РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Хей, здравейте, дружина. Как сте? :954

Аз се прибрах току-що от бягане и трябва бързичко да се къпя, че да почвам работа. В момента съм в малко странна ситуация..... вкъщи НЯМА НИКОЙ :1215 :1215 :1215 ....... Бела е на тренировка, Коки е у съученик, а Момчил е в офиса си :plezya se :plezya se :plezya se :plezya se ........ UNBELIEVABLE

Дотежахме си вече..... от една година нищо различно не правим.... не се разделяме, ама не се и събираме..... Откровено много ми писна от това.

Както и да е. Здрави сме и това наистина е най-важното!

Минете пишете как сте, що сте?

Хубав ден от мен! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cvety_rz »

Здравейте.
При нас няма нещо ново. Остава ми още малко стоене вкъщи. Март месец се връщам на работа. Беше ми много хубаво и съм благодарна, че имах тази възможност за по-дълга почивка. Райчето взе шофьорските курсове, вчера и стана готова новата лична карта и вече ще подава документи и за книжка.
Чери, Момчил инцидентно ли беше на работа или вече започват да работят в офиса? Тия дни си мислех да те питам дали работи още от вкъщи. Напълно те разбирам за всички усещания.
Нелка, ти как я караш?
Цони, Еми, Елисче, Ванче, минете и вие да кажете по някоя дума :922
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Аз от вчера съм на детоксикация с английска сол. Реших, че трябва да се взема в ръце. Ходих на гинеколог, оказа се, че имам миома, макар и малка - 13 мм. Никак, ама никак не ми стана приятно. :cry: Сега ще чакам резултати от цитонамазката и ще правя хормонални изследвания като ми дойде цикълът, който впрочем от 2-3 месеца избързва. Като прибавим и качването на теглото, което не спря със спирането на антидепресанта, мисля, че детоксикацията е повече от необходима.

Иначе я карам по ежедневието. Преподавам онлайн и дните вървят.

Напишете по някой ред, хубаво ми е да ви чета. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Орхидея
Шампион по спам!
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Сеп 2010, 08:13

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Орхидея »

Привет, пораснали мецанки!
Не можах да изчета всичко, което сте писали, но попрочетох тук-там.
Участието на Чери в едно любимо мое предване по Канал 1 ме подсети за тази страхотна групичка, с която имам прекрасни спомени :).
Изгледах видеото на Доктор Михайлов,благодаря, че сте го споделили!
Аз днес си правих сама антигенен тест за Ковид и се оказа положителен, малко съм в стрес, защото около мен имам примери за тежко изкарали го и даже починали...
Споделете, моля, с какво се лекувахте, какви симптоми имахте и как преодоляхте заболяването?
Поздрави
Бъдете здрави и щастливи!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Добре дошла отново, Орхидея!
:954

Момичета, честита баба Марта на всички!

Деси, честит рожден ден!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Здравейте, дами!

Честита баба Марта и от мен! Бъдете здрави, усмихнати и настроени за пролет и чисто начало.... на целия ни живот.

Изображение

Люска, радвам се да те видя тук отново след толкова много време :922 :922 :922 . Макар че..... хех..... ковид те е посетил. Не знам как се чувстваш, какви симптоми имаш, дано да мине леко. Аз специално вземах нурофен стоп колд и витамин С. Само това. Моите симптоми бяха втрисане, температура, главоболие, отпадналост. На 5-я ден загубих обоняние - то всъщност така разбрах, че е ковид. Като цяло най-тегавите симптоми минаха за 24 часа. Не ми се е налагало да лежа с часове в леглото. Реално аз не знаех, че е ковид - поне докато не загубих обоняние, и поради това не се притеснявах - мислех, че е грип. И когато вече се усетих, че е ковид, аз се чувствах здрава. Особеното при ковид обаче са едни 10-ина дена, през които всеки ден тялото ти реагира с някаква болежка, различна от тази, която е била вчера. Тъкмо решиш, че си напълно добре, и на следващия ден нещо се обажда. И после - със сигурност ковид посяга върху хронични проблеми. При мен се появиха замайване, световъртежи - нарушено равновесие. После и стомах ...... обаче някак си не са нито силно изразени, нито пък пречат на качеството на живот. Даже...... аз ги приех като сигнал, че не съм вечна и че трябва да полагам усилия за здравето си.

Люска, пиши как си, през какво минаваш. Използвай времето за себе си, за любими неща, които да правиш, почивай.

Нелка, съжалявам, че АГ-то те е разтроило. И сега предстоят и още изследвания. Обаче това е естествено на възрастта, на която сме. Аз съм убедена, че цитото ще е наред. През 2010 и на мен ми откриха миома - и то май беше към 3 сантиметра.... аз се втрещих тогава. Втори преглед потвърди находката и след 3 месеца отидох на контролен преглед. Изведнъж миомата се беше смалила с две трети.... На следващата година не помня какво беше, но нямаше нищо притеснително. И след това вече даже не се виждаше на ехограф........ Какво беше, как се появи, как изчезна...... идея нямам.

През 2019 година пък имаше съмнение за полип на матката..... След 3 месеца на контролен преглед все още имаше нещо, но не беше нараснало или променено, и година по-късно вече го няма изобщо.....

Та се надявам и при теб притесненията да не са големи и да не го мислиш много.

Деска, честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива! Бъди себе си отново и се завърни!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Люси, аз някак вчера останах с впечатление, че тестът е показал, че вече си изкарала к-вируса без да знаеш. Сега, на второ четене, разбирам, че го караш в момента. Как се чувстваш всъщност? Стискам палци всичко да е добре! Не се самонавивай колко е страшно и опасно, защото така ще стане по-страшно и по-опасно. Личният ми опит от соматизиране на симптоми в последните месеци е доста богат. В момента, в който съзнанието повярва, че сме зле, ставаме зле. Ако се върнеш назад от юли насам, можеш да прочетеш какви ги свърших в този смисъл.

Момичета, аз имах момент със загуба на обоняние през есента. Беше малко странно. Лекувах си моите проблеми от лятото, при което ми изписаха Gelsemium 30 CH в еднократна доза. Взех го и за около 3-4 часа се разгърна задушаване, кръвно, стягане и болка в гърдите, слабост. Едва дишах. Приличаше на анафилактичен шок. Реших, че кръвоносните ми съдове са в спазъм, защото аз все спазми правех.
Хрумна ми да изпия чаша чай с една капачка коняк за отпускане. Намерих бутилка от коняк, подуших го, за да се уверя, че не е сипано нещо друго в нея и... не усетих нищо. Абсолютно нищо! Озадачих се, пробвах с подправките у дома - чубрица, канела - нищо. Буквално си заврях носа вътре и пак нищо.
Задушаването, кръвното и болката в гърдите минаха за няколко часа, а обонянието не се възстанови веднага. Минаха поне три дни преди да започна да усещам леко аромати, а пълно възстановяване се получи след повече от седмица.
Според лекарката, която ме лекува с хомеопатия, това в този момент не е било к-вируса, а оздравителна реакция от лекарството. Т.е. лекарството е изявило симптоми, които в някакъв предишен момент са били потиснати и са тлеели като нещо неизлекувано. Според нея съм получила очистителна реакция, изявила остри симптоми, което е част от излекуването.
Ако тя е права, може да излезе, че съм изкарала к-вируса през лятото. Да, тогава имах два отрицателни теста, но е възможно по време на тестовете вече да съм го била изкарала, но да е останало нещо неизчистено. Като добавим и падането на яхтата и ударът от въжето, служебните притеснения и неизчистените емоционални блокажи от аборта и развода, е станал цял коктейл от симптоми - ту слабост, ту треперене, ту депресия. В добавка, като си помислих, че миастенията се връща и особено като ме вкараха в интензивното отделение, подсъзнанието ми е разпознало ситуацията като вече изживяна и е включило програмата от някога - операция, реанимация, опасност за живота - и е разиграло сценката с някогашните симптоми.
Всичко това е само хипотеза. Но не е невъзможно да съм изкарала нещото още през лятото, без дори да разбера, защото неговите симптоми са били потиснати на фона на притесненията и травмата.

Тези дни изкарах детоксикацията много лесно, беше ми леко и хубаво. Усетих, че олеквам и че ми олеква - и физически, и емоционално. Почувствах се много по-добре. Ще си правя по един разтоварващ ден седмично и детоксикация по пълнолуние и в следващите месеци. Мисля, че това е пътят. :954

Искам да ви пиша още, но ще е по-късно днес, ако успея.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Пускам ви нещо пролетно, момичета. Снимките са от разходка в околностите на Варна, която направих днес с приятна компания. Надявам се да ви донесат слънчево настроение и усмивка.


Изображение

Изображение

Честит празник!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Орхидея
Шампион по спам!
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Сеп 2010, 08:13

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Орхидея »

Привет! :922
Честита Баба Марта и Национален празник /малко на патерици/!
Желая Ви ЗДРАВЕ и добро настроение :) !
Cchery, точно това са и моите симптоми - колежка ми се обади в неделя 28.02., че е положителна, а тя ме кара с автомобила си до работа. По същото време 1 час по-рано се почувствах отпаднала и се обадих на мъжО да вземе антигенен тест, той взел два - и един за него. Моя беше положителен, неговия отрицателен. Следобяда вдигнах температура 38 градуса и започна силна болка в черепа, чак до зъбите... През нощта към 2ч не издържах и пих нурофен, тогава спря и това силно главоболие. Вчера загубих обоняние, отпаднало ми е, нямам сили, шеметно ми е на главата, вие ми се свят като стана. Пия осцилококцинум,парагрип, чай, сироп от черен бъз... Не ми се поглежда компютър, с това дистанционно обучение направо ми е дошло до гуша от компютри.
Иначе - карам докторантура, поканиха ме след като приключих третата си магистратура там. Мъжа ми го махнаха от работа миналата година май месец и реши да се преквалифицира и да ми стане колега - сега е учител по математика :).
Траяна я тресе пубертета яко, но не мога да се оплача от нея. Кати е едно щуро момиче, което очаквам да е с доста бурен пубертет и ако дотогава не съм в климакс и двете заедно преминаваме през такъв период не ми се мисли какво ще става, НО има тоооолкова много време дотогава.
Дано не съм ви отегчила.
Поздрави и чудесен ден на всички! :329
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Люси, не можеш да ни отегчиш. Пиши по-често!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Влизам тази сутрин, за да ви пожелая честит Осми март! Независимо дали приемаме или не основанията днешният ден да бъде честван като празник на жената, женското в нас има нужда да бъде празнувано. Затова ще пожелая на всички нас да бъдем истински!

Напоследък често си мисля за женското и мъжкото начало. За тези изначални, първични, дълбоко вкоренени в нас същности, които често са неосъзнати, но изграждат най-базовата тъкан на съществото ни. Не можем да избягаме от тях, можем само да ги опознаем или да ги отричаме.
Ако опитаме да ги отречем обаче, те няма да престанат да съществуват, а ще търсят път за изява и той понякога може да бъде чрез болест или усещане за празнота в живота ни. Сякаш, уж всичко ни е наред, но нещо липсва.
Затова е по-добре да приемем същността си, да я опознаем, да ѝ позволим да се разгърне и да я обичаме. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено