АСТРОЛОГИЯ

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »





















14-15 минута от последния клип - Хитлер, отбелязвам си, да го покажа и на Хри :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Желая на всички прекрасни събота и неделя! От мен - кратък астро-обзор за днешния ден:

Луната е в грижовната Земна Дева. Слънцето е във Водния също грижлив Рак. Енергията на деня е Земно-Водна, тоест прекрасна :954 :954 :954

Разпределението по елементи е както следва:

*** Земя: Луна в Дева, съвпад на ретроградните Плутон и Юпитер в Козирог, Уран в Телец.
*** Вода: Слънце в Рак, Меркурий ретрограден също в Рак, Марс и ретрограден Нептун в Риби.
*** Въздух: Венера в Близнаци и ретрограден Сатурн във Водолей.
*** Огън: не е налице планета, транзитираща в Огнен знак в момента.

Работливи сме. Земни и целеустремени, ще свършим нещо днес. Вероятно полезно и свързано с чистотата. Ще общуваме помежду си, имаме свързване чрез чувства, емоционална реч. Някои планети вече не са ретроградни, например Венера и Марс, но други станаха ретроградни, например Нептун и Меркурий. Най-некомфортно се чувстват представителите на Огнените знаци /Овен, Лъв и Стрелец/, както и всички хора с Луна и/или Асцендент в някой от тях.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

В момента имаме налице:

- 4 планети в земни знаци - Уран в Телец, ретроградни Юпитер, Плутон и Сатурн в Козирог;
- 3 планети в огнени знаци - Слънце и Меркурий в Лъв, Марс в Овен;
- 2 планети във водни знаци - Венера в Рак и ретрограден Нептун в Риби;
- 1 планета във въздушен знак - Луна в Близнаци.

Напрегнати аспекти:

- кардинална квадратура между Марс в Овен и стелиума в Козирог;
- неподвижна квадратура между Слънцето и Меркурий в Лъв, и Уран в Телец.
Засегнати са Овни, Козирози, Лъвове, Телци, както и хора с Луна и/или Асцендент в някой от тези знаци.

Хармонични аспекти:

- секстил Нептун в Риби със стелиума в Козирог;
- секстил Венера в Рак с Уран в Телец;
- тригон Уран в Телец със стелиума в Козирог;
- разпадащ се тригон Луна - стелиум в Козирог;
- тригон Марс в Овен със Слънце и Меркурий в Лъв.

Като цяло напрежението от изминалите няколко дни вече се разсейва :954 :954 :954 Днес е по-добре от вчера, нали?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »



Д-р Светла Балтова, лекар и астролог :524

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

30 август 2020, неделя - разпределението по елементи е следното:
Водеща стихия - Земя: налице са цели 6 от 13 ключови транзитни точки в земни зодиакални знаци. Радваме се на Слънце и Меркурий в Дева, на Уран в Телец и на стелиума Юпитер, Плутон и Сатурн в Козирог. Образува се голям Земен тригон, времето е изключително добро за работа, интензивен труд, професионални постижения, кариерно израстване, високи амбиции, материални успехи, заземеност, финансови дела. Като цяло сме по-стабилни, концентрирани, устойчиви, търпеливи, готови да постоянстваме в преследването на целите си. Меркурий се движи директно и седи на своя трон в Дева - това означава, че сферите под негово управление са в подем в момента: върви ни по отношение на комуникациите, общуването, образованието, ученето на нови неща, пътуванията, търговията, сръчността. А понеже е в хармоничен аспект с Уран, се очакват всякакви успехи, свързани с ума, идеите, словото, висшия интелект, прозренията за живота. Хората на науката и изследователите са в стихията си.
Огънят е представен от Марс и Хирон в Овен, и от Южен лунен възел в Стрелец. Марс в Овен е силен, пробивен, властен, намира се в своите си владения. Затова всички сме активни и инициативни, смели и храбри, ако сме отлагали да защитим себе си, да се отстоим, сега е моментът да заявим желанията и потребностите си. Добра идея обаче е да си пазим главите. От преумора, от удари, от прегряване, препиване. Хармонизирайте Огъня с умерени дози Вода, пийте вода, взимайте хладък душ, идете в близост до воден басейн, разхладете страстите.
За това ще ви помогнат планетите във Водни знаци - Венера в Рак и Нептун в Риби. Нежна, спокойна, блага енергия. Насочена към поезия, изкуства, творчество, занимания с децата и с дома. Водният елемент захранва силно изявената Земя, дарява я с известна топлота и чувственост, за да не е всичко сухо, строго и съсредоточено върху работата.
Така стигаме и до стихията Въздух, представена в момента от Луната във Водолей и Северния лунен възел в Близнаци. Луната нараства все повече и се доближава до Пълнолунната си фаза, когато ще застане в точна опозиция със Слънцето в Дева. Предстоящото Пълнолуние по оста Дева-Риби ще повлияе най-силно представителите на подвижните знаци /Близнаци, Дева, Стрелец и Риби/. Но дотогава има още няколко дни. Засега Луната е Въздушна, приятелска, новаторска, нестандартна, растяща. Времето е подходящо да действате по посока на Новолунните си желания. За срещи със съмишленици и другари. За благотворителност. За сътворяване на нови идеи.
Днес денят е украсен с фигурата Правоъгълник, образуван от планети в Земни и Водни знаци: Меркурий в Дева се свързва хармонично с Венера в Рак, Нептун в Риби и Юпитер в Козирог. Прекрасно е! Съчетават се професионализмът, общуването, семейството и духовността 🙂 Усещате ли тази благотворна конфигурация? /особено вие, със Слънце, Луна и/или Асцендент в някой от Водните и Земните знаци/
Напрежение може да възникне, ако роднините и домът ви тласкат в една посока, докато професията ви изисква от вас съвсем друго, а вие самите като индивидуалност сте привлечени от съвсем друго, различно от горните две дейности. Може да се почувствате разкъсани на кое да дадете предимство. На самия себе си, на близките си или на работните ви ангажименти. Съгласна съм, че това е нелек избор, но и в живота принципно е така. Понякога е необходимо да вземем някакво решение и да го следваме известно време, независимо от последствията.
Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон са ретроградни. Това са бавни, колективни, тежки планети. Влияят върху големи групи от хора, а на планетарно ниво - върху цялото човечество и планетата ни. Има разместване на пластове - политически, финансови, културни, духовни, исторически. Сменят се лидери. Гражданските общества се събуждат от сън. Бурни времена!
С такава интензивна енергия започваме и новата работна седмица. През последния ден на август, понеделник, атмосферата е динамична и наситена откъм разнообразни астро-влияния. Като цяло се съхраняват конфигурациите от днешния ден. Преобладаваща Земна енергия, с растяща Луна във Водолей, няколко ретроградни планети и няколко планети, седящи на своя трон /Меркурий в Дева, Марс в Овен, Нептун в Риби и Сатурн в Козирог/.
Желая на всички хубава неделя и успешно начало на новата седмица! :954 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Изображение

Ето я пълната, прекрасна и замечтана Луна в Риби! Снимките съм направила първо в 4.45 часа, после към 6.30 часа тази сутрин.
Точно в 8.23 часа днес е Пълнолунието в 10-ия градус по оста Дева-Риби. Слънцето в Земния знак Дева и Луната във Водните Риби застават в опозиция, тоест двете небесни Светила едно срещу друго. Мъжкото и Женското начало, Денят и Нощта. В случая - при оста на Служенето.
По време на Пълнолуние атмосферата е по-напрегната, обстановката е по-нервна от обичайното, затова се пазете от излишни дрязги, конфликти, спорове, преуморяване, преяждане, препиване и всякакви излишъци.
Това Пълнолуние повлиява най-силно представителите на подвижните зодиакални знаци - Близнаци, Дева, Стрелец и Риби, както и всички хора с Луна и/или Асцендент в някой от тях.
Малко повече за Оста на Служенето, за която споменах по-горе: и Дева, и Риби са знаци на Служенето на другите хора, те много често са в служба на останалите. Подходът им е различен. Дева е пословична с практичния си делови подход, заземена и стабилна е, критична и самокритична, много Деви са лекари, учители, търговци, занаятчии, лектори. Дева служи чрез материята. Риби служат чрез духа, разчитат на емоциите и чувствата, те вдъхновяват, окуражават, подкрепят и помагат на по-фино ниво. Срещат се много Риби терапевти, психолози, свещеници, медицински сестри. Нито единият от двата начина не е по-добър от другия. Важна е целта.
А и Дева, и Риби искрено се надяват да бъдат от полза на другите. Винаги, когато имаме това Пълнолуние, това е чудесно подсещане за всички ни, да се докоснем до даровете на тази Ос на служенето. Да благодарим, ако сме заобиколени от роднини, приятели и колеги, които са представители на тези две зодии, и да се поучим от тях, да се научим да служим. С радост. С отговорност. И истински стремеж да сме от помощ.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ

Мнение от Kleo »

Последно промяна от Kleo на 13 Сеп 2020, 19:52, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор