За книгите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Припомням си тези дни книгите на Лари Уингет:

"Не бъди идиот! Не се прецаквай сам! Защо сами проваляме живота си и как да спрем да го правим?", изд. Гнездото, София, 2017 г.

"Спри да хленчиш! Размърдай си задника! Тук е истината за твоя живот. Тя ще изплющи и ще те стресне. Боли, но ... има ефект.", изд. Кръгозор, София, 2007 г.

Той е автор и на книгата "Детето ти е страхотно! Ти не ставаш!", но нея още не съм я чела.

Определено ми пасва неговия хард-стил.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Изображение

Чета я в момента. Добър научен труд. Говори за хормоните допамин, тестостерон, окситоцин и серотонин, както и за ендорфините, и за тяхното значение в ежедневния ни живот, в здравословното ни и психичното ни състояние, и в любовните/брачните взаимоотношения. Препоръчвам книжката, взета е от Хеликон.

Книгата спада към книгите Психология на ежедневието, научно-популярна е, изобилства от практически примери, съвети и напътствия. Авторът Джон Грей пише за важността на хранителния режим и на редовните физически упражнения за регулиране на хормоналните равнища в организма ни. Това е авторът на книгите от поредицата за Марс и Венера, като първата книга е бестселърът "Мъжете са от Марс, жените - от Венера".
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Когато излязох от болницата през август, получих като подарък "Болестта като път" от едно от момичетата, с които съм се запознала тук. А още не можех да чета заради проблемите с очите и с концентрацията. После още две от момичета във форума ми изпратиха книга.
Сега имам три книги, всяка от които по някакъв начин точно прицелена като тематика в мен и в това да ми помогне. А това значи много, защото показва колко сме се допуснали една до друга, опознали сме се и сме се сближили. Защото имаме нужда от хора, от човешки контакт.
Чета бавно. Но чета. И вашите книги помагат.
Благодаря, че ви има!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Попаднах на интересен автор - Ерик Уайнър. Много лесно се чете, много приятен стил, а и темите са интересни.
ТУК има списък на книгите му, издадени на български.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

"GAPS. Синдром на храносмилателната система и психиката" - д-р Наташа Кембъл-Макбрайт :524 - моя близка приятелка работи точно в книжарница "Хеликон" близо до НДК и днес ще я помоля да ми я вземе, като се видим да ми я даде, аз ще й платя тогава и така :954 П.П. Поръчах си я, запазена ми е вече.

Благодаря ти, Нели :524 :329

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Колежка днес ми даде да прочета книгата на Уолтър Тевис "Дамски гамбит". Някоя от вас да я е чела вече? Отзиви, мнения? :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Не, за съжаление, защото ми е в списъка с желания отдавна. Но някак все не стигам до нея, а и я нямам подръка. Съдейки по филма на Милуш Форман, който гледах преди сто години, книгата би трябвало да си струва.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Благодаря, Нели, днес ми я препоръча колега, затова попитах.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор