Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2019 + равносметка за 2018

Мнение от Kleo »

Годишната равносметка, която всеки човек трябва да си направи

Изображение

Росен Карамфилов

Изображение

За много години, мили мои. Нарочно не съм ви досаждал с текстове по празниците. Реших да ви оставя насаме с родата и най-вече – със софрата! Никой човек не обича някой друг да му дава акъл, все пак. Някои неща в тоя живот обаче си остават едни и същи. Като новогодишната програма по телевизията, примерно. Веско Маринов до дупка, братче! Преяждане и препиване по навик. Опит за събиране на семейството. Опит за следване на традициите. Няма лошо.

От небето вместо сняг валяха равносметки. Кой какво е постигнал, кой за какво се е борил, кой къде се е провалил. На мен ми се ще да нямахме нужда от тия равносметки. От това събиране и изваждане, умножение и деление на нашите усилия. Изминалата година бе поредната възможност, спусната ни отгоре. Възможността да сме живи и да дишаме. Най-общо казано – да съществуваме под това слънце денем и под тая луна нощем.

--

Но не! Ние сме станали ненаситни! На нас това отдавна не ни стига! Стремим се към това да останем в системата. Да не бъдем отхвърлени от нея. Да не останем вън – на студа. Където е страшно и никой не те чака.

Винаги в празничните дни ми става едно такова криво. За всички гладни и жадни на тоя свят, които няма къде да се приберат, няма кой да им сготви капама, няма кой да им свие сарми. Техните стомаси стържат, докато нашите се препълват. Те зъзнат, докато ние се топлим пред камината. Някак си не ми се струва честно.

Ще речете – Карамфилов пак нагази в драмата! Какво да направя? Това е да си писател. Като си сит – даже не може да се зарадваш, че си сит, защото в ума ти мигом изплува образът на клошаря, който си видял завчера как бърка по кофите за боклук, за да се нахрани и ти е докривяло. Прищяло ти се е да напишеш разказ за съдбата на тоя клошар и същевременно историята да бъде весела. С други думи – пожелал си невъзможното.

В Библията пише така: „Който трупа знание – трупа тъга.” Пък ние нека си правим колкото искаме изводи за предходната година и колкото си искаме планове за следващата. Истината е, че нищо не зависи и никога не е зависело от нас. И ако искам да си пожелая нещо за в бъдеще, то е повече вяра. Пожелавам я и на вас тая вяра. Тя е необходима. Една свещ да запалим. Една молитва да изречем. Да не бързаме да ядем баницата, преди да сме прочели късмета. И – колкото и трудно да е понякога – да бъдем добри един с други. Нищо повече не ни трябва, за да доживеем до 2020. И да минем нататък.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2019 + равносметка за 2018

Мнение от Kleo »

Имам си буркан, който си пълня с цветни листчета, на които пиша хубавите неща, които ми се случват през годината :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2019 + равносметка за 2018

Мнение от Kleo »

Аз ще отида на тази Работилница, защото съм убедена, че за да бъдеш успешен в настоящето и бъдещето, първо трябва да си дадеш сметка за миналото. А това е процес, който може да бъде изключително мотивиращ и приятен, ако си заобиколен от интересни хора, ако си част от група. Каня приятелите си да споделим това събитие и заедно да начертаем плановете си занапред. С благодарност към Елица Костова, Светослава Радева, Борислав Николаев и Пътят на мечтите - Кариера:

Работилница Равносметка за 2018 и Целеполагане за 2019

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2019 + равносметка за 2018

Мнение от Kleo »

Kleo написа:През 2018 година:
- навърших 40 години и им се радвам доста осъзнато
- започнах още една работа /вече съм и учителка/
- приеха Алекс в гимназия
- още повече се потопих в мистерията и мъдростта на ген ключовете
- продължих да се занимавам с карти Таро и Архангелски карти
- продължих да изготвям хороскопи и да пиша астро-прогнози в страничката и сайта си
- продължих да работя като психолог и зрителен терапевт в Центъра за незрящи
- стремях се да се движа повече и да се храня по-разумно, без видим резултат за съжаление
- роди ми се трета племенничка
- активно четях и пишех във Фейсбук и няколко форума /Меца Баба, бг мамма и Дриймленд/
- имах интензивни взаимоотношения, поддържах приятелските си връзки
- стремях се да печеля повече пари, трудейки се и влагайки себе си в труда си
- посетих Гърция, остров Санторини, попътувах с мама
- излязох извън зоната си на комфорт, кандидатствайки за директор на Центъра
- ходих на интервюта за работа в няколко училища, преди да ме одобрят на най-желаното от мен място
- свиквах с новите си задължения и задачи, напасвах стила си на преподаване с учениците си, стараех се да запомням имената им /а са 300 на брой/, стараех се да приготвям интересни уроци, проверявах есета, входни нива...
- обичах и бях обичана :329
[youtube]33a14AQgSVQ[/youtube]

През 2019 година до този момент:
- навърших 41 години и им се радвам доста осъзнато винаги, когато се чувствам здрава и стабилна
- продължих с новата ми работа на учител
- продължих заниманията си с Ген ключовете, Таро, Астрология, хороскопи, Архангелски карти и др. подобни
- стремях се да се движа повече и да се храня по-разумно, без видим резултат за съжаление
- продължих да работя като психолог и зрителен терапевт в Центъра за незрящи
- активно четях и пишех във Фейсбук и няколко форума /Меца Баба, бг мамма и Дриймленд/
- имах интензивни взаимоотношения, поддържах приятелските си връзки
- стремях се да печеля повече пари, трудейки се и влагайки себе си в труда си
- посетих Гърция, отново с мама, отново през есента, този път на о-в Скиатос, беше повече от прекрасно :954
- обичах и бях обичана
- от 1 май до 13 септември отново изживях депресивен епизод
- изследвах причините за него, открих два отключващи фактора за появата му
- лекувах се и се измъкнах с помощта на близки, колеги, волята ми и психиатъра
- вкъщи сме в чудесни отношения, Хри и Алекс много ме подкрепят
- бяхме на море на Шкорпиловци за две седмици през юли месец.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2019 + равносметка за 2018

Мнение от Kleo »

След 3 месеца вече ще сме 2020 година. Отсега планирам да живея такъв здравословен и балансиран начин на живот, че да си спестя депресивни и хипоманийни епизоди. Няма да се изтощавам прекомерно с работа, ще се разтоварвам повече с близките си сред природата и ще си пия хапчето всяка вечер. Казах. :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Да надникнем в 2020-та: Какво те очаква през новата година според зодията ти?

Из Една.бг :222

Изображение
Снимка: Thinkstock

Вече нямаме търпение за новата година - нов късмет, ново начало, нови възможности. И със сигурност всички сме любопитни да надникнем леко в бъдещето и да разберем какво ни очаква през 2020-та година, за която най-вероятно таим доста надежди. Е, днес разкриваме малко от тайните на Вселената и какво ни е подготвила тя през новата година. Ние ще ви посъветваме само да бъдете себе си, да вярвате в мечтите си и да очаквате новата година с много надежда. А какво вещаят звездите за всяка една зодия, ще откриете в галерията ни.

Галерията е тук, ЦЪК!

Овен - пригответе се за една година, изпълнена с креативна енергия. Ще намериш време за всички проекти, които искаш да осъществиш и дори ще вдъхновяваш всички около теб. Твоята несигурност е в миналото и на хоризонта те очакват прекрасни неща, стига да имаш достатъчно смелост.

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

Риби - новата година ще бъде меко казано изпълнена със събития. Мечтите, които имаш в момента, ще започнат да се осъществяват една по една, стига да работиш усилено в тази посока. Понякога обичате да саботирате сами себе си, но през 2020-та няма да губите фокуса от важните неща и всичко ще бъде различно. Време е да се борите за себе си и мечтите си.

Забележката е моя - има и за другите зодиакални знаци, но тук постнах само за първата и последната зодия.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Правилата за щастлив семеен живот:

Правилата на една истинска кралица за щастлив семеен живот!

Изображение
Снимка: Thinkstock

Всяка жена иска да има до себе си един истински мъж. Този, който заради нея да бъде готов на всичко, да я носи на ръце, да ѝ прави подаръци... да знае как да бъде силен и нежен едновременно. Всяка жена има свой списък със свои попълнения и желания. А ние можем да бъдем много по-мъдри и да научим какво не ни достига, за да сме пълноценни.

Днес ще ви представим всички правила на една истинска кралица за щастлив и успешен семеен живот. Това са 11-те правила на мъдреца Ватсаяяна, извадени от книгата Кама Сутра. Не, няма да си говорим за интимни отношения в спалнята, а за връзката между мъжа и жената. Нека не забравяме, че тя е е един свещен съюз, който изисква внимание и грижи.

Ето и първото от тях:

1. Без обвинения! Жената има тази черта - да се опитва да припише вината винаги на някого за нещо. За нас е необходимо винаги да има отговорен за всичко, което се случва. За мъжа е просто непоносимо, когато една жена може да го вкара в ъгъла и го довършва с изречението: "Ти си виновен за всичко!". Много е важно да не забравяме, че мъжът до нас е също човек - той може да прави грешки като всички други. Трябва да направим разликата - да говорим за грешките си с половинката си или да обвинявате ид а затворите автоматично пътя си към него.

2. Красиви дрехи - да, звучи странно, че отново се говори за това, но е така. Защото трябва да сме честни пред себе си - колко са жените, които се обличат по-добре вкъщи, отколкото като излязат навън? Не! Мъдрецът казва, че ако една жена не е облечена красиво, мъжът подсъзнателно смята, че тази жена може и да не го обича толкова. Нека не забравяме, че една жена показва красотата си предимно чрез дрехите!

3. Женската сила е косата - Всеки мъж обръща внимание на косата на жените и на прическата им като цяло. Това е неосъзнат акт, но един мъж винаги забелязва дали косата е чиста, дали е красива, добре поддържана или с хубава прическа. Това правило напомня, че именно първият поглед на мъжа е към косата на жената и чак след това към нейното тяло.

4. Вашият мъж е най-добрият. Винаги и без изключения! - Това е в психологията на мъжете. Той има нужда да чуе, че той е най-добрият и то именно то вас самите! Никога не бива да се скъпите откъм похвали за мъжете ви. Трябва да звучите като мантра за вас: "Ти си най-добрият в живота ми!"

5. Хумор и само хумор - Ако имате добро чувство за хумор това може да донесе ми в семейството ви. Научете се да се шегувате със съпруга си, защото всеки мъж обича да се смее. Мъжът винаги оценява, ако жената как с усмивка и шега да разведри обстановката.

6. Не сравнявайте. - Не хвалете друг мъж. Мъжът никога и с никого не иска да споделя съпругата си. това е правило. За Бога, това е закон! Трябва да изпращате енергията си само към мъжа си. Ако се възхищавате от друг (дори и на вашия баща), то тогава енергията ви ще отиде при него.

7. Гневът убива вашата красота - Нека не забравяме, че гневът е слабост на мъжете. Един мъж в гнева си понякога е прекрасен, но това не важи за една жена. Дори и най-красивата жена губи чара си, когато се гневи. Научно доказано е, че когато една жена се ядосва, нивото на мъжките хормони се увеличава в тялото ѝ. Научете се да изразявате гнева си по чисто женски начин - със сълзи. Сълзите ни помагат да преживеем правилно нашите емоции и да се справим с всичко. И под секрет искаме да ви споделим - сълзите са най-лесното оръжие, което можете да използвате и да успеете да манипулирате.

8. Гответе вкусно и с любов - Да, наистина е вярно - любовта на мъжете наистина минава през стомаха му. Запомнете, че ако мъжът яде навън, а не у дома, той може да се влюби в друг вкус, в друга жена, в друг живот.

9. Не го притискайте - Често жените притискат мъжете и този натиск отблъсква мъжете, кара ги да се отбраняват. С подобна настоятелност можете да отблъснете мъжа в желанието си да направи нещо за вас.

10. Грижете се за дома - Една жена трябва да се грижи добре за къщата. Това е вашият дом и крепост.

11. Усмивки - Мъжът очаква от своята жена много усмивки. Когато един мъж се прибира у дома, той иска да види две неща: усмивката на жена си и усмивката на децата си. Колкото и да е уморен, тези две неща му помагат да се възстанови. Женската усмивка повишава нивото на окситоцина в организма на мъжа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Желание за 2020 е да ОБИЧАМ СЕБЕ СИ ПРАВИЛНО:

Думите, които ще те накарат да обичаш себе си!!!

Изображение
Снимка: Istock

Едно от най-важните неща, които трябва да умееш, но никой не ти показва как в училище, е това да обичаш себе си. Независимо в какъв вид взаимоотношения се намираш или пък си необвързана, да полагаш внимание и грижи за своето Аз е сред най-значимите условия за лично щастие и удовлетворение.

Изображение
Снимка: Istock

А как да го направиш? Започни с няколко цитата от популярни жени с достатъчно опит, за да те накарат да промениш представата си за това какво заслужаваш.

„Когато една жена се превърне в най-добрата си приятелка, животът е по-лесен.“ – Даян фон Фюрстенберг

Изображение

„Върши си работата и не бери грижа дали на тях им харесва.“ – Тина Фей

„Животът не е за това да откриеш себе си. Той е за да създадеш себе си.“ – Джордж Бърнард Шоу

„Напомням си да бъда внимателна към себе си, и колкото и нелепо да звучи, да се отнасям към себе си по същия нежен начин, по който бих искала да третирам своя дъщеря. Наистина помага.“ – Ема Стоун

Изображение

„Взимай единствено решения, които са в помощ на своя имидж, самооценка и достойнство.“ – Опра Уинфри

„Начинът, по който обичаш себе си, е начинът, по който учиш другите да те обичат.“ – Рупи Каур, „Мляко и мед“

„С любовта към себе си може да изкачим планини.“ – Самира Уайли

„Или ме харесваш, или не. Отне ми двадесет и няколко години да се науча как да обичам себе си, нямам толкова време да убеждавам друг.“ – Даниел Франсийз

„Самооценката си определяш ти. Не бива да разчиташ някой друг да ти казва коя си.“ – Бионсе

„Красотата е в това да цениш себе си. Когато се обичаш, тогава си най-красива.“ – Зоуи Кравиц

Изображение

„Харесвам себе си, когато съм себе си.“ - Наира Уахид

„Трябва да вярваш в себе си, когато никой друг не го прави.“ – Серина Уилямс

„Преди бях около хора, които поставяха граница на това, което смятаха, че мога да правя. Заради това се научих, че ако искаш нещо, трябва да бъдеш този, който отива, за да го вземе. Ако не си поискаш нещо, няма да го получиш.“ – Ашли Греъм

„Мисля, че всяко момиче има нужда от любов към себе си, независимо от всичко. Например дали има лош ден, или не харесваш косата си, ако семейството ти не е в най-доброто състояние, или каквото и да е, трябва да обичаш себе си и не може да направиш нищо преди на първо място да обичаш себе си.“ – Джулиан Хю

Изображение

„Обичай себе си първо, а всичко останало ще си дойде на мястото.“ – Лусил Бол

„Трябва да знаеш, че никой не може да те спаси или излекува. Само ти можеш да направиш това за себе си.“ – Дженифър Лопес

„Ако можеш да се научиш да обичаш себе си и всичките си недостатъци, можеш да обичаш и други хора много по-добре. А това те прави щастлива.“ – Кристин Ченоует

Изображение

„Никой не може да те направи по-нисш без твое съгласие.“ – Елинор Рузвелт

„Свалянето на два килограма няма да те направят по-щастлива, многото грим няма да те направи по-хубава, култовата реплика на Джери Магуайър – „Ти ме допълваш“ – честно казано, не е вярна. Ти си цяла със или без партньор. Ти си достатъчна такава, каквато си.“ – Меган Маркъл


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

ДОВЕЧЕРА ЩЕ ПИША ТУК ПАК :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2020 + равносметка за 2019

Мнение от Kleo »

Пожелавам си равновесие, спокойствие и хармония през 2020.
Пожелавам си да обичам толкова силно себе си, че да удовлетворявам потребностите, нуждите и желанията си, без да ги потискам и отричам.
Пожелавам си горното да се случва, без да наранявам хората около мен.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор