Обичате ли работата си или основните си дневни занимания?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Два сайта за Зрителна рехабилитация, видео игри, мозъчни игри, за службата ми и слабо виждащите лица, които обучавам:

Enjoy brain training created by scientists and game designers Start your training with 60+ cognitive games today

Eye Can Learn EYE EXERCISES FOR VISUAL HEALTH AND SCHOOL SUCCESS
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

От Семейство.бг:

Кое ще помогне реално на семейните ви отношения?

Теоретиците? Добрите статии? Вицовете за двойки?

Нека сме честни: пазарът е пълен с подобни материали и специалисти.

Тогава как да отличим истинските от фалшивите?

Това не е лесно!

Добрите треньори и обучители не са само теоретици – те…

… живеят онова, на което учат другите!!!

Ние не сме учени, нито професори в университет.

Нашата организация работи само със специалисти, които живеят онова, което проповядват!!!

Ето защо, основно изискване към всеки професионалист в организацията ни е да бъде семеен и с деца.

Ние просто искаме да бъдем сигурни, че ще помогнем на теб и твоя най-скъп човек!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Вътрешните минуси на Центъра ни:
- недостигащи на брой помещения
- за директора няма кабинет, за психолога няма кабинет
- нарушена комуникация по звената
- недостатъчно ефективна обратна връзка между нас си
- нарушени граници с потребителите
- много емоционални и приказливи служители
- инертност и мързел у част от служителите
- ниски трудови възнаграждения и т.н.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Вътрешните плюсове на Центъра ни:
- добронамерен и доброжелателен шеф
- изграден и функциониращ колектив
- дружелюбна атмосфера и среда
- много потребители
- висока удовлетвореност на потребителите от служителите и качеството на услугите ни
- добра трудова среда
- служителите са тясно специализирани и отлично образовани
- хуманна и полезна социална структура
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

И при мен развитие :1028 не само при Алекс:

На 27 юли, петък, 9 часа - устното интервю.

Веднага след интервюто ще се проведе и писменият тест.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

https://www.psycholog-ng.com/ - Наталия Гълъбова, психолог и теолог, много хубав сайт има!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Свободни работни места - РУО - София :222

В петък, на 27 юли, се проведе конкурсът за директор в нашия Център за рехабилитация на зрително затруднени лица. Новият ни шеф стана наш колега, когото всички уважаваме и подкрепяме. Така че мога да кажа, че съм напълно удовлетворена от резултата. Писменият тест беше сериозно изпитание, устното интервю - предизвикателство. Доволна съм от себе си и как се представих, но съм по-доволна от колегите си. От петимата кандидати аз бях на четвърто място, така че дори не успях да вляза в Топ 3. Но нищо, не съжалявам, че участвах. Беше житейски опит и урок за мен.

Сега, разбира се, впервам взор към учителските позиции, затова и постнах горния линк тук, да си следя по-лесно и бързо свободните места за учител във философския цикъл. Ами това е вкратце.


А след една седмица мечтая да съм ето така, нищо, че си обичам работата, хехе:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Вчера подадох CV-то си за учител във философския цикъл /включващ дисциплините психология, логика, етика, право, философия, Човек и свят, гражданско образование.../ в НГПИ "Свети Лука". Там имам най-голямо желание да работя от всички свободни обявени места, които видях досега. Моля за стиснатите ви палци!

Днес сутринта подадох автобиографията си на още 9 имейла, на различни столични училища. Кандидатствам само за позицията учител, не за психолог или педагогически съветник. Въпреки че имам право да работя като училищен психолог, аз нямам желание за това. Искам да преподавам.

Тъжно ми е малко, че с времето се получи сякаш така, че обсебих тази хубава тема за работата. Много ми се иска и вие да пишете в нея! Да споделяте за професиите си, за кариерното си израстване, за основните ви ежедневни задачи и ангажименти... Така ще обогатим това пространство :222

Изображение

Визия - Цел - План - Действие - Успех
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

Поканиха ме на интервю днес от 14.30 часа :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от cchery »

Kleo написа:Поканиха ме на интервю днес от 14.30 часа :222
Къде беше на интервю, Деска? :954 :954 И, разбира се, какво стана?

А по отношение на това:
Kleo написа:Тъжно ми е малко, че с времето се получи сякаш така, че обсебих тази хубава тема за работата. Много ми се иска и вие да пишете в нея! Да споделяте за професиите си, за кариерното си израстване, за основните ви ежедневни задачи и ангажименти... Така ще обогатим това пространство :222
Деска, не виждам причина да ти е тъжно от това как изглежда темата. Просто сме различни - виждам и разбирам, че за теб работата е важна. Сигурно дори много важна. В моя живот обаче.... тя е на фон - фон на всичко останало. Нямам никакви амбиции за кариерно развитие. Имам желание да ставам все по-добра в 2-3 области. И ставам по-добра в тях. Но само толкова. Някак си..... това хич не ми е важно. И подозирам, че затова и не пиша. Знаеш - мен нещо вдъхнови ли ме, не пропускам да го споделя :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичате ли работата си или основните си дневни занимания

Мнение от Kleo »

В 130 СУ "Стефан Караджа", в кв. Сухата река / кв. Левски, стига се дотам с трамвай 22, малко преди последната спирка на Автостанция Изток.
Оказа се, че търсят учител на граждански договор, само за 8 часа седмично. Според мен събеседването мина много добре. На интервюто бяха директорката, заместник-директорката и училищният психолог. Ще ми се обадят следващата седмица за резултата. Като цяло ми хареса и училището, и хората, и предложението им.
Времето ще покаже, защото аз кандидатствах и на още доста места вече. Дали ще ми се наложи изобщо да премина на половин щат или не... какво ще реши и новият ми директор в Центъра, все още са доста неизвестните. Но се активирах да подобря състоянието си. Вярвам, че е за добро.
Добре, Ани, щом казваш - няма да тъжа за темата. Ще си пиша в нея. А пък който почувства желание или нужда - добре е дошъл, нали така? :923 :222 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор