Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АНКЕТА

Свобода на словото
Публикувай отговор

Има ли нови енергии след декември 2012 година?

Не, разбира се! Какви нови енергии? Това са глупости.
7
44%
Естествено, че има! Усещам ги с пълна сила вече!
4
25%
Сигурна съм, че има нещо променено, но лично аз още не го чувствам.
5
31%
Не разбирам въпроса.
0
Няма гласували
Друго - какво? - моля споделете в отделен постинг! - предварително благодаря за което.
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 16

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Откъси от послания

Вашето енергийно поле е много по-силно сега, защото постоянно приемате всички идващи по-висши и извисяващи енергии и не се нуждаете от повече време, за да се подготвите за тяхното навлизане, така че те могат постоянно да се простират във вас и да оказват голямо влияние върху цялото Човечество.

Моментът, когато всички хора ще са в състояние да видят това, бързо наближава и нищо от настоящото ви „време” не е пропиляно. Реалността на вашия избор ще бъде представена пред вас така красиво и всички онези, които мечтаят за повече извисяване и за повече радост и щастие, ще се удивят от това колко много от тези неща ги има за тях, за да ги почувстват и изпитат. Думите не могат напълно да опишат това, но вашите видения и мечти носят точното енергийно усещане, което много ще се усили, след като достигнете идеалния момент за встъпване в по-висшето ниво на опити.

Ние чуваме мислите ви относно как ще се почувства идеалният момент и какво точно ще се случи. Ние бихме ви казали повече, но не искаме да се намесваме в очакванията ви за този момент, защото той е част от цялото ви изпитване на Издигане и от вас зависи да откриете колко перфектно бе изпълнено и организирано то.

Ние влияем на визуализациите и мечтите ви и също и на настоящата ви реалност по начина, по който мечтаехте за това и винаги уважаваме свободната ви воля. И ако желаете да сте повлияни повече, просто ни призовете и изразете това желание чрез фокуса си върху всичко, което желаете да изпитате Сега.
СаЛуСа – 25 октомври 2013 г.

Канализирано чрез МАДАД
Превод:Tauno


*****


Идва време, когато всички търсения стигат до края си. Много от вас вече да стигнали до този момент, но не се доверяват и продължават търсенето зад собствените си предели, считайки, че <<още не са стигнали>>. Дойде време да се живее с истината. Вие вече знаете, това което е необходимо да се знае, и допълнителните интелектуални знания нищо не променят.

Доколкото вие започвате фактически, да живеете с истината, по голямото винаги идва, когато най малко го очаквате. Вие може да косите моравата, да миете съдовете, когато внезапно ще се открие истина, ще се появи разбиране, творческа идея, или нещо касаещо вашата работа, увлечението ви, нещо което ви е необходимо.

Идеите могат да дойдат образно и мощно, но по често това е просто <<знание>> за някои аспекти на вашия живот или за нещо, което вие по добре искате да разберете. Хората трябва да се научат да бъдат в тишина, за да чуят този глас, поради отсъствието на тишина много го отричат.

Молитвата е вашия разговор с Бог. Медитацията е тиха и съсредоточена възприемчивост.

Отделете време в течение на деня и даже нощта, заспивайки, просто да сте спокойни известно време, затворете очи, съсредоточете се на своята вътрешна Божественост и просто слушайте.

Вие се намирате на пътя, иначе не бихте резонирали с тези съобщения. Знайте това, доверявайте се на това, живейте с това, вярвайте в това, и така ще бъде.
Арктурианската група - 24.01. 2016 г.

Превод:Sweta

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

[img]http://dreamland-bg.com/Themes/default/ ... 49800j.gif[/img]



[img]http://chakra.newage.bg/%D1%87%D0%B0%D0 ... 1%81%D1%82[/img]

Много съм доволна от моя резултат - всичките ми чакри са балансирани, само втората е леко повишена, а третата - леко занижена.

Преди години бях доста по-дисбалансирана!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »



Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Мъдрост от Шаолин

Вижте принципите за успех на двама монаси от Шаолин, които гостуваха в България

Какво е общото между техниките на Шаолин и бизнеса? На пръв поглед – нищо. Двама будистки монаси обаче доказаха, че вековната им философия може да помогне на бизнес лидерите да усъвършенстват своите личностни и управленски умения.

„В Шаолин ние не разделяме работата от живота. Няма такова нещо като баланс между работа и личeн живот”, подчерта монахът Ши Хенг И. Той пристигна в София заедно с Ши Хенг Зонг за участие във форум на консултантската компания PwC. Двамата монаси ще обучават български мениджъри как да управляват стреса, как да се справят с конфликтни ситуации и как да подобрят качеството на работата и живота си.

По време на форума Ши Хенг И представи най-важните принципи за всеки, които иска да постигне нещо.

Кои са принципите за постигане на успех според Шаолин?

Изображение

На първо място според него e яснотата, която ни помага да разберем света. „Ако налеем вода в чаша и погледнем през нея към хората, ще можем да ги видим ясно. Но в момента, в който разклатим чашата с вода, вече няма да можем да виждаме така ясно. Това се случва и с хората, когато емоциите в нас се надигат”, подчерта шаолинският монах. „Без значение дали емоциите са позитивни, или негативни, нашата препоръка е да не взимате решение, когато сте емоционални. Защото тогава шансовете да вземете погрешно решение са много високи”, обърна внимание Ши Хенг И. По думите му е добре да сме отворени за всичко, което може да се случи. Той цитира следната азиатска поговорка: „Ако гледаш на нещата с очаквания, ти виждаш само ограниченията. Но ако си отворен, всичко може да се случи”.

Според него е нужна е практика, за да можем да контролираме емоциите си. „Ако не можеш да контролираш емоциите си, не можеш да контролираш живота си”. По думите на Ши Хенг И има различни техники на медитация, които помагат за постигане на подобен контрол.

Вторият принцип се нарича причинност. „Ако посадите портокалово семе, ще получите портокалово дърво. Ако посадите ябълково семе, ще получите ябълково дърво. Така, ако в ежедневието си засаждате семената на щастието, успеха и здравето, има голям шанс да получите точно това”, посочи будисткият монах. „Но ако сеете семената на гнева, конфликта и конфронтацията, много е вероятно да се сблъскате с конфликт, конфронтация и гняв”, коментира Ши Хенг И. По думите му проблемът е, че повечето хора не знаят какво засаждат. Защото не обръщат внимание на това, което садят.

Според шаолинското разбиране има три начина, по които може да повлияем на живота си. Това са начините, по които мислим, говорим и действаме. „Всичко, което мислите сега, влияе върху живота ви. Всичко, което говорите, също има отражение. Вашите думи формират света ви. Така е и с вашите действия”.

Третият принцип е принципът на дисциплината. „Имате нужда от дисциплина, когато нещата не вървят така, както искате. Нуждаете се от дисциплина, за да можете да преминете през трудностите”, подчерта монахът.

Четвъртият принцип е фокус. „Ако имате 100% мисловен капацитет, вие го инвестирате или в писане на имейл, или в решаване на проблем, или в разговор с колега. Мултитаскингът не е добра идея. Няма да се получи, ако едновременно пишем имейл, говорим по телефона и разрешаваме проблем. Може да си мислим, че така ще успеем да свършим нещата по-бързо, но това няма как да стане. Защото разполагаме само със 100% и или ги инвестираме да направим едно нещо, но правилно, или в противен случай другите неща ще ни отнемат по-дълго време”.

Последният принцип е гъвкавост. Защо е важно да сме дисциплинирани, фокусирани и гъвкави като водата? „Бъдете като водата. Когато се сблъскате с предизвикателства по пътя, можете да изберете или да затънете в проблемите, или да бъдете достатъчно гъвкави и да намерите заобиколен път”, обърна внимание Ши Хенг И.

Накрая той направи кратка демонстрация на Шаолинската техника, която обединява всички тези принципи.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »

Преди да излезете навън в дъжда, си обличате шлифера. Е, по същия начин трябва да си сложите "енергийния шлифер", когато се готвите да помогнете на някого.
Щом отворите сърцето си за друг човек, може да поемете и енергията на страха,която току-що е излязла от него и е полетяла право към Вас. Това не означава да престанете да помагате на хората, но си представете следното: някой се е разхождал навън под дъжда и сигурно доста се е окалял. Не е добре за никого, ако калта се прехвърли към Вас. С други думи, когато помагате на хората да се изчистят от вредни мисли и емоции, токсичните енергии могат да се излеят върху всички околни, включително и върху лечителите.

Преди да окажете помощ на друг човек или да започнете лечебен сеанс, не трябва да забравяте техниките на защита. Това отнема само няколко мига. Няма значение дали става въпрос за клиент, роднина, приятел или просто непознат. И не е важно дали ще Ви бъде заплатено или не, нито колко ще продължи. Щом се готвите да помогнете на някого, защитете се. Ако не го направите, телата Ви сами ще се защитят и изолират. Наднорменото тегло не се дължи непременно на преяждане . Тлъстините са форма на защита, но бихте могли да ги замените със слой предпазваща енергия или енергиен щит.
Да си създадете защита, означава да си представите и/или да си помислите, че сте обвити в пашкул от светлина. Тази светлина винаги идва от Божествената светлина на Създателя. Така наречените "тъмни сили" нямат достъп до нея и не могат да я предават на другите. Затова няма опасност неволно да привлечете нисши енергии, когато защитавате себе си.

Можете да се обвиете в различни цветове - зависи от намерението Ви. Ето какво означават различните цветове:

Бяла светлина - чрез нея призовавате да Ви се осигури безопасност и защита.

Розова светлина - тя е подходяща , когато си имате работа с негативно настроен човек, погълнат от личните си проблеми. Розовото облива всеки наш събеседник с енергията на любовта и същевременно я насочва навътре, към Вас. Нищо не може да проникне през този розов щит, освен мисли и енергии, изпълнени с любов.

Изумрудено - зелена светлина - вижте или почувствайте как тази светлина Ви обгръща, когато искате да възстановите равновесието на физическото си тяло. То ще я поеме, ако има необходимост от лечебна енергия.

Виолетова светлина - представете си, че сте обвити в кралско пурпурно, то ще повиши духовните Ви честоти, ще Ви помогне да се издигнете над проблемите си и да установите връзка с най-висшите нива на Божествените измерения. Освен това виолетовата светлина отблъсква всички нискочестотни енергии.

Светлина в цветовете на дъгата - вижте или почувствайте, че сте загърнати в наметало на ивици в цветовете на дъгата. Така ще повишите способностите си да лекувате енергийно себе си или другите.

Ако предпочитате, можете да се защитите с няколко слоя светлина в различни цветове, за да се възползвате от благоприятното въздействие на всеки от тях. Също така бихте могли да използвате светлинния щит за предпазване на Вашите близки, жилището, автомобила, за града, в който живеете, държавата и целия свят. Техниката е същата: представяйте си хората, предметите, местата или географските области, обвити в лечебна светлина.

Дорийн Върчу
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Новата Енергия.Новото Време. или Накъде сме тръгнали? АН

Мнение от Kleo »



Неблагоприятните житейски ситуации говорят за чужди модели в нашия живот

Има редица експерименти, които онагледяват как формираме убежденията си за живота, базирайки се на чужд опит. В един такъв експеримент били използвани 9 зелени лампи и 1 синя.

Участниците имали задача да посочат цвета на лампата, когато ги попитат. На 9 от 10-те участници било наредено да кажат, че десетата, синя лампа, е също зелена. Десетият участник, който не подозирал за уговорката, бил оставен да отговаря последен.

Когато първият участник съобщил, че 10-тата лампа е зелена, десетият бил готов да реагира, но като видял, че другите останали безучастни, си замълчал. Когато вторият, третият, четвъртият... също назовали синьото – зелено, той още имал съмнения, че е възможно те да грешат. След 7-я участник, "опитното зайче" на експеримента започнал сериозно да се съмнява в собствените си възприятия на реалността.

Когато дошъл неговият ред да назове цвета на лампите, той категорично, без грам колебание, назовал синята светлина – зелена, така, както били направили всички преди него.

Този експеримент, макар и фрагментарно, онагледява много добре как действа конструирането на ментални модели в психиката ни през внушенията на външната среда.

В книгата "Животът може да е чудо" е обяснена много добре една идея, която е и отправна точка в курсовете, които водя. Това е идеята от по-новата психология, че "картата не е територията".

Какво означава това?

Всички ние заучаваме и в последствие сами доразвиваме определени модели на мислене и поведение за живота. Тези убеждения обаче не са живота сам по себе си, а само нашата представа за него, матрица, в чиито рамки започваме да функционираме...

Често картата-матрица изземва нашата функция да управляваме живота си и в един момент ние се оказваме в ситуация да живеем според модели и предписания, които са чужди и не ни вършат работа.

Почти всяка проблемна ситуация, с която се сблъсквам в работата си, е причинена именно от този конфликт между картата, с която борави човек и реалността, в която той има някаква потребност, но на която тази карта не може да отговори адекватно.

Добрата новина е, че картата подлежи на промяна, а реалността реагира на промяната – т.е. ние сме способни да изработим други убеждения, които да ни служат по-добре в конкретни житейски ситуации.

Много лесно, както видяхме и в експеримента с лампите, човек подменя собствените си разбирания и опитност с правилата на матрицата. Всички в по-малка или по-голяма степен позволяваме тази матрица да поеме ръководството на живота ни, вместо нас. А това е като да изпълняваме доброволно клаузите по договор, в чието съставяне нито сме участвали, нито сме го подписвали...

Затова едно от нещата, с което започваме курса, е да проверим собственото си усещане, заявявайки: "Не спазвам договори, в чието съставяне и подписване не съм участвал".

И вие можете, в този момент, да затворите очи и да пробвате за 1-2 минутки какво ще почувствате, когато отправите това директно насочено към картата-матрица предизвикателство.

Ако се обърнете към конкретните ситуации в ежедневната ви реалност, може би ще установите, че в много аспекти на живота контролът не е ваш и въпреки, че ви е некомфортно, следвате предписания, които не сте задали вие.

Интересното е, че често пъти получаваме директни знаци, които в много случаи се проявят много буквални чрез тялото. Сещам се за един показателен случай с жена, която изведнъж, без никаква физиологична причина, беше получила схващане на краката и буквално не можеше да върви. Невролозите бяха предположили тежка диагноза, свързана с нарушение на функцията на мускулната система и периферните нерви, но за радост изследванията със специална апаратура, не я бяха потвърдили.

В последствие стана ясно, че тялото е отразило нейната нагласа по повод конкретна ситуация. Оказа се, че жената бе стигнала до сериозен блокаж в личните си отношения и понеже не предприемала дълго време промяна, заради притеснения от сорта на "какво ще кажат хората" (в случая близките), тялото й беше реагирало по този начин, красноречиво съобщавайки й, че е време да спре и да промени модела, защото картата, с която се движи в реалността, вече не й служи добре.

Използвахме една техника, която разглеждаме и на курсовете – за пренаписване на конкретен сценарий. Тази техника помага да се промени мисленето чрез граници в мислене чрез възможности. В конкретния случай промяната в картата накара реалността да реагира много интересно и ситуацията се разви съвсем леко, без никакви драматични сцени, за разлика от това, което тя беше очаквала в стария си сценарий.

Още за това как очертаваме собствените си граници и как можем да излезем от тях, очаквайте в следващата статия, а въпросите* си към Алексей можете да задавате на edna@netinfocompany.bg.

*Анонимността на хората, изпратили въпроси, е гарантирана.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор