Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинации !

Свобода на словото
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинации !

Мнение от Kleo »

Здравейте, милички. Пускам темата, защото планирам за първи път морска почивка извън България. С мъжа ми, Алексчето и приятелско семейство се каним през юни да посетим съседна Гърция. Смятаме да наемем обща вила/къщичка, някъде в близост до самия плаж. :954 Ще ми бъде интересно да прочета ваши разкази за ваши пролетни, летни или есенни преживявания там или другаде :954 Какво от това, че е още февруари? Може да помечтаем още отсега, нали? :954

В тази темичка може да постваме информация за всякакви туристически дестинации и обекти, които са ни направили впечатление или които сме посетили, или за които сме разбрали нещо интересно. Ето например днес аз намерих статия за Ирландия и реших да я предоставя на вашето внимание:

5 причини да посетите Ирландия през зимата
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от Kleo »

Чери, би ли включила линкове към твои разкази за Франция, Италия и Гърция в тази тема, моля те? :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от dexter »

Единствената ми почивка в Гърция беше през 2013 на остров Корфу. Доста хора свързват Корфу с Джералд Даръл и покрай него се били запалили по описаните му красоти. Аз, за мой срам, не съм чела Даръл (т.е. пробвах го веднъж, но нещо не си допаднахме :D ) и дори не бях чувала, че островът дължи толкова много на този англичанин. Но имах някаква романтична представа и много исках да го посетя. Та успях да навия мъжа ми да си организираме сами пътешествието, без посредничеството на туристически агенции. И не на последно място - мъжа ми се нави да шофира до там - от Варна са към 1300 км. Беше си цяло приключение, което разделихме на 3 етапа - Варна - Карлово, Карлово - Сандански; Сандански - Корфу. До острова се стига с ферибот опт Игуменица. От гръцката граница до Игуменица е почти само магистрала, но ние някак си успяхме два пъти да се заблудим, за щастие без особени последици. Както и да е, тръгнахме от Сандански в 8,30 и в 15,00 бяхме на пристанището. Малко се пообъркахме от къде точно тръгва правилният ферибот, но 3 минути преди тръгването му бяхме натоварени на борда.
Бяхме си намерили хотел на 20-30 км на север от столицата. Естествено, аз не бях проучвала кой знае колко за релефа на Корфу и в началото бях леко стъписана и неприятно изненандана. Северната част, където бяхме ние и която е по-гъсто заселена и по-добре развита туристически, е предимно планинска. Има морски бряг, тук-там някое тясно каменисто плажче, след това вила или къща, или малко хотелче, следва двулентов асфалтов път, след това още един ред къщи и от задния им двор започват стръмни планински сколонове. Няма тротоар например. Т.е. няма никаква възможност за вечерна разходка, защото по пътя постоянно преминават коли. Е, не е някакъв несекващ поток, но пак не е приятно. Вилите откъм брега обикновено са с дворове и балкони към морето, често превърнати в живописни ресторанти. Хотелът ни имаше малко дворче с паркинг за 2-3 коли, но нашата Тойота Карина не можеше да се завърти, та влизането и излизането от двора ставаше последователно на преден и заден ход. Някои хотели имаха собствен "плаж" - тяяясна ивичка камъни преди морето, с наредени 4-5 шезлонга. И като легнеш на шезлонга - главата ти опира в стената на хотела, а палците на краката ти са в морето :lol: :lol: !
Това обаче бяха първите ми впечатления, след цял ден по пътищата. На другия ден се оказа, че ако седнем на терсата пред стаята, можем да се насладим на прекрасна гледка към морето - безценно :). Намерихме едно - две малки плажчета, покрити с камъни, но за сметка на това водата беше невероятно топла (имайки пред вид, че беше 20 септември). Яна изкара цялото време във водата - ту с мен, ту с баща си, през повечето време сама.
Нашето семейство не сме много по седенето на едно място, когато сме на почивка. За седемте дни, през които бяхме на острова обиколихме цялата северна част. И не само крайбрежието. Благодарение на gps-а се разходихме из вътрешността, намерихме плаж с пясък, ходихме до двореца на императрица Сиси, до манастира, до столицата. Не ходихме на юг, защото не си падаме по плажуването - е, не ни се размина и плажа, даже мъжа ми успя да слънчаса на 22 септември..... Природата на Корфу, планините, маслиновите гори, скалите, микроскопичните селца (в едното пътят беше толкова тесен, че в двата му края имаше светофар - няма начин 2 коли да се разминат на "улицата" :plezya se ) - всичко ми хареса изключително много. И не само на мен - Яна все още си спомня и иска пак да ходим :lol: .
През септември не беше и много скъпо - за 7 нощувки платихме към 150 евро. Но само нощувки. Хранехме се в ресторантите, но пак не ми се видя скъпо, като за такова екзотично място :). Храната обаче не е особено разнообразна - 3-4 вида салати, толкова ястия, малко пица и спагети, 3-4 риби и до там. Нямат айрян, за голямо разочарование на Яна :lol: . Освен в столицата, по крайбрежието няма кой знае колко хранителни магазини, а тези, които видяхме, бяха мноого зле. Имаше 1-2 пекарни с всякакъв хляб и други тестени неща. Но не е болка за умиране :). Ние закусвахме в стаята - имахме 1 котлон и кана за топла вода и после цял ден бяхме навън. Така че нищо не ни е липсвало, а и аз не съм готвила (не си предствям почивка, на която ще се налага да готвя и да мия чинии....).
Ето и малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от dexter на 17 Мар 2015, 20:48, променено общо 1 път.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от Kleo »

Ейййй, последната снимка е разкошна! :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от Kleo »

Изгрев на плажа на Катерини:

[img]http://anastasiia.blog.bg/photos/32038/P3030340.JPG[/img]

Източник
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от cchery »

Декс, страхотен разказ си ни пуснала!!!! Чак сега го видях и ми се изправиха косите - как съм пропуснала?!?! :) :) Благодаря за споделеното, за снимките...... определено вече ми се ходи и на Корфу :1062 :1062

Деска, аз наистина имам какво да споделям в тази тема, ама ще ми трябва 1 месец :1062 :1062 ... засега просто не се захващам. Повечето ми неща са в блога и ти си ги чела. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Екскурзии в ЧУЖБИНА - личен и чужд опит - разни дестинац

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор