Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Свобода на словото
Публикувай отговор

Има ли нови енергии след декември 2012 година?

Не, разбира се! Какви нови енергии? Това са глупости.
7
44%
Естествено, че има! Усещам ги с пълна сила вече!
4
25%
Сигурна съм, че има нещо променено, но лично аз още не го чувствам.
5
31%
Не разбирам въпроса.
0
Няма гласували
Друго - какво? - моля споделете в отделен постинг! - предварително благодаря за което.
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 16

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

"Не ме интересува колко си духовен. Колко дълго можеш да се претопяваш във вигвама. Колко пътувания с пейоте са продухали ума ти или колко добре можеш да заемаш позата на врана. Наистина. Не ме интересува. Не ми пука какви планети попадат в кои домове в рожденната ти карта, колко кристали имаш или колко веганска е диетата ти.

Искам да знам колко си човек. Можете ли да седиш в краката на умиращ въпреки дискомфорта? Можеш ли да присъстваш в своята тъга или в моята, без да се опитваш да съветваш, поправяш или отстояваш? Искам да знам, че можеш да се покажеш на масата, независимо колко лъскав, с подравнени чакри или завършен си, или не си. Можеш ли да поддържиш пространство за любовта за любимия си в дълбините на собственото си изцеление, без да се опитваш да го играеш велик?

Не ме ласкае колко онлайн лечебни квалификации имаш, дали живееш в пустинята или в дървена колиба или, че си усвоил изкуството на тантра.

Това, което ме възбужда, са заетите ръце. Засаждането на корени. Това че независимо колко си изморен, се обаждаш по телефона, качваш се на самолета, обичаш децата си, храниш семейството си.

Не се интересувам от това колко добре можеш да се извисиш до 5D, астрално пътуване или да правиш секс извън тялото. Искам да видя колко прекрасно се интегрираш в обикновената реалност с уникалната си магия, как намираш красота и благодарност в това, което те заобикаля, и колко присъстващ можеш да бъдеш в твоите отношения.

Искам да знам, че можете да се показваш и да правиш трудни и свети неща на тази разкошно объркана Земя. Искам да видя, че можеш да бъдеш искрени, заземен и състрадателен също толкова, колкото си овластен, пламенен и магнетичен. Искам да знам, че дори по време на постиженията си можеш да отстъпиш и да бъдеш достатъчно смирен, за да си още ученик.

Това, което е красиво, секси и автентично, е колко добре можеш да продължиш да възхваляваш другите, независимо колко си напреднал. Това, от което наистина се лаская, е колко можеш да дадеш, независимо от това колко си цялостен. Искрено ценното е колко шибано добър човек може да си, в свят, който е надрусан с духовен материализъм и скача на следващата изкупителна жертва за „свобода“.

В края на деня не ме интересува колко си смел. Колко продуктивен, колко популярен, колко просветлен. В края на деня искам да знам, че си бил мил. Че си истински. Искам да знам, че от време на време можеш да слезеш от пиедестала, за да целунеш земята и да оставиш косата ти да се изцапа, а краката ти да се омърсят и да се присъединиш към танца с всички нас."

- Съвременен призив за преминаване от духовно консуматорство път към завръщане към човешкия вид ... вдъхновен от 'Поканата' на Oriah Mountain Dreamer

от Тейлър Роуз Годфри
Превод: Стелиян Рашков
Благодарение на Анна Мей Суигерт
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

За ЕНЬОВДЕН, дарбата, вещината и законите на Магията!

Отговорих на всички лични съобщения, но ще пиша и тук, защото продължават да пристигат.

Тази година няма да водя обред за Еньовден. Начинът, по който се случва наричането, не позволява спазването на простичките хигиенни правила, включително за разстояние между участниците. Както знаете, пристигат хора на всякаква възраст, от цялата страна и рискът от подобно общуване се увеличава.

Във връзка с това, искам да припомня, че в „Стопанката на Господ” има достатъчно писания на тема как и защо всеки трябва да прави обредите си сам или в рода си. Отказвам да водя каквито и да е лични и родови обреди, точно по тази причина, вече три години.

Бих искала българинът да си припомни, че промяната в живота му и викането на личната сила е личен път и лична работа. Воденето на обред от вещ човек единствено може да ускори магията. Но е патерица, на която винаги ще имате нужда да се подпирате, ако свикнете с нея!

Очакването, че някой ще свърши някакво чудо, за да промени нечий живот е пагубно.

Дори и да настъпи промяна, тя е нетрайна и външна. Единствено личното осъзнаване на несгоди, пречки и слабости може да доведе до промяна. Ако имате мигрена и вземете обезболяващо, главата ще спре да ви боли и ще получите нужното облекчение. За малко. Но същинското изцеление на една хронична болка или слабост е нещо, далеч по-дълбоко и може да стане единствено и само с участието, постоянството и усилието на болния!

Колкото и да ви звучи разочароващо, това важи и за Магията!

Да се върна на Еньовден.

Всяко лято повтарям, че на обред не допускам хора, които вече са участвали. Защото ако нещо се е случило в душите и главите им, би трябвало да могат вече да правят обреда си сами! А и подобно събиране на едни и същи хора води точно до онази болна зависимост между водач и последователи, с която се славят всички секти и духовни течения.

Винаги съм поощрявала всеки, който е бил на Еньовден с мен и след това е решил сам да поведе други в гората.

Но бих искала да припомня нещо изключително важно.

Обредът, който водя е разделен на две части – наричане и бдение в мълчание.

Това, че някой е бил добросторник в такова тайнство и е срещнал личната си сила с изгрева, не го прави водач на наричане! Тази магия не е нещо, което се учи в курс или с участие в тайнство.

Това, на първо място е дарба по рождение.

Второ е инструмент и закон за действие (вещина), който следва да бъде предаден по определен начин и по волята на две души.

Водач може да бъде единствено човек, който притежава дарба и комуто е предадена вещината!

До сега не съм предала никому нито вещината, нито закона й. С цялото си сърце вярвам, че ще ги предам на дарба по кръв, но знам, че не съм само аз тази, която ще реши.

Моля всеки, който е усетил порив да поведе други на Еньовден, да си спомни всичко, което сме говорили и всичко, което е видял. И честно да си зададе въпроса, може ли да поведе самото наричане и да свърже хората си с корена им.

Познава ли законите на тази магия и би ли могъл да ги спази?

Има ли вещината да извади най-съкровената истина от душите на хората, да надникне в тайните им и да вземе сила от Корена им?

Има ли сила да срещне сълзите им, да не се удави в тях, а да знае как да полее земята?

Ако не е сигурен в отговора на тези въпроси, нека поведе само бдението в гората!

Чувала съм вече десетки легенди и нелепи тълкувания на обредите, които съм описвала в „Стопанката на Господ”. Стисвала съм зъби, усмихвала съм се, боледувала съм ги, развенчавала съм ги и с цялата си душа съм обяснявала отново и отново.

Но магията няма стопанин!

Тя е жива сила и има свой път.

Тя може да бъде нечия благословия (изключително рядко).

Но може да се превърне в страшен капан.

Няма да говоря за „високо его”, защото такова понятие не съществува в българската памет. И защото водачът задължително трябва да бъде готов да разчиства пътя с личната си сила.

Но ще кажа, че отговорността е огромна и тя не може да бъде носена от всеки.

Магията усеща водача. И най-малкото колебание, и най-дребната сянка в съвестта, и най-незабележимото отстъпление надушва тя.

Всяко отклоняване от Предела, от средния път, от хладния ум и от закона на Равновесието е пагубен!

Магията не търпи нито злост, нито милозливост, нито празни приказки.

Тя Е!

Затова водачът трябва да има дарбата да я понесе и вещината да я поведе.

В последните няколко дни говорих поне с 10 човека, които са били с мен и сега ще водят онази част от Еньовден, която е свързана с бдението и мълчанието. Признавам, че подобни обреди ми носят огромна радост и удовлетворение! Благодаря им, че прегърнаха тази памет и ще й дадат нов живот ! Благодаря им, че не посягат към наричането!

Всеки, който желае да нарича на Еньовден, може да го стори сам. За да понесе сам отговорността за проумяването, думите и сбъдването! Или отговорността, че не е успял.

На тези, които ще поведат бдението с мълчание на Еньовден, желая огромна сила и връзка с родната земя! Не забравяйте, че посягането към една душа, пожелала промяна, винаги е с твърда ръка, но с обич и почит към светлината в нея!

До 18-ти съм на разположение на имейла си за въпроси. Ще отговоря на всички, чиито очи съм видяла и които са положили усилие първо да проумеят.

Не ме питайте как да се свържете с Корена си! Коренът е генетична памет, наследствен белег, кръв, земя, родители, предци и взаимоотношения в семейството и с родината. Те са си ваша задача!

Обред на Еньовден може да бъде извършен само от хора със здрав корен и силна връзка с него!

Това никак не изключва българите, които живеят в чужбина. Всеки от тях може да стори обреда си, където и да се намира. Стига преди това да извърши онова свързване, за което многократно съм писала.

ЗАБЕЛЕЖКА: Всичко писано до тук, се отнася единствено и само до тайнството на Еньовден, което ми е предадено и което водя от години.

В България не случайно съществуват огромен брой други обичаи и обреди, свързани с този ден!

Помнете, че всеки е там, където е пожелал да бъде. И е постигнал точно толкова, колкото заслужава. Не сте съгласни? Можете да изреждате безброй обстоятелства, които не зависят от вас?

Така да бъде. Ако смятате, че нищо не зависи от вас, няма никаква причина да си губите времето в опити за промяна. Не би могъл да ви помогне нито лекар, нито поп, нито кредит, нито магьосник, нито приятел.

Но ако държите сами юздите на онзи прекрасен, див, породист кон, наречен живот, просто се опитайте да препуснете в галоп най-после!

Еньовден е прекрасен за такова препускане!

На добър час на всички!

И нека реченото в нощта преди Еньовден, да бъде сторено по изгрев!

П.П. Припомням, че същинският български Еньовден е голям пред християнски празник, който се чества на лятно слънцестоене. Тази година, на 21-ви юни!

24-ти юни е църковен, християнски празник, в който се почита Рождество на Йоан Кръстител!

Защо и как двата празника са се смесили, оставям на вашата будна мисъл.

Розмари Де Мео
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

12 изпитани метода да изчистим лошата си карма и как сме я заслужили на първо място :524

Понякога на добрите хора се случват лоши неща, и на лошите хора - също. И за съжаление не можем да си обясним защо не ни върви или в определен период от време не сме така щастливи, както ни се иска.

Дори и да знаем, че го заслужаваме и че не сме направили нищо, за да заслужим. И ето тогава идва най-простичкото обяснение - това е лоша карма. Нали? Няма друг възможен отговор.

Днес ще ви предоставим 12 ефикасни начина, чрез които можете да се избавите от лошата карма.

Но първо нека да разберем напълно и правилно какво всъщност е кармата?

Карма на санскрит означава „действие”. Тя е като еквивалент на закона на Нютон, че „Всяко действие има своето противодействие”. Когато говорим или правим нещо, ние предизвикваме сила, която реагира на нашите действия, заедно с тях.

Тази отвръщаща сила може да бъде променяна и дори прекратена, въпреки че повечето хора, надали биха могли да го сторят. Този закон за причината и следствието не е наказание. Човек не може да избяга от последствията от своите действия, той ще пострада от тях само тогава, когато моментът наистина назрее достатъчно.

Ако продължи да попречва на това „възмездие’ да дойде със своите действия, то тогава той може да отложи сбъдването на кармата си, за момент, в който условията са подходящи за това.

Ако човек успее да отложи кармата си докато е жив, то той може да усети влиянието ѝ във фазата между смъртта и следващия си живот. Или може да изчака още един живот, през който да се доразвие напълно, за да може после да си извади поука и да извлече истинската ѝ образователна стойност.

От друга страна, човешкият живот може да бъде толкова празен и изгубен, че полагащите му се благословии да не могат да бъдат изпълнени в следващ живот или на по-късен етап. Всички тези случаи попадат в графата “изчакване на по-добър момент или живот”.

Кармата и законите на кармата са неща познати от хилядолетия. Неща, на които не обръщаме внимание, заради забързаното вълче ежедневие, в което се опитваме оцелеем. Разберем ли, обаче, как да ползваме елементарният закон за кармата – ще подобрим драстично качеството си на живот. Казвам това твърдение и съм сигурен в него, защото съм го изпитал и продължавам да го изпитвам на гърба си. Именно този наглед прост закон обяснява всичко, което ни се случва по най-елементарният начин. Точно този закон обяснява защо някои хора се радват на щастие, любов и спокойствие, а други претърпяват злополуки, страдат от болести или почти винаги са част от някаква гадост.

Законът за кармата е познат на човечеството от хиляди години и всъщност е много прост:

Това, което правиш на другите се връща обратно при теб.

Всички българи са чували поговорките: „Каквото почукало – това се обадило“; „На каквото си постелиш – на това ще легнеш“ и „Каквото посееш – това ще пожънеш“, но никой не е осъзнал, че именно ние самите сме съдиите на самите себе си.

Изображение

Ако физическото или психическото насилие, лъжите, изневерите, вътрешната злоба, желанието за мъст и др. са част от живота ти, то законът за кармата гарантира, че ще изпиташ същото върху себе си, докато се научиш да се държиш с ближните така, както искаш и те да се държат с теб.

Кармата може да се прояви секунди след като е вече причинена, или след време в този живот (прераждане) или което и да е от евентуалните ни бъдещи прераждания. Душата (нашата истинска същност) винаги помни цялото ни минало, докато физическия интелект (мозъка) е ограничен само до настоящето прераждане.

Къде действа законът на кармата?

Закона за кармата действа за това, което причиняваме на абсолютно всички същества – животни, растения, минерали, планети, същества отвъд физичната сфера, хора. Законът за кармата е валиден за:

– всички наши действия;
– думи;
– мисли;
– емоции / чувства.

Много хора си мислят: „Това, което си мисля си е моя работа.“ и „Това, което съм направил и ми се е разминало е минало-заминало“. Голяма грешка! Всичко е енергия и вибрации и нашите мисли и емоции се разпространяват в пространството както радиовълните. Докато действията ни са ограничени до обсега на физическото тяло, нашите мисли и емоции засягат цялото ни обкръжение и влияят върху държанието и постъпките на заобикалящите ни.

Изображение

Силните отрицателни мисли и емоции причиняват „замърсяване“ на обкръжаващата ни среда (метафизична разбира се) по същия начин, както химикалите причиняват замърсяването на въздуха.

Това, че не виждаме и не чувстваме последствията от нашите мисли и емоции, не отменя кармата, която причиняваме и посяваме. Силата на ума е многократно по-голяма от тази на физиката ни, както и метафизичната енергия в сравнение с физическата.

Това са просто различни измерения. Именно поради тази причина, следите оставени от насилствените мисли и чувства, са много по-трайни и силни. Такива следи могат да останат в емоционалното и причинното тяло на човек за хилядолетия.

Вижте всички 12 ефикасни начина как да изчистим лошата си карма в нашата галерия ТУК. как да изчистим лошата си карма - галерия - цък! :524

1. Направете списък с всички неща, за които сте благодарни точно сега. Напишете ги и поставете списъка някъде, където ще го виждате, за да ви напомня колко сте благословени.
2. Напишете писмо на прошката някой, който ви е наранил. ( Няма нужда да го изпращате, важното е да усетите прошката в сърцето си).
3. Напишете писмо, в което искате прошка от някого, когото сте наранили.
4. Практикувайте безвъзмездни актове на доброта – така егото се учи да не очаква отплата за всичко, което правите за другите.
5. Бъдете честни със себе си – анализирайте намеренията зад действията си. Дали правите нещо, защото чакате отплата или сте искрени. Егоизмът излиза скъпо само на егоиста.
6. Изучавайте себе си като се усамотявате и медитирате.
7. Носете красота навсякъде, където отидете –живейте радостно, живо ,страстно.
8. Не се безпокойте за това какво мислят другите за вас – това няма общо с вас.
9. Винаги се опитвайте да се поставите на мястото на другия и да видите нещата от друг ъгъл. Това е признак на съпричастност и състрадание, не на слабост.
10. Никога не съдете другите, защото никога не знаете цялата история.
11. Когато някой ви наранява, останете неутрални – обяснете му, че го прави като се опитвате да оставите каналите за комуникация отворени. Ако не срещата готовност са комуникация просто си тръгнете. Когато хората нараняват другите ,те го правят, защото са събрали твърде много гняв вътре в себе си и вие имате право да се защитите от негативната енергия, с която ви заливат.
12. Никога не наранявайте умишлено някого или нещо. Всички сме едно семейство на тази земя. Всички сме частички от Вселената и трябва да се отнасяме с любов и уважение един към друг.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

Каква е сродната ти душа според нумерологията? - из Една.бг :524

Изображение

Сметнете и редуцирайте до число от 1 до 9 датата, месеца и годината си на раждане, и проверете с кои числа се разбирате от нумерологична гледна точка! И така, ако вие сте...

1. Силни страни: Роден лидер, вие сте личност, която търси пътя към върха. Поставянето на цели е толкова важно за вас, колкото и постигането им. Винаги сте готови да дадете всичко от себе си и водите чрез личен пример. Във взаимоотношенията трябва да сте номер едно!

Предизвикателства: Егоистичното поведение и упоритостта могат да доведат до разрив в отношенията.

Съвместими числа: 2, 6 и 9 могат да ви осигурят стабилността и подкрепата, от които се нуждаете, за да бъдете щастливи.

2. Силни страни: Вие сте най-добрият приятел и любовник и живеете за връзките. Винаги мислите за другите и можете да бъдете много щедри с времето си. Вие сте „социална пеперуда“, която се грижи всички да се забавляват.

Предизвикателства: Склонността ви да бъдете прекалено услужливи може да ви изтощи. Разпределянето на времето ви между тези, които се нуждаят от вашата помощ, може също да доведе до напрежение в близките ви отношения.

Съвместими числа: 1, 4 и 8 имат силата да ви насочват и да ви държат в правилния курс.

3. Силни страни: Комуникацията е ключът към успеха за вас. Способността ви да споделяте знанията си със света без съмнение е най-голямото ви предимство. Да помагате на другите да общуват също е ваша дарба. Вие имате нужда да говорите и също така се нуждаете от партньор, който да ви слуша!

Предизвикателства: Прекаленото споделяне може да доведе до неудобни ситуации, ако не сте изслушани, може да имате и склонност да се затваряте и да изключвате другите.

Съвместими числа: 5, 7 и 9 обичат да общуват и обикновено имат интересни истории и приключения, които да споделят.

4. Силни страни: Стабилността е вашето мото. Можете да бъдете опора във връзката си и се нуждаете от сигурността на дома и доходите, за да се чувствате в безопасност. Нямате нищо против да позволите на другите да ви водят, при условие че пътят изглежда стабилен и има твърда посока.

Предизвикателства: Поемането на рискове обикновено не е силната ви страна, животът и връзките могат да станат малко скучни, ако не излизате от зоната на комфорт от време на време!

Съвместими числа: 2, 6 и 8 могат да проявят разбиране към нуждата ви от точно планиране, но и да ви дадат баланса, за който копнеете.

Изображение

5. Силни страни: Вие сте голям авантюрист и се нуждаете от вдъхновение и страст в отношенията си. Енергията ви е като вихър, който кара хората да се влюбят бързо. Желанието ви за живот и нещата, които ви интересуват, са заразителни и много привлекателни.

Предизвикателства: След като премине периода на „розовите очила“ в любовта, поддържането на интереса е едно от най-големите ви предизвикателства. Нещата могат да станат хаотични, ако нямате опора.

Съвместими числа: 3, 6 и 7 могат да ви заземят когато е необходимо, но и да поддържат отношенията ви интересни.

6. Силни страни: Отговорността и съпричастността са най-положителните ви черти. Вие сте разбиращ и любящ партньор, дори да поемате чужди отговорности. Предпочитате спокойния живот и домът и семейството са от голямо значение за вас.

Предизвикателства: Може да сте склонни от загриженост да сте прекалено контролиращи с близките си Грижите могат да се възприемат като задушаване, ако не сте в равновесие.

Съвместими числа: 1, 4 и 5 осигуряват идеалната среда за вашата естествено грижовна природа.

7. Силни страни: Интуитивен, мистериозен и интелектуален, вие можете да бъдете дълбоко мислещ човек, който винаги търси истинския смисъл на живота. Връзките ви могат да бъдат дълбоко вкоренени в миналото и често ще търсите сродната си душа, вместо да си губите времето с празни флиртове и авантюри.

Предизвикателства: Прекаленото размишление и вътрешната ви несигурност са основните ви проблеми. Прекалено много се притеснявате за всичко, което може да се обърка, и тази нагласа може да сложи край на връзката, преди да е започнала.

Съвместими числа: 3, 5 и 8 могат да поддържат атмосферата жизнерадостна и достатъчно интересна, за да не се изгубите в собствените си мисли.

8. Силни страни: Вие сте двигателят на успеха и поставяте летвата много високо както в работата, така и във взаимоотношенията си. Привличате се от авторитети и често търсите партньори и приятели, които са на ръководни постове или имат големи планове за бъдещето.

Предизвикателства: Борбата за власт, проблемите с контрола и ревността могат да бъдат пречка за вашето щастие. Опитайте се да бъдете по-философски настроени към живота, за да постигнете баланс.

Съвместими числа: 2, 4 и 7 могат да ви дадат идеалната основа за стартиране на следващия ви голям план.

9. Силни страни: Вашата любяща и щедра природа ви прави екипен играч, семейството и близките ви са на първо място. Винаги сте първите, които протягат ръка за помощ, но ви е трудно да загърбите миналото и сте склонни да се връщате към стари взаимоотношения.

Предизвикателства: Трябва да съсредоточите енергията си повече върху това, което искате, тъй като може да се разсеете, ако се сблъскате с неочаквани събития. Не пропускайте нови възможности да бъдете щастливи, докато се губите в носталгия.

Съвместими числа: 1, 3 и 9 ви даряват с достатъчно любов и сила, за да навлезете в бъдещето.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Мнение от Kleo »

Затваря се един 9-годишен цикъл.
Декември 2012 - Декември 2021 г.
Каквото беше важно тогава,
това същото е актуално и сега, мдаааа....
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор