Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите нас

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

[img]http://megavselena.bg/wp-content/upload ... 1/0052.jpg[/img]

Ако имате късмет, ще останете сами. Съвсем самички - до вас няма да има никой и ще ви се наложи да търсите опора на земята и да повярвате в себе си.
Ако имате късмет, ще дойде момент, когато животът ще ви удари, за да ви разполови като орех и извади наяве сърцевината.
Ако имате късмет, ще почувствате болката. Толкова ще ви боли, че тая болка ще ви накара да умирате, за да може да се преродите отново.
Ако имате късмет, ще плачете. И тези сълзи никой и нищо не ще може да спре. С тях ще дойде освобождението, а после и истинският живот.
Ако имате късмет, ще бъдете уязвими. И няма да успеете да го скриете от другите. Тогава ще узнаете, кои са с вас, и кои - не.
Ако имате късмет, няма да знаете отговорите на въпросите. И тогава ще се наложи да потърсите своята истина.
Ако имате късмет, ще се разочаровате от хора, идеи, учители и добри вълшебници. И преживявайки това, ще можете да видите реалния свят.
Ако имате късмет, няма да има от кого да поискате съвет. Съвсем от никого. И ще трябва да откриете вътрешния си компас.
Ако имате късмет, ще ви бъде непоносимо, толкова много, че ще трябва да направите нещо с това или просто да се отпуснете и да позволите на света да направи нещо с вас.
Ако имате късмет, ще губите, ще се заблуждавате, ще бъдете предадени и почти смазани. И това "почти" ще набразди лицето ви с бръчките на мъдростта. А опитът ще остане с вас за цял живот.
Ако имате късмет, ще останете без пари. И ще се наложи да встъпите в истински отношения с хората, на които по-рано просто можехте да платите.
Ако имате късмет, ще имате страшно много пари и ще стигнете дъното на отчаянието, когато се сбогувате с илюзията, че щастието е в тях.
Ако имате късмет, далеч не всички ще ви обичат. И ще е нужно да настроите вътрешната си ценностна система. А желанието да се харесате на всички ще отпусне примката, стегнала гърлото ви.
Ако имате късмет, някой много близък ще се отвърне от вас. А вие ще научите цената на миговете щастие.
Ако имате късмет, ще се сблъскате с любимите лице в лице. И ще има две истини. Тяхната и вашата. И ще почувствате кънтящото пространство между отделни вселени, които едва се докосват.
Ако имате късмет, вие ще издържите на всичко това. И ще откриете начин да се преобразите. Да преживеете онази вътрешна алхимия, която създава от болката красота, от гнева - смирение, от страха - постижения, от радостта - вдъхновяващ пример. Вината и срамът пречистват Душата, както чистачът измита стария боклук. И белезите се превръщат във врати.
Ако имате късмет ще дойде точният момент...

© Аглая Датешидзе
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

Изображение

Ако избягваш конфликт за да има мир, започваш война вътре в себе си. - Димо Жечев, Себеопознаване с Димо във Фейсбук, неговият превод на горния текст в картинката.

И моят превод на същия текст, повече ми харесва - Ако предотвратиш конфликта, за да запазиш мира, ще започнеш война във вътрешния си свят. ... И така си вредиш в дългосрочен план. И показваш всъщност, че не изпитваш любов към самия себе си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

ДА ОБИЧАШ СЕБЕ СИ - ОЗНАЧАВА ДА СИ ЗДРАВ оттук - цък!

Повечето хора не обичат и подкрепят себе си, и дори не осъзнават, че това ги довежда до здравословни и психологически проблеми. Искат първо да са щастливи, а после, ако са си го заслужили, ще помислят и да се обичат. Поставят си условия и „Ако“ те са изпълнени – ще се наградят с малко любов. Искат да бъдат обичани и подкрепяни – да получават и да дават любов, но как да им се получи, ако не я генерират!? Те не разбират, че: „За да получиш трябва да дадеш, а за да дадеш трябва да имаш какво!“. И още нещо важно: „ако не обичат себе си, те не могат да обичат и никой друг“, защото им липсва „знанието как“.

Но дали всички ние знаем какво всъщност е любовта?! Хората често бъркат любовта с нуждата – казват: „Обичам го/я, защото имам нужда от него/нея, а и мисля, че е взаимно, защото и той/тя очевидно има нужда от мен…“. Това не е любов. Това е взаимноизгода и притежаване, това е страх и егоизъм, това е зависимост, контрол и липса на уважение. Не се залъгвайте. Това не е обич. Любовта е подкрепяща, свободна, чиста и спонтанна, извираща от дълбините на душата и е единственият път към щастието. Наричаме я „безусловна любов“ и тя трябва да е към всеки и всичко, дори към самия себе си. Да я има въпреки всичко, без да се съпротивлява на живота и да поставя условия. Няма нужда повече да подлагаме себе си на изпитания, нито да носите у себе си всичките обвинения и вина. Просто приемете себе си и всички останали такива, каквито са. И да, те ще ни нараняват – понякога от невежество, друг път от страх или дори от корист, но това не ни прави по-слаби, а напротив – учи ни на опитностите в живота. Разберете, че имате правото да обичате, да се усмихвате, да бъдете щастливи, да споделяте любовта си и да не се страхувате да получавате нежност, всеотдайност и подкрепа…

Всичко започва с това да обичаш себе си! Ако не се обичаш, постоянно обвиняваш себе си за разни неща, наричаш се глупав, мислиш, че не заслужаваш да получиш каквото искаш – наричаш това съзнание и съвест, но определено не си щастлив човек и дори тялото ти го казва и показва. Ако не обичаме себе си, се разболяваме не само емоционално, но обикновено и физически. И това се случва на биохимично ниво в нашите организми, защото отделяме само „лоши“ хормони, които ни тровят. Всички трябва да осъзнаем, че отношението към себе си е най-важно! То е проекция на всичко останало – например: за да се грижим добре за децата си е нужно да ни има и да сме здрави. Нашият свят е проекция, отражение на собственото ни отношение към самите себе си. Ако се обичаме, уважаваме, полагаме грижи за себе си, ако смятаме, че заслужаваме да имаме повече, съответно го получаваме през живота си. Ако обаче се отричаме, пренебрегваме собствените си нужди и не се приемаме, тялото ни страда, а съзнанието ни подлага на мъчения и цялото време е лишено от смисъл и радост от живеенето.

Любовта към себе си започва с това да се подкрепяме и да обръщаме внимание на емоциите и чувствата си още в зародиша им. Да си повярваме, че правим всичко правилно – по най-добрият възможен за нас и към момента начин. Любов към себе си означава да си доставяме удоволствия и радост и да приемаме и отхвърляме болката – без да вредим на другите. Време е да започнем да се грижим за себе си така, както се грижим за другите – защото го заслужаваме.

Изображение

Тайната за постигане на любов към себе си е:

Да започнеш да се отнасяш с уважение и подкрепа към себе си! Това означава на първо място да приемаш физическото си тяло такова, каквото е. После да харесваш и уважаваш собствените си ценности и избори – работа, забавления, хобита, кариера. Дайте си оценка в число от едно до десет на: „Какво е уважението ви към себе си?“ и „Приемате ли тялото си, работата си, живота си?“.Позитивна психология и психотерапия

Като начало се фокусирайте върху външния си вид. Вземете едно огледало и се огледайте добре – без критика, просто се разгледайте с цел опознаване. После се погледнете в очите и се обърнете към себе си по име: „Иван!“. Кажете си: „Обичам те и те приемам такъв, какъвто си! Можеш да се усъвършенстваш. Това е само въпрос на малко усилия и време, които започваш да отделяш от днес!”. Кажете го от сърце, кажете го силно и ясно, извикайте го, ако можете. Повярвайте, че е така! Бъдете толкова истински, че да ви иде да се прегърнете през огледалото и да не се отделите от избора си да се приемате.

След това се фокусирайте върху професията си, погледнете се честно в очи и си кажете: „Уважавам те за това, което правиш! Обичам те, защото следваш себе си и правиш това, в което си най-добър. Приемам те и ти благодаря, защото допринасяш за другите с делата си!”. Ако усетите колебания и невъзможност да изпълните това упражнение, сериозно се замислете дали професията която упражнявате ви удовлетворява!?

Сега се заемете с живота си, ценностната си система и всичките си вярвания. Погледнете се отново в очите, обърнете се към себе си по име и си кажете: „Иван, уважавам те, че вярваш в тези неща! Обичам те, защото знаеш как да поемеш отговорност за мислите и действията си. Приемам те, защото убежденията и ценностите ти заслужават да бъдат чути!”.

Безусловната любов към себе си е силно заразна за всичко и всички – хора, ситуации, събития. Тя измества страха и ни прави устойчиви на стреса и болката, които неминуемо ни съпътстват в живота – помага ни да ги приемем и отхвърлим. Обичайки се човек успява да се грижи и за себе си и за другите и да има пълноценни отношения с тях, защото знае и чувства как да го направи!

Ако всичко прочетено до тук ви кара да си задавате въпроса: „Защо загубих цялото това време да чета за някаква си там любов?”. Отговорът е много ясен: „Защото сте опитали просто да живеете, но явно не сте го докарали до щастие и удовлетвореност!”

Ето как аз живея живота си с любов - към себе си и другите:

Когато изпитвам нужда да кажа нещо - говоря без да се страхувам дали ще бъда разбрана правилно. Старая се да не наранявам хората, но понякога те не харесват гледната ми точка и тогава приемам, че това е проблем на слушащите ме, не е мой. А ако някой се е отнесъл лошо с мен, не му го спестявам, защото света е пълен с недобронамереност и тя не може да остава винаги безнаказана!

Не се притеснявам за това как изглеждам, защото давам всичко от себе си, за да подобрявам визията си ежедневно! Има дни, в които ми се получава и избирам да се фокусирам върху тях. Това ми е достатъчно.

Имам си слабости и особености, но това не са неконтролирани и неосъзнати черти, това е моят характер, моите желания и аз ги реализирам, приемайки последствията от изборите си!

Да, нося неудобни обувки - това не са просто обувки, а творения на изкуството, които задоволяват моите естетични пориви и чувства. Съжалявам, ако на моя лекар това не му харесва.

Не се извинявам за хаоса, който ме съпътства, защото именно „Хаосът е началото на сътворението…“. Той си е мой и аз отлично го владея, та дори успявам да творя и да израствам благодарение на него!

Не събирам тълпи приятели. Ако искам да съм с някого, не се интересувам от околните, които ще се обидят, че не съм ги поканила, защото така би било по-френдли… Не мисля. Ако интересите ни не съвпадат и някой човек не ме обогатява, просто не се виждам с него и той е длъжен да уважи избора ми.

Спрях да трупам вещи и премахнах от речника си фразата "Ами ако ми потрябва....“. Ако сега не знам за какво ми е дадено нещо, то отива в кофата за боклук.

Избирам да обичам всички и всичко, но отказвам да бъда заблуден оптимист, защото не във всеки има нещо добро или хубаво. Някои хора са си прогнили от върха на пръстите на крака си до главата и аз няма да загубя нито секунда от времето си, за да търся нещо добро в тяхната отровна компания.

Прекалено много са очакванията и критериите на хората за правилност, а живота е твърде кратък, за да пропускам нещо съобразявайки се с необичащите себе си. Много съм щастлива, че успях да го осъзная преди да ми треснат на главата каменната плоча с надпис: "Тук почива Ина, която цял живот живя така, както НЕ искаше и умря нещастна".

Всеки може да се научи на любов към себе си и щастието да стане неговото естествено състояние. Уверявам ви, че не е нужно много време и усилия за това – необходим ви е само специалист като мен, който да ви напъти и да предаде знанията си по емоционален тренинг. Всичко се случва в приятна обстановка, чрез непринудени диалози и разиграване на ситуации, чрез усвояване на системни знания, които служат за изграждане на ситуативни модели на благополучието.

Консултирайте се с нашият терапевт и разберете: Как Позитивната психотерапия може да помогне във вашият конкретен случай? Защо Позитивната психология е толкова успешна за осъществяване на емоционален тренинг и личностно развитие? - свържете се с Ина Антонова - Позитивен психолог и психотерапевт, специалист в лечението с "Цветята на Д-р Бах" и дългогодишен член на „Международната асоциация по позитивна психология”, или използвайте Формата за запитвания от страницата ни с КОНТАКТИ.

Позитивен психолог и психотерапевт: Ина Антонова
телефон за връзка: +359 882 416 567
електронен адрес: ina@bowencenter.bg


Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

Из красивите мисли на вечната Емили Бронте - „Умният намира достатъчно добра компания и у себе си.”
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

А какво ще подариш на себе си?

Помислихме за всички – за добрите момичета, за лошите, за децата, за мъжете, които не пият, и за свекървите, без които не можем. Сега е време да помислим за най-важния човек в живота ни – самите себе си. Било егоистично ли? Ами не, не е. За да можем да даваме, подаряваме и раздаваме енергия не само на Коледа, но и през цялата година, трябва да се зареждаме отнякъде. Ние, жените, сме свикнали да мислим за себе си едва когато няма накъде да мърдаме, когато се разболеем или когато се изнервим толкова много, че затръшнем вратата под носа на благоверните и избягаме в Пловдив за уикенда. Няма нужда от такива драматични ситуации, а от осъзната и неотклонна грижа за самите нас – всеки ден, както се грижим за всички останали. И понеже на празник всички искаме нещо по-специално, ето нашите предложения (или пък да напишем „желания“) за подаръци, които бихме направили сами на себе си.

5 неща, които да подариш на себе си:

  • - Пътуване сама. Или с приятелка, но не и със семейството, което сякаш не спира да иска нещо от вас дори докато спите. Спомнете си, че сте и просто жена, а не само нечия майка, съпруга и дъщеря.
    - Татуировка. Или друга „младежка“ лудост като тази, която така и не направихте. Поне за малко можем да не мислим за последиците и хорското мнение. Ако все се оказва, че разглеждате модели на татуси, явно това не е било времена идея и е време да я реализирате.
    - Разкошен нов халат. Свикнахме да носим вкъщи старите си дрехи, раздърпаните долнища и избелелите тениски. А представете си удоволствието да се загърнеш в мек, пухкав халат, да сложиш крака в още по-пухкави чехли и така да започнеш деня – с мекота.
    - Един масаж. Масажът е абсолютна необходимост в ежедневие, в което не ни остава време за спорт. Избягайте от живота си за един час, оставете се в ръцете на професионалистите и се насладете на усещането.
    - Повече сън. И излежаване в леглото. И никакво скачане като ужилени в 6.30. Другите ще намерят какво да закусят и без да им направим 34 палачинки преди 8. Ако не ви оставят на мира, прикоткайте ги с хубав анимационен филм в леглото при вас.


Разбира се, това са само 5 от всички неща и преживявания, които заслужаваме да дадем на себе си. Просто не се изключвайте от списъка с подаръците.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

Как обичахте себе си днес? :940 :940 :940

Лично аз:

- се наспах хубаво
- слушах готина музика заедно със сина ми
- играх игри на компютъра и телефона си
- гледах видеа за личностно развитие
- готвих, а това почти винаги ми носи наслада
- лакирах се в наситено червено и това подобри още повече настроението ми
- гушкахме се с детето
- пуснах пералня и прострях, обичам да ми мирише на чисто пране
- позволих си да си отдъхна и отпочина максимално, защото го заслужавам
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

ОШО - НИКОЙ НЕ Е ТУК, ЗА ДА ИЗПЪЛНЯВА ОЧАКВАНИЯТА НА НЯКОЙ ДРУГ

Енергията ви е съвършена. Има само един проблем – не слушате собствения си глас, а трябва да го правите. Не се обърквайте от други неща – следвайте собствените си чувства. Ако се чувствате щастлив, бъдете щастлив; не мислете за нищо друго. Ако се чувствате тъжен, бъдете тъжен; не мислете за другите, за техните очаквания. Вашата енергия тече по идеалния начин, но вие твърде много се съобразявате с другите, така че понякога се потискате, понякога сте псевдо-вие, неавтентични. Гледате в очите на другите и после се опитвате да изпълните тяхната представа за вас. Това е проблемът.

Никой не е тук, за да изпълнява нечии други очаквания. И човекът, който се опитва да изпълни очакванията на някой друг винаги ще бъде нещастен, защото няма да бъде верен на себе си. Той няма да уважава себе си, а да показваш неуважение към себе си е да показваш неуважение към бог. И наказанието е нещастие. Уважавай себе си. Това не означава да бъдеш груб с другите-просто означава да бъдеш мек към себе си. Бъди нежен към себе си.

Вие имате извънредна нужда да развиете чувство на нежност към себе си. Вие сте твърде деликатен към другите, но много строги към себе си. Това е нещо, на което всички сме научени, да бъдем строги съм себе си и внимателни с другите, което е абсолютна глупост. Ако не сте мек със себе си, мекотата към другите е просто шоу, представление, лицемерие. И няма да направи щастливи нито вас, нито другите, защото те ще разберат играта, особено тези, които са ви най-близки, тези които ви обичат винаги ще могат да прозрат играта. Вие ще бъдете фалшив и тях няма да ги удовлетворява вашият фалш, защото фалшът никога не е могъл да удовлетвори никого. За да бъдете наистина нежен и грижовен към другите, човек трябва първо да бъде нежен и грижовен към себе си. Ето къде не се справяте. Отпуснете се.

Бъдете любезен с другите, ако понякога трябва да действате против техните очаквания; извинете се, но не се преструвайте. Това е един от проблемите, които винаги се появяват в отношенията: вие постоянно се съобразявате с другия, другия постоянно се съобразява с вас и вие и двамата ставате фалшиви, невтентични. Как може любовта да израсте, ако и двамата не сте себе си, ако не сте искрени? Любовта расте в честност – тя е уханието на искреността. Човек трябва да бъде напълно искрен, само тогава любовта може да разцъфне. За това, по света има твърде много любовници и никаква любов, защото основното изискване никога не е било изпълнено.

Така че, от този момент, това е нещото, върху което да работите: бъдете напълно искрени. И се държте мило към себе си... може да ви създаде малко проблеми в началото, но само в началото. Скоро хората ще започнат да разбират – те ще могат да видят вашата истина... И ако вие се уважавате, другите започват да ви уважават и започват да уважават пространстовото около вас. Но ако вие не го уважавате, как някой друг ще го уважава?

Една стара поговорка гласи: „Ако аз не съм за себе си, кой ще бъде?” Тогава никой няма да бъде и вие ще бъдете изоставен в нещо като предверието на ада. Поддържайте себе си и само така ще можете да подкрепяте и другите, защото тогава ще имате какво да споделите, да дадете. Енергията ви си е много добре – няма нищо грешно в нея, просто умът ви не спира да й се меси. Спрете да й се месите.

Из “Не гледай преди да скочиш.” - Ошо

Източник: http://www.fitspiritandbody.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

На руски е, но нищо, пак се разбира :222

10 советов, как полюбить себя по-настоящему

Первый: примите тот факт, что вы уже самодостаточны. У вас уже сегодня есть все необходимое. Ничто и никто не сможет дополнить вас, потому что вы уже самодостаточны! Счастье не вовне, оно внутри. Оно не в сброшенных килограммах, новом платье или жгучем брюнете, оно в вас самих.

Второе: примите себя такой, какая вы есть. Свои ошибки, слабости, несовершенства. Поблагодарите жизнь за то, что у вас это было, потому что все это — важные уроки и шаги, которые ведут к росту и трансформации.

Третье: не нужно искать причины, чтобы полюбить себя. Например, новый диплом, узкая талия, модная прическа, похвала руководителя, одобрение мамы. Потому что вы уже идеальны и достойны тотальной любви!

Четвертое: все люди равны, не возвышайте кого-то, потому что в этот момент вы занижаете себя. Мы все пришли сюда со своими жизненными уроками — в этом равенство. Выходите из-под влияния социальных программ и матриц. Разрешите себе быть равной со всеми.

Пятое: не пытайтесь быть тем, кем вы не являетесь. Будьте собой, развивайтесь в своей индивидуальности. Сравнивайте себя сегодняшнюю только с собой вчерашней.

Шестое: уважайте и любите тело. Заботьтесь о теле, наполняйте его полезной и вкусной едой, развивайте его. Живите в ежедневной любви к нему. Это и про питание, и про физические нагрузки, и про медитации, и про массажи.

Седьмое: перестаньте осуждать других людей. Осуждая других, вы осуждаете себя. Сплетничая, вы будто пытаетесь стать выше человека. Для чего вам это нужно, если вы живете в тотальной любви к себе?

Восьмое: не терпите. Если вам не нравится, как с вами обращаются, не терпите! Всегда выбирайте себя, не предавайте. Лайфхак: если вам что-то не нравится, проговорите это вслух. Учитесь сначала говорить это себе, своему отражению в зеркале, потом вы сможете говорить это другим.

Девятое: берегите личные границы. На физическом, эмоциональном и психическом уровне. Но сначала вы должны понимать, на что согласны. Готовы ли вы терпеть «нытье» подруг? Согласны ли вы писать отчет на выходных? Стерпите ли остывшее блюдо в ресторане?

Десятое: когда вы достигаете своих целей, поощряйте себя. Заведите дневник побед, дарите себе подарки, празднуйте достижения. Так вы «якорите» момент, что добиваться целей — вдвойне приятно.

Одиннадцатый, бонусный совет

Помните, вокруг вас есть люди-идиоты, которые могут совершать странные и неэкологичные действия. Не надо в этот момент изводить себя мыслями а-ля: «Как я это создала?». Не все, что происходит вокруг — исключительно ваша ответственность.

Выдыхайте, идите дальше. Любите себя!

Юлия Хадарцева

Дежурная по рассылке — сертифицированный преподаватель Академии — Юлия Хадарцева
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обичай ближния като СЕБЕ СИ... или за Любовта към самите

Мнение от Kleo »

На път за работа доста често виждам табелка със следния текст:

Възлюби Бог.
Възлюби Ближния
като Себе си. :222

Най-интересното е, че тази табела виси точно над магазин за бельо :lol: :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор