Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас!!!

Мнение от Kleo »

Обичам себе си
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Дни след последния пост тук Есмо ми се обясни в любов.
Само дни!
Само броени дни след дълбок и болезнен чат с Нелката.
Само дни след него!
Учудена съм на синхроничността и на бясното темпо,
с което ми откликна
Вселената - това Огледало необятно - което връща всичко наобратно :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Куче, котка, октопод: психологическият трик, който ще ви предпази от манипулативни атаки :524 :524 :524

Нарцисистите не само че мислят само за себе си, те координират всички свои действия и взаимодействия в името на собствената си изгода. Те не се интересуват от другите, освен ако не видят възможност да ги манипулират, за да получат това, от което се нуждаят: внимание и възхищение.

Понякога е трудно да различим нарцисиста от самоуверения амбициозен човек, а още по-трудно е да си тръгнем от някого, когото обожаваме и на когото сме подарили сърцето си и времето си.

Днес обаче ви предлагаме един прост, но ефективен психологически метод, с който бързо ще диагностицирате токсичното поведение към вас и ще успеете да се освободите от негативните зависимости в живота ви, преди да е станало прекалено късно.

Вижте го в нашата галерия:


Изображение

Психологическият трик, който ... !!! :524 :524 :524

Факт е, че по-лесно помним истории и метафори, отколкото теоретични закономерности.

Тези три истории са лесни за запомняне и съдържат в себе си мъдър и ценен урок, който да запомните за цял живот. Напомняйте си ги всеки път, когато съдбата ви сблъска с някого, чийто намерения намирате за съмнителни и дори опасни.

КУЧЕ

Разхождате се в парка. Птиците пеят, усещате топлите слънчеви лъчи, чувствате се добре. На пътя ви застава куче, което размахва опашка и ви гледа с топли кафяви очи, молейки се с поглед да го погалите. Навеждате се към него и поставяте ръка на главата му. Тогава, напълно неочаквано, то отваря уста, показва зъбите си и ви захапва за ръката. Ох, това боли! Кървите и се прибирате у дома, за да почистите раната. Доброто настроение изчезва. На другия ден пак се разхождате в парка и се опитвате да забравите лошата случка. Същото куче отново застава на пътя ви, размахва опашка и ви гледа с поглед, с който сякаш се извинява за постъпката си. Отново иска да го погалите, а вие неохотно приемате поканата - в края на краищата то е толкова сладко и може би просто е имало лош ден. То отново отваря устата си и този път ви захапва за прасеца. Боли още по-силно от първия път. Накуцвате до вкъщи и молите ваш близък да ви заведе на лекар. Минава една седмица. Отново сте в парка и на пътя ви отново се изпречва познатото куче. Какво би направил един разумен човек? Ще стои далеч от това куче, защото знае, че не може да му се вярва. Нарцисистът е като кучето - държи се приятелски, иска внимание, а когато най-малко го очаквате, ви наранява всеки път, когато сте готови да простите и да му дадете втори шанс.

КОТКА

Котката обича да си играе с всичко, което се движи и издава звуци. Ето защо има особен афинитет към мишките. Хваща ги и ги пуска там, където знае, че не могат да избягат. Чака търпеливо, докато не повярват, че са в безопасност и внимателно се опитат да намерят пътя към свободата. Бягството ще бъде краткотрайно, докато малкят хищник не нападне и не продължи да се забавлява с изплашената им реакция. Тя няма да го убие, защото това ще сложи край на забавлението. Точно по този начин нарцисистът създава ситуации, в които да крещите от разочарование, да се чудите какво се случва в главата им и да се чувствате напълно безсилни и недостойни. Той контролира обстоятелствата и ще продължава с тази игра, докато тя не спре да му носи наслада, стига да му доставяте удоволствието, за което жадува, когато ви вижда безпомощни и наранени.

ОКТОПОД

Октоподът има осем пипала с вендузи, които използва, за да се движи и да улавя плячката си. Представете си нарцисиста като октопод. Отваряте сърцето си за него, а той безцеременно влиза вътре и се увива около вашите чувства и емоции. След като превземе сърцето ви, започва да се движи към главата ви. Там изсмуква всичко: вашите мисли, вашата логика, вашите мечти. Всичко това заменя с отровните вещества, които изпуска: своите мисли, своята логика, своите мечти. Ето че станахте неузнаваеми за себе си и околните. Загубили сте своята идентичност и сте се превърнали в сянка на предишното си аз.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Ще пиша за сватби и за кино, за любов към друг човек и за любов към себе си... но защо точно тук, точно в тази тема? Защото точно след болезнени чатове с Нелката относно себеобичта се появи любовта от мъж към мен! ... Защото точно след като изкрещях една ранна утрин пред блока, в който тогава живеех, че мамка му!, явно наистина ми остава един-единствен изход за любов - и това е любовта към самата себе си - напълно обезверена, отчаяна, но и тихо приела и някак примирила и смирила се с истинността на това прозрение... че до края на живота си аз трябва да се обичам силно, пламенно и безусловно, без да разчитам и да очаквам любов от друг човек, по-точно мъж... точно броени дни след този вътрешен катарзис мъжът до мен ми сподели чувствата си, призна ми любовта си, поиска всичко от мен - годеж, брак, семейство, деца, страст, любов, приятелство, приключения, връзка, съвместно съжителстване... всичко бе! ... И попаднах на тази информация за филми, свързани със сватбени преживявания, които на мен пък ми предстоят, живот и здраве, през 2022 година:

Когато си мечтаеш отново да кажеш „да“: 10 любими сватбени филма, които никога няма да ни омръзнат :524

Изображение

Планирането на сватбата може да изкара и най-доброто, и най-лошото от хората.

Тези филмови предложения са специално за дамите, които искат да се сгушат след дългия работен ден с чаша вино в ръка и да се посмеят, да си помечтаят, дори да си поплачат, но най-вече да си припомнят вълнението от онзи специален ден, когато казаха своето съдбовно „да“, или пък да се вдъхновят за предстоящото събитие.

Разгледайте 10-те специални идеи за филмова вечер в нашата галерия, 10 любими сватбени филма, които никога няма да ни омръзнат:

1. Бащата на булката (1991) - американски комедиен филм с участието на Стийв Мартин, Даян Кийтън, Кимбърли Уилямс, Джордж Нюбърн, Мартин Шорт, Би Ди Уонг и Кийран Кълкин. Мартин е в ролята на Джордж Банкс, бизнесмен и собственик на фирма за маратонки, който разбира, че дъщеря му се омъжва и не иска да я пусне.

2. Сватбата на най-добрия ми приятел (1997) - американски романтичен комедиен филм на режисьора П. Джей Хоган по сценарий на Роналд Бас. Във филма участват Джулия Робъртс, Дермот Мълроуни, Камерън Диас и Рупърт Еверет. Джулиан и Майкъл си обещават, че ако не са намерили идеалната си половинка до 28-годишната си възраст, ще се оженят един за друг. Годините минават, а един ден главната героиня осъзнава, че е влюбена в най-добрия си приятел, но той вече е намерил жената, с която иска да прекара остатъка от живота си. Джулиан е готова на всичко, само и само да спре „сватбата на годината”.

3. Сватбеният певец (1998) - американски романтичен комедиен филм, режисиран от Франк Корачи, по сценарий на Тим Херлихи и продуциран от Робърт Саймъндс. Във филма участват Адам Сандлър, Дрю Баримор и Кристин Тейлър. Рок-певецът Роби Харт пее по сватби и има годеница, която скоро ще разбие сърцето му. След голямото разочарование той се превръща в най-страшния кошмар за всички младоженци, докато не осъзнава, че може да спаси новата симпатична сервитьорка от годеника й.

4. Булката беглец (1999) - американски романтичен комедиен филм, режисиран от Гари Маршал с участието на Джулия Робъртс и Ричард Гиър. Сценарият, написан от Сара Париот и Йосан Макгибън, е за репортер, на когото е възложено да напише история за жена, която е оставила поредица от годеници пред олтара. Впоследствие е уволнен от своята издателка и бивша съпруга за публикувана невярна информация, което е недопустимо за един "истински журналист". Вместо да търси нова работа, журналистът приема предизвикателството и започва да преследва булката беглец.

5. Моята голяма луда гръцка сватба (2002) - канадско-американски романтичен комедиен филм на режисьора Джоел Зуик. Сценарият е написан от Ния Вардалос, която изпълнява и главната роля във филма. През 2016 г. излиза продължението „Моята голяма луда гръцка сватба 2“.

6. Сватбен агент (2002) - германско-американски романтична комедия с участието на Дженифър Лопес и Матю Макконъхи. Лопес играе сватбеният агент Мери Фиоре, която е готова на всичко за другите, докато не среща д-р Джейсън Филас.

7. 27 рокли (2008) - американски романтичен комедиен филм, режисиран от Ан Флетчър и написан от Алин Брош Маккена. Джейн винаги се е грижила за всички останали, но не и за себе си. Целият й живот е подчинен на това да прави другите щастливи, а доказателство за това е гардеробът й, пълен с 27 шаферски рокли.

8. Мама мия! (2008) - музикален романтичен комедиен филм, режисиран от Филида Лойд. Сценарият, написан от Катрин Джонсън, е базиран на нейния едноименен мюзикъл от 1999 г. Независимата самотна майка Дона, която държи малко хотелче на идеалистичен гръцки остров, е напът да омъжи порасналото си момиченце Софи. Това, което Дона не знае е, че дъщеря й тайно е поканила трима мистериозни гости…

9. Булчински войни (2009) - американски романтичен комедиен филм, режисиран от Гари Уиник и по сценарий на Грег ДеПол, Джун Даян Рафаел и Кейси Уилсън. Във филма участват Ан Хатауей, Кейт Хъдсън, Кристен Джонстън, Брайън Грийнбърг и Кандис Берген. Лив и Ема са най-добри приятелки, които от деца са планирали всеки детайл от предстоящите си сватби. Сега, на 26-годишна възраст, им предстои да се омъжат, да осъществят мечтите си и да заживеят щастливо. Или пък не съвсем …

10. Предложението (2009) - американска романтична комедия с режисьор Ан Флечър и с участието на Сандра Бълок и Райън Рейнолдс. Сценарият е написан от Пийт Чарели. За ролята си Сандра Бълок е номинирана за Златен глобус за най-добра актриса. Книгоиздателката Маргарет е застрашена от депортиране в Канада, защото визата ѝ е изтекла. За да избегне това, тя решава, че трябва да сключи фиктивен брак с Андрю Пакстън – нейния асистент. На новосформираната двойка ѝ се налага да замине за Аляска, където Андрю да запознае своята „годеница“ със семейството си.


:922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Мария Казакова
2022 ще бъде годината на Любовта – с всички двойки в тази цифра... 🙂 Фокусът ми ще бъде на тази тема известно време.
Разликата между СЪЗАВИСИМОСТ и АВТЕНТИЧНА БЛИЗОСТ
Съзависимост: Имам нужда от теб, за да се чувствам добре, иначе не се чувствам добре.
Автентична близост: Позволявам ти да преживяваш това, което преживяваш, без да чувствам нужда да го променям или поправям. Ти си господар на себе си.
Съзависимост: Имам нужда да ме подкрепяш и ако не го правиш, ще те карам да се чувстваш виновен по по-явен или по по-неявен начин.
Автентична близост: Когато имам нужда от подкрепа, моля за това другите, не само партньора си, и не се гневя, ако не могат да ми я дадат по начина, по който ми е нужна.
Съзависимост: Ако не правиш това, което искам, ще те карам да се чувстваш виновен и засрамен.
Автентична близост: Приемам те такъв, какъвто си, като същевременно имам ясни стандарти относно това как човек може да се отнася и да разговаря с мен.
Съзависимост: Ти си длъжен да знаеш от какво имам нужда. Изобщо не е същото, ако трябва да ти обяснявам това.
Автентична близост: Аз общувам открито и никога няма да те обвинявам заради собствената си липса на кураж да ти споделя какво искам и от какво имам нужда.
Съзависимост: Истинската любов означава човек да е верен, независимо от всичко.
Автентична близост: Имам си лични граници и стандарти относно това как човек може да се отнася и да разговаря с мен и ясно ще ги споделя с теб с любов.
Съзависимост: Ти си имаш много проблеми и аз ще ти помогна да ги преодолееш. Само така мога да почувствам, че съм цèнен, стойностен и нужен.
Автентична близост: Аз вече съм цèнен и стойностен. Не съм тук, за да бъда терапевт на партньора си, да му помагам да се оправи или да съм му бавачка.
Съзависимост: Аз имам нужда от теб и ти имаш нужда от мен.
Автентична близост: Избирам да съм с теб всеки ден и ти избираш да си с мен.
Съзависимост: Не мога без теб.
Автентична близост: Обичам да прекарвам време сам. И обичам да съм с теб.
Сердар Харарович
Превод: Мария Казакова
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор