Цели, мечти и желания за 2022 г., и Равносметка за 2021 г.

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Някой да мечтае заедно с мен за настъпилата вече 2018 година? :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Изображение

Претегляйте желанията си, премервайте целите си, оглеждайте мечтите си... защото:

"Да убеждаваш хората да придобиват това, което не им е необходимо, с пари, които нямат, за да впечатлят някого, на когото изобщо не му пука – днес това мошеничество е станало виртуозно." – Виктор Папанек

Рекламният бизнес не спи.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

1 месец мина от новата година.

Пожелавам си също така:

Да ходя по-често на кино и на театър :222

Алекс да го приемат в желаната гимназия :222

Да стана леля за трети път на живо и здраво бебенце :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Идва краят на първото полугодие на 2018 година.
Вървя си по Пътя. Постигам някои цели.
Други още ми се опъват. А вие къде сте, що сте? :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от cchery »

Kleo написа:Идва краят на първото полугодие на 2018 година.
Вървя си по Пътя. Постигам някои цели.
Други още ми се опъват. А вие къде сте, що сте? :222
Аз не мога да ти отговоря, Деска. Щото нямах нито една поставена цел в началото на годината или поне не нещо, което да преследвам на всяка цена.... И да ти кажа - това ме удовлетворява напълно, защото ми се случват интересни, нови и интригуващи неща и ми е повече от добре :lol: :lol: ..

Какъв ти е пътят, Деси? И защо го пишеш с главна буква? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

cchery написа: ... Какъв ти е пътят, Деси? И защо го пишеш с главна буква? :)
Защото така ми идва всеки път, когато пиша за нечий Път. Свързвам го с това, че като е с главна буква, не е път като пътека, а път, като житейски опит, като натрупана мъдрост, като мисия, цел и посока. "Моят Път не е твоят. Трябва сам да вървя...". Не мога да ти обясня защо, просто така го усещам. Когато е житейски път, е Път, когато е физическа пътека, е път :lol:

А моят Път... по който си вървя... е да следвам желанията на сърцето си. Да не правя компромиси с това, което работя по цял ден, заради парите само. Още от 18-годишна, когато твърдо заявих на нашите, че или ще е Психология, или никакво висше, устоявам на стремежите си. После обаче се отклоних от пътя си... Работих години наред какво ли не... Затова пиша сега, че си вървя по пътя, че се чувствам на мястото си, че работя точно като психолог и не само, слава Богу! В Центъра станах и зрителен терапевт, и водя групови беседи /тоест влагам и учителска нотка в ежедневието си/, в извънработно време изготвям и хороскопи, а астрологията ми е отдавнашна моя страст, превърната първо в хоби, после във втора професия. Та това имах предвид вкратце. :922

Черко, радвам се за теб и за твоето пускане в живота! Без предварителни планове, цели, задачи. Това е доверчиво. Уповаваш се. И се потапяш в самия миг. Браво на тебе! Много ти се радвам. Наистина.

И другото, разбира се. Личният ми живот. И там съм си поставила цели за следване и постигане. И се стремя. И вървя.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Скоро идва последният месец в годината.
Дълги нощи, кратки дни, време за размисъл.
Идва моето време да направя равносметка за 2018 година.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2018 + равносметка за 2017

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2019 + равносметка за 2018

Мнение от Kleo »

През 2018 година:
- навърших 40 години и им се радвам доста осъзнато
- започнах още една работа /вече съм и учителка/
- приеха Алекс в гимназия
- още повече се потопих в мистерията и мъдростта на ген ключовете
- продължих да се занимавам с карти Таро и Архангелски карти
- продължих да изготвям хороскопи и да пиша астро-прогнози в страничката и сайта си
- продължих да работя като психолог и зрителен терапевт в Центъра за незрящи
- стремях се да се движа повече и да се храня по-разумно, без видим резултат за съжаление
- роди ми се трета племенничка
- активно четях и пишех във Фейсбук и няколко форума /Меца Баба, бг мамма и Дриймленд/
- имах интензивни взаимоотношения, поддържах приятелските си връзки
- стремях се да печеля повече пари, трудейки се и влагайки себе си в труда си
- посетих Гърция, остров Санторини, попътувах с мама
- излязох извън зоната си на комфорт, кандидатствайки за директор на Центъра
- ходих на интервюта за работа в няколко училища, преди да ме одобрят на най-желаното от мен място
- свиквах с новите си задължения и задачи, напасвах стила си на преподаване с учениците си, стараех се да запомням имената им /а са 300 на брой/, стараех се да приготвям интересни уроци, проверявах есета, входни нива...
- обичах и бях обичана :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Цели, мечти и желания за 2019 + равносметка за 2018

Мнение от Kleo »

Годишната равносметка, която всеки човек трябва да си направи

Изображение

Росен Карамфилов

Изображение

За много години, мили мои. Нарочно не съм ви досаждал с текстове по празниците. Реших да ви оставя насаме с родата и най-вече – със софрата! Никой човек не обича някой друг да му дава акъл, все пак. Някои неща в тоя живот обаче си остават едни и същи. Като новогодишната програма по телевизията, примерно. Веско Маринов до дупка, братче! Преяждане и препиване по навик. Опит за събиране на семейството. Опит за следване на традициите. Няма лошо.

От небето вместо сняг валяха равносметки. Кой какво е постигнал, кой за какво се е борил, кой къде се е провалил. На мен ми се ще да нямахме нужда от тия равносметки. От това събиране и изваждане, умножение и деление на нашите усилия. Изминалата година бе поредната възможност, спусната ни отгоре. Възможността да сме живи и да дишаме. Най-общо казано – да съществуваме под това слънце денем и под тая луна нощем.

--

Но не! Ние сме станали ненаситни! На нас това отдавна не ни стига! Стремим се към това да останем в системата. Да не бъдем отхвърлени от нея. Да не останем вън – на студа. Където е страшно и никой не те чака.

Винаги в празничните дни ми става едно такова криво. За всички гладни и жадни на тоя свят, които няма къде да се приберат, няма кой да им сготви капама, няма кой да им свие сарми. Техните стомаси стържат, докато нашите се препълват. Те зъзнат, докато ние се топлим пред камината. Някак си не ми се струва честно.

Ще речете – Карамфилов пак нагази в драмата! Какво да направя? Това е да си писател. Като си сит – даже не може да се зарадваш, че си сит, защото в ума ти мигом изплува образът на клошаря, който си видял завчера как бърка по кофите за боклук, за да се нахрани и ти е докривяло. Прищяло ти се е да напишеш разказ за съдбата на тоя клошар и същевременно историята да бъде весела. С други думи – пожелал си невъзможното.

В Библията пише така: „Който трупа знание – трупа тъга.” Пък ние нека си правим колкото искаме изводи за предходната година и колкото си искаме планове за следващата. Истината е, че нищо не зависи и никога не е зависело от нас. И ако искам да си пожелая нещо за в бъдеще, то е повече вяра. Пожелавам я и на вас тая вяра. Тя е необходима. Една свещ да запалим. Една молитва да изречем. Да не бързаме да ядем баницата, преди да сме прочели късмета. И – колкото и трудно да е понякога – да бъдем добри един с други. Нищо повече не ни трябва, за да доживеем до 2020. И да минем нататък.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор