Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Пускам тази тема с цел - на едно място да бъдат събрани всякакви добри идеи за позитивна настройка, за положително зареждане на човека, за любими наши занимания, които ни правят щастливи, одухотворени, удовлетворени, радостни, благодарни на живота, който живеем, които карат света да ни изглежда по-приятно и красиво място за живеене :222 :1216 :524 Предлагам тук да е мястото-оазис, в което ще намираме сила, утеха и прекрасно настроение, особено в моментите, в които нещо ни кара да се чувстваме потиснати, тъжни, вяли, мрачни, нещастни, обезверени, скапани, изтощени, депресирани, в лоша кондиция... :954 :1211 :923 Надявам се да харесате моето предложение и да участвате активно в темата :329 Нека сами си бъдем полезни, лечители, психотерапевти дори, защо не?! Отварям дискусията ... точно ... СЕГА :222 :922 :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Аз примерно много обичам да:

- чета (всичко качествено и естетично, което ми попадне под ръка - от списание до интересна книжка, от статия в интернет до поезия, от приказка за лека нощ до сутрешния вестник, пиейки първата си чашка кафе за деня);

- плувам (по възможност в морето, но и на басейнче няма да откажа в никакъв случай);

- танцувам (каквото и да е, стига да усетя тялото си безтегловно, без мисъл, в хармония с мелодията, тялото ми става самият танц);

- пея (обожавам да си упражнявам гласните струни, тембъра и певческите си умения, като си пусна някоя сложна песен и пея заедно с нея);

- правя любов (разбирайте нежен, страстен, умопомрачителен :lol: секс с моя съпруг, с друг мъж не зная как ще е, не съм изневерявала на моя мъж до момента, тоест вече 16 години съм с него и само с него... и се чувствам щастлива от този факт, както и много удовлетворена и ... хм, задоволена :1062 пу-пу-пу, да не ни е уроки! :524 );

- пиша (от рецепти в готварската ми тетрадка до споделени интимни мисли в личния ми дневник, от постове в любими форуми и клубове до презентации в работата ми, всичко, което ме кара да се излея върху листа хартия, е добре дошло за мен! :1216 );

- готвя (от палачинки до свинско със зеле, от питки със сиренце до постна манджичка, от салати през таратор до десертите);

- слушам музика (всякакъв стил, стига да грабне сърцето, душата, ума и тялото ми, което никак не е труднопостижимо);

- се разхождам в парка със сина ми и мъжа ми (да ги гледам как карат велосипеди двамата, а аз да ги снимам и да им се радвам);

- печеля пари (самото усещане, че съм спечелила сама заплатата си, някой бонус или хонорар, ми дава криле, толкова ме радва);

- се усещам нужна и полезна на другите хора (независимо с какво точно, но да видя усмивка на лицата им).

На прима виста се сещам само за тези мои 11 любими дейности. Сигурна съм, че има още поне толкова други! :524 Но сега ... сте ... ВИЕ ... на ход, очаквам ви, дружки мои! :923 :923 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Хайде пак аз :1216 :222

Зареждат ме позитивно още:

- флиртуването... то ми дава усещането, че съм желана, сексапилна, привлекателна жена :fan кръвта ми кипва, живее ми се на макс;

- коледната украса, особено светлинките, мигащите ел. лампички, празничната София нощем, всичко е уникално и вълшебно;

- цветята, най-вече подарената роза, обожавам червените рози, някак аристократични, в същото време първични и страстни;

- малките на животни: котенца, кученца, пиленца, патенца..., но също така и дивите зверове като ягуари, пуми, леопарди..., а да не говорим за конете, и то неопитомените, волно препускащите мустанги... усещането за тотална свобода и първична сила...;

- театралните постановки и ходенето на кино: самото излизане и посещаването на такова културно мероприятие ме държи в тонус дни, дори седмици!, напред; :524

- българските хорА и ръченици... ритъмът им... бясното надиграване с партньор-мераклия... дълбинното усещане, че съм родена българка и такава ще умра някой ден;

- кратка среща с близък приятел на по биричка, в която разпускаме и споделяме съкровени неща един с друг :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

От вчера вечерта:

- Видях две изключително красиви зимни рокли :1216 :1216 :1216 (уж по принцип шопингът не ми е в кръвта, но този път направо се улисах в мечти)

Ще ги пробвам и двечките утре, като съм решила твърдо, ако някоя от тях ми стане и ми стои добре, да си я взема, ако и двете ми стоят - само едната, ако нито една от двете - ще се размина с нова рокля, хихихи.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

- любовта

- парфюмите

- хубавият секс

допълвам си просто

и се чудя защо си пиша сама тука :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

Ранното кафе в приятна компания.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Сиренце »

tita написа::222 ... да живея
:524 :524 :524 :524 :524
Обичам живите хора!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

И аз също защото :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
олеся

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от олеся »

:954 :954 :954 СЛЪНЦЕТО :954 :954 :954

:954 Не случайно /сега като се замисля/ на дъщеря ми казвам "Слънчице", а на малкия "Слънчо". :954
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Кои неща ви зареждат положително, мецанки?

Мнение от Kleo »

И мен то ме зарежда страшно много, слънчево и ясно ли е, дори и мразовито да е, аз се чувствам като бял човек! :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор