За книгите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Очаквам скоро "Малка Рибла" на Ванеса Виденова :1216
Както и книгата на Стоян от Семейство за личните и семейни Граници :222
Много обичам да чета, много съм доволна, че напоследък много чета :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Успях да чета тези дни.
Много се радвам!
И тепърва ще чета пак доста.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Книгите до леглото ми:

'Математиката накратко" - симпатична малка книжка, купена от емоционално подбуди, защото показва красивото в математиката.

"Наследникът от Калкута" - мил подарък от специален човек. Не съм я започнала още, чака си реда. Затова пък четох биографията на автора. Оказа се, че е написал книгата в затвора.

Една книга на английски, чието заглавие се превежда "Кратка история на всеки, който някога е живял" - научно-популярна, за генетични изследвания в антропологията. Започнах я, но не ми остава време и съм едва в началото.

"Преди да се родя и след смъртта ми". Прочетох я преди месеци, но някак още не искам да я махам оттам. Много ми хареса.

Учебник по Международни финанси.

Учебник по ветроходство, предназначен за студенти от НСА, писан от ректора, проф. Пенчо Гешев.

"Парижкият апартамент" - лековата полу-любовна история за богата американка, търсеща нещо си в Париж. Не мой тип книга, подариха ми я преди време и аз... не я подреждам до другите, защото не мисля, че мястото ѝ е там.

Учебник по бюджетно счетоводство.

Сборник от конференция, в който има моя публикация.

Две книги на любимия ми Ремарк. Едната прочетена, другата - само започната.

Книжката на фотоапарата, с която е купен.

Еклектика отвсякъде. Или хаос. Нещо такова. И, за да е пълна еклектиката, мисля да си купя книги от Италия като идем след две седмици. Книга на италиански не съм чела досега.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

О, не съм единствената "луда" на тема книги значи, Нели!
Завчера, като споделих на колежка, че чета около 10-15 книги в момента, в зависимост от настройката и нагласата ми, в отговор от нея получих единствено учуден поглед и недоумение. Не ме е грижа, че не ме разбра. Тя може да чете само по книга наведнъж. Добре, че все пак е от четящите, нали така? Защото по мои наблюдения страшно много възрастни просто не четат.
За мен това е отражение не толкова на хаос, колкото на разнообразни и широки интереси, Нелка. Така го чувствам. Ако не чета поне 2-3 книги накуп, не се усещам себе си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: За книгите

Мнение от ellis_stoyanova »

Ей мА нА и аз тук,с многото книги на шкафчето
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: За книгите

Мнение от ellis_stoyanova »

Сега чета една книга"Топ мистериите на България",на Слави Панайотов.Децата бяха гледали негови клипчета и много искаха да им я купим.Сега и мама я чете
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Аз чета на един дъх "Живот в скалите" на Мария Лалева.
Преди това пак така на един дъх изчетох "10 женски изневери" на Катя Антонова.
После ще продължа с "Вселената на раменете ми" - Дженифър Нивън - ученичка ми я препоръча.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Прочетох отново цялата "1984" на Джордж Оруел.
Останах без думи. Издадена е за първи път през 1949 г. Тогава - поглед в бъдното, 35 години напред в бъдещето.
Е, вече е 2020 г. А звучи повече от актуално. Тъжно, много тъжно ми стана. Още повече, че при първия прочит на тази книга съм била под 20-годишна. А сега, на 42, я осмислих по съвсем различен начин, да не говорим, че главният герой е на 40. Толкова близък ми стана. А този "голям брат" така да ми напомня на ББ и генерала, и въобще още на 1001 персонажа от по-далечното и по-близкото ни минало... Мъчно ми е и ме е яд.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Kleo написа: 13 Апр 2020, 09:24 Прочетох отново цялата "1984" на Джордж Оруел.
Останах без думи. Издадена е за първи път през 1949 г. Тогава - поглед в бъдното, 35 години напред в бъдещето.
Е, вече е 2020 г. А звучи повече от актуално. Тъжно, много тъжно ми стана. Още повече, че при първия прочит на тази книга съм била под 20-годишна. А сега, на 42, я осмислих по съвсем различен начин, да не говорим, че главният герой е на 40. Толкова близък ми стана. А този "голям брат" така да ми напомня на ББ и генерала, и въобще още на 1001 персонажа от по-далечното и по-близкото ни минало... Мъчно ми е и ме е яд.
Така е, Деси. Книгата е хубава, но е ужасяващ фактът, че е много, много актуална.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

"Малкият принц" в оригинал на френски език е невероятно прекрасно четиво! Това го пиша специално за Нелката, заради споделеното от нея в общата ни темичка :) Така че ми стана интересно коя от трите ви ще го прочете първа на френски?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Kleo написа: 20 Апр 2020, 18:43 "Малкият принц" в оригинал на френски език е невероятно прекрасно четиво! Това го пиша специално за Нелката, заради споделеното от нея в общата ни темичка :) Така че ми стана интересно коя от трите ви ще го прочете първа на френски?
Деси, изгледите са това да е Ани. Тя от детската градина има някакво специлано отношение към Франция и всичко френско, някакъв самопородил се интерес, който не зная откъде произлиза (подобно на моя интерес към Италия и най-вече към италианския). От миналата година, т.е. още от пети клас, тя твърдо е решила, че ще учи френски във IV ЕГ, т.е. френската гимназия. А Ани е овен, при нея решенията не се променят и не се отменят, а се изпълняват. Остава да видим след година и нещо какво ще стане. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Публикувай отговор