовта е целувка, с начупена повърхност, която става на дъвка, щом постои в устата.

Любовта не е окосена по американски ливада. Любовта е избуяла мащерка по бреговете на Синеморец, със стърчащи магарешки бодили и хаотично разпилени макове.

Любовта не е аромат на току-що изкъпано бебе. Любовта е дрискано в гащите и зелен сопол над устните.

Любовта не е кадифено розово зайче с голяма златна панделка. Любовта е раздърпано плюшено мече с кръпка и без ляво ухо.

Любовта не е стара градска песен, пошушната в ухото. Любовта е украински метъл, смесен с финландска опера. Изкрещян.

Любовта не е силиконов пух. Любовта е гъша перушина, която излиза през дупките на калъфката.

Любовта не е асфалтиран път. Любовта е кална пътечка, с дупки за чупене на крака и следи от скални свлачища.

Любовта не е минал живот или бъдещо прераждане. Любовта е сега - думите, които четеш, звуците, които чуваш, докосването, което усещаш, целувката, която не получаваш.

Източник: angel-sprout.blogspot.bg


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

„Единственият начин да се справяте страхотно е да обичате това, което правите. Ако не сте го намерили още, продължавайте да търсите. Не се успокоявайте. Както всички неща от сърце, вие ще разберете, когато го откриете.“

Стив Джобс

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Ако умственото развитие и натрупването на знания не бъдат балансирани от съответно израстване на съзнанието, потенциалът за нещастие и беди е много голям. - Екхарт Толе

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Ти ако беше нар, който се продава на пазара щеше да бъдеш един напукан нар...
Всеки щеше да те оглежда, но никой нямаше да те купи, защото си напукан...
А аз щях да те купя, защото отвън се виждаш и отвътре...

Мевляна Руми


Изображение

Хората са създадени, за да бъдат обичани, а вещите, за да бъдат използвани. Причината, поради която сега светът е в хаос, се дължи на това, че вещите са обичани, а хората използвани.

Джонатан Молду
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Jasmine Woman's Spirit House

Ценностите на предишния свят:
- чети много
- информирай се
- работи много
- стреми се към кариера, частен бизнес, повече клиенти
- бъди амбициозна, бъди перфектна във всичко
- търси авторитети и най-добрите във всяка област, дори да става дума за собственото ти здраве, дете, семейство...
- Използвай новите технологии и удобства през цялото време

Ценностите на новия свят:
- Внимавай с новата информация, поемай пестеливо, от сигурни източници
- Обърни се към себе си, стой в тишина, пази сетивата си, изключи шума, за да чуваш интуицията
- Направи пауза в поемането на нова информация за 10, 15, 20 дни
- Почивай си, търси това, което те прави щастлива, прекарвай време с децата и любимите си хора
- Ревизирай ценностите си какво наистина е важно за теб, какво искаш?
- Преценявай всяка минута от времето си и всяка единица от вниманието и енергията си - в какво ги влагаш, заслужава ли си?
- Търси в какво си талантлива и те зарежда, а не какво се търси на пазара, за да печелиш парите си. Повечето пари в новия свят са въпрос на настройване на новата вибрация, а не на повече правене и повече работа.
- Познавай тялото си и общувай с него. Никой не знае по-добре от теб какво те разболява и какво те лекува.

Пренастройването е трудно..., защото всичко е обратно на логиката ни и това, което е буквално вградено в нас. Но колкото повече се бунтуваме и опитваме да се справим по стария начин, толкова по-безсилни и отчаяни ще се чувстваме. 2020 година е време за пауза и пренастройка..., от нас зависи дали ще ритаме срещу промяната или ще застанем в челните редици, за да водим останалите. Всяка от нас трябва да вземе това решение.
:922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

"Това, което можете да приемете спокойно, вече не може да ви управлява!"

Конфуций

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

МАСКА

Пейо Яворов

Вл. Василеву

Ден карнавален, времето неделно
зовеше хората навън: тълпа
гъмжеше из града. Безцелно,
в печал, която нивга не заспа,
се лутах аз. Свръхземните въпроси,
които никой век не разреши,
дълбаех ням. И близко, до уши,
чух tambourin; - ръката, що го носи,
ме перна по лице, с изкуствен лозов лист:
„Хей, смърт, дай на живота път! Oh qu`il est triste...”

Като залутан слънчев лъч игрива,
маскирана вакханка с волен смях
напреде ми се мярна. Да разлива
коса поток от злато аз видях
въз хитра голота на свежо рамо.
И сетне - миг - разкършена снага
изчезна в роя като блян. С тъга
на страстен зов кънтеше само
смехът й още. Странния парфюм
на женска плът задави моя ум.

И в непонятен тласък подир нея,
улисан из тълпата като луд,
без сълзи плачех аз: „Мрътвея -
ти каза истината: рано в студ
сърцето ми замръзна; мисъл тъмна
коса на смърт размахва... Беше ден,
свалих аз маската му и пред мен
въздъхна нощ, и вече се не съмна...
Смъртта - не виждам друго в белия кивот
на твоите скрижали тайни, о живот!”

В безумен сън унесен, сред оная
забава на стохилядния град
и без да се опомня, че не зная
кого преследвам, аз нареждах: „Млад -
на младост зноя не усетих. С ласка
край мене, о живот благоухан,
защо не спреш? Сразително желан
на всяка смърт, що значи тая маска - !”
...А пътьом, чак до късни тъмнини,
с конфети ме обсипваха жени.

Nancy, 1907
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Един психологически експеримент с банан, който ни дава важен урок за живота

20.10.2020

Изображение

Вероятно сега си мислите... "как, за Бога, един банан може да ни даде важни отговори за живота и обществото, в което живеем", но повярвайте, един банан може да предложи много повече...

Днес ще ви разкажем именно за един експеримент, проведен през 1980 година от психолога Хари Харлоу, който ни разкрива няколко тайни, свързани с общуването ни, с желанията ни и начинът, по който реагираме сред себеподобни...

Опитът е бил проведен в университет в Уисконсин, описан е в текста Principles of General Psychology и в него участие взели 5 маймуни и 1 банан:

Сложете 5 маймуни в клетка, окачете на тавана банан, а под него поставете стълба. Не след дълго някоя от маймуните ще тръгне да се катери, за да вземе банана. В момента, в който докосне стълбата, залейте останалите маймуни със студена вода. След малко друга маймуна ще се опита да вземе банана. Тогава вие отново залейте останалите маймуни със студена вода. Много скоро, ако някоя от маймуните реши да посегне към банана, останалите ще я спрат.

Сега забравете за студената вода. Извадете една от маймуните и сложете вътре друга. Тя ще види банана и ще се опита да го вземе. Но за нейна неприятна изненада, другите ще я нападнат. След още един-два опита новата маймуна ще си е научила урока: ако тръгне към банана, останалите ще я бият. Сега извадете още една от старите маймуни и сложете нова на нейно място. Тя също ще се опита да вземе банана и ще яде бой от останалите. Дошлата преди нея ще я бие наравно с другите! По същия начин заменете снова трета, четвърта и пета маймуна.

Всеки път, когато новодошлата тръгне към банана, останалите ще я нападат, макар че повечето си нямат и представа защо е забранено да се качват по стълбата или защо бият маймуната. След като и последната маймуна е извадена от клетката и заменена с нова, нито една от маймуните в клетката не е била заливана със студена вода. Въпреки това обаче никоя маймуна не се приближава до банана.

Защо?

Защото откакто е в групата, правилата винаги са били такива.

Експериментът ясно доказва, че живите същества, като маймуните, като нас, хората, са способни да вярват в принципи, чиято логика и смисъл невинаги познават. Достатъчно е другите да вярват в нещо, за да стане то общовалидно за всички. А клетката? Клетката е метафора на нашето общество - на света, на училището, на работното ни място, на държавата, на планетата...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ах, колко възвишено!...(време за поезия и велики мисли!)

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор